Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan intézzem a megkeresztelésem? fórum

Hogyan intézzem a megkeresztelésem? (beszélgetős fórum)


1 2
17. f7f780f355 (válaszként erre: 9. - Léna123)
2023. febr. 8. 18:46
A legtobb pap le se xarja mar az egeszet. Pont ahogy az egesz egyhaz is csak a penzrol szol mar. Perkalsz, akkor klubtag lehetsz. Pff😄
2023. febr. 8. 18:32
A nagybátyámat az apja után katolikusnak, anyát az èdesanyja után reformátusnak kereszteltèk. Mi gyerekek nem vagyunk megkeresztelve, meg apa sincs.
15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. febr. 8. 17:52
nem hiszem,mert nálunk az anyám volt katolikus,minket is annak kereszteltek,nem mintha lenne jelentősége.
14. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 17:16

Én úgy tudom, hogy a gyerek olyan vallású, mint az apja.


De mindegy is. Bejelentkezel a parókián, közlöd, mit szeretnél, kis apró, és 1-2-3 hét fejtágítás után le is igazolnak, és lehet férjhez menni.

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 8. 17:10
Nekem tök mindegy. A katolikus papnak nem lesz mindegy.
2023. febr. 8. 17:07
Hadd menjen már fehér ruhában a templomba. Tök felesleges ítélkezni. Feleslegesen húzzátok fel magatokat huszadrangú dolgokon. És akkor mi van, ha nem vallásos? Nektek nem mindegy? :D
11. secret8 (válaszként erre: 9. - Léna123)
2023. febr. 8. 16:56
Ez igy van.
10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 7. - Papája)
2023. febr. 8. 16:45
Pontos megfogalmazás, tetszett..-)
9. Léna123 (válaszként erre: 8. - Secret8)
2023. febr. 8. 16:43

Ja, bocsi,volt egy megérzésem, lehet nem jól írom. 😄

Szerintem a papot sem fogja érdekelni, miért akar megkeresztelkedni. Kifizeti amit ki kell, és megkeresztelik.

8. secret8 (válaszként erre: 2. - Léna123)
2023. febr. 8. 16:35

A plébániára menjen :) De amúgy igen, mindent elmondanak.

Egyházi adót befizettetik, stb.



Hogy ki miért akar megkeresztelkedni, ez szerintem az ő saját dolga.. ha igy szeretné, és ezzel a párja kedvében járna, miért ne?

7. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 16:19

Hit nélkül végigbohóckodni az egyház elvárásait és még fizetni is érte, mondd meg őszintén mire jó ?

Azért, hogy a szép ruhádban végig vonulj a templomba, hát felesleges.


Katolikusnak kereszteltek akaratom ellenére 6 napos koromban. Férjem ugyanígy lett református.

Nem volt elvárás, mégis ref. templomban esküdtünk sok éve. A ref. lelkész ekkor azt mondta, gondoljam meg, mert ezért engem a kat. egyház kitagad. Ettől szinte megkönnyebbültem. Nem járunk templomba, gyerekeink, unokáink nincsennek keresztelve.


Egyszer azt mondta a kat. pap, hogy ha befizetek mindenféle adót, járulékot stb. akkor visszavesz a kat. egyház. Bravó ! Nem akarom, hogy megbocsásson és nem lesz egyházi a temetésünk sem.

6. tumbo2 (válaszként erre: 4. - 0b970a67a0)
2023. febr. 8. 15:07
a lányomék azt mondták,hogy ők nem bohóckodnak.ahhoz már idősek.
2023. febr. 8. 15:03

Lépésről lépésre:


[link]

4. 0b970a67a0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 14:46

Erről azt a papot kell kérdezned aki majd megkeresztel, gondolom a templomi esküvőt is ő vezeti le.

Ő tájékoztatni fog minden tennivalódról, Valószínűleg megkérdezi, miért akarsz megkeresztelkedni. Ha csak azért, mert ez kell mondjuk az esküvődhöz, de egyébként nem érdekel a vallás, nem biztos, hogy örülni fog.😊 Azthiszem már mindegyik keresztény egyház rövid tanfolyamhoz köti a keresztséget, és általában az általa elismert többi szentséggel együtt szolgáltatja ki(gyónás, áldozás, bérmálkozás, vagy konfirmálás).

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 14:45
Akkor minek? Főleg katolikusnak. Mi vonz abban a vallásban?
2. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 14:44

Be kell menni a parókiára (remélem jól írom), ahol keresztelkedni szeretnél, és ott mindent elmondanak.

Mi 4 éve kereszteltettük meg a lányainkat. Amikor bementünk választhattunk időpontot, leadtuk a keresztszülők adatait. A keresztszülőnek, már nem emlékszem mennyi időre visszamenőleg egyházadó befizetésnek kellett lenni. Ha nincs, egy összegben be lehet fizetni, és ha jól rémlik, magának a keresztelésnek is volt valamennyi költsége. Röviden ennyi, semmi különös nem szükséges hozzá.

2023. febr. 8. 14:32

Szeretnék meg keresztelkedni. Katolikusnak. Nincs vallásom de szeretnénk a párommal templomi esküvőt is. Nem vallom a vallásukat, szerencsére párom sem úgymond fanatikus de a kedvéért meg szeretném tudni, mi a módja ennek.

Köszönöm aki tud segíteni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook