Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet hatékonyan harcolni az állatkínzás ellen? fórum

Hogyan lehet hatékonyan harcolni az állatkínzás ellen? (tudásbázis kérdés)

18. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 16. - Lilimia)
2010. febr. 16. 10:04
Én jól elvagyok magammal...És te vajon jól elvagy magaddal??Csak azért mert valaki más véleményen van mint te nem kell "lebunkózni"....
17. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 16. - Lilimia)
2010. febr. 16. 10:03
Nem viccesebb mint Don Quijote-nak érezni magad és szélmalomharcot vívni...
16. lilimia (válaszként erre: 15. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 16. 06:42

Nehezen megy a szövegértés látom...

No meg azt is, hogy egy rendkívül 'intelligens' ember(?) vagy, ha te ennyire viccesnek találod az adott témát...

Fogadd részvétem, hogy együtt kell élned önmagaddal, egy olyan 'emberrel', aki képes viccet csinálni az állatkínzásból.

Részemről a téma lezárva, és ha nem tudsz érdemben hozzászólni a fórumhoz, csak kötekedni és leírni magad a stílusoddal, akkor talán jobb lenne ha elmennél a chat.hu-ra, és ott vergődnél...

15. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 13. - Lilimia)
2010. febr. 12. 19:42
mellesleg milyen állatvédő vagy, ha egy szúnyogot agyon csapsz?
14. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 13. - Lilimia)
2010. febr. 12. 19:41
állat-állat :P
13. lilimia (válaszként erre: 8. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 11. 23:40

Szúnyogriasztót használok...

Mellesleg egy szúnyogot nem egészen lehet összehasonlítani egy kutyával, macskával, vagy akár egy egérrel...

12. leviatan (válaszként erre: 4. - Xti_)
2010. febr. 10. 17:17

Az apro kulonbseg csak annyi, hogy a kutya vagy barmilyen allat vedtelen az ember ellen.

A no, akit vernek meg bolond, ha hagyja, vagy ha meg mindig a ferfi mellett van. En az uram szemet kaparnam ki, ha megemelne a kezet ram...


Szoval ha vernek valakit, akkor hivni kell a rendorseget adando alkalommal, egy allat kit tud hivni???

11. pgiz
2010. febr. 9. 21:39

Az állatkínzás ellen pedig csak úgy lehet harcolni, ha az állatvédők nem kis csoportokban, elszigetelődve dolgoznak, hanem egy-két alkalommal jól megszervezve, egyszerre hallatjuk a hangunkat.

Az állatvédelmi törvény nagyjából megfelelő, a jogalkalmazás csapnivaló.

A napokban nyilatkozott úgy egy bíró, hogy nem ítéli az állatkínzót letöltendő szabadságvesztésre, mert Magyarországon nem volt még ilyen.

És ő a jognak, a törvénynek az őrzője! Nesze neked állatvédelem!

10. pgiz (válaszként erre: 4. - Xti_)
2010. febr. 9. 21:29
Továbbá: azt a feleséget verik véresre, aki hagyja magát.Gyerekemet verné -addig élne két szemmel.
9. pgiz (válaszként erre: 4. - Xti_)
2010. febr. 9. 21:20

Ötvenezerre büntették és a póráz rángatása közben jól meg is rugdosta. A bordái törtek el./Térfigyelő kamera felvette a "működését"./

Azzal védekezett, hogy szerinte mindeni így neveli a kutyáját.Csöpp kis kutya volt.

Remélem, a radikálisok megtalálják.

8. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 7. - Lilimia)
2010. febr. 4. 14:02
És bocs de sosem csaptál agyon egy szúnyogot sem???
2010. jan. 22. 05:55

Az agressziót legfeljebb úgy lehetne megszüntetni egy országot nézve, ha mindenkit benyugtatóznának...

A tiszteletet szintén lehetetlen 10millió (tisztelet a kivételnek) megtanítani.


Azon akik bántani képesek egy állatot unintelligens, agresszív, senkiházi barmok, unatkozó kölykök, vagy éppen hatalommániás idióták.

Mindezek gyógyíthatatlanok :/

Bár a felsorolásba belevehetjük az anyagiakat is. Ugyebár az állatorvosi segítség meg miegymás elhanyagolása is az anyagiaktól függ.

Az én boxerem a tenyésztő azért bántalmazta, és tartotta még disznóknak sem alkalmas körülmények között (kis kennel, takarítás semmi, stb...), mert fehér, ami ugye nem standard szín, így nem tudta 50-60 ezerért eladni. Úgy lett kivásárolva szegénykém 15ezerért.

No meg ott van a nyers embertelenség.

A beagle-m egy kerti fészerben elzárva tartották, és azért akarták kidobni, mert az új fűnyírónak nem lett volna hely meg a kutya úúúgyis bántotta volna. Szegény fűnyíró....

A vakvezető-epilepsziás rohamjelző labradorom a nemtörődömség áldozata volt. 1 éves koráig egy hátsó kertben tartották, soha nem vitték sétálni, abszolút nem törődtek vele, moslékot kapott enni, azt is csak időnként. Szegény azt sem tudta hogy a kerítésen túl is van világ.


Ezek az emberi tulajdonságok megváltoztathatatlanok (tömegeket tekintve) sajnos, és mivel Mo-n az állatvédelem kimerül a fajtamentő klubbok, az állatotthonok, menhelyek, sintérek, az állat-kommandó, és egyéni aktivisták személyében, tárgyában, így csak nagyon nagyon kevés olyan eset van, amiből rendőrségi ügy lesz.


Én egyénként próbálok tenni ellene, pl mindegyik kutyám mentett, másokat is arra ösztönzök hogy mentett kutyát vegyenek magukhoz, segítek otthont keresni befogadott, de nem megtartható kutyáknak, valamint az alapítványunk mentett, vagy megunt labradorokkal, és golden retrieverekkel dolgozik (segítő, mentő, terápiás kutya kiképzés), és én szoktam beszerezni a kutyákat hirdetéseken, és a Retriever Rescue-n keresztül.

Valamint megpróbálok minél több embert tájékoztatni az állattartás szabályairól, segítek fajtát választani, hogy később ne az legyen, hogy mondjuk túl aktív fajtát választottak, vagy túl 'lustát'. Ezen felül pedig vállalok kutyakiképzést (ha már kiképző (is) vagyok), így a kutyával való együttélés problémamentesebb lesz.


Én, mint egy egyszerű rokkantnyugdíjas vak ennyit tudok tenni.


Egyébként nem akarok pofátlannak tűnni, de ha megnéznétek, és minél több embernek továbbítanátok az alábbi két videót, azt nagyon megköszönném a sorstársaim, és az alapítványunk nevében:


[link]

[link]


Kicsit összefüggéstelenre sikeredett a hozzászólásom, de így hajnalban... :)

2010. jan. 22. 00:27

Sziasztok!

Igen, az emberi brutalitást is szemet-szemért alapon kellene büntetni..

De az állatok nem tudnak sehogy sem védekezni! Rajtunk áll a sorsuk! Minap brutális felvételeket láttam, nem értem, hogy tehetnek meg ilyeneket az emberek?! És miféle ember az ilyen?? Kivégeztetném őket! Vagy inkább kivégezném!

Miért nem tehetünk semmit ellenük? Hogy lehet ezt eltűrni?

2010. jan. 21. 14:11

Sziasztok! Igen először az emberi brutalitást és az agresszivitás kell felszámolni-megbüntetni.De bizony e kettő sokszor összefügg.Az agresszivitásukat sokan(nem szeretnék álntalánosítani..) a védtelen állatokon élik ki.


Úgy egyben szólva mindenkit meg kellene rá tanítani, hogy tisztelje, a másikat, ebbe bele tartoznak a kürülötte élő állatok is.


Aki állatokon tölti ki a bosszúját az egy végtelenül gyáva ember!!!Gyengébbet és a védtelent mindig könnyű megütni és bántani....sajnos..((

4. xti_
2010. jan. 21. 08:55

most büntettek meg valakit félmillióra, mert rángatta a kutyája pórázát.

és aki a gyerekét, feleségét veri véresre nap mint nap, úgy, hogy semmi nem történik?

én sajnálom nagyon az állatokat is, de amíg emberekkel meg lehet ezt tenni, addig az is kész csoda, hogy az állatvédelem ott tart, ahol.

2010. jan. 21. 07:42

Szia

Magyarországon sajnos egy nagy NULLA az álat védelem.Szoktam nézni van egy külföldi csatorna ahol az állatrendőrséget mutatják be :))

Valami hihetetlen a külömbség már azért megbüntetik az embert pl nem oltatja be vagy nem foglalkozik vele rendesen.Itt meg bármit csinálhatnak szegény állatokkal!Pedig szokkal több méltosággal rendelkeznek az állatokmint némelyik ember.

2010. jan. 21. 00:51

Szia!


Magyarországon igazán hatékonyan sajnos sehogy :(

Hónapokig harcoltam, hogy legalább egy ejnye-bejnyét kapjon a boxerem 'tenyésztője'. Orvosi papírokkal, szomszédok 'vallomásaival' tudtam volna bizonyítani a tetteit, de magasról tettek arra, hogy szerencsétlen kiskutyát majdnem (szó szerint) halálra éheztették, nem adatták be neki a kölyökkori oltásokat, és még sorolhatnám... :(

2010. jan. 21. 00:38
Hogyan lehet hatékonyan harcolni az állatkínzás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook