Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan érezted magad szülés előtt, alatt és után? fórum

Hogyan érezted magad szülés előtt, alatt és után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. aug. 13. 17:55
A terhességem végig édes teher volt, imádtam! Az ég világon semmi fájdalmat nem éreztem előtte, közben, mikor már nyomni kellett fájt, de kibírtam, aztán mikor kicsusszant a baba a menyországban éreztem magam! Minden, de tényleg minden fájdalmam odalett, se a varrást, semmit nem érzékeltem, a babám pedig gyönyörű!!!
53. 5b22c998de (válaszként erre: 52. - D78161f793)
2008. aug. 13. 17:00
Hú, ezt hogy csináltad? Villámszülés.
2008. aug. 9. 22:13

Előtte:(egy nappal) majd leszakadt a derekam de eszembe se jutott hogy ez a szülés előjele lehet

Közbe: 2óra alatt szültem meg,ezért elég intenzív,gyors szülés volt. Az ágy végét szorítottam de egy hang nem jött ki a számon. 5perc alatt úgy néztem ki mint akire egy vödör vizet öntöttek volna :)

utána:maga volt a menyország :) a varrást megse éreztem szerencsére! _:)))

2008. júl. 31. 22:15

Elötte : már hetekkel elötte izgultam hogy mikor lessz meg végre.amugy meg imádtam hogy terhesnek lenni.

Közben : az elején nem volt semmi még szépen rendben haladt csak nagyon lassan haladt az idő azt a vége felé bedurvult amikor megkaptam az oxy-t "csak" 26 órát szenvedtem ,de megérte 3698 gr 53 cm igaz hogy a szülés utáni 2 hét a korházban az pokoli volt iszonyatosan depis voltam :( de látva a többiek arcát hogy milyen boldogok lassan helyrerázódtam :) amugy a gabriellánál tündéribb kislányt nem láttam még . én így éltem meg .

2008. júl. 31. 21:37
Én nem tudom ki hogy érezte magát,de én azonnal meg akartam halni és nemigazán érdekelt sem a baba hogy mi lesz ha meghalok,sem más.Csak hogy vége legyen,bármi áron és azonnal.Ezt éreztem.
2008. júl. 31. 21:18
Nekem a terhesség szuper volt, egyáltalán nem volt semmi bajom. A szülés előtt tök jó volt, hajnalban elkezdett folydogálni a magzatvíz, semmi fájás. Még arra is gondoltam, hogy esetleg én leszek az 1 millióból az az 1, akinek nem fáj? Tévedtem. :-) Mikor bementünk a kórházba, kiderült, hogy azért nincs fájás, mert nem tágulok. Aztán kaptam oxitocint. Fájás megjött, tágulás kanyarban sem. Este 7-kor döntöttek, hogy császár lesz. Így maga a szülés jó volt, mert semmit nem éreztem, utána 3-4 napig viszont pocsék volt, alig bírtam kikecmeregni a kórházi ágyból. Viszont egy héttel később már szaladgáltam, csak egy picit érzékeny volt a heg.
2008. júl. 30. 21:40
szülés előtt nem tudtam milyen kint, szülés alatti időre nem nagyon emlékszem, szülés után viszot határozottan jobban éreztem magam, hogy végre kint vagyok!! :D
2008. júl. 30. 21:38
Nekem szülés elött nem volt semmi bajom,élveztem a terhességet,nagyon sokat sétáltam,mozogtam.Szülés közben aludtam:DDe utánna nagyon nehezen bírtam a dolgokat,a szülés utáni egy hét a kórházban maga volt a pokol.
2008. márc. 11. 13:39
előtte hetekkel vártam már a szülést,mert nagyon nehéz volt már.éjjel elfolyt a magzatvíz-fél 12kor,és én annyira meglepődtem,hogy beszélni sem tudtam,úgy vacogott a fogam az idegességtől!mire beértünk a kórházba megnyugodtam!nagyon fájtak a z összehúzódások (reggel 7kor kedődtek),10-14-ig elviselhetetlen volt,és 25 perc múlva megpillanthattam az én kis angyalomat!!Megcsinálnám még százszor is!! :)
45. sodrak
2008. febr. 29. 21:58
Mindkét terhességem nagyon jól telt, élveztem azt az állapotot. m indenkinek ezt kívánom.Első szülés császár volt, mert a köldökzsinór folytotta a babát, második "rendes" volt. Az első utáni 2 nap nem volt túl kellemes, de utána mint a zerge szökdelltem és semmi bajom nem volt. a tej is megindult szépen, sőt... A második után 1 hétig gyermekágyi lázban feküdtem otthon. Lázcsillapítón, antiboitikumon éltem. Felépülés szempontjából-nem a fájdalom elviselése miatt!!!!- én a császárra szavazok. NAGYON SZERETEK ANYA LENNI. Én vállalnám már a harmadikat is, de a párom létszástoppot rendelt el. :)))
2008. febr. 25. 15:09

Én a terhességem alatt nagyon szenvedtem, szó szerint minden bajom volt, rossz közérzet, minden.

Aztán a végén már alig vártam hogy vége legyen, mert folyton beszorultam mindenhová...

És eljött a nagy nap. Már alig vártam. Reggel fél 4-től sétálgattam a szülőszobában, semmi.

már délután 4-kor kezdtünk aggódni/1 nappal túlhordott baba volt/mert már mindenki megszült lassan, aki utánam érkezett...

Aztán észrevették végre, hogy ha rajtam múlik, ebből semmi sem lesz, és SOS futottak velema a műtőbe, majd'leestem a kerekes ágyról, olyan iramban.

És rá 35 percre, 17 35-kor kivették belőlem a gyönyörű lányomat., 3650gr,54cm!

Azon kevesek közé tartozom,akik 1 percig nem szenvedtek, mert nekem semmiféle fájdalmam nem volt.

Persze a műtét után szar volt az első talpraállás, de megérte.

Azóta én vagyok az 1ik legboldogabb ember a földön.

A lányom csodálatos gyerek!

2008. febr. 24. 12:10
Én a nagyfiamnál azt mondtam a szülőszobán,hogy nem akarom megszülni mert nagyon fáj,de aztán minden ment rendesen és egy gyönyörű babát kaptam.Amúgy hamar megszületett 3 óra vajudás után.A kisebbik fiammal azzal gyorsan ment minden 4 óra vajudás után hamar meg lett vele már nem féltem mert tudtam mi fog következni.A kicsilányom meg a bolondját járatta az orvossal is meg velünk is.Este 11:00-kor 5 perces fájásaim voltak be mentünk a kórházba aztán éjfél körül abba maradt minden.Én a férjem meg a mini manó a hasamban aludtunk reggel 6:00-ig még azt se vettem észre,hogy a fájás figyelőt levették a hasamról,majd reggel műszak váltásnál szóltak a nővérek.Aztán meg jött a dokim burkot repesztett majd meg reggeliztem és utána nem sokára jött a baba.A kicsilányom hülyitette a dokit mert nem tudott két fájás közt megvisgálni,mert ha oda lépett az ágyhoz akkor abba maradt a fájás ha ellépett akkor megint jött.Ezt játszottuk úgy 15 percig és a lányom nem akart meg születni és hát ezután kaptam az oxitocint és akkor lett meg az én angyalom.Bocs,hogy ilyen hosszú lett.
2008. jan. 25. 16:29
Sziasztok! Olyan Édesanyákat keresek, akik még SZÜLÉS ELŐTT (terhesség előtt, vagy alatt) RÉSZT VETTEK INTIMTORNA TANFOLYAMON. Egy rövidke kérdőívet kellene kitölteni. A kérdőív teljesen anonim, e-mail-ben küldöm el. A kitöltés kb. 10 percet vesz igénybe. Ha tudtok nekem segíteni, kérlek jelentkezzetek a következő e-mail címen: kata8301@gmail.com Előre is nagyon szépen köszönöm minden kedves vállalkozó szellemű Anyukának!!! :)
41. LoLiNa
2007. dec. 17. 05:16

elötte: izgultam, végre meglesz a kis izgálga :)

alatta: nem is volt időm, úgy szóltam, mikor tették volna rám először a ctg-t, hogy jőőőőn :))

utána: mérhetetlen boldogság :)

2007. dec. 16. 22:56
Előtte már alig vártam, hogy végre megláthassam a bébimet. Alatta nagyon jól!!!! Utána boldog voltam, nagyon-nagyon, csak kicsit sajnáltam, hogy már nem érezhetem, ahogy mocorog a pocakomban. Mert azt imádtam!
2007. dec. 16. 18:13
NAGYON JOL!:)))
38. perfi
2007. dec. 16. 18:08

Előtt: izgatottam vártam milyen is lesz, ha majd a kezemben foghatom a kisbabámat.


Alatt: Ez iszonyatosan fáj, de kitartok. Legalább megtapasztalom, hogy milyen a vajúdás.


Után: Határtalanul boldog voltam. Potyogtak a könnyeim.

2007. dec. 16. 07:40

Előtte: jujjdejó,jujjdejó,babám lesz!!

Közben: egyre közeledünk az időponthoz, kitartás,picikém!

Utána: most kerek a világ!!!! :))))

36. Audclon (válaszként erre: 25. - Képzelet)
2007. dec. 16. 07:39
Hú, ha van valami, amit kihagynék a szülésből, az a varrás...háááát...inkább megszülök mégegy gyereket, de azt a bökdösést felejtsék el!! :))
2007. dec. 16. 07:32
Előtte:Féltem kicsit,közben:lehet,hogy nem akarok szülni?....ez járt a fejemben,mire a doki közölte:ezt már nem lehet visszacsinálni:-))utána:megfogtam a lányomat,és azt mondtam,ezért érdemes volt!!!
2007. dec. 16. 07:16

Előtte:izgatottan,közben ?Ügyesek a gyerekek ez az ő dolguk,mi nem tudunk semmit tenni,csak az ő dolgukat

megkönnyíteni.Utána:hüvelyi szülésem volt,a gátvarrás még 2 hét múlva is fájt.Ki figyel arra amikor ott a gyerek?

33. ALLICS
2007. dec. 15. 19:54

Még nem voltam felkészülve a szülésre így nem izgultam(még nem kellett volna szülnöm)

Közben:sodródtam az eseményekkel,nem gondolkoztam.császár lett utána nem volt kellemes de túl lehet élni.

2007. okt. 22. 21:55
Szülés előtte pár héttel már nagyon türelmetlenül. Utána pedig nagyon pocsékul, mert császár lett. Ráadásul nagyon hiányzott a kimaradt szülésélmény, és mindig is hiányozni fog.
2007. okt. 22. 21:04

Előtte: izgatottan, mikor szülök már végre. ( mind a háromnál 41,42. héten sikerült)


Alatta: FÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJ


Utána: Nahát, micsoda fantasztikus gyerekeim vannak, és én milyen tökéletes vagyok!


Na, jó, ez 3 nap múlva elmúlt.

2007. szept. 17. 17:29
ja utána?a nagy lányt leszámítva -vele csak másnap kerültem ki a szülőszobáról a történtek miatt-mind3xülés után jól éreztem magam,viszont a pici után depis lettem harmadnapra.na az pokoli volt.
2007. szept. 17. 17:25
aqz elsőnél iozgatott voltam és türelmetlen,majd riadt.36óra vajúdás után lett meg a fiam.a 2.két óra kőkemény fájásokkal telt és rosszulléttel mire megszületett a 2.fiam,a nagy lányommal iszonyatos félelem pánik lett úrrá rajtam-nem tágultam,majd közel 9 óra vajúdást követően a szülésznőnek köszönhetően megszületett egészségesen a lányom,igaz ahol csak lehetett én szétszakadtam.a pici lánykámnál az elején pici félelem,majd határtalan nyugalom biztonságérzet és az első 2órát leszámítva semmi fájdalom,semmi gátseb semmi borotválás nuku beöntés.-))epivel szültem őt tervezetten(már az epit)és olyan két nőnél h le a kalappal előttük!!6óra vajúdás?))volt
28. Teráz
2007. szept. 15. 21:23
Választott orvossal, szülésznővel,előre lebeszéltünk mindent. „Természetesen semmi fölösleges beavatkozás nem lesz”- mondták. Ennek ellenére mindent kaptam, ami a palettán volt: burokrepesztés, oxitocin, gátmetszés. De egy dolgot nem tudtak elvenni tőlem, azt, hogy a picimmel végig tudassam a dolgok állását. A kitolás három nyomásból állt. Hihetetlen erőt éreztem akkor. Fájdalom, és egy álom valóra válása . Azonnal megkaptam a babám, és szembe néztünk mielőtt cseppentettek a szemébe. Utána az osztályra kerültünk. Éjszaka is a mellemen aludt. A nővér el akarta venni tőlem, azt mondta, felelőtlen vagyok, ráfekhetek a gyerekre, és megölöm. Én csak annyit mondtam, hogy őt ölöm meg, ha megpróbálja elvenni tőlem a gyermekem. Az öt nap kórház rémálom volt. Minek annak kórházban lenni, aki nem beteg? És minden rendben vele és a babával is? Egy dolgot megtanultam:a következő gyerekem otthon szülném, háborítatlanul. És akkor nem kell semmit sem utólag rendbe hozni. Tudom, hogy csak a pozitív hozzáállásomnak és a harcos túlélő természetemnek köszönhetem,mindezt ,az én Tündérkém nagyon boldog baba volt. És én így hihetetlenül boldog anyuka lehettem !!!
2007. szept. 15. 20:49
Egy más világban járok azóta is!
2007. szept. 15. 20:47
Szülés előtt a fájdalmak ellenére a lelkem vigyorgott mert tudtam hamarosan látom a babát!A 15 óra vajúdás alatt sokat figyeltem magamba s figyeltem a gyermekemre s arra hogy együttműködjünk.Ami utána volt az meg MENNYORSZÁG a leggyönyörűbb angyalkák eggyikével!!!!!!!!
2007. aug. 7. 13:34

Én a 40. héten szültem mindkét gyermekemet.

Kislányommal 9 órát vajúdtam,nagyon fájt!!

Kisfiam 4,5 óra alatt lett meg,de ez még fájdalmasabb volt.

Amit nehezebben éltem meg,az a varrás,húúú,de borzalmas!!!

De egy Nő életében nincs szebb dolog,mint életet adni.Az utána következő nap csak nézed,minden egyes kis porcikáját,órákig gyönyörködsz benne!!!

Mekkora Boldogság!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook