Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan írjak felmondólevelet? fórum

Hogyan írjak felmondólevelet? (tudásbázis kérdés)

12. Iculi71 (válaszként erre: 1. - Adruzs)
2015. máj. 25. 15:13

Soha nem értettem miért "mond fel" valaki, amikor közös megegyezés is van a világon, és bármiért is mész el valahonnal, első körben ezzel érdemes indítani, az alábbiak szerint.

T. Cím!

Alulírott xy kérem z nappal munkaviszonyom közös megegyezéssel megszüntetni szíveskedjen.

dátum, aláírás.

Ahogy alább is írták, indokolni soha nem kell, sem ezt, sem a felmondást. Érdemes kettő félét készíteni, egyikre beírni konkrétan az általad óhajtott dátumot, a másiknál viszont kipontozni, mert jó eséllyel meg lehet a közös megegyezés, de lehet csak pár nappal később, mint te eredetileg elgondoltad. Tudom hogy már túl vagy az egészen, csak azért írtam le, hátha másnak hasznára lesz.

11. mmacus (válaszként erre: 10. - Adruzs)
2015. máj. 5. 21:52

Akkor már elkéstem a tanáccsal. Egy hivatalos felmondólevél valahogy így néz ki: [link]


Semmiféle indoklás, magyarázkodás nem kell bele.

10. Adruzs
2015. máj. 5. 21:33

Köszönöm a tanácsokat :)

Közben sikerült megszülni, egy kis itthoni segítséggel :)

9. Misaki Itó (válaszként erre: 5. - Fatima.)
2015. máj. 5. 21:08
Az utolsó mondat,olyan kis felesleges hablaty.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fatima.)
2015. máj. 5. 20:03

Ez elég furcsa felmondó levél :)


Nem kell megindokolni a felmondást.

2015. máj. 5. 19:54
Ne úgy, ahogy lennebb tanácsolták.
6. Fatima. (válaszként erre: 5. - Fatima.)
2015. máj. 5. 18:56
bocsánat * mert nem találtam meg Önöknél a számításaimat
5. Fatima. (válaszként erre: 1. - Adruzs)
2015. máj. 5. 18:56

T. Címzett vagy lehet a munkahely vagy illető neve.


Ezennel szeretném a felmondásomat beadni, mert találtam meg Önöknél a számításaimat..vagy nem érzem magaménak ezt a munkakört. Hosszú távra tervezek és ez nem az a terület vagy munkakör, ahol el tudnám magam sokáig képzelni.

Annyira nem kell személyes szerintem és túl hosszú sem. Ha anyagi probléma is van vagy messze van a lakóhelyedtől..ezeket is beleírhatod.

Ha szimplán a munkatársakat nem bírod akkor elég a fent említett dolog szerintem.

És a végén azért köszönd meg a lehetőséget, de inkább átadod a helyed egy olyan embernek aki számára ez a munka megfelelőbb.


Tisztelettel: x y


2015.05.05

2015. máj. 5. 17:48
2015. máj. 5. 17:47
Mivel hivatalos irat a felmondás, természetesen hivatalos legyen tartalmilag és alakilag is.
2015. máj. 5. 17:33
Minek kell benne lennie? Inkább személyes vagy hivatalos hangvételű legyen (jó a viszonyom a főnökömmel)?
2015. máj. 5. 17:32
Hogyan írjak felmondólevelet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook