Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan érezted magad szülés előtt, alatt és után? fórum

Hogyan érezted magad szülés előtt, alatt és után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. júl. 20. 11:01
A terhesség, a szülés a legszebb dolog egy nő életében. Én nagyon jól éreztem magam a szülés előtt és után is. Alatt? Hát az egy kissé fájdalmas, de ez az a fájdalom, amit abban a pillanatban elfelejtesz, amikor a babát a karodba veszed. Abban biztos lehetsz, hogy a tiéd a legszebb kisgyerek.
2007. jún. 23. 21:32
Terhességem könnyű volt,csak 9kilót híztam/ezt magam se értem/ebből 11 ment le.Vajudásnál de.11-kor kaptam egy szurit amitől csak álmos voltam 13:00-kor meglett Zalán 3600gr,52cm.Méhösszehúzodáskor még a bokám is fájt.Összeségében fantasztikus volt!
2007. jún. 22. 14:40

Sziasztok nekem "jó volt" a szülés gyors, egész nap már éreztem kezdődik vmi 5 körül már biztos voltam hogy valami van ez már fáj.. Járkáltam zuhanyoztam forró vizet a hátamra az segített.

fél 6kor mentem be a szülő szobára (ekkor végre megnézett az orvosom ő más tészta ő szar volt)

és ki voltam elég jól tágulva..

Hát fájt, de túlélhető :) És a kis bébibogyó mindent megér 4kg és 54 cmvel születtett... :)

21. Rika1
2007. máj. 19. 03:24
Mind a két gyereknél semmi gond nem volt.A lányomnál,éjjel 2-kor elfolyt a magzatvíz.Reggel 6-ra meg is született.A vajúdás az elég emlékezetes maradt,de a szülés simán zajlott.A fiamnál már gyorsított tempó volt,mivel délután már kicsit görcsölgettem,aztán este 7-kor úgy döntöttem,csak jobb ha az orvos megnéz,de ahogy elindúltunk felgyorsúltak az események.És mire a szülőszobára értem,már az orvosomnak lóháton kellett jönnie,mert a burok repesztés után a fiam már kint is volt.:)Utána pedig minden a szokásos,rá 2-3 órára,már fel is kelltem az ágyból.(bocsi hogy hosszú lett)
2007. máj. 19. 00:34

Én végig nagyon jól :)

Éjjel egykor kezdödtek a fájások, hajnali f5 -ig neteztem és közben irogattam őket, akkor lefeküdtem aludni,h legyen erőm, fél 8 -kor felébredtem,elfolyt a magzatviz, bementünk a kórházba (útközben megálltunk ásványvizet és szőlőcukrot venni) , 9-kor teljes diszben megviszgált a doki, és közölte,h 13:00-ra baba lesz: és 13:00-ra BABA lett :)Ugyan kikönyöklte belőlem,mert nagy volt a bucija (a baba 4 kg) :)


Fájdalomcsillapitás ott nem volt alap, nem is kellett volna, szerintem transzba estem vagy ilyesmi, mert végig vigyorogtam a vajjúdást,habár baromira fájt :D


Az ülés azért egy ideig utána nem ment úgy mint régen :)

2007. ápr. 29. 18:00

Én szülés előtt,nagyon rosszul,utána nagyon jól.

Tudtam aludni,mozogni,stb.

18. aebal
2007. ápr. 27. 13:49
Szülés előtt szuperül, utána 6 hétig gyötrelmesen, majd napról-napra jobb lett
17. tini07 (válaszként erre: 16. - Sitecom)
2007. ápr. 23. 09:29

Szia Sitecom!!


Háát igen egyetértek veled!!


:-)

2007. ápr. 23. 09:13

én a 40. héten adtam életet az ikreknek.

a terheség számomra nem volt nehéz..de a szülés,hát jaj...normál uton jöttek a világra-soha többet nem szeretném átélni.

vagy mégis??:)nem tudom mit hoz még a sors....de most igy gondolom.

15. tini07
2007. ápr. 23. 09:07
Én a 40. hétre szültem a kisfiamat!!És mint kiderült már ekkor túl volt hordva, most mit mondjak erre???Jól ki lett számolva :-(!!A szülés nagyon fájdalmas volt, nem akarok panaszkodni,de........!Igazából az történt hogy az orvosom "elfelejtette" megmérni a szülés előtti hetekben a baba fejkörfogatát és a medencémet.Hogy egyáltalán ki fog-e férni a kicsikém!!Mivel elég vékony vagyok (45 kg)!!A Kisfiam 3420 grammal született meg természetes hüvelyi úton, nagy megpróbáltatások árán!!Már a végén nagyon lecsökkent a szívhagja is ,nem kapott oxigént...!Hiába csináltam amit mondtak,hiába nyomtam, nem tudott megszületni a kisbabám ,mert túl szűk volt a medencém!Aztán mivel már bent volt a szülőcsatornába, nem lehetett megcsászározni, így hát "valahogy az orvos "kinyomta" belőlem."Belekönyökölt" a hasamba és kipréselte belőlem!!utána egyből inkubátorba tették, mert nagyon fázott szegénykém ,tiszta lila volt!!Őszintén szólva ezekre a pillanmatokra már nem is emlékszen túlzottan,mivel már elég gyenge állapotban voltam!!Szóval nem éppen kellemes élményem van a szülésről, de a kisfiam mindenért kárpótol, nagyon nagyon jó baba!!!Ja, és hozzáteszem hogy délután kettőtől vajúdtam, és éjjel 23.05 kor született meg a kisfiam!!Annyira irigylem azokat a kismamákat akik ,bemennek a szülőszobára, és 3-4 óra alatt megszülik a kisbabájukat!!!Hát igen ők a szerencsések közé tartoznak!!Mert hát akinek valamilyen okból is komplikát a szülése, az biztos nem felejti el soha!!!Mi is szeretnénk még egy kistetsvért , de a szüléstől rettegek a mai napig is (14 hónapos a kisfiam)!!Sokszor álmodom meg újból és újból a történteket!!persze mindenképp kell egy kistestevér!És tényleg a baba mindenért kárpótol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. janita
2007. márc. 22. 21:15
Én mind a két lányomat 41. hétre szültem meg. Alig tudtam kivárni, hogy mikor bújnak ki.Mindkettőjüknél azon izgultam hogy néznek majd ki.Szerencsémre nagyon büszke vagyok rájuk, gyönyörű mind a kettő.Most már nagyok, az elsőt Patríciát 17 évesen szültem meg, most már 5 éves. A másodikat Rebekának hívják és 3 éves. Nagyon fiatalon szültem őket, de egy picit sem bánom. Évek után is visszagondolva nagyon könnyen kihordtam őket és a szülés is egy szép élmény volt, a második szülésemet is nagyon vártam.Az első 3-4 hónap ami kicsit kellemetlen közérzettel jár, utána már csak élvezni kell ahogy nő a baba.Az első szülésem után azt hittem, hogy majd nem fogok jó anya lenni, de aztán ösztönösen jól csináltam a dolgokat.A másodiknál pedig már rutin volt.Csak annyit tudok írni még, hogy a baba mindent megér.
2007. márc. 22. 20:43

Én a 35. hétre szültem. Lilim ekkor akart kibújni :-)

A terhességem normális volt, semmi rossz közérzet, végig dolgoztam a 8 hónapot. Majdnem a munkahelyről mentem szülni.

A szülés nekem nem volt kellemes, fájt, pedig epidurált is kaptam. A baba nyakán volt a köldökzsinór, és légzési elégtelenség miatt egyből el is vették tőlem és a megyei gyermekklinikára szállitották. 1 hetet volt ott benn. Csak telefonon tudtam érdeklődni mi van vele. Már nagyon vártuk, hogy hazahozzuk.

1 napig voltam mélyponton.

Lilim azóta egy kis hölgy lett, és természetesen a szemünk fénye :-)

2007. márc. 22. 20:38
Javítás: fáradtság
2007. márc. 22. 20:37

Az első 2 gyereknél előtte nem volt semmi izgalmas.A vajúdás, amit csak utólag tudok már, hogy az volt nem volt hosszú és nem volt fájdalmas, emlékezetes.Az első szülés lement 2 óra alatt, a második 1 óra alatt.Igazándiból csak az első kép a gyerekekről, mikor megmutatták, az maradt meg.Utána a boldog fáradság, a kissé kényelmetlen ülőhelyzet, ami a kórházból való hazatérés után el is múlt.

A harmadik szülés előtt?Izgalom (oka: ikerlányok).Szülés alatt aludtam, császár.Aztán a szomorúság, sírás és üresség.

A 4. szülés előtt 3 hét befekvés a kórházba a császáros előzmény miatt.Ezért türelmetlenség, hogy történjen már valami.Egy 1 napos eltáv alkalmával a kiírt időpont után 3 nappal elfolyt a magzatvíz délután 3/4 4-kor, irány a kórház, szülőszoba.Korai magzatvíz elfolyás miatt fájások nem voltak, reggelig "aludni" a vajúdóban miközben az emberből csurran-cseppen a magzatvíz folyamatosan, nem egy kellemes élmény.4 nappal a kiírás után, 15 óra várakozás után infúzióval beindították a a szülést.A vajúdás inkább hosszas volt, mint fájdalmas és 5 óra múlva az indítás után 3 nyomással meglett a baba.A szülésből itt is a fiam képe, ami megmaradt emlékeimben.Utána alig vártam a 4. napot, amikor hazaengedtek bennünket végleg.Egészségesen.

Így vagyok én most 3 gyermekes anyuka.

Szívem szerint jó lenne még egy kislány, de ésszel tudom, hogy elég lesz ezt a hármat felnevelni.

Egy nehezebb szüléstől való félelem ne tartson vissza senkit, mert az az emlék elmúlik, mindent feledtet az a pillanat, amit a saját gyermeked karodban tartásakor érzel.

2007. márc. 22. 20:29
Nekem nem volt annyira vészes,szerencsére ,amikor megkaptam az oxitocint akkor voltak erősebb fájásaim ,addig elviselhető volt ,utána erősebben fájt ,de még belefért a fájdalom küszöbömbe
2007. márc. 22. 20:17

Sziasztok!


Első (eddig egyetlen) babácskánk 2006. augusztus 28-án 17.32-kor született meg. Soha nehezebb szülése ne legyen senkinek!


Hajnalban 5.08-kor ébredtem, "mintha-fájásokra". Szóval olyan volt, mintha éreznék valamit, de NEM fájt. :-) Aztán 6-ig 15 percenként voltak hasonlók. 10-re már 2 percesek voltak, ezek a fájdalomnak még mindig nem nevezhető "kopogtatások". Délre értünk be a kórházba. Még mindig 2-1,5 perces "fájásokkal". Szokásos vizsgálatok után "beküldtek" a vajúdóba, 3 kismama mellé, akiknek "csak" a magzatvize folyt el. Nnnnna, akkor már kicsit sértődőtt voltam a már egyre inkább fájdalmas érzésért.

16-kor mehettünk be a párommal a szülőszobába, akkor érkezett meg az orvosom. (Aki mellesleg szabin volt, csak azon a napon volt elérhető, előtte, utána 1-1 hétig nyaralt.) Beültem a kádba.

Nnnnnna a kád egy csoda!!!! Ami addig fájt, az elmúlt, viszont felgyorsultak az események a meleg víz hatására. (Aki teheti próbálja ki a kádban vajúdást, esetleg a szülést is.) Kb. 3-4 fájás alatt megszületett KisCsengénk, a vízben. Nem sírt, csak sóhajtozott, mint a legtöbb baba, akit a mamája mellkasára tesznek rögtön a megszületése után. Még 1/2 óráig lüktetett a köldökzsinór, de már önállóan is lélegzett a mi kis babácskánk. Méltóságteljes, gyönyörű volt az élet ezen nagy csodája.

A másfél óra, amit a vízben töltöttem kellemes volt, beszélgettünk hármasban az orvossal, Apa fogta a kezem... Én rögtön a szülőszobában vállaltam volna következőt! :-) Másnap más volt a véleményem. De harmadnapra már megint úgy éreztem, hogy jöhet a következő! És ez azóta sem változott!!! :-))


Remélem ez nem a "demo verzió" volt, és a többi gyerkőcünk is hasonlóan, szépen, könnyedén fog megszületni. Bár, ezek a kismanók MINDENT MEGÉRNEK!!! Kényelmetlenség, kellemetlenség, fájdalom, kín, mind-mind eltűnik, amint kezünkbe kapjuk az a parányi, törékeny, ártatlan lényt, aki "vér a vérünkből, hús a húsunkból", akit attól az embertől kaptunk, aki a világon a legjobban szeret minket és akit a világon a legjobban szertünk.


Pocakosok és leendő pocakosok! Kívánom, hogy mindannyian hasonlóan kellemes élményként éljétek meg kisbabátok megérkezését!

2007. márc. 22. 19:17
Nekem három gyerkőcöm van az első 4350gr és 62 cm születt 12 óra vajudás után és semmi érzéstelenítéssel mert már nem volt idő.A második gyerkőc 3750gr-és 56 cm ő vele 5,30jöttek a fájások és 7,25 re a kezembe volt.A harmadik igaz sok sok év után mert 15 év van közöttük de vállaltam.Viszont megtréfált 3650gr-és 58cm-el jött a világra de farral szültem meg 3 óra alatt.Akárki most vállal babát sok sikert és minnél kevesebb fájást de annál gyorabb szülést kívánok nekik.Viszont mind a három egyedi és számomra feledhetetlen emlék marad.Ami csoda volt számomra.
2007. márc. 22. 18:55
Számomra életem legszebb élménye volt, függetlenül attól, hogy elég nagy volt a Kisfiam (4050g,55cm), első gyerek, és nem lehetett kérni fájdalomcsillapítást. Jobban mondva kérni lehetett, csak nem volt :). De így utólag azt mondom, hogy nem baj. Előtte kicsit aggódtam, hogy mi lesz, közben nagyon vártam már, hogy meglássam Csodaszépet, utána pedig mérhetetlenül boldog voltam, vagyok.
2007. márc. 22. 18:53
Én is sima szülést szerettem volna.Éjjel 2kor elfolyt a víz,egyből 2 perceseim voltak.Nem tágultam,másnap d.u 18óra 58kor született meg a lányom császárral.17 órát vajúdtam.Nagyon fájt,az oxy is 8szoros adagban ment.De nagyon megérte.És utánna semmi depresszió,semmi sem volt!!!
5. mimo
2007. márc. 22. 18:52
Sajnos én 20 hetesen megszültem a babámat, fejlődési rendellenesség miatt a terhesség megszakitását javasolták.Első terhességem, és első szülésem volt.Iszonyu volt mind testileg , mind lelkileg((((((((.
2007. márc. 22. 18:49
Nagyon nehéz volt, mert spontán szülést akartam, de annyira nagy volt a baba, hogy császároztak. 18-30-től 4-00 óráig tartott vajúdással együtt a szülőszobán töltött idő. Megérte és a többi már nem számít.
2007. márc. 22. 18:47
Nekem szörnyű volt:(, de megérte!:))
2007. márc. 22. 18:35

Én nem panaszkodhatom, nekem könnyen ment a szülés. Igaz, kértem epidurális érzéstelenítést.

Összességében nézve fantasztikus élmény volt számomra.

2007. márc. 22. 18:33
Hogyan érezted magad szülés előtt, alatt és után?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook