Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet tisztítani a toll paplant? fórum

Hogyan lehet tisztítani a toll paplant? (beszélgetős fórum)


12. 3da8f53e4a (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2009. dec. 29. 19:45

Az én anyukám is készített nekem valamikor tollpárnát, a szétszedett dunyháiból. De nem volt rá anyagi keret, hogy patyolatba, (szerintem akkor még nem is volt ilyen lehetőség)

Aztán az évek múltával egyre csak azt éreztem a párnákon, hogy poros szagúak, jön át belőlük a toll stb.

Aztán túl adtam rajta, mert nem bírtam elviselni. Soha többé nem vettem és nem veszek tollpárnát.

Volt még a palláson elfekvő" párna, azokat is el akartam adni az árusoknak. NEM VETTÉK ÁT!! Megbontották a párnát és a tollak tövében, szabadszemmel láthato valamik" voltak. Na azonnal kuka!!

A mostani párnák pedig (NEM TOLL-ra gondoltam!!!!) úgy vannak legyártva, hogy sok évet nem bírnak ki.

Ezért írtam, hogy 4-5 évente muszály lecserélni őket, mert azok MÁR NEM PÁRNÁK (még a paplanok hagyjám....)

2009. dec. 29. 17:07
Mi az idén vásároltunk és azt mondták mosógépben is lehet mosni!
10. globus (válaszként erre: 1. - Viktóriaanyu)
2009. dec. 29. 15:27

Szia!

Ha a paplanban lévő toll finom minőségű valódi pehely, azaz nem "csutkás" kemény toll, akkor van remény. Nagymama korabeli tollat is felfrissítenek tisztító szalonokban. Láttam ezt a gépet munka közben: beleöntik, szabályosan megmossák, és levegő keringeti addig, míg teljesen meg nem szárad, közben a bele nem való, idegen anyagokat is kiválogatja. Az eredmény csodaszép, hófehér paplan-párnatöltet. A megrendeléskor ki kell választani az anyagot, amibe belerakják, mert a régit eldobják. Ekkor el lehet dönteni, hogy lazára kéred-e, vagy inkább tömöttre, cellásan steppeltre. Mivel a valódi pehely iszonyúan drága, a tisztítás mindenképpen megéri.

Az általam ismert helyen a felesleges tollat meg is vásárolják, amelyet tisztítás után betöltve árusítanak ki.

9. genia (válaszként erre: 1. - Viktóriaanyu)
2009. dec. 29. 14:05

A toll paplant csak telen hasznalom..nyaron mndeg kimosom egyszeruen beteszem a mosogepbe igaz volt hogy 3 hetig szaradt a napon,ha esos idot fogtam ki ,kikell szaradnia maskepp bepeneszedik es dobhatod el.

Nekem eddig mukodott,de telen is tobbszor teszem ki szellozni.

8. viktóriaanyu (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2009. dec. 29. 14:02
Nézegettem az új árát,kb. 6000 ft.Ezt meg anno anyukám csinálta.Remélem lesz még fagy és kipróbálom.
7. moonlight1984 (válaszként erre: 2. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 29. 13:43

Ez is csak a fogyasztói társadalom vásárlásra önsztönzésének egy fogása.

Aki meg a toll ágyneműt 4-5 évente le tudja cserélni...jó neki.Enyhén szólva drága a toll ágynemű.

Én ha jó kis fagy van,jól kirázom-kipüffölöm,kiteszem és kint hagyom száraz helyen 1-2 napig.Az atka a minusz 10-20 fokot nem igazán éli túl.

Illata is felfrissül tőle,főként ha a nap is rásüt kicsit.Újra jól kirázom és mehet a helyére.

Nagyanyám is így csinálta,és sose volt gondja vele.

Ha komolyabb a tisztítók némelyike vállal tollat is.

2009. dec. 29. 13:27

úgy tudom a mosógépben lehet mosni,úgy,hogy teniszladbákat teszel mellé,így az szétveri a tollakat mosás közben,és nem esik össze.

nekem tollkabátom van,aztmondták azt így lehet mosni.

2009. dec. 29. 13:24
Köszönöm a válaszokat!
4. salabakter (válaszként erre: 2. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 29. 13:24
Ezt hol hallottad?Még a milliárdosok sem cserélik 4-5 évente!!!Kórházak,szállodák!???
2009. dec. 29. 13:17

Vannak helyek,ahol megtisztítják és felfrissítik a tollat. Pl.patyolat. Próbáld meg.

Nekem régi tollból így készítettek új párnákat,tökéletes lett.

2009. dec. 29. 13:09

Én símán kidobnám... pláne ha padláson is volt. Tele van atkákkal ami nem egészséges. Egyébként is egy idő után 4-5 évente célszerű lecserélni paplant,párnát.

De hátha valakinak jobb ötlete" van?

2009. dec. 29. 13:03
Hogyan lehet tisztítani a toll paplant?Már pár éve a padláson volt és olyan "állott" szaga van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook