Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet kutya mellé macskát szoktatni, úgy hogy ne szedje szét? fórum

Hogyan lehet kutya mellé macskát szoktatni, úgy hogy ne szedje szét? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 25. 17:30

Hát igyekxem. Most a szobába van de nem tarthatóm bent. Kertes házban lakunk falun... ha kimegy az udvarra félek elszökik. Általában a cica kutyus garázyba szokott lenni külön kis ágyal de ahogy kiteszem már megy aa szekrény mögé.:/ remélem minden rendben lesz.:)

...és a kis dorombgép is rájon ,hogy a kutyus nem jelent rá veszélyt. Csak azért aggódtam mert már azért nem kis cica..:/

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Mopszgazdi)
2011. nov. 25. 16:56
össze fognak szokni, ne aggódj!
2011. nov. 25. 16:28

Sziasztok!

Lenne egy kérédésem...

Van egy 2,5 éves kis mopsz kutyusom...Mindentől fél..volt egy kis cicám is 10hetesen került hozzám eleinte a cica fújt rá a kutya jobban félt tőle mint a macsek. Kis idő után a cica a fülével játszott, a hátán aludt..:) Könnyen összeszoktak. Most viszont került hozzám egy 22hetes macsek...(kandúr a kutya is) Most van itt nálam első napja a macska nagyon fúj rá még felé is kap a kutyám csak szaglászni akarta..(nem ugatott,nem vicsorgott) Félek,h nem fognak összeszokni..:/ pár tipp,tanács jól jönne.:)

előre is köszönöm.:)

2011. márc. 9. 08:11
Minden évben születnek kiscicák,mikor már kijönnek a helyükről,akkor odahívom mind a 3 kutyát és jön az ismerkedés...,nem megy egyszerűen,ám kénytelenek elviselni őket,2-3 hét alatt megszokják egymást.Puszi pajtások,csak a kaján nem osztoznak.
2011. márc. 9. 07:58
Türelmesen:) Nekem sikerült. Igaz, beletelt 8 hónapomba, de megérte. A 7 éves német juhászom mellé jött két kandúrka. Odáig a kutyának nem volt tilos a macska... Most a legjobb barátok.
2009. júl. 2. 17:57

a legtöbb esetben össze lehet őket szoktatni, de nem mindig, ez függ mindkettőtől.

Az a fő baj, hogy a kutya és a macska ellentétes nyelvet beszélnek, tehát néha félreértelmezik egymás jelzéseit. Pld. a kutyánál a farkcsóva barátkozást, örömet jelent a macskánál veszélyt, támadást. Ha kölykök könnyebben megy.

Sajnos nekem a pireneusiak semmilyen más élőlényt nem türtek meg a kertben a kutyán és az emberen kivül. 4 macseknek nem sikerült lelépnie tőlük, az ösztön az ösztön.

17. syria
2009. jún. 30. 11:21

Nekünk nem sikerült a 4 éves kutya mellé szoktatni a kölyökmacskát, mert a kicsi macs nem tudta megvédeni magát. Fanni kutyám sajnos végleg „elrontotta”, pedig csak játszani akart vele. Nem voltunk otthon, nem láttuk az esetet, csak sajnos az „eredményt”.

Aztán jött 1 évesen Mamcic. Fanni barátkozna, nyalogatná, de a cica nem díjazza. Egyszer olyan maflást adott, hogy szegény kutyus vérző orral távozott. Azóta respektje van a cicának, bár Fanni mindig bepróbálkozik egy kis játékkal, de Mamcic eldöntötte: nem az ő súlycsoportja a német juhász.

16. natina (válaszként erre: 10. - Bódiné Anikó)
2009. jún. 30. 10:50
Én is ezt a módszert hallottam az állatorvosomtól. Bevált, igaz perzsa a két macska, nem járnak ki, de a németjuhászom esténként lenyalja őket, gondolom"jóéjszakát puszi". De próbáltam már úgy is, hogy én nem voltam csak ajtó mögött és nem volt baj.
15. 6b9378941a (válaszként erre: 9. - 5e03fd4701)
2009. jún. 30. 10:35
Hát erre még a könnyem is kicsordult! Lehet,hogy hülye vagyok de mikor a kutyának kaját csinálok olyan mintha magamnak főznék és nem is mindenféle sza....ból!sőt még meg is kóstolom! Azért aggódom ennyire!!!
2009. jún. 30. 10:28
A bemutatás fontos, de azért nem árt ha egy kis sebfertőtlenítőt készítesz magadnak a közelbe, mert eleinte a macsek sem mindig "díjazza" az ötletedet.
13. Nestha
2009. jún. 30. 10:15
Feltétlenül a lakáson belül próbáld először össze ismertetni őket, mert ez a gazdi vagyis a te területed. A kutya sokkal inkább tiszteletben tartja ezt. Az udvar viszont az ő területe és védeni fogja a betolakodó elöl. Tehát többször vidd be a kutyit a lakásba és ott találkozzanak, úgy hogy te fogod, és simogatod a macskát. Ettől biztosan féltékeny lesz a kutyus, dehát végül is el kell fogadnia, hogy vetélytársa érkezett. És ha nem bántja, akkor nagyon-nagyon-nagyon dicsérd meg és simogasd meg. Ha meg bántja, akkor rögtön szidd le és zavard ki a lakásból. Egy párszor ezt megcsinálod, akkor érteni fogja. Az udvaron azért lesznek problémák mindig :) De az már a macska intelligenciájától is függ.
2009. jún. 30. 10:14
Én úgy hallottam hogy úgykell hogy a veszel egy kis macskát meg egy kis kutyát és azok még nem bántják egymást hanem majd egymáshoz szoknak! Vagy valami ilyesmi! Szóval értitek, hogy egyszerre nőljenek fel!
11. guti73
2009. jún. 30. 10:12
Nekünk labradorunk és egy német dogunk van,és persze 2 cicánk.Nem volt gond.A cica pár napig a teraszon tanyázott és kapun keresztül nézték egymást.Ahogy teltek a napok egyre közelebb merészkedett a kutyákhoz.Persze nálunk is sokszor elhangzott a Nem szabad!!!Persze a bemutatás is fontos,igaz hogy a kiscica nagyon megijedt de azután kipihente magát.
2009. jún. 30. 10:09
Mutasd meg a kutyának ez a cica a miénk és nem szabad bántani. Nekem is van két kutyám és így a mi macskánkat nem bántja, de idegen macskát azt viszont szétszedné. Többször kell neki mondani hogy a miénk és nem szabad bántani és ő megérti.
2009. jún. 30. 10:06

Nálunk egyszer volt egy kis fujás és morgás de a kutyával közöltük, hogy a makka barát és onnantól elfogadták egymást.

Este már együtt ettek, söt a kutya evés után mindig lenyalogatta a macska arcát.

Nagy kópék voltak együtt még a karácsonyfát is ledöntötték, hogy lelegeljék a díszeket meg a szaloncukrot.

Amikor a kutya meghallt a macska hetekig kint ült a folyosón és várta a kutyát haza.

8. 6b9378941a (válaszként erre: 4. - 867f9adc74)
2009. jún. 30. 09:52
Köszi jó pofa vagy! :)
2009. jún. 30. 09:52
1 éves a kutyusom! Bár én is arra gondoltam hogy ugy fogom neki bemutatni ő a kistesója!!!!
2009. jún. 30. 09:44

Szerintem szoktatni kell őket egymáshoz.

Az enyéim sem bántják a cicusokat (3 - 2 a macskák javára az arány) :-))

Amikor kicsik voltak a cicák, mindig kézben vittük oda a kutyának "szaglászni" őket és így hozzászoktak.

A kölyökkutyánk meg minidg "játékosra vette velük" vele nem volt gond.

Viszont az öreg kutyánk (már meghalt)a kismacskákat sosem viselte el, a nagyokat viszont nem bántotta.

2009. jún. 30. 09:43

Sztem kutya fajtától függ!


Mennyi idős a kutya?

2009. jún. 30. 09:41

Vegyél két próbamacskát, és ha széttépi, koppints az orrára:-)

A harmadikat nem tépi szét:-)))

...Nehogy komolyan vedd:-)


Anyósék kutyája nem bántja a macskákat, megérti, h nem szabad:-)

2009. jún. 30. 09:41
óvatosan, de azt tudnod kell, hogy van olyan kutya, amelyik soha nem fogadja el a macskát, szerencsére ritka. Én kifogtam anno.:)
2009. jún. 30. 09:38
Kölyökmacskaként, gazdi pedig folyamatosan mutassa ki, h számára fontos az új kis jövevény.
2009. jún. 30. 09:37
Hogyan lehet kutya mellé macskát szoktatni, úgyhogy ne szedje szét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook