Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell meg tanítani a kutyának, hogyhozza vissza a labdát, botot? fórum

Hogyan kell meg tanítani a kutyának, hogyhozza vissza a labdát, botot? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 30. 18:48
A kutyám 1tacskó és mikor a kis labdát(szivacslabdát) eldobom mindig befut a házába és nem jön elő addig amíg nem hívom és nincs a kezemben a labda ha valaki lenne olyan szíves hogy ír nekem akkor azt nagyon megköszönném. :).......
31. 04e95f637a (válaszként erre: 29. - Ember55546)
2011. nov. 14. 19:25

Aztaaa. :D

Érdekesek az állatok!

2011. nov. 14. 19:24
jutalomfalat legyen nálad...ennyi
29. Ember55546 (válaszként erre: 28. - 04e95f637a)
2011. aug. 8. 09:40

képzeld nálunk pedig a kutya kapott egy pórázt (még új a kutya alig volt nálunk3 napot amikor kapta a pórázt) és nem akarta hosználni el is rágta aztán a macska odajött hozzám beleakasztottam az ő bolhanyakörvébe és engedte hogy sétáltassam és most minden nap megyek a macskával aztán a kutyával is egy keveset de vele úgy jövök vissza hogy én cipelem .

Hallod olyan irigyek egymásra hogy az már borzalmas

28. 04e95f637a (válaszként erre: 27. - Ember55546)
2011. aug. 2. 08:42

Volt egy kis kulcstartóm,mindig azt halászta ki a táskámból!Levetettem neki,és azzal játszott!

Dumáltam neki,hogy hozza vissza...gondoltam úgy sem érti.Elkezdtem dobálni,futott érte,látta,hogy lusta vagyok felkelni,így visszahozta mindig!csúcs volt :)))

2011. aug. 2. 08:32
az szép ügyi vagy!
26. 04e95f637a (válaszként erre: 25. - Ember55546)
2011. júl. 31. 16:15
Én a macskámat tanítottam be!Ment neki! :)))
2011. júl. 31. 12:40
és a palotapincsit is be lehet tanítani?
24. versenytáncos (válaszként erre: 23. - Alexa77)
2009. júl. 28. 13:40
ok meg fogom probálni!!!!!!!!!!!!!!!!:D
23. Alexa77 (válaszként erre: 22. - Versenytáncos)
2009. júl. 25. 20:33

Két labdával. Amikor az egyiket visszahozza és már egészen közel ér, dobd el a másik labdát. El fogja engedni az előzőt. Ha már így megy, vissza lehet térni az egylabdás játékhoz. Rá fog jönni a kutya, hogy muszáj elengednie, ha azt szeretné, hogy újra eldobd!:-)

Ereszd parancsot úgy a legkönnyebb talán, hogy mondod a parancsot (csak egyszer, határozottan), és vedd el a labdát, de adj helyette valami kaját, amit szeret. Meg fogja tanulni gyorsan.

Amúgy ha van rá lehetőséged, érdemes elmenni egy kutyasuliba. Mindketten jól érezhetitek magatokat, sokat tanultok, általában nagyon jó fej társaság verődik össze. érdemes!

2009. júl. 25. 17:05
Van egy szálkás szőrű tacskóm és nem tudom hogyan csináljam a tanítást a gyere ide meg a hozd vissza szót tudja . Vissza hozza a labdát de nem adja ide és nem tudom hogy mit csináljak?És hogy tudnám megtanítani aportírozni?már van hozzá megfelelő cuccom.
2009. márc. 30. 11:16

Reflexből futnak az elhajigált dolgok után. Na de hogy vissza is adja, az egy másik sztori.

Amikor az ember eldobja a valamit (pl. botot), akkor mondja azt, amikor elindul érte a kutyus, hogy hozd vissza!

Amikor meg visszaszaladt, akkor próbáljuk kivenni a szájából. Ha odaadja minden nélkül, akkor jól meg kell dícsérni. (ja, miközben elvesszük a szájából, akkor mondani kell, hogy "kérem", vagy hogy "add ide szépen") Ha nem, érdemes bevetni a finom falatokat.

2009. jan. 21. 10:26

Szia. Nekem fehér törpe schnauzerom van..Tudom, hogy okos kutyák, és hogy vissza is tudják hozni a labdát, és sok dologra megtanithatóak, mert a családunkban tenyésztik is, és már nem ő az első..De őt most én kaptam, 17 éves vagyok, és én szeretném megtanitani...Már 10hónapos,,,késő, hogy megtanitsam, hogy hozza vissza a labdát, és hasonlókra? Ha nem , akkor hogy csináljam? mert nem nagyon akarja...néha a szájába veszi, viszi picit, de annyi..

köszi, ha segitesz:)

2008. dec. 2. 18:45
Sajnos az én kutyám nem hozza vissza, inkább megvárja míg én megyek érte.
2008. dec. 2. 18:10
Vannak kutyák, akik sohasem fogják az eldobott tárgyakat visszahozni.
2008. nov. 1. 23:32

Szia Alexa77!

Segitségedet kérném. Németjuhász kutyám van nagyjából szófogadó, de mindenáron be akar jönni a lakásunkba, már bekilincsel ha nem zárom az ajtót. Hogyan tudnám erről leszoktattni véleményed szerint. 1,5 éves szuka én adok neki enni, idáig fiam vitte oktatni, de ő elköltözött, így rám maradt most, és talán féligse kiképzett kutyus. Én már idősebb vagyok 6x-en felüli,nem tudom vállalni a kiképzési procedurákat, de szeretném ha szótfogadna nekem.

Van-e tanácsod a részemre, azt köszönettel fogadnám

2008. jún. 4. 08:43
Nálunk általában azzal nincs gond, hogy fusson utána :) visszahozni nem mindig akarja. BÁr most már rájött, hogy ha nem hozza vissza, én bizony nem megyek el érte, és ha játszani akar, akkor neki kell odahoznia hozzám :D
15. Healp
2008. ápr. 16. 15:50

Az aportírozást zsinóros labdával kell megtanítani annak a kutyusnak amelyik magától nem jön rá,hogy is kell így játszani...

Húzni kell előtte a zsinóros lapszit és ha elkezdi kergetni meg kell dicsérni,ha ez már jól megy akkor először piciket lehet neki dobna és futni vele együtt labdával a szájában,majd ezután rávezetni arra,hogy hozza vissza.

14. Alexa77 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2008. márc. 4. 22:16
Van benne igazság. Ha egy kutya alapból nem bolondul a labdáért, akkor úgyse viszi vissza. Amelyik szereti, az viszont előbb-utóbb rájön, ha azt akarja, hogy dobálják neki, muszáj visszavinni.
13. emagdi
2008. márc. 4. 18:40

nekem egyik macskám is simán apportírozik labdával, egérkével, fadarabbal. nem is kellett tanítani, magától jött rá, hogy ez jó játék.

szóval szerintem ez a kutyánál is csak intelligencia és kedv kérdése. a gazda részéről meg türelem és odafigyelés. esetleg kutyaiskolába is el lehetne járni.

12. direne
2008. márc. 2. 20:12
Sok dícsérettel, és jutalomfalattal.
11. lily3 (válaszként erre: 10. - Alexa77)
2008. febr. 24. 10:15
Nem volt igazán beteg,egyszer ment bele egy fertőzött kullancs ami azt hittük el is viszi,de hála az állatorvosnak...és a hátsó lába szokott néha fájni ,enyhe diszplázia.Köszi a választ!
10. Alexa77 (válaszként erre: 9. - Lily3)
2008. febr. 24. 09:38
A fajtatiszta kutyák sajnos mindig rövidebb ideig élnek, mint a keverékek. 10-14 évig. De sok függ azon, milyen betegségei voltak életében, hogyan élt... Remélem, még sokáig lehettek együtt.
2008. febr. 24. 09:26

Igen nagyon gyorsan tanulnak a dícséret és a falatka hatására.A bernim megtanulta,hogy csak akkor veszi el az ételt,falatkát ha azt mondom tied,ott tartom az orra előtt és fegyelmezetten ül ,persze folyik a nyála.Olyan édes,pedig már öregszik.8 éves lesz.

Alexa!Nem tudod meddig élhetnek a bernik?Az ugatásából hallatszik,hogy öregszik.

8. Alexa77 (válaszként erre: 6. - 724b289414)
2008. febr. 24. 09:03
Játssz vele minél gyakrabban! Szeintem a kétlabdás dolog nálatok beválna, próbáld ki! Fontos, hogy ha vezényszó is kíséri a játékot (fogd, hozd, stb.) akkor mindig ugyanazt a szót használd, ugyanazon hangsúllyal. És a kutya azt is megérti, ha megdicséred. Ha jól csinálja a dolgot, azonnal mondd, hogy "okos" vagy hasonlót egy gyors simogatás kíséretében. Gyorsan megtanulja!
7. Alexa77 (válaszként erre: 5. - Lily3)
2008. febr. 24. 08:59
Mivel kutyakiképzéssel is foglalkoztam éveken keresztül, tapasztalatból beszélek. A berni általában nem túl labdás kutya, a puli viszont legtöbbször nagyon is az. Nekem a német-juhászom is egész nap játszana, de anyuék kaukázusijának hiába is dobálnék bármit... Egyszerűen más a természetük. Persze kivételek mindig akadnak.
2008. febr. 23. 20:25

Köszönöm a válaszokat!

Foxi keverék kutyám van, nagyon szeret játszani, a labda után szalad, sőtt vissza is jön hozzám, hogy dobjam neki, mert ő játszana, de a labdát nem hozza vissza, így nekem kell mennem érte.

Még csak 2x játszottunk, remélem kialakul benne, hogy visszahozza a labdát.

2008. febr. 23. 17:45
Én a bernipásztoromat hiába tanitgattam,nem szivesen hozza vissza a játékot.Bezzeg a pulim,őt még tanítani sem kellett állandóan ezt játszaná.Alexának igaza lehet.2 teljesen különböző ösztönű kutya.
2008. febr. 23. 17:43
Először a kutyámat nem érdekelte a labda.Ezért megpróbáltam felkelteni a figyelmét úgy hogy fogtam egy kis labdát és elkezdtem játszani előtte labdával.Egy ideig csak nézte majd egyik kezemből a másikba dobtam már kezdte érdekelni a dolog majd szépen elgurítottam és ő utánna ment.
2008. febr. 23. 17:13
Nálunk a zsebben tartott jutalom keksz vált be.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook