Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha megkereszteltetem a gyermekemet, mennyit szokás/illik adni a papnak? fórum

Ha megkereszteltetem a gyermekemet, mennyit szokás/illik adni a papnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. okt. 20. 10:55
Az ég világon semmit.Mi sem adtunk.
67. danina
2011. okt. 20. 08:43
Nem kell adni.Úgy,ahogyan Zsóka54 írta (63.),ez mindenütt így működik.
2011. okt. 20. 08:31
a pap az egy becsületes ember hova gondolsz?csúszópénz?
2011. júl. 27. 07:47
Szerintem ez is olyan, mint a hálapénz... Ha nem kell fizetni, minek erőltetni?!
2010. márc. 29. 13:58

Mi 10e Ft-ot adtunk tavaly.

Külön volt, mise után!

2010. márc. 27. 19:09

A keresztelésért nem kell fizetni!! Hogy adnak-e önként valamilyen célra az egyháznak, az egyéni döntés.


A temetésért és a házasságkötésért van összeg meghatározva (a pap, kántor, templom javára (világítás, orgona, harang, stb., sekrestyés - aki díszít, takarít).

62. rozsazsa (válaszként erre: 57. - 551c4d49e9)
2009. jún. 25. 23:28
Ha olyan templomba jár/nál/sz ahol tele van szent képekkel attól valóban nem lenne jobb inkább rosszabb. Az Ige szerint bálványimádás lenne. Jobb lehet ha, ott ülsz egy olyan közösségben ahol hallod az Igét, ahol Isten jelenléte érezhető, ahol befedettség alatt vagy családostul, ahol átélheted a szeretetközösséget, ahol segitenek a bajodban, bármekkora is, ahol veled éreznek, ahol ha kell veled sirnak vagy nevetnek, ahol nem hallasz durva trágár szavakat, ahol a gyermekedet szeretet, vigyázás, óvás veszi körülmindenki részéről. Tissztességre, becsületre való nevelést, tanitást kap. Végül és nem utolsó sorban megtalálod lelked békéjét és úgy élhetsz ahogyan legmélyebb álmodban sem gondolnád. Én ezt kaptam Istentől. 43 éves koromban, mikor az élet körülményei miatt már teljesen tönkre mentem. A másik, azóta Isten velem van mindenkor , igen itthon is és mindenhol.
2009. jún. 25. 11:11
Ja, összeg szerint, mivel 2 pár keresztszülő van, 2*5000 Ft-ot adtunk.
2009. jún. 25. 11:10

Mi a papnak(református) nem adtunk "semmit". Bár a borítékot konkrétan az ő kezébe adtuk át, de úgy, hogy ezt az egyházközösségnek adjuk. Tulajdonképpen az adót egészítettük ki adománnyal.

Nálunk köszönetképpen illet adni, mert nagy rábeszélésre keresztelte csak meg a lányomat.

Egyébként hivatalosan nem kérhetnek érte pénzt.

2009. jún. 25. 09:47

A lányomnak vasárnap lesz a keresztelője... református.

Megkérdeztem a papot, hogy a keresztelőnek van-e valamilyen költsége. Azt mondta, hogy nincs. Szerintem ez mindenütt, legalábbis a reformátusoknál így van.

Ezek után a te döntésed, hogy ha akarsz adni, akkor mennyit.

2009. jún. 25. 09:39
5 ezer volt nálunk tavaly.
57. 551c4d49e9 (válaszként erre: 54. - Rozsazsa)
2009. jún. 25. 08:35

Kedves!

Nem járok templomba, de Istenben hiszek. Nem hiszem, hogy attól jobb lesz nekem, ha minden vasárnap ott ülök a templomban. A nagyobbik lányomnak olvasom a gyerekbibliát, mert érdekli. Valóban ők fogják eldönteni, hogy akarnak-e templomba járni, vagy sem. Istent nem csak ott leled meg... Vagy tévednék???

2009. jún. 25. 08:33
Nálunk a Keresztszülők adtak 5 ezer Ft-ot,a pap örült,mondta,hogy az egyház számára megy.Ennyi,nem kell túlbonyolítani
55. 551c4d49e9 (válaszként erre: 53. - Töttike)
2009. jún. 25. 08:31

Szia Töttike, nem is én adnék, hanem a húgom és a sógorom...

Olyan gáz ez, hogy ilyen helyzetekbe hozzák a papok! az embereket, ilyen megszorításos időkben... Mindenképpen a keresztszülőkre bízom, hogy adnak-e, s ha igen, mennyit. De néha én is lefordulok a székről, az összegeket olvasva, hogy miket van pofájuk elkérni...

2009. jún. 23. 23:17

Mire is jó a keresztelő egí babának? Átolvastam már jó párszor a Bibliát de sehol nem találtam benne gyermekkeresztelőrőlfőleg nem csecsemő keresztelőről semmit irni. A Biblia Isten Igéje, ha lenne ilyen irná. Csecsemőket bemutatják az Úrnak, a közösségnek, imádkoznak érte, megáldják.

Amikor az ember elég érett, s eldöntötte, hogy Istennel jár közösségbe, befogadja az Urat, büneinek bocsánatjára bemeritik vizbe. INGYEN!!!!

Apostolok cselekedetei 3:28 Az ember megtér, bemeritik, veszi a Szent Lelket ingyen kegyelemből. Ennek az árát Jézus Krisztus már megfizette, csak el kell fogadni.

Azt sem értem, ha valaki keresztelkedni akar mért nem tudja az árat ha már van. Aki templomba jár az akar keresztelni, ha meg oda jár akkor tudnia kéne, meg lehet kérdezni a tagoknak egymástól. Ha meg keresztelni akar akkor Isten dolgaira akarja tanitani a gyermeket, de hogyan tanit az aki nem tud, mert nem jár templomba igy nem is tudja az árat ha van. Nekem ez nem érthető.

Akkor minek is a keresztelő? Megfürdetni otthon is lehet a gyereket? Engem megkereszteltek kicsi koromban reformátusnak,de soha nem jártam, járattak templomba, azt sem tudtam, hogy van e Isten igazán. 20 éve megtértem, azóta ismerem mert vele járok, mint teljes evangéliumi Szent Szellemmel teljes Jézust követő keresztyén. Bemeritkeztem és ez az én személyes döntésem volt. A Biblia erről beszél, ez kedves a Mindenható előtt.

2009. jún. 23. 22:41

Hát ez nem gyenge! Én ezt az egész egyházat úgy ahogy van egy nagy szemfényvesztésnek tartom!

Van képük meghatározni az összegeket, hogy mennyiért keresztelnek, esketnek...stb. Ilyet nem is lehetne, annak a papnak, aki ilyet csinál van bőr a képén! Megnézném egy hazugságvizsgálón, hogy tíz papból hány hisz istenben!

Nálunk, mikor a fiamat keresztelték be kellett fizessük az egyházadót (nekem is, férjemnek is, keresztszülőknek is) egy évre visszamenőleg!

Azt még megértem, hogy az egyházadót mindenkivel befizettetik, mert hogy valamiből fenn kell tartani a templomot. De hogy a pap még külön saját magának pénzt kérjen...!!! Felháborító! A mi papunk nem kér külön pénzt semmiért, de az egyházadót mindenkinek szigorúan be kell fizetni, meg megy a perselyezés ezerrel. És lám van egy-két kiadó lakása a városban, egy Harley Davidsonja, meg egy új autója, meg egy nagy akváriumja a plébánián, drága halakkal benne. Szóval tud élni (fiatalabb pap) és még ki tudja mije van ezenkívül.

Na akkor ezen érdemes kicsit elgondolkodni!

Möce! Ha nem kér ne adjál neki semmit!

2009. jún. 23. 22:40
Van ahol amennyit a templomnak adsz, nekünk így volt. De van ahol van fix összeg meg kell kérdezni.
2009. jún. 23. 22:18
Én nem tudok róla. Amikor az irodában megkérdeztük mennyit kell fizetni, akkor mondták, hogy jelképesen lehet a templomnak, ez mondjuk 6 éve volt, azt hiszem 5000 ft -ot adtam.
50. lobo1
2009. jún. 23. 22:09
Szia. Mi nem fizettünk a papnak. A keresztelő után mi elmentünk enni étterembe és oda hívtuk meg. Pénzt nem kapott :-))
2009. jún. 23. 22:02
A papnak nem kell adni, nálunk szokás felajánlani!
2009. jún. 23. 21:59

Köszönöm a sok hasznos infót!

Jövő héten vasárnap lesz a keresztelő, de pénteken lesz egy "megbeszélés", majd akkor még rákérdezek a paptól, hogy s mint van ez náluk.

Mégegyszer köszi mindannyiótoknak! Nem is reméltem, hogy ennyi hozzászólás lesz!

2009. jún. 23. 21:57
én 4 gyerekemet megkereszteltem, és nem kellett a papnak fizetni
46. margareta51 (válaszként erre: 43. - A900f63755)
2009. jún. 23. 21:57

Nalunk megvan adva az osszeg mindenre

-kereszteles

-eskuvo

-temetes

-mise az elhunytert

-haz szenteles/itt mindenki kedves szerint ad/

-egyhazado 1% a jovedelemnek.

2009. jún. 23. 21:54
azért fizeted az egyházadót elvileg, hogy az ilyen akkor ingyen van,nem? de egyébként ha mégis adnak pénzt,akkor úgy tudom, hogy azt a keresztszülők állják.
44. adel07
2009. jún. 23. 21:54
Öt éve amikor a keresztfimat kereszteltük(nem házasok a szülők)akkor megkérdezték a szülők mennyibe kerül azt mondta a pap,dobjunk az urába amennyit gondolunk,1 éve volt a kislányom keresztelője ugyan abban a templomban,akkor se kelett kötelezően fizetni mindenki annyit dobott az urnába amennyit gondolt.Mi házasok vagyunk de "csak" polgári esküvőnk volt.
2009. jún. 23. 21:51
Mi idén kereszteltük a keresztlányt, de mi nem adtunk semmit a papnak.Hogy a szülők adtak-e azt nem tudom.De ott tán van valami éves összeg családonként, ami be kell fizetni az egyháznak és akkor elvileg ingyen vannak az ilyen események.Díszíteni kell a templomot csak.
42. Boszy28 (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 23. 21:49

mindjárt írom priviben :)


Ja, az elsőnél '99-ben adtak asszem 2000ft-ot tesómék, a másodikat mi intéztük, egy fillért sem adtunk, nem is kellett bizonygatnunk, hogy az egyházadó be van-e fizetve

2009. jún. 23. 21:49

1 minőségi bor + 10e

a templomszolgának pedig 5e


Az esküvő persze más, ott kb. 30e volt a világítás, virág, stb.

40. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - 1f9774333a)
2009. jún. 23. 21:43
Lehet, hogy ezt is települése válogatja. Ahol van pénz, ott nem kérnek, ahol nincs, ott meg igen.
2009. jún. 23. 21:42
Nálunk a dédnagymama egyházi adónkat fizeti,ezért elvileg nem kell fizetni.A nagybetűs élet úgy kívánja,ilyenkor vagy ebédre,vacsorára meg lehet hívni.Ez amúgy a keresztszülők feladata,hogy ajándékba mit adjanak,lehet ez egy valláskönyv,de 5000.-nál többet nem kell adni,hiszen ez egy magán ajándék,ha fizeted az egyházadót,akkor nem kapsz csekket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook