Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan neveljünk jó gyermeket? fórum

Hogyan neveljünk jó gyermeket? (beszélgetős fórum)


27. f06f94b75b (válaszként erre: 6. - Barnarizs)
2013. jún. 11. 12:53
De jó, akkor nem vagyok egyedül! A jutalmazós módszert azért nem tartom jónak, mert nehogy már csak azért legyen jó a gyerek, mert kap érte valamit! Úúú!
2013. jún. 9. 07:37

Leman, Kevin: Péntekre új gyerek


( a linkből ki kell venni a szóközöket)

25. Solycsi bébi (válaszként erre: 24. - Megryan)
2013. jún. 9. 02:58

Én nem tudtam megnyitni. :(

Írd be a szerzőt és a címet, légyszi. Köszönöm! :)

2013. jún. 9. 00:52

Vedd meg ezt a könyvet, tuti recept :)


[link]

23. Zamila (válaszként erre: 21. - Dorka12345)
2013. jún. 9. 00:22
Akkor először Neked kellene kisimulnod kicsit,lehet a gyerek tükrözi a viselkedésedet:)
22. Zamila (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. jún. 9. 00:20

Bizony-bizony,ez nálunk is így működik,amit ígérünk megkapja,a jót is és a rosszat is.Ezt már ő is megtanulta,hogy ígérni csak olyat,amit meg is kap.


A játék elvevős módszer sem működött nálunk,nem sok játéka van,és azokhoz nem is nagyon kötődik,olyanokkal játszik inkább ami nem játék,fakanalakkal,vízpumpafogóval,csipeszekkel,üres dobozokkal,fadarabokkal,levelekkel stb. kreatív cuccai vannak,de az meg annyiféle,hogyha elveszek belőle 15-öt akkor elfoglalja magát a 16.-al.

Nem is kifejezetten van rossz viselkedése,inkább a maga után elpakolás,a szobája rendben tartása,vagy a testvérével való kötözködés miatt vannak büntik.

21. dorka12345 (válaszként erre: 18. - Molyka)
2013. jún. 9. 00:16
Én szedek mindent!!:))) magneb6,omega,remotiv extra...ráadásul meg nyugtató teát is iszom;( sajnos ilyen érzékeny,stresszes típus vagyok:(
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Molyka)
2013. jún. 9. 00:05
Egyébként tényleg :) néha én is csinálok Magne-B6 kúrát :)
19. trapiti (válaszként erre: 16. - Zamila)
2013. jún. 9. 00:05

Nagyjából... volt olyan hogy valami miatt elkoboztam az összespónit például... minden problémamentes nap után visszakapott egyet, de ha megint megtörtént az a bizonyos dolog, akkor visszakértem az összeset... kétszer kipróbálta, hogy tényleg visszaveszem-e, utána szépen kiérdelmelte az összes pónit és azóta az a dolog nem probléma.


AZ viszont igaz, hogy lépten-nyomon ezt nem lehet csinálni, csak a komolyabb dolgok esetében. Ami még fontos szerintem, hogy az ember következetes legyen, betartsa amit ígér, és csak olyat ígérjen amit be is tart. Ha egyszer valamire azt mondom, hogy nem, az akármi van nem... Ugyanakkor jó észrevenni, hogy a gyerek hisztije, "rossz" viselkedése mögött sokszor figyelemfelkeltés van, érdemes végiggondolni, mi az ami hiányzik neki...

18. Molyka (válaszként erre: 15. - Dorka12345)
2013. jún. 9. 00:03
Szedj MgB6-ot, az segít!!
17. Molyka
2013. jún. 8. 23:59

Még csak 3 éves a kisfiam, de sokszor hiszem, hogy nagyon elrontottam valamit. Voltaképp csak elég körbenéznem, és látom, nem is olyan vészes a helyzet, sőt! :)


Ami nálunk beválik az a rengeteg-rengeteg beszélgetés.

Mi szinte folyamatosan megyünk, mégis van olyan hely, ami jutalom lehet neki, ha oda viszem.

Pl. most nyílt ki előttünk az Ikeás játszóház, de pl. egy hajóút se kerül olyan sokba, főleg nekünk, hiszen van bérletem.


Csokoládé. Egyszer nagyon lehurrogott egy okos anyuka, biztos biokölköt nevelt...

Vásárolni voltunk, volt nálam egy müzli szelet, amit nem adtam neki oda a ruha boltban. Mondtam neki, hogy legyen türelmes, amint kiértünk megkapja. Erre az anyuka végigmért, majd a gyerekéhez fordult. "te ne azért legyél türelmes, hogy kapj valamit"

:)

16. Zamila (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2013. jún. 8. 23:59
Szuperdadus módszere:) Igen,ezt mi is próbáltuk,nem működött sajnos:S
15. dorka12345 (válaszként erre: 12. - Zamila)
2013. jún. 8. 23:44
Igen,türelem kellene,de sajnos stresszes vagyok,ezért nehez:(((
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Zamila)
2013. jún. 8. 23:44

A csokizást sem pártolom :)


Igen az élmény sokszor olyan "extra" dolog ami nem mindennapos, pl. játszóház, strand stb. De ilyen lehet pl. egy közös palacsintasütés is, ami nem feltétlenül lenne egyébként...

Nálunk bizonyos esetekben nagyon bevált a "dicsőségtábla" is, amikor egy bizonyos dologgal kapcsolatban pl. a hűtőre rajzolt kis létrán minden jó nappal egyre feljebb kerül a hűtőmágne-figura... a létra tetején lehet valami komolyabb dolgot kapni :)

13. Zamila (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. jún. 8. 23:35

Persze,tudom,sokan nem pártolják,de én meg mondjuk a csokizást nem pártolom,amit meg sokan pártolnak:)

Mondjuk az élmény amire gondolsz az milyen jellegű?Mert nálunk a színház,mozi,strand ilyenek kilőve,ezek drága dolgok,meg nem is lehet vele napi szinten jutalmazni egy gyereket.Járunk vele sok helyre,arborétumokba,fagyizni,vagy csak egy nagyot sétálni..de ezek vasárnapi családi programok,és független a gyerek viselkedésétől,hisz nem csak neki ad élményt.

12. Zamila
2013. jún. 8. 23:29
Türelem pedig nagyon sok kell:)Nagyon apró lépésekben halad néha az ember,de akkor is halad.Nem fogod tudni egyik napról a másikra megváltoztatni.Mindig csak egy valamit akarj elérni nála,csak így fog menni.
11. trapiti (válaszként erre: 8. - Zamila)
2013. jún. 8. 23:29
Nem jól fogalmaztam azt hiszem. Nem úgy gondolom, hogy ha "rossz" akkor nem lehetünk együtt, de nálunk jobban beválik ha "élményt" kap jutalmul mint ha tárgyat. Bevallom őszintén, azt hogy pénzt kapjon, nagyon nem pártolom.
10. dorka12345 (válaszként erre: 8. - Zamila)
2013. jún. 8. 23:26
Hm ez nagyon jónak hangzik...:) ezt lehet ki próbálom:)
9. dorka12345 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2013. jún. 8. 23:26
:)) hat a világon mindennel jobban szeretem:)) Sajnos nagyon türelmetlen vagyok,de megpróbálom jo irányba formálni,meg remelem nem késő:(( De szívesen várom az ötleteket,biztos vagyunk egy jo páran ezzel a problémával...
8. Zamila (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2013. jún. 8. 23:25
Így ahogy írod,annyival vitatkoznék csak,hogy a jutalom ne az együtt töltött idő legyen,a gyereknek ez ne jutalom legyen,hogy a szüleivel lehet,mert ha rosszul viselkedik akkor nem lehet?.Nálunk nap végén esti elköszönéskor van "nap értékelés" ha aznap kapott büntetést,akkor nem volt jó ugye,ha nem volt büntetve,akkor kap a malacperselyébe 100 ft-ot,ugyanis gyűjt most,hogy megtudja venni magának a kinézett kis dolgocskáját.Persze lehet mondani most,hogy jujjj,pénzel jutalmazni,mekkora rossz,de ez nálunk jól működik,amióta van saját kis pénzecskéje,teljesen másképp áll a vásárlásokhoz.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Barnarizs)
2013. jún. 8. 23:22
Nyilván ez az alap :) de gondolom a szeretet megvan a fórumindítónál is... :)
2013. jún. 8. 23:20

Nálunk ami nagyon bevált, az a szeretet.


És ez most nem provokációnak szánom.


Elég egoista a gyerek, és a leghatásosabb, ha konfliktushelyzet esetén az ölembe veszem, megölelem, és elmondom, hogy mi miért. Ez a legtöbb esetben hatásos, feloldja az alapfeszültséget, viszont egyértelműen a tudomására hozzuk, hogy mi a szabály, az elvárás.

2013. jún. 8. 23:18

6 évesen már elég nehéz, de nem lehetetlen megváltoztatni dolgokat...

Mindenesetre szerintem egy 6 éves már elég értelmes ahhoz, hogy tisztázzátok vele a játékszabályokat, hogy mi az amit elvártok, mi az amit lehet, és mi az amit ti is változtatni tudtok. Meg kell beszélni előre, hogy mi a következménye annka ha átlépi a közösen felállított határt, és ugyanígy hogy milyen pozitív következménye van ha jól viselkedik. Nem feltétlenül tárgyi jutalmazásra gondolok, az együtt töltött idő, közös programok stb. a legjobb jutalom szerintem.

4. dorka12345 (válaszként erre: 3. - Zamila)
2013. jún. 8. 23:17
Igen,de ha megbuntetem azzal,hogy mondjuk nem nézhet mesét,kibírja:((( te mivel szoktad büntetni?
2013. jún. 8. 23:11

Háát én nem tudom,a lányom 7(igaz mégcsak egy hete)

de a feladat nem könnyű,nekünk a jutalmazás-büntetés vált be,nagyon fontos a következetesség.

2013. jún. 8. 23:09
Véletlenül lemaradt a cím :((( hogyan lehetne átírni??? Ezt szerettem volna cimnk:Hogyan neveljük "jo"gyermeket?
2013. jún. 8. 23:07

Sziasztok!


6 eves a kislányom.Sajnos mi rontottuk el,de iszonyatosan hisztis,akaratos,es szófogadatlan :(( Tudtok segítséget adni,hogyan szoktassam le ezekről a dolgokról es hogyan neveljük "jo"gyereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook