Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fokozható a tejtermelődés? fórum

Hogyan fokozható a tejtermelődés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
42. DODICA (válaszként erre: 41. - Leleszi)
2006. nov. 19. 17:57

Jesszus! Ekkora marhaságot!....hogy lehetett csinálni? Mármint mi a fenének került elő az a tápszer!

Jajj, félre ne érts, nem rád haragszom, s nincs is jogom haragudni, de tényleg, hol volt valaki, bárki, aki segített volna, biztatott volna, s megmondta volna, hogy a világon semmi gond?


Mert amit írsz, az alapján azt kell mondjam, hogy lett volna neked tejed! Ha még vizesnek láttad, az azt jelenti, hogy nem szívott elég sokat ahhoz, hogy eljusson a hátsó, zsírdúsabb, fehérebb tejhez.

3 hónapos korban egyik napról a másikig szokásos a hirtelen növekedés, s az ezzel járó tény: hirtelen megnő a tejigény. Ilyenkor csak úgy lehet ezt követni, ha sokkal sűrűbben mellre kerül a baba. Legtöbbször megijednek tőle az anyák, s, ha nincs egy tapasztalt nő a háttérben, akkor a sok sületlenségnek be is dőlnek, s végül hozzányúlnak a kiegészítéshez... Hát erre vagyok én olyan mérges. Velem is eljátszották az első gyereknél, amikor még nagyon naiva voltam, könnyen elbizonytalanítható. :(

2006. nov. 19. 16:06

Nekem ezzel kapcsolatban negyon rossz emlékeim vannak.

A kisfiam 3 hónapos koráig szopott,mikor pár nap alatt olyan sirós lett.Gondoltam nem elég neki,de megprobáltam többször szoptatni.

Kis kézi pumpás mellszívóval a szopás után megnéztem van e még benne és meglepődve láttam "vizes volt",szóval nem olyan sárgás de még fehér se ilyen áttetsző.

Ezért gondoltam nincs elég zsirtartalma.(pedig van rajtam elég!!!)

Igy keztem el tápszert adni.

Másodszor 1 hetes koráig szoptattam a lányom nagyon begyulladt a mellem 40 fok láz,inekcio,...


Elketem a tápszert adni.

40. Kicas
2006. nov. 17. 23:01

Sziasztok!

Nekem is problémáim voltak a szoptatással, így eléggé körüljártam a témát. A neten találtam egy "csodaszert"- ez a more milk plus. Ha ez nem lett volna, akkor már a kisfiam 3hetes korában abbahagyhattam volna a szoptatást. Most 6 és fél hónapos és még mindig szopizik, igaz 5 hónapos kora óta kap gyümit és főzeléket is.

39. dogiz
2006. nov. 17. 22:13

Sziasztok!

Bár egy másik topikban már írtam egy ezeknél hagyományosabb módszerről, de ismét leírom. Nekem és még sok mindenkinek bevált.

Miután szopott a baba egyél - igyál sok olyan ételt, jobbanmondva folyadékot amitől sok tejed lesz. Ilyen pl. a madártej, s főleg a köménymagleves.

Én már a végén szinte utáltam mind a kettőt, de akkor csak úgy megittam nem kanalazgattam, de megérte.

Meg ami még fontos ha sírós a babátok, többször ellenőrizzétek naponta, hogy mennyit szopik, hogy biztosak legyetek benne hogy azért sír - e. Az az igazság, hogy mind a két gyerekemnél megpróbáltam az időközöket tartani a szopizásnál, s ilyenkor tudtam, hogy biztos megéhezett.

38. DODICA (válaszként erre: 37. - C4a504ea10)
2006. nov. 17. 20:18

Én is remélem! :)))


Az 5CH elvileg jó. Én is szedtem, bár nem tudom, attól lett-e több tejem, vagy inkább attól, hogy szinte folyamatosan lógott a szeren. :) Mindenestre, ha hiszel valamiben, az ártani nem árthat! A Laktoherb is jó, ha van gusztusod hozzá. Én egy idő után úgy éreztem, már attól is felfordul a gyomrom, ha ránézek. Akkor leálltam vele, de nem lett kevesebb tejem. :)


Milyen sűrűn szoptatsz? Hány mellből? Javaslom, nyugodtan pingpongozz a melleiddel, tehát pl. jobbal kezdesz, aztán bal, ha nem elég, újra jobb, s így tovább. A legtöbb tej a szívóerő hatására menet közben termelődik! Amíg az egyiket szopja, közben újra alakul a másik is. Egy mellben kb. fél-egy órán belül tuti újra van tej, úgyhogy ne várj arra, hogy teljen! Tedd nyugodtan mellre, ahányszor csak úgy érzed, szoptatnod kell! Ha mostanság tényleg kevesebb tejed lenne a kelleténél, akkor is csakis szoptass szerintem, ne pótold, akkor mitől lenne több? Pár nap marha húzós lehet, ezt én is tudom, de max. egy hét "koplalás" után visszaáll az egyensúly. Egyébként a kis lustaságok képesek arra, hogy nem dolgoznak meg eléggé az ennivalóért, aztán üvegből behúzzák rendesen, ha jut nekik. Délutántól kezdve kevesebb tej van, ez normális. (Mindig reggel a legtöbb, s fokozatosan csökken a napszakokban) Ezért csalóka lehet ám a méricskélés. Lehet, reggel megiszik 250 ml-t, míg este csak 30-at. Emiatt ne ijedj meg!

37. c4a504ea10 (válaszként erre: 36. - DODICA)
2006. nov. 17. 19:10

Az 5CH-st szedtem, bár elég rapszodikusan, ez lehetett talán a baj.


Szerencsére van még az aranytartalékból, plusz szopik után és kettő között, félidőben is romantikázok a mellszívóval. Most nagyon ráálltam arra, hogy nem hagyom magamat, és igenis anyatejes babám lesz. Remélem, az elhatározás már fél siker.

36. DODICA (válaszként erre: 33. - C4a504ea10)
2006. nov. 17. 18:19

1 liter = 1 kiló. akkor 10 ml = 10 gramm :)))


Én a helyedben a tápszer és a pótlás helyett nagyon sűrűn mellre tenném! Néha persze kész kínzásnak veszi a baba, ha meg kell kínlódnia az anyatejért, s nem ömlik rögtön a szájába, de ez csak átmeneti időszak lehet! :)))

Ha szopik után ráfejsz még, az számodra megnyugtató lehet, meg tejszaporító is, nem baj.

Lényeg, hogy ne idegesítsd magad, mert az bizony nem tesz jót a tejtermelésnek!


Urtica Urens-t szedtél??? Biztos jó hígításban??? Mert annak egyik hígítása tejapasztó!!!!

35. DODICA (válaszként erre: 30. - Hrea)
2006. nov. 17. 18:11

Nekem kétszer is volt idősebb tesó, akik mellett bizony teljesen igény szerint szoptattam. Megoldható. Igen, vannak az idősebbeknek is igényeik, de ügyes szervezéssel ki lehet azokat is elégíteni!

Tény, hogy a kicsi egészen kiszolgáltatott, s, ha szopni akar, igenis engedni kell neki. Közben lehet mesélni a nagyobbnak, szerepjátékot játszani, s csak a fantázia szab határt, mi mindent még! Ja, és be lehet vonni apukát is! :)


A hízás engem sose érdekelt, pedig a legkisebbel fenyegettek, hogy törpe marad, meg ehhez hasonló marhaságok. :( A hízás ütemét is átlagolják, pedig van, hogy szinte heteken át nem hízik, aztán heteken át 3x-osát az előírtnál.

Amit leírtál, azt nem is tartom kóros nem evésnek! :) Függ ugye a súlyától is, mert abból számítják ki, hogy mennyit illene híznia, de pl. egy nagyobb babának se kell többet ennie! Így a mérce szerint nem fogyaszt eleget. :(

Szerintem a babának az általános közérzetét kell figyelni. Ha kiegyensúlyozott, nyugis, elégedett baba, akkor tuti semmi baja!

34. hrea (válaszként erre: 33. - C4a504ea10)
2006. nov. 17. 13:45

Szia!


Nincs olyan konyhai mérleged, ami 1g-ot is mér? Sajnos még én sem jutottam odáig, hogy megmérjem, pedig nem sokból állna. :) Csak a cumisüveg beosztása sem egyértelmű, inkább az a baj.


A babádat csak egyszer mérted meg hogy mennyit evett? Csak azért kérdezem, mert az én kislányom 30-tól 150g-ig eszik. Teljesen változó, hogy mikor mennyit. mostmár szépen hízik, heti 150g-okat, ez egy 2+1/2 hónapos babánál úgy tudom teljesen jó. :) Bár a nagyobb annak idején többet hízott, de nem vagyunk egformák. Most a védőnő azt mondt, hogy első hónp 600g, aztán 400g, de az nem tudom meddig. De annyi meglesz. :)

33. c4a504ea10 (válaszként erre: 21. - Simesz)
2006. nov. 17. 08:14

Szia, simesz!


Én is azért vagyok itt, ert bánatom van.

4 hetes a kis Marcim, eddig szépen szpizott, de kb. 3-4 napja etetés után nyűgös lett, sokat sírt, akár 1-2 órán át is. Gyakorlatilag akkor aludt be, amikor a következő etetést kezdeni kellett volna. Nem jöttünk rá, hogy mi a baja.


Aztán tegnap este megmértem egy szoptatást (mióta hazajöttünk, nem csináltam ilyet, mert borzasztóan idegesített, tiszta teljesítménykényszerem lett tőle) és a mérleg csak 30g-ot mutatott! Azért ez nagyon kevés egy ekkora babának még akkor is, ha kicsi a súlya!


Szóval úgy vélem, hogy alapvetően azért ilyen nyűgös, mert kevés neki az a mennyiség, amit egyszerre adni tudok neki. Etetés után azonnal vettem elő lefagyasztott anyatejet, abból kapásból becuppantott 40ml-t, és úgy aludt, mint a bunda, megszűnt a hiszti.


Oké, most nincs hiszti, de nincs olyan sok aranytartalékom a mályhűtőben. Max. 2 napig tudom belőle pótolni az etetéseket, aztán fuccs.

Most ott tartok, hogy délután elmegyek a dokihoz, iratok tápszert. Nem akarom odaadni neki, de nem szeretném, ha itt állnék a hétvégén minimális anyatejjel és egy éhes babával.


Tegnap este abbahagytam a homeopátiás cuccot (eddig azt ettem, de nem hinném, hogy segített)

és elkezdtem a Laktoherbet, remélem, ez segít. Plusz minden etetés után fejek, bár a két ciciből összesen ha 20ml kijön, az már jó. Nem baj, majd azt megkapja később.


Nagyon-nagyon szeretném pusztán anyatejen tartani a kicsit, remélem, sikerülni fog.


Kérlek, számolj be a tapasztalataidról, hogy nálatok hogy alakul a helyzet.



MÉG VALAMI: TUDJA VALAKI, HOGY 10ML ANYATEJ HÁNY GRAMM? VAGY FORDÍTVA?

32. c4a504ea10 (válaszként erre: 26. - Hrea)
2006. nov. 17. 08:01

Szia!


Most 4 hetes a kisfiam. A kórházban úgy mondták, hogy az első 8 napon annyiszor 10g ahány napos, majd ezt követően a baba nettó súlyának 1/6-od részét kell megennie egy nap alatt. Tehát pl. egy 3600g-os csecsemőnél ez 600g naponta (nyilván a több étkezés alatt összesen ennyi).

Neetó súly alatt a babát értem, pucéran.


Nem tudom, ez mennyire mérvadó, de gondolom, a kórházban tudják, mit beszélnek. Meg tapasztalatból is úgy látom, hogy kb. ennyit kíván a kicsi.

31. mese
2006. okt. 29. 11:22
Nekem nincs gyermekem, és még sosem szptattam, de ha megengeditek, mégis hozzászolnék a témához.Mindezek ellenér, amit leírtam, volt már tejem(gyógyszerek mellékhatásaként)és annyira zavart, meg akartam szabadulni tőle, ezért ha tudtam, majd az utolsó cseppig nyomta, hogy kijöjjön.De ennek csak az lett akkor a következménye, hogy egyre több tejem lett.Ezért én is csak azt tudom ajánlani, hogy sokat kell szoptatni, mert az serkenti a tejtermelődést.
30. hrea
2006. okt. 24. 11:58

Én is egyetértek azzal, hogy csak szoptatni kell, csak egy 2 éves mellett nagyon nhéz olyan sokszor, ahányszor gondolod. Elvégre neki is vannak igényei, a háztartásról nem is beszélve.

De azért így is 2, 2+1/2 óránként eszik, csak éppen hízni nem akar. 7 hét alatt kb. 600g-ot hízott. Ez zért nem túl sok.

29. DODICA (válaszként erre: 22. - 8d139d96f2)
2006. okt. 22. 23:05

Én vitáznék azzal, hogy az anyatejesek sokkal hasfájósabbak. Szerintem a tápszeresek azok. :) Biztos van mindkettőre mindkét variációban példa. Bár az anyatej kifejezetten a babának termelődik korra való tekintettel, ízek variációiban, napi megfelelő elosztásban a folyékonyabbtól a zsírosabbig, a tápszer viszont mindig "egyenkaja".

A kamillateáztatással se értek egyet (igya meg anyuka a baba helyett! a hatás akkor is megvan, mert átmegy a tejbe a hatóanyaga): eltelíti a kicsi pocakját, aki kevesebbet szopik miatta. Ha kevesebbet szopik, vagy ritkábban, az nem éppen tejtermelő!

Az idegeskedéssel viszont egyet értek! TILOS!

28. DODICA (válaszként erre: 25. - Zojci)
2006. okt. 22. 22:58
Jajj, ne! :( Első gyereknél még én is bevettem... Mindent megtettem volna, hogy legyen elég tejem... őt sajna nem is sikerült túl hosszan szoptatnom, mert a legegyszerűbb titkot még nem ismertem. :( Pedig csak szoptatni kell...
27. DODICA
2006. okt. 22. 22:57

Urtica Urens-nek az 5CH hígítása a tejszaporító. A 9CH, 15CH már tejapasztó!!! (Én is szedtem még a másodiknál, de nem hinném, hogy ennek köszönhetem a sikeres szoptatását.)

Ha túl sokat iszol, attól nemhogy több tejed nem lesz, sőt. Csak annyit igyál, amennyi jólesik! De annyit feltétlen, azaz sose legyél szomjas! Ha undorodsz a Laktoherbtől (sokan vannak így), akkor hagyd el nyugodtan! Nem maga a tea a tejserkentő, hanem a belé vetett hit. (Ártani mondjuk nem árt, de nem csodaszer. :) Egyébként minden egyébbel ez a helyzet. Attól lesz több tejed, ha nyugodt vagy, azt meg ha azért érzed, mert hiszel valamiben, akkor az így már használt. :)

Fejni szerintem fölösleges dolog (tapasztalat), bár a látványos tej nyugtató hatású tud lenni. :)

(Ez is tapasztalat)

A sikeres szoptatás titka, bárki bármit is mond, egy szó: szoptass!!! Ahányszor csak igényli a baba!

Ne legyenek kétségeid! Ha vannak, tedd mellre a babád!

Az adatok nagyon csalókák. Nincs két egyforma gyerek, aki ugyanannyit szopna, s még ugyanaz a baba is képes nagy határokat mutatni az elfogyasztott anyatej terén.

Állítólag kilónként 150 ml tej az elvárás naponta, de esküszöm, hogy ezt vagy túlteljesíti egy baba, vagy nagyon alatta marad, s mégis minden rendben! (Mind a két végletet ismerem)

Egy napon belül is nagyon változó ám a mennyiség!! Míg pl. reggel szopik kb. 2 dl anyatejet, addig este már lehet, hogy csak 50 ml-t. És ez abszolút normális! Reggel több van, mint du. és este, akkor viszont zsírdúsabb.

Érdemes minden szopinál mindkét mellből szoptatni, mert minél tönn szopási inger éri a mellet, annál több tej termelődik! Az anyatej legnagyobb része ugyanis a szopás közben keletkezik! (Épp ezért nehéz azon anyáknak fejni, akik alapból nem tejüzemek, hanem "csak" a saját gyermekük 100%-os anyatejes ellátására képesek. :) Attól se kell megijedni, ha egyáltalán nincs feszülő érzés a mellben, az ugyanis nem jelenti azt, hogy ne lenne tej! Pont fordítva: ha túlságosan telt, feszült a mell, abból nehezebb a babának szopnia!


Ha szopi alatt folyik a másik melledből is, akkor szerintem nagyon gyorsan nyugodj meg, mert tuti van elég tejed. Csak szoptass, szoptass, szoptass, ha kell, akár óránként is, hogy beállhasson a kereslet-kínálat elv. Legjobb tejserkentő a saját gyereked!!! Igénye szerint szoptasd, akkor nem lehet semmi hiba!

26. hrea
2006. okt. 22. 12:58

Az urtica urens bogyóból naponta 2-3szor 5 bogyót kell bevenni. Én is azt szedem. :(

Nekem ugyan a második babám, az elsőt 14 hónapos koráig szoptattam, de most kétségeim vannak, hogy van-e elég tejem. Nem nagyon akar hízni. De küzdünk rendesen! :) Iszom a Laktoherb teát is, meg ezt a bogyót is szedem. Próbálok fejni is, meg ami a másik mellből kifolyik a szoptatás alatt azt is összegyűjtöm, és délután az egyik etetés után odaadom neki.


Valaki meg tudja mondani, hogy egy nap alatt elvileg!! mennyit kéne szopnia egy 8 hetes babának egy nap alatt, vagy egy alkalommal? Tudom, hogy nem mérvadó, de engem nagyon érdekelne.

25. Zojci
2006. okt. 13. 14:25
Anyukámmal a nagyim állandóan rántott lewest etetett,szegényemnek nem lett tőle több teje csak hányingere!
24. omit (válaszként erre: 21. - Simesz)
2006. okt. 11. 23:18
miután sírt és nyűgösködött, én elkezdtem méregetni szopi előtt és után, és így jöttem rá, h marha keveset tud kiszopizni. miután egyszer adtam tápot kiegészítésnek, a baba hihetetlenül békés lett... jóllakott.
23. omit
2006. okt. 11. 23:17

sziasztok!

nálam is kevés a tej, nagggyon kevés. fejni max 30 miliket tudok egy mellből...

ja és a szopizásról sikeresen leszoktunk...:( ugyanis bimbóvédőzök egyrészt, mert anélkül nem ment, a mellbimbóm alkalmatlanul befelé fordul...másrészt a cumisüvegből könnyebben jön mint az én szinte üres mellemből, így a baba egy idő után csak sírt és bosszankodott a cicin...:((

vettem urtica urens bogyót, hogy kell pontosan szedni, tudja valaki???

2006. okt. 4. 17:42

Sziasztok!

Sok krumplis ételt kell enni, attól lesz tej bőven. Legalábbis nekem bevált.A laktoherb teától nem lett több, hiába ittam belőle sokat. 4 hónapos a lányom és még szopizik. Császáros voltam, nehezen indult meg a tejem én is halálra aggódtam magam, hogy nem elég a tej. De nem szabad idegeskedni, attól kevesebb tejci lesz. Ha a gyerek szépen gyarapodik és nem fogy akkor biztos hogy elég neki.A sok sírás lehet a pocak miatt is. Az anyatejes babák sokkal hasfájósabbak. Erre jó megoldás a kamilla tea. Lányom mióta ezt issza nincs gond a kakilással, nincsenek hasgörcsei.

21. simesz
2006. okt. 2. 14:49

Sziasztok!

Pár hete minden felé nézegetek olvasgatok így kerültem ide is...ugyanis most 7 hetes kislányom van és szopis gondjaim vannak. Nagyon sokat sír Manókám főleg délután amikorra ugye kevesebb tej termelődik állítólag. Lehet hogy fáradt és azért sír de ha ciciztetem rángatja a fejét húzza a bimbóm rettentően sajnálom Őt és nem tudom mi a baj. A reggeli első két etetés tök jó. Ott tudom hogy tele tömi a gyomrát sokat vissza is bukik. De délután sírás van és nyugtalanság. Sajnos délelőtt is van hogy nyugtalan ami nem tudom minek tudható be. Az utóbbi két hétben 110 és 170 grammot hízott. Mindíg ezen jár az eszem hogy biztos kevés a tejcsi pedig nagyon sokat van a cicimen délutántól estig. Sokat kell Őt dajkálni ha 2 percre otthagyom Őt már sír. Tudom hogy csak szoptatni kell és nem másra gondolni de ennyi sírást nem tudom mi magyarázna ha nem a kevés tej. Légyszi írjatok köszönöm!!!

20. DODICA (válaszként erre: 19. - Schubiandi)
2006. okt. 2. 12:08

Szia Andi!


Miért borulsz ki??? Ne tedd, nem éri meg! Akkor tényleg lehet kevesebb tejed, mert a tej mennyisége a stressztől nem nő! Ahhoz, hogy megfelelő mennyiséget tudjon a kicsi kiszívni, nyugalom kell!!! Pszichésen is! Hiszen a tej igazából (kb. 80 %-a) a szoptatás alatt termelődik, márpedig ha a gondolataid nem ott járnak, akkor gátlod a folyamatot.

Csodaszerek nincsenek, bár, ha hiszel valamiben, az az önbizalmadat is növeli, s így "tejserkentő".

Először is: szoptass, szoptass, szoptass, ahányszor csak kell! Nem baj, ha csak pár kortyot kér a baba (olyankor csak szomjas inkább), akkor se pótold semmi mással! Minden más eltelíti a gyomrát, s annyival kevesebb tejet kíván.

Jó a homeopátiás Urtica Urens, de csak alacsony hígításban, mert a mags az pont tejcsökkentő. Vannak, akik a Laktoherbre esküsznek.

Én azt mondom, egyél-igyál annyit s akkor amennyit kívánsz, s jólesik. Se többet, se kevesebbet, csak ahogy a szervezeted kínálja. Hagyd föl a "szoptatós" sört, ha nem szereted! Attól se lesz több tejed. Sőt. Ha undorodol tőle, bizony az is gátolja a tejtermelődést. (Ebbe e hibába régen én is beleestem.) S ha túl sokat iszol, az se jó.

Rakd mellre, s szeretettel szoptass, ne aggodalmakkal! (Tudom, nagyon nehéz eleinte elhinni, hogy elég tejed van, pedig van az! Én 3 gyereket szoptattam, az elsővel kudarc volt, a 2.-tól jöttem rá, hogy egyetlen titka a saját belső hitünkben van! Ő 2,5 évig szopott, a legkisebb lassan tölti a 2 évet, s még szopik. Sose hittem volna.... ma már tudom! :) )

Még egy: NINCS minimum-evés, mint ahogy maximum sincs! A te babádnak lehet, hogy kevesebb is elég a jó fejlődéshez, mások meg nagy evők. Még egy napon belül is teljesen másfajta mennyiségeket esznek, mint ahogy mi se vagyunk egyformán éhesek mindig. A tejmennyiséget közösen tudjátok visszaállítani (ha kell egyáltalán): szoptatással! Felejtsd el a méricskélést! Ha kiegyensúlyozott a baba, akkor tuti nem kevés a tej, még akkor se, ha nem eszik pont annyit, amennyit előírtak. Van, amikor többet fog, van, amikor kevesebbet.

Sikeres szoptatást, s nyugalmat kívánok!!!

19. schubiandi (válaszként erre: 17. - Mothertiger)
2006. okt. 2. 10:38

Sziasztok,

Mothertiger, egyértelműen az alkoholmentes sörtől lett több tejed?

Én iszok sokat, de a kiborulós napok után mindig visszaesik a tejem. A sört egyébként utálom, de mindent megtennék, hogy most megint visszaállítsam a tejmennyiséget, mert épp a minimumot eszi az én kis 2,5 hónapos Aliz baby-m...

18. veres
2006. máj. 30. 21:03
Én a Fitolacot ittam, de aztán abbahagytam,mert a gyomrom nem bírta. Nekem nem szopizott a pici, de 10 hónapig fejtem, eleinte 3-4 óránként 6 hónapig volt tejtestvérünk.
17. mothertiger (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2006. máj. 24. 20:07
Ne add fel! Próbáld ki te is az alkoholmentes sört! :) Én pár havi 3 órás szoptatás után rátértem az igény szerintire, és Szotyika sokkal kiegyensúlyozottabb baba lett, nem is szólva arról, hogy az én lelkivilágom is jelentősen javult a sok összebújástól! Ne idegeskedj, mert az a tejnek se jó. Még a rántással készült levesek is jók állítólag, de én a tejfölös burgonyalevesre mondanám azt, hogy nagyon tuti!!!
16. Hoxa
2006. máj. 24. 17:41

Bár így lenne, hogy gyakori, igény szerinti szoptatással, meg teljes kifejéssel, meg csodabogyókkal és teákkal megy. De nem megy.

Én már feladtam.

2006. máj. 24. 17:02
Én alkoholmentes sört iszok, attól annyi tejem lesz, hogy majd' szétdurran a cicim...:)
14. _kleo_
2006. ápr. 3. 20:27
Lanyok, ezt magyarazzatok mar meg nekem, hogy miert fejtek a tejtermelodes fokozasa erdekeben? Miert nem a babat teszitek mellre? Vagy csak nekem van ilyen szerencsem, hogy a fiam szinte ures cicin is nyugodtan elcummogott?
13. _kleo_
2006. ápr. 3. 20:25

S ha a baba elegedett, nyugodt, van pisis/kakis pelus naponta tobbszor akkor ne olvasgassatok a tablazatokat a neten, hogy mennyit kellene gyarapodniuk, mert eleget hiznak! Tapit addig nem szabad elkezdeni, akarki akarmit mond, amig a baba nem jelez, nem nyuglodik, hogy gond van.


Megegy fontos dolog, hogy mindig van valamennyi tejcsi, akkor is ha teljesen uresnek erezzuk a melleinket, ezert is erdemes gyakran mellre tenni a babakat ha kevesnek erzed a tejcsit, mert lehet hogy orankent szopcsizik egy picit, es az ugyanugy eleg neki mintha 3 orankent szopizna sokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook