Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elhal a fogam ha csak 2 gyökere van gyökérkezelve? fórum

Elhal a fogam ha csak 2 gyökere van gyökérkezelve? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 27. 15:11
Ja, most látom csak mikori ez a fórum:D Szóval mindegy:D
2011. okt. 27. 15:10
A gyökérkezelt fog nem egy idő után hal meg, hanem az már halott, mivel gyökérkezelve van:D Tehát nincs benne ideg. Ha jól van megcsinálva, és a tömés is jó benne, akkor az megmarad évekig.
2011. okt. 27. 14:33
előbb-utóbb kiesik ez biztos
2010. ápr. 15. 20:48

A gyökérkezelt fog egy idő után elhal. Akkor gyullad be vagy gócosodik, ha nem kezelik ki rendesen a gyökeret, és marad benne gyulladt rész. Nekem kb 15 éve gyökérkezelték, azóta rendben van, a tömést kell néha cserélni benne, utána majd kerül rá korona, ha azt sem lehet már.


A bent maradt gyökér begyulladhat, elgennyesedhet, azt mindenképpen ki kell szedetni! Nekem gyökérkezelés előtt és után is csináltak röntgent, hogy nincs-e ott góc, ill. hogy sikerült a kezelés, sajna az egyiknél melléfúrtak, az a fogam kb 4 éve "nyitva" van, nem lehet betömni, mert folyamatosan vérzik. Orvossal nézetem, ha gócosodik, vagy begyullad ki kell szedni, és csak implantátumot lehet odarakni, koronát nem lehet, hidat pedig nem akarok, mert a mellette lévő fogak teljesen épek...

13. Csibebaby80 (válaszként erre: 12. - Bige)
2010. ápr. 8. 17:42
lyukas volt, és a doki egyharmadát inkább lereszelte, nem tömte, vagy ilyesmi már kb 5 éve történt, és tovább romlott most teljesen levált reggelre,(tegnap mozgott, de nem jött ki) a gyökér viszont nem. Nem tudom okoz e valamit, a benn maradt gyökér.
12. bige (válaszként erre: 9. - Csibebaby80)
2010. ápr. 8. 16:22
úgy érted, hogy kitört vagy letört a fogad? különben nem hullik ki úgy, hogy a gyökere ment maradjon
11. Sziszmoly (válaszként erre: 10. - Sziszmoly)
2010. ápr. 8. 15:45
Ja ez a fogam elhalt.
2010. ápr. 8. 15:44

Szia!

Nekem anno betömtek egy fogat,rá 2 évre begyulladt,most gyökér kezelik jó 1 hónapja nyitva van és még mindig gennyes.Én nagyon megszenvedtem vele.

2010. ápr. 8. 15:15
sziasztok. szerintetek, ha kiesik egy fog, de a gyökerei bennmaradnak, az be fog gyulladni? vagy okoz valamit?
8. Serry (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2010. ápr. 8. 15:15

néhány dolgot tisztázandó: rágó fognak is csak 2 gyökere van a bölcsességfog az aminek 3 . 4 gyökerű fog nincs.

Ha már idegeni kell akkor valszeg elhalt. Nekem van ilyen fogam és köszöni szépen jól van már jó ideje nem mozog,nem hullik stb.

7. bige (válaszként erre: 4. - Kiscsillag01)
2010. ápr. 8. 15:02
nekem kb. 10 éve volt gyökér kezelve fogam. ..de az már előtte elhalt. korona van rajta. ha kihullana - azt gyökerestől tenné, és a koronát sem bírná el.
2010. ápr. 8. 14:59
Igen, én is így jártam az összes (kb 6) gyökérkezelt fogammal. Pár év múlva szépen kitörtek körülötte a fogak, ma már csak a gyökér van benn, egyszer azt is ki kell majd húzatnom, de inkább szülök hármasikreket:)
2010. ápr. 8. 14:59
Igaz felhívhatnám újbol, de tapasztalatokat várok.
4. kiscsillag01 (válaszként erre: 2. - Bige)
2010. ápr. 8. 14:57
Kezelés után pár évvel kihullhat, az orvosom asszisztense mondta. Mert a fogban nincsenek idegek, és utána elhal idővel. És keményebb ételt se bírnék enni, mert könnyen letörhet.
2010. ápr. 8. 14:55

Szia!


Nekem is csak 2 gyökere lett kezelve, mert a másik kettő annyira vékony volt, hogy nem tudtak vele semmit csinálni. Kiidegelték, és ennyi.

Ez kb bő egy éve volt. Azóta lekopogom, nincs semmi bajom vele.

2. bige
2010. ápr. 8. 14:55
a gyökérkezeléstől miért hullana ki?
2010. ápr. 8. 14:52
Az egyik rágófogam kellene gyökér kezeltetnem aminek 4 gyökere van. De azt hallottam hogy utána kihullik és gócosodhat. Kihúzatni nem szeretném mert azon az oldalon már nem tudnék rágni, mert az előtte levő fogam is hiányzik. Ha csak 2 gyökere lenne kezelve, akkor megmaradna a fogam? Lehet ilyet nem is csinálna az orvos..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook