Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet enyhíteni a fogamzásgátló okozta hüvelyszárazságot és csökkent libidót? fórum

Hogyan lehet enyhíteni a fogamzásgátló okozta hüvelyszárazságot és csökkent libidót? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 17. 17:27

Miert mindenkinek(sokaknak) az a meggyozodese hogy a tabletta lenne a legtutibb modszer? Hanyan esnek teherbe tabi mellett is? Ez mar eleve elgondolkoztato.


Amugy meg tenyleg a libido csokkenese betudhato neki, nem a szarazsagnak hanem a hormonalis valtozasoknak amiket okoz. Sokkal gyakoribb a mehszajseb is a tablettaszedok kozott, ez van. Ez nekem olyan paradox, minek szedjek valamit ami arthat az egeszsegemnek ha aztan nem tudom kielvezni a helyzetet mert mar nem is lesz hozza kedvem?


Mig a termeszetes modszerekkel eleg par napig vigyazni havonta, amugy meg szabad a vasar ;)

33. c1bd61610d (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 16:58

1. Vazelinnel

2. Új hapsival

32. Ncilány (válaszként erre: 18. - Lexibaba)
2012. febr. 17. 16:22

Ezt a joghurtos verziót olvastam már pár helyen.

A Kaukázusi kefírt is ajánlotta már nődoki.

2012. febr. 17. 16:13
Ne szedjed.Tönkreteszi a májadat.A nem latexből készült óvszert használtad már?Van teafaolajos változata is az még fertőzésekre is jó.
2012. febr. 17. 16:08
Akárki akármit mond legjobb ha ezeket a szemeteket nem szedi be 1 nö sem,nálunk gyogyszer abbahagyása ota pl lényegesen megnött az orál sex száma..párom örömére,gyogyszerel olyan voltam mint egy prüd öregasszony..de nélküle.......
29. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 15:51
lila durexplay és a libidóra meg Maca-t :o)
2012. febr. 17. 15:02

Egyébként az a legnagyobb gáz a nyálkahártya szárító hatással, hogy az többnyire nem csak a hüvelyre korlátozódik. Csak máshol kevésbé vesszük észre.

De nekem pl. tökre kiszáradt a szemem, az orrom nyálkahártyája, és egy csomót fájt a gyomrom-hasam is, míg szedtem.

27. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Lexibaba)
2012. febr. 17. 15:00

Sajna a csökkent libidót igenis a fogigátló okozza.

Mivel nincs peteérés, nincs biológiai vágy sem. Köze sincs ahhoz, hogy jó-e a szex, vagy nem. Ha jó, akkor sem kívánod mindig, illetve aki nem szed semmit, az bizonyos időszakokban sokkal jobban, meg úgy alapból is.

2012. febr. 17. 14:59
síkosító.
2012. febr. 17. 14:57
Nekem is a Cikatridina vált be szárazságra, ajánlani tudom.
24. Csipkerózsika (válaszként erre: 15. - Orsika6)
2012. febr. 17. 14:55
Ismerem a problémát. Sajna nekünk is csak a megszakítás maradt.
23. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2012. febr. 17. 14:53

Hát ez jó, imádom a nőgyógyász-humort...

Remélem mindegyik nőnek születik a következő életében.

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2012. febr. 17. 14:52

Egyet kell értenem. Szerintem is jobb abbahagyni.

Nálam is volt ilyen, és kiderült, hogy ez csak "kezdő" tünet, egyre durvább mellékhatások jöttek utána. Míg végül már majdnem ráment az egészségem.

2012. febr. 17. 14:51

Nekem a Yadine-tól voltak ilyen problémáim. Most Milligestet szedek, és bár nem sokat, de javult a helyzet.

A hüvelyszárazságra mindig jó egy jófajta síkosító. Én pl. nagyon szeretem. :$

20. sylvia31 (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 14:41
Egyszerűen:Cikatridina!!!Próbáld ki nagyon jó!körömvirágolaj,aloe vera hyaluronsav van benne gyönyörűen regenerálja a sérült hámszövetet..Én magamnak sajnos indokoltnál többször alkalmazott gombaölővel marattam szét(antibiotikumot szedtem ezért vettem gombaölőt)és szépen rendberakta:-)!
19. Sena
2012. febr. 17. 14:26
Én is gyanítom hogy a fogamzásgátló miatt csökkent a libidóm. Katasztrófa, hogy a 60 éves Karda Bea jobban kívánja a szexet, mint én. :P De nincs más tuti módszer ami szóba jöhet. Legalábbis én nem tudok róla.
2012. febr. 17. 14:21

Én még nem szdtem fogamzásgátlót, de egyszer kétszer naptármódszer szerint voltunk együtt párommal, vagy a Pharmatexxel. nekem a hüvelyemet az ondó szárítja ki. Utána mindig hüvelyöblítést végzek. Az ondó és a hüvely ph-ja nem ugyanaz. Próbálj ki a hüvely ph-jához való hüvelyöblítőt használni rendszeresen.

Szerintem a csökkent libidót az is okozhatja, hogy nem okoz neked örömet a szeretkezés. Persze hogy nincs libidód!

A hüvelyszárasságnak én még azt a hátulütőjét is tapasztaltam, hogy megdörzsölődött a hüvelyem fala és bedagadt. Nőgyógyász azt hitte, hogy gomba. Adott antibiotikumot. Egy hét múlva a kenet leleten semmi nem volt. Mondta hogy most kiírtottuk azt is jó bent. A következőt tanácsolta a hüvely flórájának a visszaállítására:


Actimelbe mártsak tampont. Jól áztassam be. És tegyem fel 2-3 órára.

Sokkal jobban lettem.


Sajnálom, ha nem jó tanácsokat adtam. Még nem volt dolgom fogamzásgátlóval

17. 661e5a20a8 (válaszként erre: 15. - Orsika6)
2012. febr. 17. 14:05
Én sokáig használtam a pharmatexet, semmi gond nincs vele, ha előírás szerűen használják. :)
16. csgybzs (válaszként erre: 15. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:58
Nem is az, mármint a Pharmatex. Esetleg próbáld a Nuvaring hüvelygyűrűt, bár ha eleve a hormonális dolgokat nem bírod, akkor nem biztos, hogy jó, de egy próbát megér.
2012. febr. 17. 13:57
Az a gond, a gumi nálunk nem opció :( mindegyik fajtára allergiás vagyok, a Pharmatex-ről meg nagyon sok helyen olvastam, hogy nem biztonságos.
2012. febr. 17. 13:52
Én is abbahagytam pontosan ezek miatt azota ujbol van vágyam a sex iránt és sokkal jobban érzem magam.
2012. febr. 17. 13:48
Nem Pharmatex?? Szerintem az nem feltétlen egy jó választás....
12. eufórbia (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:37
Próbáld ki a PARMATAX fogamzásgátló hüvelytablettát
2012. febr. 17. 13:27
Hagyd abba! Ha megteszed, nemcsak a szexuális életedért, hanem az egészségedért is sokat teszel! Hidd el nélküli kinyílik a világ - legalábbis szexuális értelemben!
10. csgybzs (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:21

Egyébként ez elég sokrétű probléma, első gyógyszer, vagy hosszabb kihagyás után újra kezdted és azóta nem bírod?


Sajnos enyhíteni sem lehet, mert a hormonok ugyanúgy dolgoznak. Nekem egy régebbi dokim, aki a Klinikákon dolgozott már 40 éve azt mondta erre. "Mégis mit gondol? Jóhogy nincs libidója, különben a pearl index nem lenne olyan jó"... magyarán ha kevesebb vagytok együtt kevesebb az esély... Na persze ez nem szentírás, de ha semmi bajod tőle sem javaslom, hogy mérgezd a szervezeted. Sok más alternatíva van még.

9. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:19
Hagyd abba, mi értelme van, hogy szabadon lehetsz a barátoddal, ha nem kívánod, és száraz is vagy a tabletta miatt? Sőt, ne is keress másfajta tabit mert ha így reagálsz, valszeg a többire is így fogsz reagálni
8. Venu (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:15
Beszélj a nőgyógyászoddal, írjon fel másikat vagy adjon tanácsot!
2012. febr. 17. 13:05
vagy használjatok sikosítót.
6. Spiritus (válaszként erre: 1. - Orsika6)
2012. febr. 17. 13:02

Tényleg hagyd abba!

Nekem majdnem megölte a kapcsolatomat. Nem éri meg!

2012. febr. 17. 13:00
Válts át másik fogamzásgátlóra, vagy valami más módszerre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook