Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készíted a tarhonyát? fórum

Hogyan készíted a tarhonyát? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. jan. 11. 21:30
Egyszer csináltam olyat hogy vörösborral öntöttem fel, meg gombát raktam bele. Elég pikáns íze volt :D
12. Scherlock (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. jan. 11. 21:28
Mint a palacsinta sütésnél... :D
2021. jan. 11. 21:22
Dettó én is. Csak én zsírral főzök leginkább. Hagymát nem rakok bele. Én így tanultam. Nagyanyám se rakott bele, anyám se szokott. Jól megpirítom, szép aranybarnára, egy kis pirospaprika, chili ha vki erősebben szeretin, felöntöm egy fél pohárnyi - pohárnyi vízzel, aztán még lassanként adagolok hozzá ha kell. Én hosszú lére szoktam engedni, mert úgy szeretem ha tunkolni lehet, meg állásában is elfővi a levet. Virslivel vagy sült kolbásszal tálalom. Meg egy kis csemegeubi mellé, ha van itthon.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. jan. 11. 21:07

Olajon lepirítom a tarhonyát, felöntöm 2x annyi forró sós vízzel, dobok bele egy fej hagymát, fedő rá, és mehet a sütőbe.


Tarhonyás húsnál pörköltet főzök, bele a tarhonya, 2x annyi víz,fedő és így mehet a sütőbe.


2x át szoktam keverni.

2021. jan. 11. 21:05
Pont ma csináltam. Olajon barnâra megpirítom. Vízforralóban forralok egy kis vizet. Ha megpirult öntök a vízből. Só, vegeta. Egyszer megkeverem , utána békénhagyom. Nem szabad kevergetni!! Fedő alatt puhítom kicsit, aztán leveszem hadd főjön le a víz róla. Félrehúzom, fedő vissza rá. Isteni gurulós tarhonyàm szokott lenni. :)
8. globus (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. jan. 11. 21:05
Amikor már majdnem kész, illetve készen is van, de még még meleg, lazán keverd át. Össze tud tömbösödni, ha enélkül hűl ki. Mondjuk akkor szét lehet kevergetni, de munkásabb :)
7. libikóka (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2021. jan. 11. 21:02
Ja... tarh.hús ,külön a tarhonya, külön a pöri összeöntöm de levet csak a végén, meglátom mennyit vesz fel:))
2021. jan. 11. 21:00
sehogy
2021. jan. 11. 20:59

Megpirítom a tarhonyát, befűszerezem (só, vegeta), felöntöm vízzel (annyit öntök rá, hogy ellepje és még egy kicsit, felforralom, majd addig főzöm kis lángon, amíg nem lesz puha.


Ha elfőtt a víz róla, akkor simán öntök még alá, mert nem lesz mázgás. Erre inkább a rizsnél kell figyelni.


Ja, én mindig 1 kg tarhonyát csinálok meg egyszerre, mert szerintem a felét megeszem főzés közben:DDDD

4. libikóka (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. jan. 11. 20:58

Megpirítom sózom,beledobok 1 v.hagymát és forró vízzel felöntöm és be a meleg sütőbe:))

Sok lehet a víz ha elázik utána önteni lehet ,kivenni nem nagyon:))

Taronyás hús szintén sok a lé.

3. pteri (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2021. jan. 11. 20:57
Pirítás után lobogóan forró vízzel kell felönteni, azonnal lefedni és utána levenni takarékra.
2021. jan. 11. 20:57

Pici olajon lepirítom a tarhonyát (mi jó barnásan szeretjük), aztán felöntöm kétszer annyi vízzel, fűszerezem. Kis lángon, fedő alatt addig főzöm, míg fel nem szívja az összes vizet, majd letakarva pihentetem kb. fél órát.


A húsos tarhonyához főzök egy jó sűrű pörköltet, amikor szinte kész a hús, hozzáöntöm a megpirított tarhonyát és kétszer annyi vizet, így főzöm össze.

2021. jan. 11. 20:50

Hogyan készíted, hogy ne egy egész "massza" legyen, hanem szép pergős?

A tarhonyás hús szintén 🤔

Nekem sosem sikerül.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook