Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan bünteted a gyermekedet? Mit csinálsz, ha hisztizik? fórum

Hogyan bünteted a gyermekedet? Mit csinálsz, ha hisztizik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
33. lányom (válaszként erre: 32. - Davicsa)
2007. nov. 9. 02:48
:) :) A lényeg - a lényeg!!! :) :)
32. davicsa (válaszként erre: 31. - Lányom)
2007. nov. 9. 02:13
Ó hidd el nekem is volt szájzsibbadás de megérte
31. lányom (válaszként erre: 30. - Davicsa)
2007. nov. 9. 02:02

Nagyon egyet értek veled! Bár nekem csak egy gyerekem van, lassan már teljesen felnőtt, és önálló lesz, de nem volt szükség verésre. A számat viszont sokszor rongyosra beszéltem, ill. beszélgettünk. Azt mondtam magamnak, ha mindig csak parányi ragad meg benne, az már kész siker.

Azt hiszem így lett, legalábbis eddig. Már 21 éves.

30. davicsa (válaszként erre: 23. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 01:55
FÚJ csunya dolog gyereket megütni!!Hidd el a gyerekek nem hülyék csak némelyik felnőtt hiszi ezt róluk! Értelmesen lehet velük kommunikálni az ő értelmi szintjüknek megfelelően elmondva a dolgokat és hidd el többre mész vele mint a veréssel! Higyj nekem 7 gyermekem van de egyiket sem ütöttem volna soha meg ,pedig mindegyik probálkozott a hisztivel de egy alapos beszélgetéssel elintéztük.
2007. nov. 9. 01:30
Gondolkozzunk, mi nem szoktunk? Ha szoktunk , miért? A kérdésekre válaszolva ott a válasz szerintem ,csak még azt sem ártana figyelembe venni, hogy gyermekről van szó!
2007. nov. 5. 19:08
Először szép szóval próbálom rávezetni,miért nem kaphatja meg amiért hisztizik,ha nem megy bezavarom a szobájába,hogy ott dühöngje ki magát.
27. Ági13
2007. nov. 5. 19:06

Sziasztok!

Mi általában nem szoktunk ilyenkor odafigyelni és ez legtöbbször be is vállik.Nálunk a fő probléma az, hogy a Nagymamák mindent megengednek ezért velünk is probálkozik és ha nem engedjük meg amit a mama igen akkor sajnos jön a hiszti.

Régebben volt egy vevőnk aki gyerekpszihólogus és ő azt mondta, hogy ilyenkor tereljük el valamivel a figyelmét.Ez majdnem mindig bejön.

2007. nov. 5. 13:35
Én azt gondolom, hogy a hiszti miatt nem szabad elverni. Vagy odacsapni. Én speciel ilyenkor ha épp jobb a hangulatom, vagy hagyom hogy kitombolja magát. Vagy ha épp nem bírom, akkor eréjesen rá szoktam kiabálni, vagy szólni, hogy fejezze be. Ha megnyugszik, akkor viszont minden esetben elbeszélgetek vele, hogy nem szabad így viselkedni, és meg is szoktam kérdezni hogy most miért hisztizett. Nálunk általában egyenlőre játék közben van hiszti, mert mondjuk a tütük nem úgy állnak sorba. Vagy ilyesmi, ami számomra nevetséges, de a fiam számára, maga a világ. Nem hiszem hogy ezért elkéne fenekelni a gyereket.
25. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 23. - D64ebd7307)
2007. nov. 3. 17:08
Valószinüleg indiszkrét leszek,de olvasva a gyerekneveléshez kötődő hozzászólásaid,és feltételezve hogy nem csupán poénra veszed a kérdést,megkérdezném,téged hasonlóképpen neveltek,mint te vallod??Valószinüsítem sajnos...akkor pedig volt e értelme?
24. gizmóka (válaszként erre: 23. - D64ebd7307)
2007. nov. 3. 15:49
ne haragudj,de 19 évesen neked mekkora gyereked van,hogy már meg is ütötted?
2007. nov. 3. 14:42
Én és legtőbb szülő általában elveri a kisgyerek fenekét, ha hisztizik és minden kisgyerek csak ebböl tanulja meg, hogy nem hisztizünk.
2007. okt. 21. 16:35

a gyerekek nagyon kitartóak tudnak lenni,és nem mindig tudod véghezvinni,hogy nem figyelsz oda.

nálunk bevált a hidegzuhany :)

először meglepődött,kapkodta a levegőt,majd megtörölközött,átöltözött és elment játszani.

2007. okt. 21. 16:29
Ha felkelti vele a figyelmed, akkor megszokja hogy ha nem figyelsz ra, ezzel elerheti. Es neki akkor mindegy hogy mit csinalsz, neki tetszik, hogy vele foglalkozol. En meg a boltban sem vennem figyelembe. Persze elotte meg kell mondani, hogy te erre nem fogsz reagalni, es ha abba hagyja, akkor foglalkozz vele.
2007. okt. 21. 15:02
nincs meg gyermekem. de ha lesz, es hisztizni fog, akkor majd nem veszem figyelembe. nekem is az faj a legjobban!;)
2007. okt. 11. 23:21
viktor 2éves,és nagyon benne van a hisztiben mostanában.Azt mondták probáljak ne oda figyelni,és majd magától abbahagyja.Volt is olyan helyzet mikor ez müködött,de nem mindig van erre lehetőség.Vannak olyan helyzetek-bolt,utca,orvos,bank stb.mikor ez nem müködik és mindenki téged néz,hogy hogyan fogod lehelkitani a gyereket.Ilyenkor álltalában ő nyer,lehet túl engedékeny vagyok?Előbb-utóbb csak kinővi.Az apja azt mondta,majd ő megmutatja,hogy kell ezt csinálni-azóta is arra várok!:))
18. coline
2007. okt. 10. 08:03
Én felvettem telefonra a hisztijét és vissza játszottam neki,a végén mind a ketten nevettünk és elértem amit akkartam.De azért a legtöbb alkalommal beküldöm a szobájába mondván ha megnyugodtál megbeszéljük.Hatásos mindig sikerült megbeszélni.(3éves)
2007. okt. 10. 07:56
Áltlában megpróbálok úgy csinálni, mintha észre se venném. Persze nem mindig ilyen erős kötélből vannak az idegeim, olykor nálam is elszakad a cérna, és akkor vagy rászólok hogy fejezze be, vagy neki állok úgy hisztizni ahogy ő csinálja ezzel egy görbe tükröt szándékoznék elé tartani, általában hatásos, mert nem szereti ha ezt csinálom és abba hagyja. Hát majd még kiderül hogy mi lesz későbbiekben. Egyenlőre ez van.
2007. szept. 27. 14:05
Kislányom 25 hónapos és bizony voltak/vannak kitörései időnként. Nem fetrengett még a földön, de rendesen próbálja érvényesíteni az akaratát, ami természetes ebben a korban. De nem hagyjuk hisztizni, szép szóval, türelemmel próbálkozunk, ez persze nem mindig válik be. Arra már rájöttem, hogy ha én türelmetlen és ideges leszek a hiszti miatt, az csak olaj a tűzre. Nálunk egyébként csak pár hónapig volt ez igazán probléma, úgy tűnik, mintha mostanában jobb lenne a helyzet. Segített ebben egy könyv is, amit ajándékba kaptunk és ajánlom a figyelmetekbe, 2-4 éves gyerekeknek szól, és véleményem szerint nagyon jó. Berg Judit Hisztimesék című, pár tanulságos történetet tartalmazó könyvéről van szó. Mióta olvassuk, csak elég, ha megemlítem a csúnya Hiszti manót, aki kineveti a hisztis gyerekeket és lecsillapodik a kislányom. Nekünk bevált, ajánlom Nektek is. :-)
2007. szept. 27. 10:25
Kisfiam 11 és fél hónapos, hisztikezdeményei már vannak, főleg a játszótéren, pici gyerekek között, amikor a másik játékát nem kapja meg. Nálunk a figyelemelterelés, beszélgetés beválik.Amúgy is sokat "beszélgetünk" itthon, utcán, boltban... is. De hát még akkor is csak ennyi idős, mit is lehet várni tőlük, nem? A maguk szempontjából igazuk van!
2007. szept. 22. 13:26

Az igazság az, hogy ez nagyjából igy történik. Együtt pelenkázunk, együtt fürdetünk, együtt rakjuk be a hordozóba, amikor megyünk ki. Ha sir, és ö a kisfiam ér oda hamarabb, mint én, akkor simogatja, és mondja neki, hogy nincsen semmi baj. Két hónapig nem is nagyon volt gond. Nagyobb gondot okozott az, hogy félt attól, hogy megint reggel eltünök, mint amikor szülni mentem. Sokáig sirva ébredt minden reggel, és amig nem látott meg, addig nem nyugodott meg. De mostanra már ez is elmúlt.

Játszhat a játékaival is, mindent kipróbálhat, belefeküdhet a kiságyba is (bár azt nagyon nem szeretem), soha nem mondom neki, hogy nem lehet, mert az az Emmáé.

Mégis valami megváltozott az utóbbi egy hétben, ami lehet ugyanúgy el is fog múlni, csak azokban a pillanatokban, amikor elszalad, vagy elmegy a másik irányba, úgy érzem tennem kell valamit, mert akkor mindig azt fogja csinálni.

13. 5a071c9eeb (válaszként erre: 10. - Kismajacka)
2007. szept. 21. 23:19

Szerintem is egyértelmű féltékenység, ahogy "pavelancsika" írta. Onnan kéne kezdened, hogy megölelgeted,kényeztetgeted és elmondod neki mennyire szereted. És ne legyen azért szomorú,hogy sokat kell foglalkozni a pici testvérével. Vele is ilyen sokat törödtél, amikor ici-pici volt.Tedd fontossá, nélkülözhetetlenné! Add a kezébe a cumisüveget vagy akármit, amit ő adhat a kicsinek.Pelenkázzátok együtt a pici lányt és nevessetek együtt, hogy hú de büdit csinált.Legyetek olyan kis "cinkos" társak. Hívd, hogy segítsen, mert nélküle nem boldogulsz.Érezze, hogy ő nagyon-nagyon fontos. Este meséljétek el apunak, hogy milyen ügyes volt és mennyit segített és milyen büszke vagy rá.

Az én két fiam között 8 év különbség van.Mindig körülötte forgott a világ. El tudod képzelni, mit érezhetett, hogy valaki befészkeli magát a mi kis életünkbe? Amig áldott állapotban voltam egy könyvtárnyi irodalmat átböngésztem, hogy nehogy hibázzak.Most 31 és 23 évesek, úgy érzem, hogy jól sikerült megoldani ezt a dolgot.

Sikerül Neked is, higgy magadban!Mindig képzeld bele abban a pillanatban magadat a gyerek helyébe és az ő fejével, eszével lásd a szituációt.Az anyai szeretet minden nehézségen átsegít!

2007. szept. 21. 09:04
Sehogy!Ott hagyom,ahol rájött a roham.Nem tudom másképp csinálni.
11. pavelancsika (válaszként erre: 10. - Kismajacka)
2007. szept. 20. 22:30

Ahogy leirtad a dolgot szerintem is féltékenység. Nekem csak 1 van ebben nem tudok tanácsot adni, de tuti nem lesz egyszerű és eltart egy ideig amig megoldjátok. Remélem lesz sok sok erőd és türelmed.

HAJRÁ!!!! :)

2007. szept. 20. 22:25

Konkrébban leirom a problémát, hogy miért is tettem fel ezt a kérdést, hátha valaki tud jó tanácsot adni.


Kint voltunk sétálni 2.5 éves kisfiammal és 8 hetes kislányommal. Emma baba nagyon sirt, kivettem a babakocsiból, kezemben vittem tovább. Miközben kisfiam szó nélkül ment tovább az úton, mert nálunk nincsen járda. Szóltam neki többször, hogy jöjjön vissza, de csak ment tovább. A szomszédok hozták vissza, mert én a 8 hetes pöttömmel a kezemben nem tudtam utána szaladni.(A babakocsit távolabb hagytam, igy nem is tudtam belerakni, hogy utánamenjek). Ezután hazafelé vettük az irányt, miközben én végig magyaráztam, hogy nem szabad elmenni, és ha azt mondom, hogy vissza kell jönni, akkor meg kell fordulni. Be persze nem akart jönni, amikor hazaértünk, igy behoztam a kezemben. Aminek 10 perc sirás lett a vége az ajtóban. 10 perc után sikerült elterelnem a figyelmét.


Délután újra kimentünk, és elkezdett esni az esö. Mondom a ksifiamnak, hogy menjünk be a garázsba, de ö elhaladt a ház elött és ment tovább. Emmát gyorsan behoztam a garázsba, hogy ö ne ázzon, és szaladt Dávid után, aki csak ment tovább. Ujra a kezemben hoztam be, mert hallani sem akart róla, hogy bejöjjünk. Ujabb magyarázás, hogy nem megyünk el, bejövünk ,ha Anya azt mondja.


A végeredmény, hogy másnap nem vittem ki, és amikor ki akart menni mindig mondtam neki, hogy azért nem megyünk, mert nem fogadott szót. (De igazándiból nem volt igazi büntetés, mert egész nap esett az esö, és nem tudtunk volna kimenni).


En is tudom, hogy a hiszti az o akaratának a kifejezése, tudom, hogy néha engednem kell, de amikor a kisebbik sir a karomban, akkor nem tudok engedni. Azt is tudom, hogy a testvérféltékenység is okozhatja a szót nem fogadást, hiszen még nagyon pici Emma, és Dávidnak meg kell szoknia, hogy már nem egyedül van, és nem lehet mindig az, amit ö akar. De nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyes. Próbálom neki higgadtan magyarázni a dolgokat, türelmes maradni, de úgy érzem nem igazán használ.


Ezért tettem fel ezt a kérdést:) Bocsi a kisregényért:)

9. 175c71a378 (válaszként erre: 6. - Pavelancsika)
2007. szept. 20. 09:28
Ez nekem is tetszik,majd ha belenövünk kipróbálom... :D (addig marad neeemmm, mikor épp a konektor felé spurizik :D)
8. 5a071c9eeb (válaszként erre: 6. - Pavelancsika)
2007. szept. 20. 08:53

Az én fiaim 23 és 31 évesek. Úgy gondolom, hogy némi tapasztalatom csak-csak összegyült az évek során. Nem csak a piciknél van a "hiszti", lesz majd kiskamaszkor, nagykamaszkor is. Igaz másfajta "hisztivel".De amit írtál, szerintem nagyon jó. Így próbáltam én is. Amit észrevettem egy idő után, hogy abban a pillanatban kellett lépnem, amikor elkezdett hisztizni a gyermekem. Az elején könnyebb elterelni a figyelmét, mint amikor belelovalja magát. Sokszor "eljátszottuk" ami történt. Mondtam, te vagy az anyuka, én sirok, mert elvette a játékot a barátom, mit mondasz nekem? Ölelt a kicsi kezével és mondta, ne sírj, megvigasztallak, majd visszaadja és együtt játszunk. Ez nálunk nagyon bejött.Szerintem így tanulja meg, hogy ne agresszióval oldja meg a konfliktusokat.Úgy gondolom, a büntetés, a kiabálás a szülő tehetetlenségének, félelmének a következménye.Magamról tudom, hogy felkészületlenek vagyunk a gyermeknevelésre. Ez nem a mi hibánk. Mennyivel könnyebb lenne, ha az áldott állapot idején valamilyen "oktatásban" részesülhetnénk.Olyanra gondolok,hogy összejöveteleken elmondani a tapasztalatokat,feloldani a félelmeket. Belegondolt valaki, hogy autót vezetni tanulunk, vizsgázunk belőle, de gyereknevelést nem tanulunk?Csak úgy ösztönösen csináljuk? Ami nem olyan rossz, de a kiskorban szándékunk ellenére elkövetett hibákat nem lehet lehet visszacsinálni.Csodálatos gyermekorvosom volt. Hozzáfordulhattam és nem azt mondta, hogy hagyjam "hisztizni", majd megunja! Azt mondta a gyermek nem hisztizik, valami fáj neki, valamit nem tud megoldani vagy csak egyszerűen egy ölelésre van szüksége az anya szívdobbanására, amit 9 hónapig hallgatott.Azt mondta, mindig bal oldalamra szorítsam magamhoz, nagyon hamar megnyugszik.Igaza volt.Hálás vagyok neki örökké, mert azt mondta, mindig a szeretetem szerint neveljem először és csak legvégül az eszem szerint.

Csodálatos két fiam van, akikre olyan büszke lehetek, amennyire csak anya lehet. Mindenkinek ezt kivánom!

2007. szept. 20. 07:05
újabban hagyom tombolni
2007. szept. 20. 06:55

Az én lányom most 22 hónapos. Van hiszti bőven. Amikor jó napom van türelmesen elmagyarázom a miért hagyja abba és megpróbálok vele kompromisszumot kötni, de amikor fáradt és ideges vagyok nagyon nehéz türelmesnek lenni. Azt szoktam csinálni, hogy elterelem a figyelmét. PL. tegnap összekaptak egy játékon a barátjával és mindkettő elkezdett hisztizni, de úgy, hogy már rég nem figyeltek a játékra a hiszti még ment. Elmentünk onnan és gesztenyét gyűjtöttünk. Közben beszélgettünk arról , hogy bizony meg kell osztani a játékait néha.

Ha nem tudok elmenni akkor megfogom és leülünk. Úgy, hogy 1-2 percig nem csinálhat semmit csak ülünk. Közben persze arról beszélünk mit kellett volna csinálnia és miért nem engedem tovább játszani.

Szerintem ezen az időn át kell esnünk. Sok türelemmel és beszélgetéssel meg fogja tanulni mit szabad és mit nem. :) Remélem :)

Én hiszti közben mindig nyugodtnak mutatom magam és arra gondolok, hogy a barátnőm lánya 1 évvel idősebb és már nem csinálja!!!!

2007. szept. 20. 06:51
Nekem 4 gyerekem van. Nem hiszem, hogy nagy büntetésekkel valamit el lehetne érni, és az nekem is fájna. De beszéddel sokmindent meglehet oldani, és ha nagyon kell, esetleg erősebb hangnemben rászólni.
2007. szept. 20. 04:18
A fiaim már 31 és 22 évesek. Különösebben nem szoktam megbüntetni őket annakidején. Ha muszály volt, erélyesebben szóltam rájuk. Tulajdonképpen most az unokákkal is ennyi volt a "figyelemfelkeltés". Mármint, hogy nem helyesen viselkedtek. De az unoka az más...:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook