Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fokozható a tejtermelődés? fórum

Hogyan fokozható a tejtermelődés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. bodza
2006. ápr. 2. 20:46

Motilium tabletta. Hatóanyaga: Domperidone. Nyugaton ezt használják tejfokozünak. Amúgy emésztést segítő gyógyszer. Én a háziorvosommal irattam, elmondtam neki, mire kell. Hallott már róla, átolvasta a gyógyszerkönyvben, és azt mondta, minimális átjuthat a babába, de max. nem lesz hasfájós. És felírta. 3x2 az adagom, nagyon sok tejem van, és kb. 1 liter mindig van a hűtőben, ha el kell mennem. Persze emellett a gyakori fejés nélkülözhetetlen. Én 4 napig lustálkodtam e téren, be is gyulladt a cicim. És egy link a domperidone- ról... [link]

És van még homeopátiás bogyó is, Urtica urens.

2006. márc. 28. 11:43
igény szerinti szoptatással pont annyi lesz, amennyi kell.
10. Bvirág (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2006. márc. 21. 21:06
Igen, ez az optimális eset, de a praktika általában akkor szükséges, ha ebbe a jól megkreált rendszerben valami nem működik. ;)
2006. márc. 19. 14:34
Ures cicit fejni szerintem nagyon kellemetlen, legalabbis nekem sokkal egyszerubb volt a fiamat felcsatlakoztatni. :) O sokkal jobban csinalta mint egy mellszivo. :)
2006. márc. 18. 09:26

A szoptatás utáni fejésre vonatkozóan:

"Még ha üres is a cici: 7-7 perc, 5-5 perc , 3-3-perces fejés. Ezek ugye két cicire vonatkoznak, de ha csak az egyikből szoptatunk, gondolom, a másikra szánt idő lehet szünet is. A stimuláció a lényege."

Ezt sem próbáltam még ilyen formában, ha bárkinek van tapasztalata ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, írja bátran, engem is érdekel. A fiamat szoptattam ugyan fél évig, de soha nem volt elég neki a tejem, így most a másodikra próbálok én is összeszedni minden infót!

2006. márc. 18. 09:13

Én egy pár babás fórumról már összegyűjtöttem néhány praktikát. Nem a saját tapasztalataim egyenlőre, de megosztom veletek:

1. Kecskerutafű tea (délelőtt és délután is fél-fél liter) - Én a fiammal a Laktoherbet nem tudtam inni, mert hascsikarásom volt tőle. Állítólag akik így reagálnak a Laktoherbre, azoknak ez a kecskerutafű nagyon tuti.

2. Alkoholmentes mézes malátasör

3. Este 1 kefír

4. Szezámkrém (szigorúan 1 kiskanállal naponta)

5. Illetve a homeopátiás szerek:

Utrica Urens 5 CH, vagy Ricinus communis 5 CH, vagy Lac communis 9 CH - na ezekhez aztán tényleg nem értek, vigyázni kell a pontos adagolással is, de biztosan utána lehet ennek nézni, én még nem tettem meg.

2006. márc. 17. 20:33
Ja, es gyakori, hosszu szopcsik.
2006. márc. 17. 20:32
Sok-sok pihenes, nyugalom, semmi stressz es para. Menni fog!
4. veronitas (válaszként erre: 3. - 63efff35c3)
2006. márc. 17. 16:57
ez a Laktoherb tényleg jó - a nővéremnek legalábbis használt, és a sör is!!!
2006. márc. 17. 15:35
A Laktoherb tea is használ állítólag.
2006. márc. 17. 15:32
sok-sok nagyon sok folyadék és minél többször mellre kell tenni a kicsit, vagy szoptatás után még lefejni a melleket, akkor is, ha nem jön belőle.
1. Hoxa
2006. márc. 17. 15:18
Hogyan fokozható a tejtermelődés?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook