Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell erdőmestert tortát késziteni? fórum

Hogyan kell erdőmestert tortát késziteni? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 15. 07:44
Az erdőmester egyébként a Waldmeister szó tükörfordítása, és szagosmügét jelent. Talán ha megpróbálod szagosmügetortaként keresni, sikerrel járhatsz. (Tudom, hogy ez egy 2 éves topik, de azért belekotyogok...)
2009. dec. 16. 17:13

Eltelt egy kis idő...:))

Meg van a reci?:)

2008. okt. 13. 09:52
cukrásztól kérdeztem!
2008. okt. 13. 09:41
Erdőmester tortáról még nem hallottam, viszont erdőmester fagyiról már igen.
2008. okt. 13. 09:39

Van aki így hívja, van aki úgy!

El kell készíteni, meg kell kóstolni!

13. Rozália (válaszként erre: 12. - Rozália)
2008. okt. 12. 13:54
Nem is olvastam el figyelmesen reggel... de ez nem az Erdőmester torta recije...
2008. okt. 12. 05:39

Nemáááá:))) Ennyi recit! A goggle meg egyetlenegyet sem adott...:))

Köszi, én is örülök neki, mert egészen felcsigázott...:))

2008. okt. 11. 21:40

Fekete erdő torta receptje:

Sütünk egy hagyományos csokoládés piskóta karikát 7 tojásból. (Van olyan recept is amelyikbe mandulát és kukorica keményítőt is raknak)

Habbáverünk 1 liter nagyon lehűtött tejszínt, majd hozzáadunk 10 dkg porcukrot és 1 dkg habfixálót.

A kihűlt torta karikát három lapba felvágjuk és meglocsoljuk cseresznye pálinkával. A pálinka helyettesíthető rummal ill. konyakkal. A lapokat betöltjük tejszínhabbal, amelybe rétegenként 15 dkg meggy befőttet teszünk.

A betöltött tortát körbehúzzuk tejszínhabbal, és tejszín rózsákkal feldíszítjük a szélét. Forgácsolt csokival megszórjuk a közepét és a tejszín rózsákra feltesszük a 16 db legszebb lecsepegtetett meggyszemet.

Hozzávalók


1 db Csokoládés piskóta

1 l tejszín

10 dkg Porcukor

40 dkg Meggy (befőtt)

5 dkg Csokoládé (ét)

1 dkg habfixáló

2008. okt. 11. 21:39
Csokoládés piskóta, cseresznye pálinka, meggy és forgácsolt csokoládé hozzáadásával készül Németország legismertebb és legnépszerűbb tortája.
2008. okt. 11. 21:39

Fekete- erdő torta

Hozzávalók:

1 db kakaós piskótatorta

Meggyes töltelék:

3 dl meggylé (a befőtt leve)

1 csomag vaníliás pudingpor

1 üveg meggybefőtt

6 dkg cukor

Tejszínes töltelék:

6 dl habtejszín

2 evőkanál porcukor

1 púpozott evőkanál zselatinpor

Díszítésre:

8 dkg csokoládéforgács

4 dl habtejszín

16 szem szép meggy

Elkészítés:

A piskótát 3 lapra szeljük, meglocsoljuk a meggy levével.

A meggylevet a pudinggal és a cukorral sűrű krémmé főzzük, levesszük a tűzről, és hozzáadjuk a meggyet.

A zselatint 1 dl hideg vízbe áztatjuk, majd lassú tűzön felolvasztjuk, kissé lehűtjük kevergetve. A tejszínt a cukorral kemény habbá verjük, belecsorgatjuk a zselatint.

A tésztára kenjük a meggyes krémet, erre a tejszínhab kerül, így töltjük meg két sorban a tortát.

Felső lapját, oldalát is tejszínhabbal vonjuk be. Tetejét körbedíszítjük tejszínhabos rózsákkal, mindegyikre meggyet teszünk, középre halmozzuk a csokoládéforgácsot.

2008. okt. 11. 21:38

Fekete erdő torta:


Hozzávalók:


Tészta: 6tojás, 6kk. porcukor, 4ek. liszt, 1dl. olaj, 2kk. kakaó,

Meggyes töltelék: 3dl. meggylé, 1cs. vaníliás pudingpor, 6dkg. cukor, 20dkg. lecsöpögtetett meggybefőtt,

Tejszínes töltelék: 2cs. tejszínhabpótló por, 2/5dl. tej, 1evk. zselatin, 2evk. cukor

A tojásfehérjéket a cukorra kemény habbá verjük, egyenként hozzáadjuk a tojássárgáját, az olajat, óvatosan belekeverjük a sütőporral kakaóval elkevert lisztet. Kapcsos tortaformát kivajazunk, kilisztezünk, és az alapot ebbe sütjük meg.

A kihűlt piskótát 3 részre vágjuk. A meggylevet a pudingporral és a cukorral sűrűre főzzük, és a kimagvazott meggyet beletesszük.

A tejszínhabpótló port a tejjel zselatinnal cukorral kemény habbá verjük.

Az első lapot megkenjük a meggyes töltelékkel, utána a tejszínes töltelék kerül rá, és így folytatjuk tovább. A 3. piskóta kerül a tetejére, és díszítjük tejszínhabbal és meggyszemekkel,

közepére csoki reszeléket szórhatunk

2008. okt. 11. 21:25

Erdőmester recept

Kategória:

Turmixok


Hozzávalók:

5 dkg földieper,

5 dkg áfonya,

5 dkg málna,

2 evőkanál tofukrém,

2 evőkanál vörösáfonyalé,

1 evőkanál búzacsíra,

1 teáskanál cukor (legjobb, ha barna),

Pár csepp vaníliakivonat vagy késhegynyi Bourbon-por.


Elkészítés:

Ha fagyasztott gyümölcsöket használ, engedje fel őket (esetleg pár másodpercig melegítse mikrohullámú sütőben). Először az áfonyát és a málnát tegye a turmix kelyhébe a tofukrémmel együtt, majd mixelje 10-15 másodpercig. Adja hozzá a földiepret, és keverje tíz másodpercig. Tegye a kehelybe a többi hozzávalót is. Ízesítse kevés barnacukorral, pár csepp vaníliaromával vagy késhegynyi Bourbon-porral (őrölt vanília). Fél perc alatt keverje simára. Azonnal fogyasztható!


Tanácsok:

Zsírszegény, magas rosttartalmú ital a nap bármely szakára.

A különböző bogyós gyümölcsök kiemelkedő C-vitamin tartalma erősíti a szervezet védekezőképességét, a rostok pedig egész napra teltségérzetet biztosítanak.


Elkészítési idő: 10 perc

Kalóriatartalom: 145 kcal

Szénhidráttartalom: 26 gramm

Zsírtartalom: 1.8 gramm

6. sate (válaszként erre: 5. - Rozália)
2008. okt. 11. 21:19

Szia!

Sajnos nem, pedig egy cukrászdában ettem és isteni finom volt, szívesen megsütném.

2008. szept. 25. 18:51
Sikerült megszerezni a receptet? Mert én összekerestem az egész netet, de nem találtam...:(
4. sate (válaszként erre: 2. - Mona82)
2008. febr. 17. 13:09
Bocs az előzőekből kimaradt: az adatlapodon láttam a tortáidat, csodálatosak, nagyon ügyes vagy, gratulálok.
3. sate (válaszként erre: 2. - Mona82)
2008. febr. 17. 13:06
Még én sem, csak egyik nap a cukrászdában láttam, vettem, de nagyon-nagyon finom volt, és ez volt a neve, gondoltam, csak én nem ismerem és szeretném itthon is elkésziteni, hátha valaki tudja a receptet.
2008. febr. 17. 13:00
Hát ez engem is nagyon érdekel mert még sosem hallottam ilyen tortárol.
1. sate
2008. febr. 17. 10:50
Hogyan kell erdőmestert tortát késziteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook