Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet sikeresen "újrapirosítani" a mikulásvirág felső leveleit? fórum

Hogyan lehet sikeresen "újrapirosítani" a mikulásvirág felső leveleit? (tudásbázis kérdés)


11. agota95 (válaszként erre: 7. - Mida8181)
2010. dec. 14. 16:04

letakartad a viragot?es mi van ha en nem ultettem ki a kertbe?

vajon akkor is megpirosodik

2010. dec. 12. 17:02
Sosem sikerült,újra életre kelteni,pedig már ki is ültettem,árnyékba,bevettem,visszafogtam,bőven locsoltam,fényre tettem,letakartam.Most teljesen lekopaszodott,de adtam még egy esélyt,visszametszettem...,3 éve próbálkozom..
9. agota95 (válaszként erre: 7. - Mida8181)
2010. dec. 12. 16:37
szia.azt szeretnem megkerdezni hogy ha nem takartam le szeptemberben megpirosodik?en lattam hogy mar az rezete piros es a la velek szara de mashol nem.elore is koszonom szepen
2009. márc. 5. 11:24
Én nem voltam ennyire kitartó, nálam kipusztult szegény...
2007. jan. 21. 16:12
Nekem sikerült újravirágoztatni a mikulásvirágomat. A telet, tavaszt túlélte. Konyhában tartottam. Nyár elején kiültettem a kertbe nagyon árnyékos helyre, konkrétan a sövény tövébe. Vissza is lehet vágni. Ezt én elmulasztottam, így most egy kicsit magasabb, de gyönyörű. Ősszel behoztam a lakásba, keleti szoba ablaka elé raktam és egyszer csak, mindenki örömére el kezdtek pirosodni a felső levelei. Sok sikert nektek is a mikulásvirághoz!
2006. dec. 3. 20:14

Én azt hallottam, hogy szeptemberben el kell kezdeni a növényvél, nyolc héten át tartó fényszabályozást. A virág és a színes fellevelek nevelését.

Naponta 12-14 órán át 15-18 C fokos hõmérsékleten, teljes sötétben tartsuk a növényt. Legjobb, ha fekete mûanyag zsákot húzunk a levelekre. Vigyázzunk, mert a legkisebb fény is megzavarhatja a virág fejlõdését.


Próbáld meg így kezelni a jövő évben.

5. Magdala (válaszként erre: 4. - Magdala)
2006. dec. 2. 14:58
tyük = tegyük :-)))
4. Magdala (válaszként erre: 3. - 7130b15964)
2006. dec. 2. 14:57
Én még annyit tudok róla: ne tyük huzatos helyre; alulról kell "itatni" 2-3 naponta.
3. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Zsuzso100)
2006. dec. 2. 14:37

Gratulálok! Nekem még sosem volt túlélő mikulásvirágom. A karácsonykaktuszok is mind ki szoktak feküdni vagy sosem virágoznak többször. De most az egyik valami csoda hatására vagy 20 virágot hozott és ki is nyílt, pedig nagyon kicsi. Ennél az a trükk, hogy hagyni kell nyár végén majdnem kiszáradni. Majd 5-6 hét után újra kezdeni locsolni.


A mikulásról ezt találtam:

"A növényt miután haza vittük, keresünk neki egy világos helyet, de fontos hogy a növény nem szereti a túl meleget, 15 foknál melegebb helyiségben lehullik a levele.

A földjét tartsuk folyamatosan nedvesen.

A mikulásvirág december, január végéig szépen virágzik.

A piros színt mindig a fellevelei adják.

Utána természetes módón elkezdi hullatni a leveleket.

Ekkor vágjuk vissza a növényt, majd tegyük el pihenni.

Áprilisban ültessük át friss földbe, majd tegyük ki egy árnyékos kert, vagy erkély részre.

Kezdjük el két hetente tápoldatozni, és öntözzük rendszeresen.

A növény szép zöld lesz újra, de nyáron nem pirosodik be a levele.

Ősszel vigyük be újra a lakásba, és szeptember végétől, meg kell növelni a sötét órákat.

Ezt úgy érhetjük el hogy a növényt este betesszük egy sötét helyre, ahol reggel sem kap fényt.

Kb. 11-12 óráig itt hagyjuk.

Október, novemberben újra bepirosodnak a levelek.

A mikulás virág csak hűvös helyen érzi jól magát.

A növény szaporítása:

Vágjuk le tavasszal a hajtásokat és vízben gyökereztessük meg.

Vigyázat!

A növény tejnedvet tartalmazz, amely mérgező!

Bőrrel érintkezve allergiás reakciót válthat ki.

A tejnedvet úgy állíthatjuk el, hogy a növény szárát forró vízbe tesszük pár percre.

Kisgyermeke knél, vagy házi állatnál figyeljünk oda.

A növényt télen, nyáron tápoldatozzuk két hetente egyszer.

Jó kertészkedést kívánunk."


Forrás: Virágcenter

2006. dec. 2. 13:36

Tudja valaki, hogy lehet sikeresen "újrapirosítani" a felső leveleket? Elméletben tudom, gyakorlatban még mindig zöld az egész virág! Eddig egy évet élt túl!

Köszi!

2006. dec. 2. 13:35
Mikulásvirág

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook