Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan éljek meg edzői karrierből? fórum

Hogyan éljek meg edzői karrierből? (beszélgetős fórum)


27. mazsolyka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 19:03
Most is így van, csak ha ezt látod, akkor ilyenkor úgy csinálják, hogy egymás után (vagy esetleg átfedésben) végzed a két tanfolyamot ugyanabban az iskolában. Két külön OKJ-s bizonyítvány.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2020. júl. 1. 18:50
Rendben, kell is a család mellé egy biztos megélhetési forrás
25. Amaunet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 18:43

Kezdőként nem fog menni.

Sok idő az egy edző életében, míg megalapozza azt, hogy csak az edzősködésből éljen.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 18:40
Először örülj, ha heti 1-2 csoportot tudsz indítani, esetleg heti 2 alkalommal, de az még nem lesz elég, hogy meg is élj belőle. Ha van mellette egyéb munkahely, azt ne add fel!
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Unom)
2020. júl. 1. 18:18
Kedves Unom, írtamneked! :)
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Unom)
2020. júl. 1. 18:16
Mert véletlen anonimen nyitottam fórumot, irok én neked! :)
21. unom (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 18:13
Nem tudok neked privát írni.
20. unom (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 18:13
Akkor most kell pénzt és időt belefektetni.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mazsolyka)
2020. júl. 1. 18:10
Igen régen tényleg így volt, de mára már egyből el lehet vegezni a személyi edző, testépítés szakágat is. Jövőtőp pedig tényleg minden változik, drágul, ki tudja mi lesz, így érdemes lenne még most elkezdeni idén
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Unom)
2020. júl. 1. 18:09
Megélni akarok belőle mindenképp.
2020. júl. 1. 17:51

Először el kell végezni az alap tanfolyamot: csop. fitness instruktor vagy fitnesz instruktor vagy sportoktató (testépítés vagy aerobik). Ezek közül azt, amelyikhez nagyobb kedved, affinitásod van.


Személyi edző csak ezután lehetsz, ez egy külön tanfolyam. (Vagy más sporttal kapcsolatos végzettség kell, az iskolák ezt feltüntetik, de neked nincs olyan.)


És jövő évre ez már mind nem biztos, hogy igaz, mert teljesen átvariálják az OKJ-s képzéseket. Hosszabbak lesznek meg mittudomén.

16. unom (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 17:39

A volt osztályfőnköm huszonéve tart csoportos tornaórákat, a célcsoport hasonló. Kiegészítésnek jó, de megélni nem tudna belőle.

El kell döntened, mit akarsz: megélni belőle, vagy mellékállásként csinálni.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2020. júl. 1. 17:32
Tetszik az ötlet:) csak heti egy órából, nem hinném, hogy megélhetést tudnék kiépíteni:( ezt még meg kell beszélnem a férjemmel. Igazából, akár hétköznap is el tudnának jönni, jót tenne a gyerekeknek, meg az apjunknak is a mozgás, rá is férne:D
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 16:17
És ha hétköznap este maradsz a családdal, vacsora, fürdetés, stb. És pl. szombat d.u. tartasz órákat. A fogyni vágyó családanyák is könnyebben tudnak olyankor szabad időt csinálni maguknak, és pl. te is vinnéd magaddal a kis családodat, ők is beállnának a sorba csinálni a gyakorlatokat. Szombatonkénti közös családi program. :))
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2020. júl. 1. 15:26
Biztos meg lehetne oldani:) egy dolog viszont még visszahúz, és az a család. Van egy csodás férjem, és kettő kisebb gyerekem. Félek, hogyha még másodállásom is lesz, nem fog rájuk időm maradni, és például, kimaradok a gyerekek csodás pillanataiból.
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 15:14

Sokan nem napközben, hanem munka előtt/után járnak edzésekre. Ha 8-17-ig dolgozol, akkor egy 06-tól vagy 18-tól belefér.

Ha műszakban dolgozol az meg pláne.

2020. júl. 1. 15:08
270.000ft kábé egy tanfolyam, plusz még 50.000-et elkérnek a vizsgáért is.. Nagyon meg kéne gondolnom, hogyan kezdjek bele, hogy a legeredményesebb legyek. Nem vet fel a pénz sajnos:/
2020. júl. 1. 15:06
Nem tudom, hogy melyik munkahely tolerálná azt, hogy délután, vagy reggelente rohangálok el edzéseket tartani. Viszont tényleg a sporttal való foglalkozás az álmom, mást nem is tudnék elképzelni magamnak.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. júl. 1. 15:05
Ebben igazad van! Csoportos órában, napi szinten max 1-2 lehetne, többet nem is nagyon szoktak engedni a termek, és mivel csoportos fitness instruktorként én is a venxégeimmel mozgok pl step aerobicnál, fizikailag nem is egészséges ennél többet vállalni. Személyi edzőként jóval gyorsabban beindulhatna a karrierem, viszont ott nagyobb a kockázat, mivel mellette nincsen más állás, így attől az egy jövedelemforrástól függ minden.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tulipán***)
2020. júl. 1. 14:58
Árban mindegyik ugyanannyiba kerül, ahogy időben is kábé ugyanannyi elvégezni. Kérdezgettem termeket, melyikre lenne nagyobb igény, vagy kérdeztem edzőket is, hogy ők melyiket ajánlják, miből lehetne jobban megélni.. Hát elég vegyea válaszokat kaptam. Valaki azt mondta a személyi edző legyen, mert abban vannak a nagy pénzek pl 2500-5000ft-ig terjednek egy edzésnek az árai. Viszont az ellen érv az volt mellette, hogyha lemondják, vagy nem jönnek többet, ami azért gyakorta előfordulhat, akkor semmi bevételem nem lesz ugye. És amíg kevés a vendégem, addig nagyon rizikós emiatt, egy emberen ál vagy bukik a napj kereset. Míg a csoportos edzőinél ezt pozitívumként hangsúlyozták, hogy ott nem fenyeget ez a veszély, több az ember, így nem olyan nagy gáz, ha páran nem jönnek el. Viszont ott van a terembérleti díj, és amíg a személyi edzőnek, elég akár fix 5-6 ember, egy napra. Addig csoportosként minden órára legalább 10 ember után érné meg. Épp ezért, mivel több fix embert kell összeszedni, ezért jóval több idő is az, hogy teljes állásban meg tudjak élni belőle. A csoportosat általában másod állásban kezdi mindenki, a személyi edzőit pedig főállásban.
7. tulipán*** (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 14:05
szerintem ezen a ponton azzal kezdd amelyik tanfolyam olcsóbb vagy jobban kedved van hozzá, ha nem tudsz dönteni. De érdemes lenne fitness kluboknál érdeklődni, hogy melyik hogy fizet ill. melyikre milyen a kereslet, és a szerint dönteni.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 13:51
Nem vagyok ugyan a szakmában, de én a csoportosra szavaznék. Azt akár már 2 főnek is elkezdheted csinálni, és majd ha jól csinálod, ismerőseik körében kérés nélkül is fognak veled dicsekedni. És ugye legjobb reklám az elégedett ember.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Unom)
2020. júl. 1. 13:17
Nem egyetemen végeztem. Most akarom elkezdeni vagy a csoportis fitness instruktor képzést, vagy a személyi edző, testépítés tanfolyamot. Mindegyik tetszik, de nem tudom melyikkel lenne könnyebb elindulni. Csoportos óra tartással, amit ugye másodállásban tudnék csinálni. Vagy személyi edző végzettséggel főállásban elhelyezkedni egy kondi teremnél
4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 12:01
Ahhoz, hogy belevágj, egyáltalán kérdés, hogy vannak-e ez irányú végzettségeid? Ha megnézed a fitness klubok oldalain az edzők bemutatkozását, akkor annyi közös bennük, hogy ha nem is mindegyik rögtön a Testnevelési Egyetemen szerez valami diplomát, de folyamatosan képezték/képzik magukat, míg edzők lettek.
3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 12:01
A végzettséged megvan? Milyen edző vagy?
2020. júl. 1. 11:22
Véletlenül anonimra állítottam, pedig nem akartam elrejteni magam:(
2020. júl. 1. 11:21

Nagy vágyam hogy edző lehessek, és a sporttal foglalkozhassak hivatási szinten. Viszont nem tudom, hogyan kellene belevágnom, egyáltalán lehetséges e megélni belőle? Hogyha van itt olyan, akinek a kenyér keresetét a fittness világ adja, kérem segítsen nekem! Elsősorban az ő hozzászólásaikra lennék kíváncsi, de más tapasztalatát, véleményét is szívesen fogadnám! Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot kívánok mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook