Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet visszatérni a normális étkezéshez hányásos vírus után? fórum

Hogyan lehet visszatérni a normális étkezéshez hányásos vírus után? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 15. 15:56

Zöldséglevesnek már benn kéne maradni. Mindenképpen probiotikum kell szerintem. Nem feltétlen Normaflore, van annál olcsóbb is, de probiotikum.

Plusz ezeket a fűszereket érdemes még bevetni: gyömbér, szerecsendió, kurkuma. Gyomorerősítő hatásúak.

2014. márc. 14. 12:43
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, pár nap diéta után újra próbálkozok akkor egy kis levessel, répával.
7. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2014. márc. 14. 12:32

Nálunk bevált a sima főtt rizs üresen, és minden étkezés előtt 15 csepp gyömbérkivonat, de ehelyett jó egy kis csészényi gyömbértea is. Ez zárja a gyomorszájat, nem jön vissza semmi, reggelire pedig meg tudtak enni sárgarépás-mandulás muffint. Ja, 2 hétig hánytak, engem szerencsére elkerül mindig az ilyesmi. Fehérje pótlására azért bevetettem a főtt sonkát.


Hogy mikor ehetsz zöldségeket, azt te érzed, a sárgarépa főtten mehet és a gyümölcsök közül a banán. De a többi zöldséggel az a helyzet, hogy ha nyers, akkor nemigazán kíméli a béltraktust, ha meg főtt, ugye, ha olyanokat céloztál meg, hogy hagyma-gomba-brokkoli-cukkini, ezek vagy zavarják a gyomrot, vagy a cukkini túl gazdag vízben és ez is okozhatja. És természetesen a paradicsom, paprika meg túl savasak, szóval akárhonnan nézed, marad a sárgarépa, ami főtten a legenyhébb

6. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2014. márc. 14. 10:47
Hanyagold a fehérjéket. Szénhidráttal teával kezd. Kerüld a szénsavas innivalót.
5. f6390e6b9b (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2014. márc. 14. 10:04

Szedjél normaflort és akkor nem fog kijönni belőled a könnyű étel sem!

Egyébként ne tésztával kezd mert csupa szénhidrát és azt nem egyszerű megemészteni!Könnyű levesekkel kezd!

4. 5674644b5d (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. márc. 14. 07:00
Ezek megvannak, ezek ettem, de pl mikortól lehet enni egy egyszerű zöldség levest vagy más könnyű, de amúgy normális ételhez közelítő dolgot?
2014. márc. 14. 06:57

főtt krumpli, főtt rizs

háztartási keksz

piskóta

2014. márc. 14. 06:54

Sziasztok!


Bekaptam hét elején egy ilyen hányással és hasmenéssel járó vírust. Kiböjtöltem rendesen ahogy illik, tegnap semmi bajom nem volt már. Az orvos azt mondta, hogy fokozatosan térjek vissza a rendes ételekhez a tejet és a húst hagyjam utoljára.

Tegnap este csináltam magamnak egy egyszerű zsiradék mentes zöldséges tésztát és sajnos megfeküdte a gyomrom ki is jött így most kezdődik minden elölről. :(


Hogy és mivel lehet visszatérni a fokozatosan a rendes ételekhez? Mivel szabad kezdeni? Most kissé tanácstalan lettem ezzel kapcsolatban.

2014. márc. 14. 06:51
Visszatérés a normális étkezéshez hányásos vírus után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook