Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan éljek élhetően a férjemmel, aki megrekedt gyerekszinten? fórum

Hogyan éljek élhetően a férjemmel, aki megrekedt gyerekszinten? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. tornászjány (válaszként erre: 80. - Fe96902938)
2012. dec. 3. 12:38

Miért lenne kötelessége? A holtomiglan miatt?

Meddig kellene várnia, hogy a férje felnőtté tudjon válni? Persze, türelmesnek kell lenni, de azért van egy határ!

86. 116199a424 (válaszként erre: 58. - Kristo_f)
2012. dec. 3. 11:25
Ilyesmit soha nem szabadna mondani a masikrol, FOLEG gyerekek elott :/
85. Agines (válaszként erre: 84. - Fe96902938)
2012. dec. 3. 09:17
Mire gondolsz a gyakorlatban?
84. fe96902938 (válaszként erre: 82. - Agines)
2012. dec. 1. 20:07
Úgy hogy segíted és vezeted.
83. Agines
2012. dec. 1. 18:53

Mégsem tudok most gépezni, majd írok ha le tudok ülni.

Köszönöm a segítségeteket!!!

82. Agines (válaszként erre: 80. - Fe96902938)
2012. dec. 1. 18:52
Hogyan lehet ezt?
2012. dec. 1. 12:41

Ismerem ezt a helyzetet, a férjem is igy viselkedett, viselkedik a gyerekeimmel.Ezzel az volt a célja, hogy magához édesgesse a gyerekeimet. Semmi nevelés, semmi szigor stb., csak azért, hogy én ne tudjam ugy nevelni a gyerekeimet, ahogyan én szerettem volna.

Ezt én azzal magyaráztam, hogy rájöttem (több év után) a férjem szeretethiànyban, komplexusban szenved.Rám is többször rossz szavakat mondott a gyerekeim elõtt, mindenáron arra törekedett, hogy az értékeimet levegye a gyerekeim és az emberek elõtt. Csak amikor a gyerekek egy kicsit felnõnek látják, hogy mégsem ugy van minden, ahogyan apucika eljátszotta elõttük.


Annak ellenére, hogy nagyon nehéz a helyzeted, próbálj meg mindig kiegyensulyozott lenni a gyermekeid elõtt, hogy ne azt lássák mindig, hogy te mérges vagy.

2012. dec. 1. 09:45
Segítsd a férjedet, hogy melletted felnőtté tudjon válni, ha már a szülei nem tették meg. Azért a férjed, hogy kötelességed segíteni.
79. tilbog
2012. dec. 1. 08:30
A durva szavak meg... szörnyű... ne hagyd magad, de ne menj le a szintjére.
78. tilbog
2012. dec. 1. 08:27

Volt hasonló kapcsolatom, házasság, gyerek nélkül, szerencsére. A férjednek lehet valakije, azért ilyen veled. A leírtak alapján kifelé áll a szénája... Az exem hasonlóan viselkedett(kicsit infantilis volt), én egyre dühösebb voltam, mogorva, tönkre is ment a nyolc éves kapcsolat. Folyton tőle vártam mindent, magamért semmit sem tettem.

Most én is kicsivel vagyok itthon, tudom milyen. Tenni kell magunkért, ki kell kapcsolódni. Én a gyereket viszem ide-oda, kettővel nehezebb, de muszáj megoldani. Gyerekek, háztartás mellett nehéz hobbizni, de legyenek céljaid, tervezgess, muszáj kitalálni valamit.

77. Hedi13 (válaszként erre: 71. - Agines)
2012. dec. 1. 08:16

Amíg apuka játszik a gyerekekkel, addig tessék menni barátnőzni, aerobikozni, tornázni, vásárolni, sétálni, masszíroztatni, stb. :) Milyen gyakran jársz el otthonról, úgy hogy magaddal foglalkozol? Nagyszülők tudnak vigyázni a gyerekekre? Közös program a férjeddel? Mozi, séta, ilyesmi?

Vagy tanulj valamit, végezz el egy tanfolyamot.

76. 4244093cd0 (válaszként erre: 71. - Agines)
2012. dec. 1. 07:43

Egyrészt bevállaltad,akkor ne utólag reklamálj.

Másrészt ,ha valamit hiányolsz az életedből ,a lehetőségeidhez mérten tegyél érte,vagy légy türelmes ,amíg megteheted.

2012. nov. 30. 21:26

Válj el mert ebből még nagyobb baj is lehet, de kérj tanácsot a háziorvostól, lehet hogy psziciáterhez kellene vinni.

Sok esetben a durva, logikátlan viselkedés hátterében mentális problémák vannak.

74. Agines
2012. nov. 30. 21:01
azt kifelejtettem, hogy a kisebbünk egy pillanat alatt kijött, csak én paráztam be,hogy érzékenyen érinti esetleg ez
73. Agines
2012. nov. 30. 20:07

Az előbb pld nem akart kijönni a kicsi a szobából.Erre ráhajtotta az ajtót és lekapcsolta rá a villanyt.

Szóltam neki, erre azt mondja, hogy nekem mindennel csak a a bajom van.

72. Agines
2012. nov. 30. 20:06

Neki az lenne a jó, hogy ha nyugodt lennék és vidám.

Na, de hogy legyek az,hogy ha nem tudok feltöltődni?

71. Agines
2012. nov. 30. 20:03
Miben változzak ahhoz, hogy nyugodtan, mosolyogva, vidáman teljenek úgy a napok, hogy csak a gyereknevelés,háztartás és játék van az életemben semmi más?
70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Agines)
2012. nov. 30. 15:32
na, hát, én azt mondom, h add be a válókeresetet.... ne húzd tovább..... azért bakkert mennyire undorító már, h a gyerekeket ellened neveli????? Pfffff....Hogy mondhat ilyet?????
69. ágica... (válaszként erre: 64. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 15:20
Én akartam a változást, mikor már késő volt, mert döntöttem, akkor meg is mondtam neki, hogy vagy ő vagy mi , de elköltözünk..., ő nem akart én mentem albérletbe a 3 gyerekünkkel.
68. michelle.r (válaszként erre: 63. - Lilicic)
2012. nov. 30. 14:57
Ha igazán szeretné a gyerekeit, nem beszélne velük az anyjukról úgy, ahogy teszi.
67. michelle.r (válaszként erre: 62. - Ágica...)
2012. nov. 30. 14:56

Pedig nagyon igaza van. Minden emberrel csak addig a határig mennek el másik, amíg ő megengedi. Az, hogy önmagammal kezdem a változást, nem azt jelenti, hogy elgondolkodom rajta, lemenjek-e kutyába, hogy még nagyobbat tudjon rúgni belém, hanem azt, eldöntöm, akarok-e így élni tovább vagy sem. Ha igen, behúzom a farkam a lábam közé és nyüszítek tovább. Ha nem, kilépek a helyzetből.


Látod, te is megtetted. Kiléptél a helyzetből, ő meg benne maradt.


Másokat nem lehet megváltoztatni, és az, hogy elfogadom őt olyannak, amilyen, nem jelenti azt, hogy meg is akarok felelni az elvárásainak.

66. 74f8c12b8e (válaszként erre: 34. - Agines)
2012. nov. 30. 14:47
Hát eléggé..mert azért a 32-es hszedben már sokkal több mindent leírtál:hogy lehülyéz pl,h nem jól csinálsz dolgokat..
65. michelle.r (válaszként erre: 3. - Agines)
2012. nov. 30. 14:44
Nyilván ennél sokkal árnyaltabb a kép. De amit itt leírtál, abból abszolút nem az jön át, hogy gyerekes, csupán azt, hogy a kapcsolatotok már régen nem az, mint régen volt.
64. 4244093cd0 (válaszként erre: 62. - Ágica...)
2012. nov. 30. 14:33

Pontosan mivel is nem értesz egyet?:))

Hisz pont hogy alátámasztottad amit írtam!

Nyúztad a férjedet,hogy ő változzon meg ,ő legyen más,hogy más legyen a házasságotok....erre írtam ,hogy ez nem működik...mert te nem akartál változást,mert már nem is szeretted.

...nem értem ,miért olyan nehéz azt mondani .."Már nem akarok változást,mert nem szeretlek!"


???

63. Lilicic (válaszként erre: 28. - Agines)
2012. nov. 30. 14:29
Szia! Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak tanácsolnék. Tudom, hogy mennyire nehéz most neked, hiszen te otthon vagy egész nap a gyerekekkel. Én is voltam így és vágytam felnőtt beszélgetésre társaságra. Viszont minél inkább befordulsz, annál rosszabb társaság vagy. Férjed nagyon szereti a gyerekeiteket, ennek örülj. Sok férfi elhanyagolja őket é snem foglalkozik velük. Férjednek kikapcsolódás, hogy a hajtás, munka után hazaérhet és a gyerekekkel szívesebben van, mint Veled, mert valószínű Te már túl tüskés és ingerült vagy. Próbáld meg másképp!
62. ágica... (válaszként erre: 61. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 14:09
Én nem értek ezzel egyet! Van olyan ember akinek minden megfelel, leenged, mert azt hiszi tehetetlen a felesége! Nekem sem akart megváltozni a gyerekeim apja, kértem szépen, kértem beszéljünk róla, de nem tekintett nőnek, anyának, de szerintem embernek sem, mert megkeseredett ember lett belőle. Ő választotta azt az életet én meg választottam mást..Azóta is boldogan élek..
61. 4244093cd0 (válaszként erre: 58. - Kristo_f)
2012. nov. 30. 13:15

Igen .Neki kellene kezdeni ,ha változást akar!

És kapaszkodj meg!Mindenkinek,( aki panaszkodik ,hogy szar a házassága,a párja ilyen-olyan amolyan blablabla ) ,akinek nem kóser a házassága ,azon kellene először gondolkodnia ,miben tudna változtatni ,hogy jobb legyen.

...és nem,nem az a változtatás lényege,hogy 65210222 -szer elmondja ,elüvölti,hogy a férjének miben kellene változnia,hogy mi nem tetszik neki a párjában,és hogy mit is várna el a párjától!

2012. nov. 30. 11:37

Olvasgatok, értetlenkedem...

Ennyi nő van, aki beéri akármivel? Mi az, hogy örülj neki, hogy legalább nem tesz magasról a gyerek fejére vagy nem kocsmázik valahol?! Az már jónak számít? Attól mér férj, társ, apa, hogy ökörködik a kölykökkel?!


Kérdező, kommunikáció nélkül ez nem fog menni. BESZÉLD MEG a férjeddel. Csak vele. Addig nem fog történni semmi.

59. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - Kristo_f)
2012. nov. 30. 11:33

Ezt én is így gondolom. Mivel úgy látom, hogy itt a megoldást akarják megtalálni, nekem csak tud szembe jutni. Valóban csak az érem egyik oldalát ismerjük, és azt sem teljes egészében.


Ha velem az az ember akit a páromnak nevezek így beszélne, azt hiszem én már semmit nem szeretnék, csak messzire kerülni tőle. :) De ez csak én vagyok, nem mindenki gondolja így.

58. kristo_f (válaszként erre: 57. - Mézes-Krémes)
2012. nov. 30. 11:09

"Fiam, anyád nem normális, orvosi eset. Kórházba való, ahol meghalhat, hogy ne tegyen más is idegbeteggé az ordibálásával. De, ha nem megy kórházba, akkor is kitakarítjuk innen hamarosan."


Lehet hogy hisztis a feleség, lehet hirtelen felcsattan,beleköt mindenbe

de

ilyen duma után neki kellene kezdeni a változást?


Ugyanakkor érdekes lenne olvasni, hogy jutott idáig a kapcsolat

Mert valaki valamikor elkezdett valamit, ami elfajult

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook