Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fokozható a tejtermelődés? fórum

Hogyan fokozható a tejtermelődés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. nov. 4. 11:05

Valakinek bejött a tej fokozása a gyakori szoptatással?


Sajnos már a 3. hét óta szenvedek a tejemmel, miután a napi rendet beállítottam a 6. héten, azóta minden szép és jó volt, a pici 2 óránként szopott. Aztán a 7. héten borult minden, ismét nem elég a két cici, a tápszerrel meg csak kínlódok... megcsinálom, elhűl, nem kell neki, 5-15 milit iszik és vége, de éhes marad, mert a cicire rákap.

Ráadásul fogyott 10 dekát a napirend óta (igény szerint szopik)


Van értelme egyfolytában a cicin lógatni? Lesz több tejem?? Így én nem alszom, ő is keveset!Valakinek bejött a tej fokozása a gyakori szoptatással?


Sajnos már a 3. hét óta szenvedek a tejemmel, miután a napi rendet beállítottam a 6. héten, azóta minden szép és jó volt, a pici 2 óránként szopott. Aztán a 7. héten borult minden, ismét nem elég a két cici, a tápszerrel meg csak kínlódok... megcsinálom, elhűl, nem kell neki, 5-15 milit iszik és vége, de éhes marad, mert a cicire rákap.

Ráadásul fogyott 10 dekát a napirend óta (igény szerint szopik)


Van értelme egyfolytában a cicin lógatni? Lesz több tejem?? Így én nem alszom, ő is keveset!

71. fd8e423e9e (válaszként erre: 68. - Szofi28)
2011. aug. 26. 13:31
sehogy, anatómia, van mikor csak egy ciciből szopizik a baba, és elég neki a tejcsi
70. supin
2008. dec. 30. 09:34
Folyadékfogyasztással
2008. dec. 30. 08:48
folyadékkal
2008. aug. 4. 08:42

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy az egyik ciciből kb 2-3szor annyi tejci jön, mint a másikból (valszi ezzel sokan vannak így). Az a cici, amiben kevesebb tej van, érzékenyebb is szoptatáskor, és a babám is a másikat kedveli jobban, valószínűleg, ezért is van benne kevesebb. Nem tudtok valamit, hogy hogy lehetne kicsit beindítani a kisebbik cicit?

Köszi!

67. kukiska (válaszként erre: 66. - Vviki2)
2008. máj. 16. 10:22

Szia!

Segítséget szeretnék kérni,most 5 hetes a kisfiunk,ingagozóvá vállt a tejtermelődésem,voltolyan hogy egy mellemből 100-120 tudott szopizni most pár napja a kettőből tud 70-80-at.mi lehet az oka?Iszom a szoptatós teát,homeopátiást is szedek,sör!Mit egyek?várom segítő válaszod!köszi Móni

66. vviki2
2008. márc. 3. 13:52

Sziasztok!

Én az első gyermekem 6 hónapig szoptattam, s utána már nem kérte... Ehhez persze hozzájárult, hogy abban az időben 4 hónaposan már kínálgatni kellett és ebben a lányom is partner volt, hisz mindent elfogadott. A másodiknál már más a helyzet. Kisfiam 17 hónapos és még mindig szopizik. Igaz, szerintem már nincs benne semmi (néhány csepp), de reggelente még kéri. 6 hónapig csak cicit kapott, és utána is csak később fogadta el a gyümit, a főzit pedig csak a 8. hónap tájékán..! A lányomnál fejtem sokat (még egy tejtestvérnek is jutott), mégis elapadt ahogy elmaradoztak a szoptatások. Most a kisfiamnál szintén fejnem kellett, elég sokat, s ettől több is lett. Azt mondják, ha teljesen kifejed a maradékot, akkor egyre több lesz. Ez így is van. S nagyon jó módszer az is ha többször mellre teszed a babát! Átestem egy hányós hétvégén, amikor alig ettem, s az is kijött belőlem. Inni sem tudtam (az is visszajött), s ennek eredményeképpen vasárnap estére 1 perc szopi után üvöltött a fiam! Nem volt tejci! Próbáltunk adni neki lefejt tejet, de nem fogadta el sem a cumisüveget, sem a poharat. Más nem volt, cicizett mindkettőből, majd elaludt éhesen. Aztán éjjel többször szopizott, bár nem is tudom, volt-e benne valami... Mindenesetre másnap délutánra újra volt tej, harmadnapra pedig újra annyi volt, amennyi szokott ..:-)) Én ittam a Laktoherb teát, meg nagyon sok szénsavmentes ásványvizet. Szerintem az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzál, igyál sokat, és pihenj eleget!!! Nekem volt néhány húzós (lóti-futi) napom, amikor estére hulla fáradt voltam, és kevesebb volt másnapra a tejcim is! Nem szabad feladni!!! Bár azt mondom, ha nálam a kisfiam nem ragaszkodott volna annyira a cicikéhez, biztos én is tápszer után nyúltam volna amikor nem volt tejem. Az biztos egyszerűbb, mint kínlódni, hogy újra legyen elég tej. De megéri :-))

Sok sikert!

2008. márc. 2. 17:08

Sziasztok!

Az első gyerekemnél DODICÁhoz hasolóan én is mindent bevetettem. Tea, sör, homeopátia, fejés, stb. És persze non-stop mellen volt, még úgy is aludtunk. Mindent kipróbáltam, a harmadik hét végére a fiam még a születési súlyát sem nyerte vissza, pedig sokat vesztett a súlyából. Aztán etetés után megkínáltam tápszerrel, és az egészet megette. Éhes volt...

Egyet értek azzal, hogy aki csak teheti, szoptasson. De! Sajnos, van, hogy valaki mindent megpróbál, mégsem sikerül. Később nagyon mérges voltam magamra, hogy annyit éheztettem szegényt. Azért a szoptatást nem hagytam abba. Szoptatás, tápszer, fejés. Minden alkalommal, hét hónapon keresztül, amíg terhes nem lettem a következővel. Akkor befejeztük.

A második gyerekem 4 hónapos, igény szerint 4 óránként jelentkezik kajáért. Semmi gond nem volt, simán tudom szoptatni.

Sajnos a legtöbb nőnél az első laktáció meglehetősen siralmas, nem elég a kicsinek. Ez így van az állatvilágban is minden emlősnél, de erről valahogy nem írnak a könyvek. Legalábbis a szoptatással kapcsolatosak nem. Sajnos. Tudom, hogy sovány vigasz, nekem is az volt, de a tápszeres etetés is lehet bensőséges, és nem kell a szoptatást sem teljesen feladni, együtt is működik a kettő. A fiamnak mindig a cici volt a vigasz, a cumit csak evésre használtuk.

Azért sok sikert kívánok mindenkinek, és kitartást, de ne hagyjátok, hogy a babával való kapcsolatot megmérgezze a sikertelen szoptatás. Sokkal fontosabb, hogy boldog, nyugodt, kiegyensúlyozott babátok legyen, akivel öröm minden percet együtt tölteni.

64. Tracsi
2008. márc. 2. 14:37

Szia Mindenkinek!

Nem rég szoptattam és már a harmadik gyermekemet szóval van egy kicsi tapasztalatom. Először is semmi féle képpen nem szabad fogyózni. Nem kell zabálni de feltétlen egészségesen kell étkezni. Én amit gondoltam és jól esett azt meg is ettem (ez most látszik is a súlyomon). Szerintem fontos hogy jó legyen a közérzeted, nyugodt legyél és ehhez az is hozzátartozik hogy ne legyenek megkötések. Egy időben ittam a Herbária szoptatós tejáját de elkezdett tőle fájni a kicsifiam hasa ezért ezt nem nagyon tudom ajánlani. Ami nekem nagyon bevált az a rántott leves jó sok köménymaggal. Mivel saját magadnak csinálod meg, tudod hogy biztos csak az van benne amit te raktál bel. Gondolom hogy mindenkire máshogy hat, de én nagyon tudom ajánlani azoknak aki szeretné hogy több teje legyen! Ha mást nem de kipróbálni érdemes! Nincs káros mellékhatása! :-)

2008. febr. 17. 11:02
Gyógyszertárban herbáriában kapható direkt szoptatós anyukáknak való tea.Serkenti a tej kébzősését.Valamint a fejés is segít.Ha szoptatás után a maradék tejet kifejed legyen az bármilyen kevés is.Mert így sokkal több termelődik.
2007. nov. 8. 14:01
Bocsi, csalánteát akartam írni...
2007. nov. 8. 14:01
Ja, a családteáról csak annyit, hogy a baba szervezetébe jutva allergiás reakciót válthat ki, nagyon nem ajánlott szoptatás alatt inni!
2007. nov. 8. 13:59
Karamalz-karamellizált maláta-származék, kétféle (citromos, natúr)ízben létezik, sörösdoboz 0,5 literes kiszerelésben, de midnenféle maláta-származék, így a sör is jó erre a célra, sőt a Maci-kávéban is az van. A Karamalz nem tartalmaz alkoholt, ezért is jó. A kislányom másfél évig szopizott.
2007. nov. 8. 00:27
2006.dec. nem is olyan régen...
2006. dec. 12. 08:56
A tévés természetgyógyászok szerint a csalántea fokozza a tejtermelődést (bocs, ha valaki már írta volna, nem olvastam végig vissza).
57. DODICA (válaszként erre: 55. - Polgi)
2006. dec. 11. 21:18

Nagyon-nagyon ügyesek vagytok, gratulálok!!!!!!


Irtó jó ilyen híreket olvasni! :)))

Most már minden rendben lesz, előbb-utóbb majd azt veszed észre, hogy eltelt 1-2 év, hozza a párnát, vagy széket, s kéri a cicit. :)))

Nem hinném, hogy ezek után lenne még nehézségetek a szopiban, ez azért nagy meccs volt! De a legjobbat tetted mindkettőtöknek!!!!


Remélem, nem fogsz ezek után a súlya miatt aggódni! Hidd el, néha nagy marhaságokat tudnak mondani még az orvosok, védőnők is. :(((

Nekem pl. be akarták magyarázni a legkisebbel, hogy törpe, pusztán azért, mert a tesókhoz képest mindig is pici volt, meg egy kicsit az átlag alatti is a növekedése... Hát jól kiröhögtem őket, s szoptattam tovább, semhogy bármi mást is adjak neki.


Nagyon jó szoptatást kívánok!!! Természetesen, ha bármi adódik, kérdésed van, akkor írj nyugodtan! Ha tudok, segítek.

56. polgi (válaszként erre: 54. - DODICA)
2006. dec. 11. 20:57

Szia, Dodica!


Most egy kicsit eltűntem, mert nem akartam elhinni, hogy ez a baromság jelenti a szoptatás végét, és nagyjából egész nap csak a tejjel és Áronnal foglalkoztam. És megcsináltuk,újra tökéletesen szopik! Igaz, hogy más pózokban, mint ahogy eddig, de iszonyú sokat eszik, és megint nyugodt, kiegyensúlyozott. Az elmúlt időszakban csak mellből adtam neki enni, és folyamatosan magyaráztam neki, mit szeretnék, és egyszercsak megértette: ahogy átkattant a cumira, úgy vissza is jött neki az ösztön.

Az ujjtréning vagy nyelvtorna annyi, hogy bedugod az ujjad a szájába, és mikor elkezdi szopni, akkor lassan húzod kifelé az ujjad, és óvatosan ujjbeggyel lefelé nyomogatod a nyelvét, amennyiben púposítja és nem árkosítja. Ez az, ami nekünk már nem ment, de enélkül is sikerült. Hihetetlenül megkönnyebbültem. Játszócumit nem adtam neki, úgyhogy azzal legalább nem volt gond.

55. polgi (válaszként erre: 54. - DODICA)
2006. dec. 11. 20:57

Szia, Dodica!


Most egy kicsit eltűntem, mert nem akartam elhinni, hogy ez a baromság jelenti a szoptatás végét, és nagyjából egész nap csak a tejjel és Áronnal foglalkoztam. És megcsináltuk,újra tökéletesen szopik! Igaz, hogy más pózokban, mint ahogy eddig, de iszonyú sokat eszik, és megint nyugodt, kiegyensúlyozott. Az elmúlt időszakban csak mellből adtam neki enni, és folyamatosan magyaráztam neki, mit szeretnék, és egyszercsak megértette: ahogy átkattant a cumira, úgy vissza is jött neki az ösztön.

Az ujjtréning vagy nyelvtorna annyi, hogy bedugod az ujjad a szájába, és mikor elkezdi szopni, akkor lassan húzod kifelé az ujjad, és óvatosan ujjbeggyel lefelé nyomogatod a nyelvét, amennyiben púposítja és nem árkosítja. Ez az, ami nekünk már nem ment, de enélkül is sikerült. Hihetetlenül megkönnyebbültem. Játszócumit nem adtam neki, úgyhogy azzal legalább nem volt gond.

54. DODICA (válaszként erre: 51. - Polgi)
2006. dec. 2. 14:54

Huh, nem lehet könnyű....

Nekem szerencsére sose volt ily gondom, de leírom, mit tennék.


Csakis, s kizárólag anyatejjel táplálnám, a világon semmi mást nem adnék. Lehet, hogy eleinte éhes, s emiatt hisztis lesz, de rá kell jönnie, hogy neki kell kiszívni! Bármennyire is bekavarhatott a cumi, azért a szopást nem hinném, hogy elfelejtette teljesen. Szerintem átmeneti lehet a probléma, s vissza lehet őt téríteni a helyes útra.

Játszócumit se adnék neki soha! Csakis a saját mellem kerülhetne a szájába, s slussz. :))

Másik oldalról meg annyiszor mellre tenném, ahányszor csak igényli, s alkalmanként mindkét mellből szoptatnám. Engedném a komfort-szopit is. Biztos én is mindenféle pózt kipróbálnék. Beszélgetnék vele erről az egészről higgadtan. A picik se hülyék! Érteni is sokat értenek. Ha nem is a szavakat még, de az érzéseket, hangulatokat bizonyára.


Hidd el, ha egy nap van neki elegendő táplálék (s miért ne lenne??!!), akkor másnap is van! Emiatt ne aggódj!


Az ujjtréning mi lenne? Nem ismerem...

53. Edás (válaszként erre: 52. - H.Saci)
2006. dec. 2. 13:11
Köszi Saci!Remélem igazad lesz.A 6 hetes korig még bő egy hét....
52. H.Saci (válaszként erre: 47. - Edás)
2006. dec. 1. 21:11

Szia!

kb ennyi idős kortól kezdődik a hasfájós korszak.

Nálunk így volt.

Nem éhes a baba, de a szopási reflex erős és ez megtévesztő. Vannak praktikák hasfájás ellen de egyik sem tartós hatású, megnyutatlak kb 6 hetes kortól látványosan csökken a hasfájások száma, ideje, intenzitása. Úgy három hónapos korra pedig teljesen megszűnik.

Kitartás!

51. polgi
2006. nov. 30. 17:53

Sziasztok!


Én Polgi vagyok, és most először írok erre a honlapra. Van egy Áron nevű négyhónapos kisfiam, és tanácsot szeretnék kérni szoptatás-ügyben. Röviden, hogy a gyerekorvos a harmadik hónapban jól rámijesztett,hogy Áron nem gyarapszik jól, ezért vagy egy hónapig minden szopi után még lefejt tejet adtam neki cumiból, és most itt a cumizavar. Az állkapcsával elnyomja egyik oldalt a tejcsatornákat, a nyelvével nyomja a mellbimbót, így kevesebbet ehet, nekem meg pang a tejem. Ha sűrűn mellre teszem és váltogatom a szoptatási pózokat, akkor még így is elég táplálékhoz jut kb. egy napig, aztán egy napig jöhet az óránkénti mellretevés és így tovább. Ez már egy hete így megy. Kanálból/kis pohárból nem fogad el hozzátáplálást, cumit meg ugye nem adhatok neki. Egyre jobban ki van készülve, meg én is. Az ujjtréning nem működik, mert már kialudt a szopóreflexe.

Ha valakinek volna ehhez bármi ötlete vagy tanácsa, annak nagyon örülnék.


Szeretettel


Polgi

50. hrea (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2006. nov. 30. 13:19

Hát tényleg le a kalappal! Nekem mindig az volt a rémálmom, hogy ikreim születtek, és nem tudtam melyik evett már és melyik nem. :)

El nem tudom képzelni, hogy hogy lehet egyszerre 2 babát etetni. Nekem lányaim 40-60 perc között szoktak szopizni 1-1 alkalommal. Persze néha elalszik/elaludt közben.


Engem is nagyon érdekelne a nem cicizős baba "megtérésének" a története. :)

49. DODICA (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2006. nov. 29. 10:30

Minden elismerésem!!


Leírnád azt a külön sztorit? Miért nem szopott az egyik babó? Hogy szokott vissza rá?

Engem nagyon érdekelne, de szerintem ez olyan bátorító, pozitív példa, hogy másoknak is csak hasznára válhat, ha megosztanád velünk!

2006. nov. 29. 01:22

Nekem ikreim vannak és annyi tejem volt, hogy még egy másik ikres család babáinak is jutott. És a lányok 23 hónapos korukig szoptak, 6 hónapig csak anyatejesek voltak. Higyjétek el, egy titka van: szoptatás-fejés-szoptatás-fejés-szoptatás-fejés... az egyik lányom 3 hónapos koráig egyáltalán nem szopott, pedig nagyon sokat szenvedtem vele, így csak egy babát szoptattam, a másiknak minden szoptatás után fejtem mind a két mellemet. És hiába aludtak, éjszaka is fejtem 3-4 óránként. Őrült fárasztó, de meglett az eredménye. Ráadásul a nem-szopizós lányom 3 hónaposan rászokott a cicire (de ez egy külön sztori :) ) így utána már sokkal könnyebb volt, de még utána is nagyon sokáig fejtem.

Nem kell megijedni, ha egyszer kevesebb a tej. Átlagban 1200 ml-t fejtem naponta, de volt hogy csak a felét és volt hogy egy fejésre megvolt a 4 dl (éjszaka), ez teljesen változó, sokmindentől függ. A babák sem egyformán szopiznak, van hogy 30 g aztán a következő evésnél meg 130 vagy 180 - nekünk sem mindig egyforma az étvágyunk.

Kitartást mindenkinek, hinni kell benne és menni fog!

47. Edás
2006. nov. 21. 11:42

Sziasztok!

Első babámat nem sikerült sokáig szoptatni, már 4 hetesen tápit kapott.Most 3 hetes a tesó és úgy túnik talán most több a tejcsi, mert amikor szoptatok, vab hogy spriccel a másikból. A lánykámat igény szerint szoptatom. Sokszor eszik keveset: 40-50-60 gr-okat. M eldöntöttem, hogy nem méricskélem a szopi mennyiséget,mert csak stresszelem magam. Biztos akkor annyi elég neki,mert elalszik és nyugodt. Viszont amitől már alig állok a lábamon azok az éjszakák.Minden éjjel nagyon sír úgy 10 órától éjfélig, 1-ig, most éjjel 2-ig. Ha cicire rakom, akkor kicsit megnyugszik, de csak ideig-óráig. Szegénykém már bukja vissza két szívás után, mert annyira tele van. Gondolom csak nyugi cicizni akar, de a stimulációtól jön a tej és nagyon tele van a pocak. Lehet, hogy attól sír? Vagy mitől?

2006. nov. 20. 21:32
Én napközbe megiszom legalább 2 liter laktoherb teát, elfogy kb. 1 liter rostos üdítő,kb. fél liter tej vagy kakaó és este a párommal elfelezünk egy üveg barna sört ( de úgy vettem észre a világos sör is jó ).Nekem a sör után mindig jobb a tejtermelődésem, érzem a melleim súlyán.És én is jobbat alszom, már amíg a kicsi hagyja:))
45. hrea (válaszként erre: 37. - C4a504ea10)
2006. nov. 20. 15:28
Nekem azt mondta egy szoptatási tanácsadó, hogy úgy kell a szoptatással növelni atejmennyiséget, hogy először pl. a jobb mellből szoptatsz, utána a balbl (tehát 2 mellből) majd a jobbat lefejed, a balt viszont nem. A következő alkalomnál ugyanez, csak fordítva. Persze a baát mellre kell tenni olyan sűrűn ahogy csak lehet. Ha mindkettőt lefejed, fenn áll a veszély, hogy amikor újra enne a baba pl. 1/2órával később, nem lesz elég neki és éhes marad. (Ebben az esetben az nem szempont, hogy majd a lefejt tejet megitatom a babával. Persze, azt is odaadjuk neki ha még kéri, de a lényeg, hogy szopjon.)
44. hrea (válaszként erre: 36. - DODICA)
2006. nov. 20. 15:22
Az 1 lier=1 kg, csak a vízre igaz. A tejnek biztos, hogy nagyobb a fajsúlya. :) Tényleg egy rendes, pontos mérleg kéne hozzá. Amikor én mértem (de az én mérlegem csak 10g-ig tudott mérni), kb úgy jött ki, gogy 10 ml kb 20 g. De ez egyáltalán nem tuti, mert ilyen kis súlynál nagy lehet a pontatlanság. :(
43. hrea (válaszként erre: 35. - DODICA)
2006. nov. 20. 15:18

Én sem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak annyit, hogy nehezebb megoldani mint az első babánál. De természetsen meg lehet, és én is megoldom.


A hízás meg csak azért izgatott, mert a gyerekorvos agyon beijesztett, de ő ilyen, őt is ismerem. :) Egyébként nálunk az volt a baj forrása (szerintem) hogy le volt nőve agyerek nyelve, és a dokink azt mondta, hogy nem kell felvágatni. Én azért felvágattattam, azóta nagyon szépen gyarapszik.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook