Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell szobatisztaságra nevelni egy kiskutyát? fórum

Hogyan kell szobatisztaságra nevelni egy kiskutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
22. pemete
2009. jan. 6. 10:15
Nekünk ez bevált. Meg még annyi, hogy nem szabad megalázni azért mert bepisilt, vagy bekakilt, tehát a orrát nem szabad belenyomni, meg ilyesmi. Viszont mondhatod neki, hogy ezt nem szbad, és vidd le, mutasd meg neki, hogy itt kell lent, és ha lent pisil, meg kakil, akkor dicsérd meg nagyon!!! Sőt ha éjjel kibírja, akkor is amikor felkelsz azonnal vidd le és óriási dícséretet kapjon a kutyus, sőt még jutifalit is kaphat. Sok sikert, türelmet, és szőnyegtisztítót:p
21. a9752c112e (válaszként erre: 20. - Pemete)
2009. jan. 6. 10:09
köszönöm.Megpróbálom.
20. pemete
2009. jan. 6. 10:08
Próbáld meg azt, hogy este még későn kiviszed, hogy elvégezze a dolgát, aztán korán reggel is. Hátha kibírja, és ezt az időintervallumot lehet nyújtani, míg végül kibírja estétől regelig.
19. pemete
2009. jan. 6. 10:07
Türelem, sok-sok türelem!
18. a9752c112e (válaszként erre: 16. - E8e68503db)
2009. jan. 6. 10:06
Milyen fajta?
2009. jan. 6. 10:06
Mi a módja,mert az általunk ismert csődöt mondott.Éjszaka alvás helyett azon munkálkodik,hogy tönkretegye a szőnyeget,amit naponta zisztítok mostmár.9 hetes.2 óránként etetem,utána 20 perccel kiviszem.Nappal nincs is gond.Éjszakára nincs előtte étel,mégis...
2009. jan. 6. 10:06
Ha hiszitek ha nem a mi kutyánk mindig jelzett mikor ki akart menni nem kellett rászoktatni pedig kölyökként került hozzánk addig pedig kint élt az udvaron.
15. a74de3d08a (válaszként erre: 14. - Humor Helga)
2008. szept. 26. 10:29

> hmhm..nálunk a játszás az főleg lennt van....uh

> utána levinni pisilni....:DDDDD


nyilván olyan kutyusokra vonatkozik, akiknél a játszás is a lakásban van.

ez csak az én véleményem volt, úgyis mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

14. Humor Helga (válaszként erre: 13. - A74de3d08a)
2008. szept. 26. 10:25

hmhm..nálunk a játszás az főleg lennt van....uh utána levinni pisilni....:DDDDD


a fejbecsapkodás,meg orrmány belenyomás sztem is felesleges! De nagyjából ugyanazt írtuk le...a rászólás kivételével...

13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Humor Helga)
2008. szept. 26. 09:51

nem kell rászólni.

bőven elég, ha kiviszik 2 óránként pisilni, meg evés és játszás után.

de ezt már előttem is leírta valaki.

ez csapkodás, meg fej pisibe nyomkodás nem jó, csak félős, ideges lesz tőle a kutyus, mert azt se tudja, miért büntették meg.

ha rosszat csinál, 2-3 másodperc van arra, hogy rászóljunk, később már nem tudja, mi a baj.

amúgy pedig a pisilés nem rossz dolog, hanem természetes szükséglet, tehát ezért megbüntetni egyáltalán nem helyes.

szerintem.

12. Humor Helga (válaszként erre: 11. - Healp)
2008. szept. 25. 22:11

Ebben igazad van..de akkor is tudatosítani kell benne h azt nem szabad...nem azt mondom h szanaszét kell verni, vagy az orrmányát belenyomni.

Szerintem egyszerűen rá kell szólni(persze ehhez elengethetetlen a tekintély!)

Nekem is nem rég lett egy kis foxim, aki mára már szépen szobatiszta lett, de semmi drasztikusat nem alkalmaztam. Egyszerűen gyakran vittük le, ha otthon épp észre vettük akkor rászoltunk, de a pelus nálunk is bejátszott ha nagyon muszály volt oda végezhette a dolgát ha nem bírta már....mondjuk amikor vmit kellett csinálnia elég hamar rájött ha az ajtó körül "ólálkodik" akkor vki tuti leszalad Vele!:)

11. Healp
2008. ápr. 16. 14:52

Már elnézést,de előbb nézzetek utána..

A kutyusoknak 8 hónapos korig nem zárnak rendesen az izmaik és ezért van az,hogy egyik-másik kutyus nehezebben lesz szobatiszta.esetleg az is előfordúlhat,hogy egy nem észrevett felfázás maradt vissza ami miatt nem tudja tartani a vízeletét a kiskutya..

Maximum rászólni lehet egy kiskutyára ha bepiszkít....

2008. ápr. 6. 14:15
Remenykedj es sok turelem,szeretet en is ezt teszem,mikozben magamat is nevelem tobb kevesebb sikerrel a kovetkezetessegre es a toleranciara.
2008. febr. 5. 19:11
Az alábbiakhoz még annyit, hogy összetekert újsággal meg lehet paskolni a popsiját, az ugye nem fáj neki, de mégis kikapott, ez is segít ahhoz, hogy tudja, "azt" nem szabad. És valóban, ha kint végzi el séta közben, mindig nagyon nagyon megdícsérni és simogatással jutalmazni. Az én kiskutyám kb 2 hónap után lett szobatiszta, már azt hittük sosem lesz az.
2008. febr. 5. 19:11
Az alábbiakhoz még annyit, hogy összetekert újsággal meg lehet paskolni a popsiját, az ugye nem fáj neki, de mégis kikapott, ez is segít ahhoz, hogy tudja, "azt" nem szabad. És valóban, ha kint végzi el séta közben, mindig nagyon nagyon megdícsérni és simogatással jutalmazni. Az én kiskutyám kb 2 hónap után lett szobatiszta, már azt hittük sosem lesz az.
2008. febr. 5. 19:00

1.Mindig ugyanabban az időben kivinni,

2.Ébredés után és evés után negyed-fél órával ki kell mindenképp vinni.

3. Ha mégis megtörténik a baj, akkor meg kell vele

szagontatni - nem beleverni az orrát - utána kivinni és - dícséret mellett - simogatással megmutatni neki hol kell az ilyesmit intézni, Nálunk bevált.(Parson Russel Terrier)

Üdv.: 'rotfusz'

2008. jan. 30. 08:01

Köszönöm a tanácsokat, az alom az alap, szóval az biztos lesz... a többit meg...majd megírom :)

Még egyszer:

Köszi a válaszokat!

2008. jan. 29. 16:44
Ha pisibajról van szó, akkor egy nem használt rongyot dörzsölj a szőnyegre, ahova odapisilt. Mivel pici, nem tudja, miért kap ki, úgyhogy a verés egyáltalán nem fog bejönni. Készíts almot, homokkal, és tedd oda a pisis rongyot. Időnkénk vidd oda a kis blökit, hogy érezze a szagot, és rövid idő után rá fog jönni, hogy oda szabad piszkítania :)
4. 4912cc9864 (válaszként erre: 3. - Anbene)
2008. jan. 29. 16:17

Tapasztalat, hogy finoman szólva szarik erre a kiskutya...

s ha paskolgatod a fülét, főleg egy westinek, akkor ne csodálkozz ha sosem fog neki szépen állni...

Nekem van egy 10 hónapos uszkárom...

durván két hnapja szobatiszta, egyik pillanatról a másikra...

pelust használtunk régebben, éjjelre még néha lerakok egyet egyet...



gyakori sétaák, ugyanabba az időbe, s elöbb vagy utobb megszokja...


inkább a gazdiknak kellene magukat türelemre szoktatni, s megértésre...

2008. jan. 29. 15:49

Ha valahova odapiszkít a kutya, akkor közel kell az orrát nyomni, és közben erélyesen rászólni, a megfelelő hangsúllyal, hogy fújjjj.

Verni nem szabad. Maximum a fülére paskolhatsz egyet, azt nem szeretik.

2008. jan. 29. 15:45

Márciusban érkezik egy kis Westi hozzánk, és még nem lesz szobatiszta, de foggalmam sincs hogyan kell majd hozzáfogni...

Vkinek van vmi jó ötlete?

2008. jan. 29. 15:43
Hogyan kell szobatisztaságra nevelni egy kiskutyát?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook