Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha valakinek már nincs teje, hogy szpotathasson van-e valamilyen módszer hogy újra beinduljon a tejtermelése? fórum

Ha valakinek már nincs teje, hogy szpotathasson van-e valamilyen módszer hogy újra beinduljon a tejtermelése? (tudásbázis kérdés)


29. SF
2008. máj. 6. 09:52

Mindig irigyeltem azokat a nőket, akik szoptatás után fél órával a saját tejükben fürödtek. Nekem annyi sem volt, amennyi a babámnak elég lett volna. Ihattam gyógyteát (2-nél több nem ment le, hánytam tőle), gyümölcslevet, ásványvizet, ettem is rendesen, nem idegeskedtem, stb.

Szerintem ez alkati kérdés. Hiába a sok jótanács, ha a melled sok zsírból áll, és nincs elég tejmirigyed!

28. _kleo_
2007. szept. 21. 12:50
Ugye, hogy sokkal tobbet er akarmilyen multivitaminnal? Engem a vedonom batoritott ra mikor a kicsi megszulett. Eloszor minden nap szerettem volna fejni a nagynak, de nem voltam eleg kitarto, igy csak akkor kap ha beteg. De nagyon szereti, pedig eleinte feltem hogy elfogadja-e.
27. kismajacka (válaszként erre: 26. - _kleo_)
2007. szept. 20. 22:30

De jó, hogy ezt leirtad _kleo_! Azt hittem csak én szoktam adni a 2,5 éves fiamnak, ahogy most is teszem, mert meg van fázva.


Amikor a kisfiamat szoptattam, nekem is elapadt a tejem, mert olyan súlyos mellgyulladásom volt. De pár nap fejés után újra beindult. Igaz nekem csak pár napig nem volt tejem.

26. _kleo_
2007. szept. 20. 21:41
Todyca, a legminimalisabb mennyisegu anyatejnek is van ertelme! Foleg immunologiai szempontbol. En a nagy, 3 eves fiamnak is szoktam anyatejet adni ha beteg, vagy nehezen gyogyul. Amig a kicsi szopizik, addig kihasznaljuk.
2007. szept. 20. 14:45
Kleo! Nem próbáltam! Ha nem akar szpoizni nincs mit tenni mert csak a fejéssel nem lesz annyi tejem, hogy értelme legyen az egésznek!
24. _kleo_
2007. szept. 18. 14:55

Todyca, poharbol elfogadja az anyatejet?


Borzi, szerintem semmit sem rontottal el. Talan csak tulsagosan akartad. 3.5 honapig szoptatni nagyon szuper! Van aki rogton az elso heten feladja. Szerintem buszkenek kellene lenned magadra, hogy kitartottal, es a pici fiad mellett szantal idot arra hogy szaporitsd a tejcsit!


Azzal a par cseppel pedig nem kell foglalkozni ami neha termelodik. Ha kifejed akkor tovabb fog termelodni. Ha nem fejed ki akkor szepen felszivodik, es leall a tejtermeles.

23. ef0d7b8a85 (válaszként erre: 21. - _kleo_)
2007. szept. 18. 11:22
Már nemtudom mit tegyek hagyjam abba vagy folytassam! Öt hónapja nem szoptatok lehet hogy feleslegesen erölködöm. Iszik pohárból is azzal nincs gond megszokta.
2007. szept. 18. 07:45
Nekem biztos van valami gond a hormonjaimmal, mert 3.5 hónapig fejtem, szoptattam, és nem sikerült elegendő tejet gyártanom.Egyszer csak lecsökkent, és utána hiába csináltam bármit, nem jött vissza. Viszont már 8 hónapja nem szoptatok, és azt vettem észre, hogy néha termelődik tej. De nem sok, csak minimális (10-15 csepp, de csak akkor, ha kézzel fejem, a mellszívóval nem jön semmi). Viszont a kisfiam már azt sem tudja, mit kezdjen vele, mert a múltkor csak úgy próbaképp mellre tettem, de csak nézett rám, hogy mit akarok (elkezdte vizsgálgatni a mutatóujjával). Nem tudom miért nem áll le a termelődés, ha már régóta nem éri inger, mint ahogy azt sem értettem, hogy miért nem bírok egy bizonyos maximumnál többet termelni, mikor állandóan azzal foglalkoztam, hogy több legyen a tej.Nem akarok senkit sem elkedvetleníteni, biztos sikerülhet, de én nem tudom mit ronthattam el anno.
21. _kleo_
2007. szept. 17. 13:16

Ha csak cumisüvegből fogadja el, már az is nagyon jó! Én a nagyfiamon tapasztaltam azt, hogy amíg a legminimálisabb mennyiségű anyatejet kapta, sosem volt beteg. Rögtön azután hogy elhagytuk a cicizést, több vírust, náthát, bacit is összeszedett. Kitartás!!! Légy türelmes a kicsivel. Ha cumisüvegből elfogadja a tejcsit akkor egyszerűen cumizavaros. Ime egy cikk hogy mi az a cumizavar és mit lehet tenni:

[link]


Nekem egyik barátnőm babája volt cumizavaros, és szépen visszaszoktatta cicire! Bár egy 8 hónapost már pohárból is meg lehet tanítani inni, az én fél évesem is egész ügyes a pohárral.


Nagyon drukkolok neked, hogy a kislányod elfogadja az anyatejet és szépen felszaporodjon a tejed!

20. ef0d7b8a85 (válaszként erre: 19. - _kleo_)
2007. szept. 17. 11:15
Úgy is mondhatjuk de a pinél, le volt nőve a nyelve amit nem vettek időbe észre, és nem tudott rendesen szopizni, hiába fejtem mégse volt jó! A cumisüvegből egyszerübb volt inni! Sajnos mostis ez van meggondolta magát vagy nem jött rá mit kéne tennie nyalogatja meg bekapja a cicit nem szívja azthiszem feleslegesen túrázatom magam én hiába akarom ha őt nem lehet rávenni!
19. _kleo_
2007. szept. 16. 21:13
De jó, de jó, de jó! Csak így tovább! Akkor a mellszívó helyett máris használhatod a babádat. S még mosogatnod sem kell. :) Nagyon ügyes csajszid van! Szépen vissza fog térni a tejcsi! A védőnőn azért csodálkozok. Pont neki kellene legjobban támogatnia! Egyébként miért hagytad abba a szoptatást? Valami betegség jött közbe?
18. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Ef0d7b8a85)
2007. szept. 15. 13:13
Ne add fel, szoptass nagyon gyakran. Fog menni. Kitartást.
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2007. szept. 15. 13:12
Köszönöm. Jó az, ha eleven. De ez tényleg nem látszik a képeken.
16. ef0d7b8a85 (válaszként erre: 15. - _kleo_)
2007. szept. 15. 10:37
Kleo! úgy döntöttem nem érdekel mit mond csakazértis megcsinálom! Tegnap fejtem egy picurkát a lánykám érdeklődve nézte, az újamról nyalogatta a tejcsit, aztán a szájába tettem a cicit és nem fordult el tőle azonnal, megkostólta, pár perc múlva odajött és bekapta a didit mert fimcsi volt.Már most a legelején látszik hogy van remény a tea meghozza a hatását! Annyira örültem neki!Köszönöm a biztatást.
15. _kleo_
2007. szept. 14. 20:41
A vedonot hagyd ki a bulibol ha ennyire nem segitokesz, a nogyogyaszodtol kerj inkabb segitseget. Nem szult nok szoktak hormonkeszitmenyeket kapni, az segit beinditani a tejtermelest. Persze nalad mas a helyzet.
14. _kleo_
2007. szept. 14. 20:39
Todyca, kitartas! Fejjel 1-2 orankent es be fog ujra indulni, utana pedig a kicsi is lelkesebb lesz. Ha megsem fogadja el az anyatejet cicibol, lehet hogy cumizavaros. Errol is van itt a Hoxan cikk, keress ra, azt is meg lehet oldani. Tolunk is megy a drukk, hajra, hajra, elo a mellszivoval, az anyatej minden cseppje aranyat er! :)
13. ef0d7b8a85 (válaszként erre: 12. - Maja780208)
2007. szept. 14. 12:27
Próbáltam cicire tenni de nem fogadja el mert nincs mit ennie, talán ha több lesz rájön hogy megéri dolgozni érte! Ma beszéltem a védőnönkel és nagyon bántott hogy nem állt mellém akkoris ha butaságnak tartja! Nem számít mert igyis-ugyis megpróbálom, ő meg álljon féllábon! Köszike!
2007. szept. 14. 09:27
sűrűn akár 1-2 óránként ragd cicire a babát mindig fejjél,igyál sok tejtermelő teát és pihenj amit csak bírsz.a természet és a hormonok végzik a dolgukat.a házimunka nem szalad el,apa is besegíthet.sok sikert!
2007. szept. 14. 07:59
Köszönöm mindenkinek!
10. ef0d7b8a85 (válaszként erre: 6. - A26b2a1b7e)
2007. szept. 14. 07:57
Nagyon köszönöm a biztatást, nagyon jólesett. A védőnönk azt mondta valószinüleg azért nem tudott szopizni a kislányom mert le volt nőve a nyelve és csak küszködött a cicivel, az orvosoknak is ez a véleménye. Azóta a nyelvecskéjét megcsinálták igy újra megpróbálom veszek Laktoherb teát és homeo bogyót is! Nagyon bízom benne hogy sikerül,nem fogom feladni hiszen szoptatni egy csodálatos érzés!
9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. szept. 14. 04:54

Köszönöm! Tényleg erős kislegény, de azért a képek csalókák, annyira nem békés, inkább eleven :)

Én meg a fiaidhoz gratulálok, nagyon aranyosak mindhárman!

8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2007. szept. 13. 20:31
Tényleg az! Jó fej! Gratula a bébidhez! Nagyon szépen, békésen alszik a képeken! Erős kislegénynek tűnik!
7. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. szept. 13. 20:26
Ez nagyon érdekes :) És nagyon tetszik :) Milyen jó fej a természet :)
2007. szept. 13. 20:26

Szerintem is minél többször mellre kell tenni a babát, ha lehet mindig mind a két mellre egymás után. És fejni-fejni-fejni akkor is, ha csak nagyon minimális pár cseppet sikerül kipréselni. Én naponta 4-5 liter folyadékot iszom, amiből 3 liter a Laktoherb tea. Napi 6-8 filter Laktoherb teát iszom meg. Ezen kívül vannak homeopátiás és más egyéb bogyók is, amik serkenthetik a tejtermelést. Szerintem nem szabad feladni!

És még valami: nem szabad idegeskedni!!! Csak nyugodtan, és hittel! Higyjél abban, hogy sikerülni fog! Mondd el minél többször tükör előtt, hogy: "Napról-napra egyre több tejem termelődik", akkor is, ha butaságnak hangzik, de hidd el, hogy hatásos ez is! És nyugalom, nyugalom, nyugalom! Ez a legeslegfontosabb!!! Semmiképpen ne görcsölj!!!

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - A26b2a1b7e)
2007. szept. 13. 20:23
Erről többször olvastam. Így van.
4. a26b2a1b7e (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2007. szept. 13. 20:21
Tényleg? Még a nem szült nőknél is elindul? Ezt nem is gondoltam volna!
2007. szept. 13. 20:19
Ha mellre teszed a babát, akkor előbb-utóbb beindul a tejtermelés ismét. Még a nem szült nőknél is elindul.
2007. szept. 13. 20:03
Sztem minél többször cicire kell tenni a babát,fejni kellene,és nagyon sok folyadékot kell inni.Pihenni a szoptatások között.Én ezt tenném.
2007. szept. 13. 19:41
Ha valakinek már nincs teje, hogy szpotathasson van-e valamilyen módszer hogy újra beinduljon a tejtermelése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook