Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan bünteted a gyermekedet? Mit csinálsz, ha hisztizik? fórum

Hogyan bünteted a gyermekedet? Mit csinálsz, ha hisztizik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. márc. 30. 14:16
Nekem még nincs gyerekem, de ha elkezd majd hisztizni, tuti rá fogom hagyni, hogy csinálja csak, majd megunja. Így előbb-utóbb felfogja, hogy feleslegesen csinál cirkuszt, mert amíg ilyen hülyén viselkedik, senki nem foglalkozik vele!
182. drnéni (válaszként erre: 180. - D0b7178f40)
2009. márc. 30. 14:11

Jól értem, hogy büntetésből térdeltetitek a kétéves kisfiatokat?

Ha igen, szerintem ez nagyon rossz ötlet. A gyerek a felgyülemlett feszültséget vezeti le a hisztivel, neki se jó, nem szabad érte még meg is büntetni! Gondolj csak bele, biztos Veled is gyakran előfordul, hogy nem tudsz uralkodni magadon, hogy tudna egy kétéves?

Inkább rá kéne jönni, miért pont veletek csinálja ezt, mással miért nem? Akkor is elég figyelmet kap, ha minden rendben, vagy csak amikor renitenskedik? Ki vannak-e jelölve a reális, számára is elfogadható és érthető határok (napirend, stb.)? Van-e súlya a szavatoknak, vagy sokszor figyelmen kívül hagyhatja a kéréseteket, néha meg nem?

Ha egyik téren sincs probléma (mondjuk szerintem ilyen szülő nincs is), azt is el kell fogadni, hogy ez egy ilyen időszak, próbálgatja a korlátait. Én az átlagosnál több szabadságot hagyok a lányomnak, mert szeretném, ha bátor, bevállalós, szorongástól mentes személyiség fejlődhetne ki, de ezzel együtt elfogadom, hogy mostanában nehezebb dolgom van, mintha "jól megnevelném".

Vannak trükkök, hogyan segíthetünk a gyerekünknek megnyugodni, szerintem ezekkel sok fórum foglalkozott már.

181. drnéni (válaszként erre: 177. - Trapiti)
2009. márc. 30. 14:00
Ha egy alap hisztinél nem is, de egy elfajultnál, vagy egy affektív apnoés roham esetén azért jól jön az a víz! Igaz, leönteni nem illik, csak kicsit az arcába spriccelni, ha nem sikerül megnyugodni. Ez nem büntetés, hanem egy módszer, ami kizökkenti a gyereket a hisztiből. (Én se próbáltam még, szerencsére nem volt rá szükség, de azért nem teljesen ördögtől való).
180. d0b7178f40 (válaszként erre: 177. - Trapiti)
2009. márc. 30. 13:53

Jó neked.Nálunk napi szinten 2-3 hiszti előjegyezve.Ma is hazaértünk a dokitól és ebédelni hívtam.Nem jött be.De amikor én bejöttem,hogy melegítek ételt és levettem a kabátomat akkor elkezdett hisztizni,hogy vegyem vissza a kbátomat és menjek ki.

Én kikísértem az ajtób és mondtam neki,hogy menjen ki és játszon az udvaron nyugodtan.De jött és a kabátomat húzta és üvőltött és mutatta,hogy vegyem fel.Aztán jött a lves kiboorítása és a második turkálása és így tovább.Csak a térdeltetéssel tudok határt szabni ennek.És teljesen tanácstalan vagyok.mert ha nem vagyunk vele (apa anya)akkor nincsen semmi gond.

Jól eljátszik eszik és minden egyéb.de amikor meglát akkor vége a nótának.de ma is a hiszti büntije után nem engedte az apjának,hogy felvegye.Csak én kelettem neki,de annyira,hogy majd meg fulladtam.annyira lógott rajtam.

És egyszerűen nem tudom mit tegyek.A kompromisszum nem érdekli.Akaratos és.....


segítsetek!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 25. 10:48
A kisfiam rengeteget hisztizik, én meg mint egy marha, beszélhetek neki. tehát olyankor megy az apjához egy kis beszélgetésre. Ott már egy nézés is elég. A férfiak talán jobban megértik egymást:-)
178. mimmo33
2009. márc. 24. 14:27
Felküldöm a szobájába, hogy nyugodjon meg.Ha abbahagyta, felmegyek hozzá, és megbeszéljük, hogy mi történt, mi a baj.Nálunk működik
177. trapiti (válaszként erre: 176. - E0f56cc971)
2009. márc. 6. 00:16

soha nem tennék és nem is teszek ilyet!!!

Attól hogy a gyerek kisebb és gyengébb mint a felnőtt még nincs jogunk bármit megtenni vele...

Te mit szólnál, hogy ha valaki egyszer csak jól nyakon öntene?


A lányom elég akaratos, határozott de nem igazán hisztizik. Csak kiabál, ha valamit nagyon akar és én akadályozom benne, vagy épp nem rá figyelek amikor ő azt szeretné, de más nincs. Ha nagyon méregbe gurul, általában elnevetem magam, mert olyan helyes amikor ennyire komolyan veszi magát :) Ettől ő is rámnevet, és ennyi... elmúlik a dolog.

2009. febr. 18. 18:52
spéci leöntöm egy kispohár vízzel.
2008. nov. 19. 09:21

szerencsére,az én gyerekemnél még hisztit nem tapasztaltam,pedig 6 éves múlt.


olyan van hogy valamit kér,,rögtön nem ugrok,akkor beveri a durcit

összekulccsolt kézzel ,nagyon mérgesen néz,esetleg elvonul így a fűrdő szobába.


ez kb 2 percig tart!


de ilyenkor mindig ráhagyom.


megnyugszik hamar!!!


ha hisztizne is,,azt is jobb ráhagyni:)))

2008. nov. 19. 09:14
Hát, ha hisztizne, lévén, hogy 24 éves és fiú, kapna egy anyai nyaklevest.
173. Alexa77 (válaszként erre: 172. - Catswd)
2008. okt. 12. 18:08
Ő is be tudta kapcsolni, de mivel nem akartuk, hogy egész nap tévézzen, mindig áramtalanítottuk az egészet. Így csak akkor nézhette, ha valaki bekapcsolta neki. :-)
172. catswd (válaszként erre: 171. - Alexa77)
2008. okt. 9. 11:41

:)


a tévé és videóbekapcsolását nekem megoldja magától (20 hónapos).


A földhözverős hiszti nálunk is bejátszik újabban, de akár csak egy "nem"-re is. Pl. "ne borítsd magadra a szárítót....."- és akkor hisztizés. fejét-testét csapkodja a földhöz. eleinte nagyon megijedtem mert rendesen koppan án minden. de aztán rájöttem, hogy úgyis rájön hogy maga okoz fájdalmat magának. És tényleg. azóta igyekszik csak úgy csinálni mintha verné magát a földhöz. én meg ilyenkor vagy nem veszek róla tudomást, vagy szépen nézem amig abbahagyja és akkor felállunk és elmondom neki megint, hogy "nem szabad a szárítót magadra borítani, mert összecsuklik és levágja a fejed " :)))))

utcán csak mímeli a hisztit, de ott vagy felkapom és akkor kocsifogságra ítélem, vagy hagyom hogyha pl. már le is ült a földre, hogy üldögéljen kicsit, aztán megyünk tovább...


így persze laza, leírva, de azért sosem könnyű az életben. Van amikor legszivesebben én is visszahisztiznék, hogy "jajjjjjmáááááá"... mert nagyon ijesztő és kiakasztó amikor egy méteres gyerek veri magát, főleg ha azért mert nem engedjük neki hogy kért tegyen magában...

171. Alexa77
2008. okt. 8. 22:23

Mivel a lányom még csak 10 hetes, nem nagyon beszélhetünk nála hisztiről. Bár azért előfordul, hogy este elalvás helyett azt szeretné, ha járkálnánk vele. Ilyenkor persze nem igazi a sírása, inkább csak kiabálás, mert fel van háborodva, hogy nem az történik, amit ő akar. Iyen esetben melléfekszem, megsímogatom, ott maradok vele, de nem veszem fel. Vagyis mindez inkább csak múlt idő, mert nagyon aranyosan elalszik esténként. :-)

Barátnőm kisfiát egy időben szinte én neveltem, rengeteget voltam vele éjjel-nappal. Előfordult, hogy videózni akart, mondta, kapcsoljam be. (2 éves volt ekkor.) Mondtam neki, hogy egy pillanat, csak kiszedem a krumplit (épp főztem). Erre a kicsi kiabálni kezdett, hogy de most rögtön. Én elmagyaráztam neki, hogy csak egy perc türelmet kérek, máris megcsinálom, amit kér, de nem éghet oda az ebéd. Erre bedühödött, nyarvogott és hisztizett. Még ekkor is először szóltam, hogy legyen jó fiú, máris megyek, de nem hallgatott rám, így aztán figyelmen kívül hagytam a hisztit. Erre a földhöz vágta magát és úgy hisztizett tovább. Én átléptem rajta és mentem a dolgomra. A gyerek elképedt, abbahagyta a hisztit és pár perc múlva odajött, szépen megkért, hogy kapcsoljam be neki a videót. Azonnal megcsináltam, miközben megdicsértem, hogy milyen szépen is tudja kérni. Soha többé nem hisztizett, ha velem volt.

2008. okt. 8. 21:59
"...az erőszak erőszakot szülhet. ..." Az életkori hisztit majd kinövik, tinikorban, meg fontos, hogy a szülő ne csak szülő, hanem barát-haver is legyen,akivel meg lehet beszélni a dolgokat...
2008. okt. 6. 15:31

Most olvastam, egy pszichiáter véleményét a hisztiről. Ide másolom.

1. A felnőtteknek mindenképpen tisztában kell lenniük azzal, hogy vannak olyan életkorok, amikor az úgynevezett „hiszti” a személyiségfejlődés része. Ez az időszak a gyereknél 2-3 éves korban és kamaszkorban következik be.


2. Fontos, hogy ha a gyermek földhöz vágja magát, hagyja a felnőtt. Ha ugyanis a kicsi azt látja, hogy a szülő nem megy bele a játszmába, abba fogja hagyni.


3. Legyen az anyuka és az apuka fellépése határozott. Jó tipp: ha a gyerek esetleg az utcán makacsolja meg magát, a szülő kapja a hóna alá, és menjen tovább vele.


4. Nem célravezető, ha ilyenkor a felnőtt filozofikus gondolatokkal próbálja csemetéjét jobb belátásra bírni. Beszéljen inkább a kicsihez határozottan, tőmondatokban.


5. A hideg vízzel és a testi fenyítéssel semmiképp ne próbálkozzon a szülő, mert nem tudni, hogy a gyerekben ez milyen nyomokat hagy. Elképzelhető, hogy az erőszakos módszer majd épp kamaszkorában ütközik ki. Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy az erőszak erőszakot szülhet.

168. M_Marcsa (válaszként erre: 167. - Fc4bcd8d51)
2008. okt. 6. 15:30
jujj, Nem korrekt.
2008. szept. 22. 17:06
Megzsarolom valamivel.
166. erikpipi (válaszként erre: 162. - Luszi75)
2008. febr. 21. 18:02

Hehe, az enyém is (fiú). Ő az első gyerekem aki képes levágódni a földre is ha kell. Tiszta anyja..:DD

egyszerűen nem érdekel, a pofám sem ég. Ez van.

Egyébként 2 éves koráig ugysem tudja visszafogni az érzelmeit. ki kicsit hisztizik, ki nagyot:DD

165. I 35 (válaszként erre: 162. - Luszi75)
2008. febr. 21. 17:58
Először is,ne égjen.Minden gyerek hisztizik,te is hisztiztél annak idején,én is,sőt az is, aki kedveskedve megkérdezi:miért sír,mi a baj?Én próbálok vagy nem venni tudomást róla,ha ordít-azt mondom neki,sírjál nyugodtan,ráérsz,vagy megpróbálom megnyugtatni.
164. Teráz
2008. febr. 13. 20:48
.. megeszem a krémtúróját ☺ ☺ ☺ ☺
2008. febr. 13. 20:45

nem veszek róla tudomást vagy előveszek valami játékot, hogy eltereljem a figyelmét.

utcán inkább csak olyat csinál ha elfárad, hogy leül vegyem fel, én integetek és tovább megyek erre ő már szalad is:)

162. luszi75
2008. febr. 13. 15:08
Sziasztok!Légyszi adjatok tanácsot!Ha az utcán vagy a boltban jön rá a hiszti a lányomra,mit csináljak vele?Néha már úgy ég a pofám miatta.16 hós
161. Ferildi
2008. febr. 2. 20:24
Reménykedem,hogy minél hamarabb kinövi.
160. andix
2008. febr. 2. 18:21
Próbálok nem venni róla tudomást.Ha ez nem jön be én is azt csinálom amit ő.Ezen elkezd nevetni és a probléma meg van oldva.A hisztit nálunk a szabályok okozzák.Nem érti szegény miért nem engedem egész nap a tévét nézni,vagy miért kell sötétedéskor bemenni az udvarról.Szerencsés anyuka vagyok mert alapjáraton nagyon jó kisfiam van.Azt a kicsi hisztit pedig kibírom.Ha mindennapos volna nem tudom mit csinálnék de nem ütném az biztos.Aki veri a gyerekét nem anya csak szülő.
159. lányom
2007. nov. 15. 17:00
A világ legnehezebb, de szerintem leghatásosabb módszere: türelem! Főleg ebben a korban.
158. puckandúr (válaszként erre: 153. - Hoxa)
2007. nov. 11. 00:41

Ugyi, hogy flame?

Nekem egyszer azt mondták:

Kisfiam! Hülyékkel ne vitatkozz, mert a végén összekevernek vele!

2007. nov. 10. 19:38
Először próbálok nem tudomást venni róla, aztán megkérdezem, mi a baja (ált. csak műbalhé, és ő setudja, miért sír). De ha ez se használ, és nem lehet vele beszélni, mehet a "sírósarokba" és elgondolkodhat, h mit tett, vagy éppen nem tett. Vagy h egyáltalán van-e valami baja. :-P
156. 4726e582cf (válaszként erre: 153. - Hoxa)
2007. nov. 10. 19:32
Köszi Hoxa!
155. b59d693a46 (válaszként erre: 153. - Hoxa)
2007. nov. 10. 19:24
Igen, én is így gondolom. Már nagyon idegesítő volt az illető. Köszi szépen. :-)
2007. nov. 10. 16:59
Köszönjük Hoxa!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook