Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan mondjam el a lányomnak (3 éves) hogy meghalt ma a dédije, akit annyira szeretett? fórum

Hogyan mondjam el a lányomnak (3 éves) hogy meghalt ma a dédije, akit annyira szeretett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. ápr. 3. 09:16
Az én gyermekeimnek a nagypapájuk halt meg, még mielőtt megszülettek volna.A lányom már három éves és kérdezgeti, hogy Apának hol van az apukája???Nincs??? Én azt mondtam neki, hogy nagyon beteg volt, nem tudott velünk maradni, felment az égbe az angyalok közé, és onnak figyel minket és nagyon szereti.Ő nem tud vele játszani, mint a másik papa, de éppúgy szereti őt, és ha mondani akar valamit neki, akkor azt a sírjánál megteheti, mert hallja.....
2007. ápr. 3. 08:39
Szerintem nem kell elvinni a gyereket a temetőbe a temetésre főleg ha 3 éves.A lényeget ugy sem tudja megérteni.Az ráér késöbb is.Lehet azt is mondani, hogy most a nagyi hosszú utra elutazott,mert sok dolga akadt,de pár évmúlva visszajön.A csillagok variáció is jó, de előfordulhat, hogy akkor minden nap ezzel kapcsolatban kérdéseket tehet fel, vagy esetleg az ovodában mondhatja a többi gyereknek, hogy "nézzétek ott van a nagyi, ő az egyik csillag és figyel engem" és nem tudni, hogy a többi gyerek esetleg erre hogy reagál.Mit mondhatnak neki, ami kibillenti ebbe vetett hitét.Szerintem ez elképzelhető.A gyerek az komunikál, és akár rossz is kisülhet belöle.De tegyél belátásod szerint.
2007. márc. 27. 10:50
Köszönöm szépen!
2007. márc. 27. 10:33

Szia !


Én is egyetértek az előttem szólókkal. Valahol még azt is hallottam, hogy a temetésre is elkell vinni a piciket, mert talán úgy könnyebben megértik.

Öszinte részvétem.

2007. márc. 27. 10:04

Az előző hozzászólással egyetértek, valami hasonló megoldást válassz és akkor a gyerek nem fogja tragikusan megélni a hiányát. Este mutasd meg a csillagokat nek, s valószínű ő majd rámutat egyre, hogy biztos az a dédi.

Majd később, ha kimentek a temetőbe, akkor vigyen ő is egy szál virágot, s így lassan megérti mit jelent egy szeretett lényt elveszteni, s hogyan kell elfogadi.

Fogadd részvétemet.

3. gota
2007. márc. 27. 09:25

Az unokatestvéremék azt mondták a kisfiuknak, aki éppen 3 éves mvolt, mikor a mi nagyink, az ő dédije meghalt, hogy felment az égbe és csillag lett belőle. A dédi mindig onnan fogja őt figyelni és vigyáz rá.

Szerintem ez a legjobb megoldás.

És részvétem...

2007. márc. 27. 09:09
Pont ma mentünk volna a dédit meglátogatni, de így nem akarok menni vele, mert a dédimaminak bizonyára fájdalmas lenne, ha a kicsim elkezdené kérdezgetni. :((((
2007. márc. 27. 09:08
Hogyan mondjam el a lányomnak (3 éves) hogy meghalt ma a dédije, akit annyira szeretett?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook