Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet hatékonyan tanulni(suli)? fórum

Hogyan lehet hatékonyan tanulni(suli)? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. MelisUK (válaszként erre: 31. - 494fcbfa12)
2008. okt. 28. 15:49

Ha valaki butácska, akkor az hiába szed be bármilyen kapszulát, ami úgymond "segít" a tanulásban, attól nem lesz okosabb, nem fogja tudni megtanulni tőle amit épp kéne tanulnija. Ugyanolyan marad az értelmiségi szintje, nem fog ezektől a szerektől jobban tanulni, legfeljebb kicsit segít kihozni a maximumot magából, DE: ha akarata nincs, ha nem akarja megtanulni, akkor ezektől a dolgoktól sem fogja tudni megtanulni az ő saját színvonalán se.


Egyébként nem tartom magam "nagyon" értelmesnek, inkább nagyon lustának, de tisztában vagyok vele, hogy ha bármit is meg kell tanulnom, akkor azt meg fogom tudni tanulni, csak akarnom kell. Úgy vélem, ezzel elég sokan így lennének, csak önfegyelemre van szükség, hogy amikor tanulni kell, akkor félretegyük a lustaságunkat és igenis tanuljuk meg, amit kell.

Szerencsére eddig még semmi nem fogott ki rajtam, úgy látszik, tényleg jó a saját technikám legalább saját magamnak. Épp azért is írtam le, hogy hátha más is kipróbálja és a segítségére lesz.

Ezzel a technikával képes voltam két különálló szakot egyidejűleg elvégezni, szóval nem kevés vizsgára kellett készülnöm vizsgaidőszakban és folyamatosan egyéb akadájok is gördültek elém, például egyazon időpontban három tantárgyam is volt, stb... Szóval nem volt könnyű, de még így is képes voltam nagyon szép eredményeket produkálni. Természetesen mindeközben vonzott az ösztöndíj is (mindig a maximum összeget kaptam), az egyetemi éveim alatt már a tanulmányaim gyümölcséből majdnem el tudtam tartani magam, nagyon nagy segítség volt a szüleimnek, hogy csak napi egyszer ettem otthon (reggeliztem), minden ruhát, minden kozmetikumot az ösztöndíjamból vettem, fodrász és kozmetikus szintén saját sebből, sőt, az egyetemi éveim alatt szép kis könyvgyűjteményem is lett, akkor kezdtem meg a saját kis könyvtáram létrehozását, amit azóta is folyamatosan gyarapítgatok.

31. 494fcbfa12 (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2008. okt. 27. 07:54
Te biztosan nagyon értelmes vagy.
2008. okt. 25. 10:03

Ilyen alapon akkor a RedBull is jó a hatékony tanulás érdekében, azt még osztogatják is az egyetemeken ingyen vizsgaidőszakban, de pirulákat még ott se adnak...


Egyébként ezek a kiegészítő szerek nem arra valók, hogy ezektől majd jobban fog tanulni az ember, hanem egy kis szellemi frissességet adnak, tehát tovább lehet velük tanulni. Pl. ha megiszol egy RedBull-t amikor már nagyon álmos vagy, akkor kicsit kitisztul az agyad és utána garantáltan nem tudsz elaludni - de ugyanúgy álmos leszel.


Nem ilyen szerek végett fog "jobban/gyorsabban/hatékonyabban" tanulni az ember, ezek nem a tanulást hatékonyabbá tevő technikák. Technika a hangos olvasás, az odafigyelés, a tesódnak elmagyarázás, a térkép használat, a rajz/ábra készítése, az olyan testhelyzetben való tanulás, ahogy vizsgáznod/felelned/zh-t vagy dogát írnod kell, nem keresztbe tett láb (mert gátol az információfeldolgozásban), ugyanígy órán/előadáson/szemináriumon is nem keresztbe tett láb és kéz stb. Próbáljunk úgy hozzáállni, hogy érdekel az egész és sokkal-sokkal könnyebb lesz. Figyeljünk akkor is az előadásokon, ha nagyon nem értjük, ha nagyon zsibbasztja az agyat és egyik pillanatról a másikra érteni fogjuk, csak akarni kell és persze értelmesnek is kell lenni.

2008. okt. 24. 19:42
A csalánteától is jobban fog az ember agya!
28. f9a0a36712 (válaszként erre: 27. - 494fcbfa12)
2008. okt. 23. 21:15
Mindjárt megkérdezem google barátomat.:-)
2008. okt. 23. 21:11
valami nekem is rémlik. szójalecitin asszem.
26. f9a0a36712 (válaszként erre: 24. - 494fcbfa12)
2008. okt. 23. 21:05
Valami hasonlót olvashattam tán a lecitinről, de nem biztos.
2008. okt. 23. 21:03
Elfelejtettem mondani, hogy teljesen természetes, semmi szintetikus anyag nincs benne.
2008. okt. 23. 20:59

szia.


gyógyszertárban kapható és ginzengkapszulát kérjél. többféle kiszerelésben kapható, attól függően, hogy mennyi hatóanyag van benne.

23. Burkuska (válaszként erre: 22. - 494fcbfa12)
2008. okt. 23. 20:54

Szia!

Konkrétan mi a neve,hol kapható?És mennyibe kerül?Köcce!

2008. okt. 23. 20:44
Nekem az egyik lányom az orvosira jár, a másik bölcsész. Vizsgaidőszakban ginzeng kapszulát veszek nekik. Szerintük nagyon jó. Persze azért tanulni is kell.
21. a1baa7edcc (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2008. okt. 23. 20:42
Nalam ez egyaltalan nem mukodik, nem vagyunk egyformak...
20. MelisUK (válaszként erre: 19. - A1baa7edcc)
2008. okt. 23. 20:38
Lehet, hogy fárasztó, szüneteket kell tartani, én képes voltam reggeltől késő estig hangosan olvasni akár egy hétig is folyamatosan (kb 1-1,5 óránként szünet, akkor ablak kitár és egy kis ugra-bugra, guggolás, stb, hogy felrázódjak, hogy energiát kapjak újra a szellemi tevékenységre). Fárasztó magunkban is olvasni, ha sok az anyag, de ha hangosan olvasod, akkor nem feltétlenül kell újra olvasnod, mert több olvasásnak is megfelel, szóval úgymond fárasztó, de így mégis időtakarékos. Nekem szerencsére hangosan olvasva elég volt az anyagok nagy részét egyszer elolvasnom - sokszor így is alig értem a végére, vagy teljesen a végére sem értem, annyi minden volt, de azért, mert tudtam, hogy nem olvashatom el többször és hogy ráállítottam az agyam arra, hogy engem ez érdekel, tudni szeretném, ezért meg is maradt a fejemben.
19. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2008. okt. 23. 20:30
Egy igazan nagy anyagmennyisegnel nhezen megoldhato a hangosan olvasas... faraszto.
18. szajko
2008. okt. 23. 20:29
Sziasztok, én is ezzel küszködöm!A baj az hogy gyogyszertant tanulok (tanulnék, mert itt irogatok...)és rengeteg hatóanyak vmint készítmeny név van.Már teljesen össze vagyok zavarodva.Minden összekeveredik bennem, persze csak az ami nem esett ki teljesen.Erre van vmi módszeretek?
2008. okt. 23. 20:27

Úgy kell hozzáállni a "tananyaghoz", hogy igenis ez engem nagyon érdekel. Ezek után hangosan kell tanulni, ugyanis ha látod, hallod és mondod, az a leghatásosabb tanulási módszer. Ha csak magadban olvasod, akkor kétszer-háromszor is el kell olvasnod, hogy ugyanannyi dolog megmaradjon a fejedben, mint hangosan olvasva. Figyelj oda minden apró részletre, úgy hangsúlyozd, mint ahogy másnak magyaráznád az olvasott dolgot.

Ezzel a módszerrel tanultam az egyetemen, nekem nagyon bevált. (Alig csúszott be négyesem, szinte mindig kitűnő voltam és olyan szakra jártam, amire bizony rengeteget kellett olvasni.) Egyébként az unokabátyám ajánlotta, ő már akkor egyetemista volt, szóval tudta, hogy mekkora anyagmennyiséget kell magunkévá tenni - bizonyos szakokon.

16. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - C066a749d7)
2008. okt. 23. 20:24
Aki vizualisan tanul, annak jo is ez a modszer. Aki auditiven, annak kevesbe.
15. f9a0a36712 (válaszként erre: 12. - Annelly)
2008. okt. 23. 20:21
Azt hittem, ezzel a dalolászással csak én voltam egyedül!:-DDD ....és nem!:-DDD Ez pl. egy II. világháború békekonferenciáinak tanulása alatt elég érdekesen jött ki nálam.:-DD
2008. okt. 23. 20:21

sziasztok..


én pénzügy és számvitelre járok munka és család mellett. kínomban azt találtam ki, hogy a kidolgozott tétéleket cd-re mondom és fejhalgatóval visszahalgatom. úgy tervezem, hogy mindenhová magammal viszem. remélem beválik.

üdv..

2008. okt. 23. 20:19
nekem van olyan amit ált suli 5.ben tnaultam meg lerajzolva....egy egész töriórai anyagot lerajzoltam....még mindig emlékszek rá :)
2008. okt. 23. 20:16
Hangosan olvasok, lassan, értelmezve a dolgokat. Lexikát le szoktam írni soxor, ha sok van belőle, ha kevés, akkor kitalálok valami dallamot, amire sorolom, és úgy könnyebb.
11. Burkuska (válaszként erre: 10. - Miccer)
2008. okt. 23. 20:15

:)

Sajna,nem minden tárgy érdekel...így nehéz megtanulni:(

10. miccer
2008. okt. 23. 20:11

Én pl mindig próbálom életszerű szituációba helyezni az anyagot, vagy (pl történelem esetében) lepörgetem magam előtt az eseménykete, mint egy filmet és beleélem magam. Így egy életszerű emlékképet kapok, ami sokkal jobban megmarad bennem, mint a betű:)


Ja, és a könyvet vizsga előtt a párnám alá teszem :D ez eddig 90%ban bejött :D

2008. okt. 23. 20:10
Na ezt én is tudni szeretném....... Én is munka és család mellett járok suli......
2008. okt. 23. 20:10

ha a megirt tanagyaból irsz vázlatot...és a főbb vázlatpontokat lerajzolod a saját elképzelésed szerint...és a rajzokat könyebb megjegyezni...legalábbis nekem...

utána a rajz jó puska is mert a tanár ugyse tudja mit rajzoltál le :)

7. f9a0a36712 (válaszként erre: 3. - Burkuska)
2008. okt. 23. 20:10
Én ha nem értek valamit, nem tudom az agyamba vésni. Ha megtalálom az összefüggéseket, vagy érdekességet látok a dologban, már megy. Persze attól függ, hogy miről van szó. Óránként frissülés, ki a hideg levegőre..... csodákat tesz.:-)
2008. okt. 23. 20:10
Ertelemszeruen erdemes.
2008. okt. 23. 20:09
Jo kérdés...csak a választ nem kapom rá....
4. Burkuska (válaszként erre: 2. - F9a0a36712)
2008. okt. 23. 20:08
Az,főleg munka mellett ha sulizol:(
2008. okt. 23. 20:07

Sziasztok!

Hogyan tudom könnyen memorizálni,"megtartani"a tanult anyagot,nem "magolni"a vizsgákra?

Tippeket várok:)

KÖszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook