Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell egy négy hónapos kiskutyát szobatisztaságra tanítani? fórum

Hogyan kell egy négy hónapos kiskutyát szobatisztaságra tanítani? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 8. 06:42
Na az első éjszaka jó el múlott ügyes a kis TAPPANCSOM :)
9. Panni58 (válaszként erre: 8. - Invisible)
2010. nov. 7. 20:44

Akkor majd pisil ő, ha akar. :)

De menni fog! Sok-sok dicsérettel, az nagyon sokat segít.

8. invisible (válaszként erre: 7. - Panni58)
2010. nov. 7. 20:39
Kisfiú az édes
7. Panni58 (válaszként erre: 5. - Invisible)
2010. nov. 7. 20:28

Szia! Lány,vagy fiú a drága? :)

A lányokat akár vezényszóra is meg lehet tanítani pisilni, nekünk is sikerült. :) Most is még, ha hosszabb útra indulunk autóval, előtte mindig pisilés van. :)

6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - Invisible)
2010. nov. 7. 18:20
Egyelöre ne várd, hogy jelezzen, még tanulja a dolgot. :) Mi mindig kivisszük még pisilni a kutyákat, mielött elmegyünk aludni, így éjszaka nincs gond.
2010. nov. 7. 17:38
Képzeljétek kin pisil igaz hogy sürün ki megyek vele és várok,Kat07 meg dicsértem akkor eddig jó haladunk köszönöm,csak az estétöl félek ha nem fog jelezni de majd meg lássuk...ja meg a fürdést is elég jó viselte elejében ki akart ugrani 4 szer de bele nyugodott :)..Köszönöm nektek
4. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Invisible)
2010. nov. 7. 17:29

Ha tudod, minél gyakrabban vidd ki. Minden evés, játék és ébredés után próbáld meg, és addig maradj vele kint, amíg nem történik valami. Ha ez megvan, akkor nagyon de nagyon dícsérd meg! Lássa rajtad, hallja a hangodon, hogy valamit jól csinált. Adhatsz neki jutalomfalatot is.


Ellenben, ha bent történik baleset, akkor csinálj úgy, mintha semmi nem történt volna, ne is nézz a kutyára, ne szólj, ne érj hozzá. Takarítani is úgy takarítsd fel, hogy ne legyen nagy hühó a dolog körül. Így megtanulja, hogy a kinti pisiért jutalmat (gazdi örül) kap, a benti pisi viszont nem éri meg. Türelem kérdése, menni fog.

3. 5ab9515924 (válaszként erre: 2. - Invisible)
2010. nov. 7. 16:47
szia.hát nekem ez nagyon nehéz mert az én kutyám már lassan 2éves de reggelre kaki pisi minden van!ha meg kint van akkor nem is pisil néha,tartogatja amíg bejöhet.de az egyik ismim felitatta a pisit egy párnahuzattal amit már nem használt és amikor látta hogy a kutyusnak megint pisilni kell akkor odavitte a huzathoz megszagoltatta és rápisilt a kutyus.na ez a módszer nekem nem vált be!többször kell kivinni mondjuk napközbe óránként és utánna mindig egy picivel később viszed ki,és megszokja azt a bizonyos időközt és utánna már kéredzkedni fog a kutyus.nekem csak akkor sikerült ezt elérnem amikor kiskutyái lettek,de mihelyt eladtuk a kiskutyákat és egyedül maradt takarítok utánna.
2010. nov. 7. 15:40
Lécives segitsetek mert eddig kint volt az udvaron..
2010. nov. 7. 15:06
Látom hogy sokanotoknak van kutyájuk, és bent a házban, szeretnék segitséget kérni és oktatást, van egy 4 honapos kis kutyánk akit szeretnék szobai tisztaságra tanitani hogyan kell?Puli kutya nagyon édes és okos segitetek?????????köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook