Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell nutella tortát készíteni? fórum

Hogyan kell nutella tortát készíteni? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 21. 10:54

SZiasztok ez az én receptem:

Nutellás csokoládétorta

Hozzávalók:


210 gr liszt

190 gr cukor

2,6 dl tej

50 gr kakaópor

1 sütőpor


A töltelékhez:


250 gr mascarpone

4 nagy evőkanál nutella


A tortalaphoz az összes hozzávalót egy tálba teszem és elektromos kézi keverővel összedolgozom. Sütőpapírral kibélelt tortaformába öntöm és 160 °C-ra előmelegített sütőben kb. 40 percig sütöm. Ez persze sütőtől is függ, érdemes 30 percnél fogpiszkáló próbával megnézni. Mikor kész van hagyom kihűlni, először a tortaformában majd 10 perc múlva rácsra téve. Addig összekeverem a nutellát a mascarponéval, amit már előzőleg kivettem a hűtőből, hogy ne legyen nagyon kemény. Mikor a torta teljesen kihűlt, kettévágom és belekenem a nutellás krémet. A tetejére lehet egy kis porcukrot szórni, vagy mázat tenni. Rögtön fogyasztható. A mascarpone miatt hűtőben tárolandó, de fogyasztás előtt egy fél órával érdemes kivenni, úgy sokkal finomabb ha a krém lágyabb lesz.

Eddig osztatlant sikert aratott mindenkinél :-)

2009. febr. 16. 21:55
Hmmm. de jónak tűnik :P
11. Ada12
2008. márc. 25. 18:18
Örülök, h megtaláltad, írd meg hogy sikerült :))
10. tinendo (válaszként erre: 9. - Isztu)
2008. márc. 25. 18:16
Szívesen.
9. isztu (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. márc. 25. 16:48

Nagyon szépen Köszönöm!

Hétvégén megcsinálom.

8. tinendo (válaszként erre: 6. - Isztu)
2008. márc. 25. 15:33
Pont most másoltam be neked. :))
2008. márc. 25. 15:32

Szaracén Nutellás torta:

Hozzávalók:

20 dkg cukor,

20 dkg liszt,

4 evőkanál kakaópor,

2 tojás,

10 dkg vaj,

5 dkg élesztő,

fél pohár tej,

1 dl tejszín,

20 dkg Nutella,

szeletelt mandula,

porcukor.


Elkészítés: A tojásokat a cukorral habosra verjük. Hozzákeverjük a tejet, a kakaóport, az átszitált lisztet, az élesztőt és a megpuhított vajat. Jól összekeverjük, majd egy kerek tortaformába töltve 180 fokon 40 percig sütjük. A tortát kiborítjuk, majd hagyjuk kihűlni. Közben alacsony tűzön megolvasztjuk a Nutellát egy lábosban. Felverjük a tejszínt. A tortát kettévágjuk, megkenjük a Nutellával, majd a tejszínhabbal. Ráborítjuk a felső tortalapot, majd a tetejét és az oldalát is megkenjük Nutellával. Szeletelt mandulával és a porcukorral díszítjük.


Nutellás torta:

20 dkg csokis keksz, 10 dkg vaj, 20 dkg tejcsokoládé, 20 dkg étcsokoládé, 1 dl rum, 20 dkg Nutella, 6 dl hideg tejszín, a tetejére 1-2 evőkanál cukrozatlan kakaópor, a tortaforma előkészítéséhez néhány csepp olaj

Elkészítés:

Kenőecsettel nagyon vékonyan kiolajozunk egy 24 cm átmérőjű kapcsos tortaformát, majd a vajat folyósra olvasztjuk a mikróban vagy a tűzhelyen, és kihűtjük. Erős turmixgépben, illetve mozsárban finomra törjük a csokis kekszet, elkeverjük a vajjal, és egyenletes rétegben belenyomkodjuk a tortaforma aljába. A tejcsokit és az étcsokit apróbb darabokra tördeljük, és enyhe gőz fölött kevergetve összeolvasztjuk a Nutellával meg a rummal. Megvárjuk, amíg kihűl, ezalatt a hideg tejszínből a szokásostól eltérően nem kemény, hanem csak lágy habot verünk a robotgéppel. A csokis-Nutellás krémet fakanállal összeforgatjuk a tejszínhabbal, ráöntjük a kekszmorzsára, és a tortát 1 éjszakára betesszük a hűtőbe. Tálaláskor forró vízbe mártott, szárazra törölt késsel körbevágjuk, majd leemeljük róla a kapcsos karimát, és viszonylag vastagon meghintjük cukrozatlan kakaóporral. Csokirajongóknak való álomédesség!

6. isztu (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. márc. 25. 15:27

Hurrá!

Megtaláltam.Habos nutellatorta.

Tömény csoki!

Köszönöm a segítséget!

5. isztu (válaszként erre: 2. - Ada12)
2008. márc. 25. 15:21

Köszi!


Kipróbálom,bár én nem erre gondoltam,hanem amibe so-sok csoki kell.

sajna elvesztettem a receptet.

2008. márc. 25. 12:19
A hoxán is van egy recept :Givike mogyoros nugát tortája
2008. márc. 25. 12:02
ez csak egy sok közül, de ha beütöd a keresőbe rengeteget kiad :))
2008. márc. 25. 12:02

Hozzávalók:

175 g puha vaj/margarin

175 g cukor

3 tojás

200 g sütőporos liszt

1 tk sütőpor

2 tk őrőlt fahéj

4 ek tej

4 ek nutella

50 g mogyoró/dió


Elkészítés:

1. Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Vajazzunk ki és sütőpapírral béleljünk ki egy 20 cm átmérőjű, kerek tortaformát.


2. Tegyük a vajat, a cukrot, a tojást, a lisztet, a sütőport, a fahéjat és a tejet tálba. Keverjük könnyűre és habosra.


3. Borítsuk a massza 3/4-ét a tortaformába, egyengessük el, majd kanalazzuk rá a nutellát 4 kupacban. Tegyük rá a maradék masszát, keverjük össze néhányszor hurkapálcával vagy fanyárssal, majd simítsuk el.


4. Hintsük meg mogyoróval/dióval. Süssük 60-70 percig, amíg felemelkedik, szépen megbarnul.

Hagyjuk hűlni a tortaformában 10 percig, majd borítsuk ki, távolítsuk el róla a sütőpapírt, és sütőrácson hűtsük ki.


Tanácsok:

1. Ha nincs 20 cm-es formád, akkor %os arányban növeld vagy csökkentsd a hozzávalókat! (Így kisebben nem lesz túl magas, nagyobban meg lapos a süti)

2. Vigyázz, hogy a fahéjat utolsóként tedd bele, mert a tojásfehérjétől összeragadthat kis csomókba!


Elkészítési idő: 90 perc

2008. márc. 25. 11:50
Segítség!!! Nutellatorta receptje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook