Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan intézzem a megkeresztelésem? fórum

Hogyan intézzem a megkeresztelésem? (beszélgetős fórum)


1 2
47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. febr. 10. 13:48
a lányomat is csalogatta a pap pótló,de nem járt sikerrel.viszont a kis unokaöcsém szerette,bár a nagyanyja biztatta,cukrot,meg egyebeket kapott.
46. Channa* (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. febr. 10. 11:10

"Én úgy tudom, hogy a gyerek olyan vallású, mint az apja."


Ez szerintem egy szokás és semmi más. Idejét múlt, de ez van.


Annak idején anyósom állandóan mondogatta, hogy a gyerekünket meg kell keresztelni és csak katolikus lehet, mert az apja is az.

Engem egy kicsit sem érdekel, hogy ki milyen vallás szerint van megkeresztelve, arra, hogy higgyen, rá kell nevelni. Én a gyerekemre semmit nem erőltettem, ahogy velem se tették meg. Anyósom egy ideig, hurcolta a fiamat magával misére, stb., én hagytam, mert gondoltam, majd eldönti, hogy mit akar. Úgy döntött, hogy nem érdekli...

45. timycat (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2023. febr. 10. 10:09
Igen, még csecsemőként.
44. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. febr. 10. 10:06
az öcsém fiát is megkeresztelték,annak ellenére,hogy ő nem volt megkeresztelve,és polgári házasság volt.igaz ő be sem tette a lábát a templomba.gondolom,jó sok pénzbe került,hogy a pap ilyen csekélységek fölött szemet hunyjon.
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2023. febr. 9. 23:09

Nem. A szülők határozhatják meg. Régen, még a polgári házasság bevezetése előtt a különböző vallású pároknál attól függött, hogy milyen templomban esküdtek.


A testvérem nem volt megkeresztelve, mert anyu nem vallásos. Én is csak azért lettem megkeresztelve, mert a nagybátyámék keresztszülők akartak lenni. Ennek ellenére, a tesóméknak volt templomi esküvőjük, nekem meg nem. Ők annélkül házasodhattak össze görög katolikus szertartás szerint, hogy a tesóm megkeresztelkedett volna. Abba, hogy a testvérem pogány a gyermekük keresztelésekor sem kötöttek bele, viszont azon problémáztak, hogy nekem nem volt templomi esküvőm (akkor még férjnél voltam), de végül lehettem keresztanya. Az már csak a hab a tortán, hogy a görög katolikus gyermek most református hittanra jár.

42. andi6020 (válaszként erre: 27. - K-né Zsóka)
2023. febr. 9. 22:25
Gyerekkoromban belekényszerítettek. Jah.
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. febr. 9. 18:52
Szerintem csak, agyas papokat fogtunk ki.;)
40. sanyinak (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. febr. 9. 18:20
Gyermekként kereszteltek?
39. timycat (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. febr. 9. 18:12

Ezt nem értem.


Engem megkereszteltek úgy hogy anyám nincs megkeresztelve, csak polgári házasság volt apámmal. Ez lassan 40 éve volt.


Húgomat lassan 30 éve úgy keresztelték meg, hogy anyám továbbra sem volt megkeresztelkedve, akkor már házas sem volt és csak keresztanyja lett.


Mindez 2 különböző település, 2 különböző pap. Leszurkoltad az egyház adót, meg amit a szertartásért kértek és nem kellett senkit megkenni, ügyeskedni, pont senkit nem érdekelt a körítés.

38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - L.luiselotte)
2023. febr. 9. 17:01
gondolom a férjem családjának milyen rosszul esett az esküvőnk,mert roppantul vallásosak voltak.de legalább másodszor a templomban esküdhetett,
2023. febr. 9. 16:41
Mi reformátusok vagyunk ott sem piskóta a keresztelőre való felkészülés. Én ref, a férjem pravoszláv, a keresztanya jehova tanúja. A fiunkat ref-nak kereszteltettük. Kn 5-8 alkalommal volt kioktatás a keresztelőre, ahova a férjem egyszer sem jött el, a keresztanyával mi jártunk hetente 1-2 alkalommal. Tkp semmi értelme nem volt a tanitásnak, csak elbeszélgettünk a lelkésszel alkalmanként 1.-2 órát. Már csak azért is felesleges volt a sok hűhó semmi ért, mert most a népszámláláskor a fiam - 30 év elteltével -ateistának vallotta magát.Igaz, 13 éves korában még konfirmált.
36. tumbo2 (válaszként erre: 34. - F7f780f355)
2023. febr. 9. 16:24
pedig az iskolában lenne a helyük.az a lányomnak sem volt.apró virágok voltak a hajába fonva.még a másnapi bulira is kitartottak.
35. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. febr. 9. 16:09
Már semmi nem számít, ismerős nagy hassal, fehér ruhában ment férjhez.
34. f7f780f355 (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
2023. febr. 9. 15:38

Jo de az regen volt. Regen 14 evesen mar szultek a lanyok ma meg ordas krvazzak oket, ha szexelnek.


Szerintem a feher ruha mar reg nem szimbolizalja a szuzesseget. 100-bll talan egy no mehy szuzen ferjhez a mi kulturankban manapsag, fiatalon is. Fel kell probalni a lovat mielott megveszed😅😅😅😅

Ami szamomra vicces az a fatyol.

33. f7f780f355 (válaszként erre: 24. - Sanyinak)
2023. febr. 9. 15:36
MegTapi atya megaldott😅😅😅😅
32. tumbo2 (válaszként erre: 12. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 9. 15:36
nekem aztán mindegy .régen megszólták volna,ha ennyi idősen fehér ruhában ment volna a templomba,hisz már unokái is lehetnének.
31. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 15:33
Ballagj be a legközelebbi plébániára, és mindent elmondanak. Mindegy, hogy mit csinálsz,mindig lesznek kritikusok, ezért ne foglalkozz véleményekkel.
30. tumbo2 (válaszként erre: 22. - 0b970a67a0)
2023. febr. 9. 15:31
persze,hogy az övé,de nem bohóckodott volna 43 évesen.de 20 évesen biztos,mert a fiú nagyon vallásos volt,és mondta,hogy ő nem akar elválni,ha arra kerülne a sor.persze azóta elvált.
29. tumbo2
2023. febr. 9. 15:27
a lányom talált az új pincéjükben valami szentféle szobrot,elvitte a templomba,ahova az orbán is jár,valami katonaféle pap elkezdte faggatni.hogy katolikus -e,a lányom kinyögte,hogy buddhista,akkor milyen gyülekezetbe jár.a régi lakása mellett volt egy ,erre az inkvizítor megnyugodott.pedig már megörült a két új hívőnek.
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. febr. 9. 08:37
Ez nagyon érdekes. A szomszédunkban 3 gyerek van, anyu református, apu katolikus. A két fiú apu vallását, a lány anyuét kapta. Simán keresztelte őket mindkét pap, fenntartás nélkül. Sőt, a férjem az anyja után református, az öccse apósom után katolikus.
27. K-né Zsóka (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. febr. 9. 08:33
Mintha begyedben lenne a katolikus vallás. Nos ha reformátusnak akarna keresztelkedni, ott is vannak bizonyos elvárások. A katolikus pap sem várja el, hogy hetekig vízen, kenyéren és apácaként éljen, hogy bizonyítsa az elhivatottságát. Tudnia kell az alapokat, néhány elbeszélgetésre is el kell menni, de ennyi az egész.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. febr. 9. 08:03
Mindegy lesz a papnak is. Az egyház mostanában nincs abban a helyzetben, hogy válogasson. Örülnek, hogy legalább a templomi esküvő szokása nem ment még ki a divatból, és ezért hajlandóak a fiatalok keresztelkedni.
25. Channa* (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2023. febr. 8. 21:39

De nem ám!

A fiúnk 6 éves volt, amikor megkeresztelte egy katolikus pap titokban.

Természetesen anyósom lefizette.


Rengeteg miatyánkot mormoltak el, amikor megtudták, hogy én refes (református) vagyok és nem volt templomi esküvőnk.

Azért meg egyenesen ördögűzésbe/boszorkány égetésbe kezdtek, amikor megtudták, hogy a gyereknek csak keresztanyja lesz:DDDD


Anyósomnak 6 évébe került, hogy talált egy lefizethető papot. Ezt azóta sem értem, hiszen nekik pont az a legfontosabb, hogy jól lehúzzák nem tudom hány izidleg az egyházadót.


Simán elvárás volt, hogy átkeresztelkedjek, járjak hozzájuk fejtágításra és még el is higgyem amit mondanak. A barátnőm a hajadonsága miatt máglyára való volt szerintük, mi meg nem tudom mik, mert nem gondoskodunk keresztapáról.🙃

24. sanyinak (válaszként erre: 18. - F7f780f355)
2023. febr. 8. 20:04
No igen, a legtöbb embert még csecsemőként keresztelik meg. Olyan ez mint valami védőoltás egy feltételezett betegség ellen 😁
23. Léna123 (válaszként erre: 17. - F7f780f355)
2023. febr. 8. 19:47
Igen, így valahogy.🙃
22. 0b970a67a0 (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
2023. febr. 8. 19:38

Az a lányodék döntése volt.🙂

Nem szóltál bele.


Ez pedig a fórumindító döntése.

21. tumbo2 (válaszként erre: 20. - F7f780f355)
2023. febr. 8. 19:03
nagyon egyszerű volt.az anyakönyvvezető összeadta őket,aztán elmentünk ebédelni nem voltunk húszan.nemsokára indultunk is,mert nagyon messze volt.másnap csaptak egy bulit a barátoknak,aztán passz.
20. f7f780f355 (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2023. febr. 8. 18:55
Nekem a szabadteri eskuvok tetszenek. Pl topart, rendezvenyhaz. De csak vendegkent😂 sajat magamnak nem akarnek. Jobb helye is van a penznek mint egy napos giccsparade.
19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - F7f780f355)
2023. febr. 8. 18:53
a lányoméké is nagyon szép volt,a városházán.a palóc múzeumban akarták,de nem jött össze.
2023. febr. 8. 18:48

Engem katolikusnak kereezteltek par honapos koromba. Akaratomon kivul, ugy hogy meg azt sem fogtam fel, hogy bexarok. Grat. Azota sincs hitem es biztos nem bohockodnek templomi eskuvovel.

Mar ugyanolyan szep, sot szebb szertartasokat lehet szervezni szep helyszineken. De te tudod.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook