Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan bírhatnám távozásra az albérlőimet? fórum

Hogyan bírhatnám távozásra az albérlőimet? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - Szöszifiú)
2017. ápr. 11. 18:16

Remélem, hamar el tudod adni!

Itt nem érdemes ilyennel foglalkozni. Sok a becstelen ember! Sajnos...

31. Szöszifiú (válaszként erre: 30. - Mezei Virág)
2017. ápr. 11. 18:14

Igen, pont ezzel élt vissza az albérlő.

Azóta kiderült a turpissága, és a "vevő" is megtette a szükséges lépéseket, így a kedves albérlő az állam vendégszeretetét élvezi egy vidéki büntetés végrehajtási intézetben, de attól még tényleg nagy pofon volt.

Én tanultam belőle, az tuti. Soha többet.

30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Szöszifiú)
2017. ápr. 11. 18:11

Sajnos, nagyon nehéz, főleg, ha messze laksz.

Mi is eladtuk az örökségünket, nem akartunk pofára esni. A szomszédom,már nem is tudom, hányadszor szívja meg, de nem tanul belőle!

29. Szöszifiú (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2017. ápr. 11. 18:08

Köszönöm.

Az utolsó, amit a Családdal beszéltem, ez volt, már nincs semmi, ami ott tarthatna Minket.

Aztán soha többet ingatlan kiadás.

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Szöszifiú)
2017. ápr. 11. 18:04

Nagyon sajnálom, hogy így jártál!

Jobban járnál, ha el tudnád adni a házat!

Sok szerencsét kívánok!

2017. ápr. 11. 18:02

Akkor leírom, hogy tudja mindenki, mire kell figyelni.

Az elmúlt napokban összesűrűsödtek a dolgok, de remélem, hogy ha valaki olvassa ezt a fórumot, akkor tanul az én hibámból.


Legyetek óvatosak, ha lakást adtok ki. Nagyon sok a gátlástalan, alávaló alak... Kinek nem inge, nem gatyája...


Az történt, hogy hamisított iratokkal ajándékozás útján egy hajléktalan férfi nevére került az ingatlan, amit aztán rajta keresztül simán tovább értékesítettek.


Persze az adás-vétel semmis, de azért elég sok idő el fog telni addig, míg valamit látok ebből a történetből.


Szóval a tanulság, legyetek nagyon óvatosak, nézzétek meg alaposan, kinek adtok ki lakást, házat, és ha már megtettétek, az első gyanús jelre tegyétek meg a megfelelő lépéseket.

26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2017. ápr. 7. 14:33

Baccus....

Bocs, de kimaradt a NE, csak most olvastam vissza.


Hááát, te NE hasonlítsd magad egy becstelen emberhez!

25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Nemgebe)
2017. ápr. 5. 16:45

"Én úgy gondolom, hogy nem a lakhatási válság rovására írható, hogy valaki nem fizeti a lakbért vagy a közüzemi díjakat."

Jól gondolod, mert nem is ezért írtam.

Azzal együtt tény, hogy lakhatási válság van, ami megoldható lenne, csak nem érdeke a politikának.:(

A baj az, hogy a rosszhiszemű bérlőt nem lehet kirakni. Bár az én ismerősöm meg tudta oldani.

Hááát, te hasonlítsd magad egy becstelen emberhez! Ők szándékosan élősködők!

24. Nemgebe (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2017. ápr. 5. 14:17

Én úgy gondolom, hogy nem a lakhatási válság rovására írható, hogy valaki nem fizeti a lakbért vagy a közüzemi díjakat.

Legyen az bármilyen bérlő (önkormányzati lakásban vagy magánszemélynél lakó bérlő). Ma nagyon divat, hogy "szegénységre" hivatkozással a bérelt (lakás, autó, bármi) vagy használt (villamos, autóbusz, közüzemi díjak) dolgokért nem fizetnek az emberek.

Pedig tudnivaló, hogy semmi nincs ingyen.

Ugyanakkor a cigaretta, az ital és akár több mobiltelefon is "használódik" az illető családban. Tehát amellett, hogy nem hajlandók dolgokról lemondani, elvárják, hogy mások helyettük nyeljék le a békát.

Erre van a közmondás, amit mindenkinek nagyon be kéne tartani, hogy "Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!"

Én is voltam szorult helyzetben nemegyszer, de soha nem a más kárán oldottam meg a dolgokat.


Persze beszélhetnénk a szociális hálóról, meg az állami segítségről, de alapvetően a hozzáállással van a baj, hiszen egy ilyen családban felnövő gyerek is hasonló elvárásokkal fog felnőni, hogy neki minden "alanyi jogon" jár.

Nem erre kellene számítani, mert "hol állunk mi még attól!"

2017. ápr. 5. 14:01

Véleményem szerint albérlőid a ház fenti szintjében semmilyen ürüggyel nem tartózkodhatnak.

Onnan minden további nélkül a bérelt szintre kényszerítheted őket, hiszen a szerződés kifejezetten az alsó szintre szól.

A további "térfoglalás" teljesen jogcím nélküli és úgy gondolom kimeríti a magánlaksértés fogalmát, onnan akár rendőri segítséggel is leküldheted őket.

Nézz utána ennek a lehetőségnek. Vidd magaddal a szerződést, és tégy bejelentést a rendőrségen.

Én párhuzamosan a helyi jegyzőnél is kezdeném, ahol panaszt kell tenni írásban és segítséget, illetve meghallgatást lehet kérni.

Neki joga van esetleges helyszíni szemlére, illetve a felek behívására, a szerződés birtokában javaslatot tehet a magánlaksértés miatti feljelentésre is.)


Mivel a felső szint használata törvénytelen, én ezzel indítanék első körben.

Azután a felső szintre egy másik albérlő beköltöztetése esetleg jó megoldás lehetne. Vagy annak olyan mértékű lezárása, hogy oda bárminemű behatolás mindenképpen bűncselekmény lenne. (szerintem már így is az!)

Ha lekényszerülnének az alsó szintre, talán nem is lenne olyan vonzó az albérletük, mivel gondolom úgy jóval kisebb helyet "birtokolnának" akkor talán hamarabb keresnének maguknak másik helyet.

Én azonnal felszólítanám az albérlőt a felső szint elhagyására, így lenne valami a kezedben, amivel indítsd a hivatalos eljárást.

Az írásos felszólítást minden esetben elvárják.


Esetleg a hangrögzítésre kapcsolt telefonnal egy elsődleges szóbeli felszólítás is kivitelezhető lehet.

Nem tudom a tiéd milyen, az én telefonommal pl. lehet rögzíteni a beszélgetést.


Nem került szóba, bár nem valószínűsítem, hogy van nálad esetleg kaució, (ha volt is, akkor a tartozásuk gondolom kimerítette) mert azzal esetleg gyorsabban tudnának másik albérletet keresni, így nem nőne tovább nálad a tartozásuk.

Hát ennyi ötletem volt.

22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Nyamitörp)
2017. ápr. 5. 08:38

Nincsenek normális jogszabályok. A gyerekeket védeni kell, de nem egy lakáskiadó kárára. Főleg rosszhiszeműekkel szemben. Legyenek jó törvények, és azt tartassák is be! Mindenkire vonatkozzon.


Meg kéne az egészet rendszabályozni...

Leginkább nincs lakáskoncepció, pedig nagy szükség lenne rá.

Lakhatási válság van...

21. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2017. ápr. 5. 00:56

Nehogy már az embereknek legyen lehetőségük valamiből egy kis pénzhez jutni.


Amúgy egyetértek a gyerekek védelmével, csak azt a szülőnek saját erőből kéne megoldani és nem idegen emberek nyakába varrni ezt a felelősséget.


Úgy néz ki, csak törvénytelenül fog ez menni.

20. survivor3 (válaszként erre: 2. - Szöszifiú)
2017. ápr. 4. 23:56

Nekem beszült a lakásba a nő.

Betapétázták a szobát.

Pirosra festették a falakat.

130 ezer tartozást hagytak.

Erőszakos lépéseket kellett alkalmazni.

19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Johannia)
2017. márc. 31. 20:26
:) Értettem amit írtál.
18. Johannia (válaszként erre: 17. - Johannia)
2017. márc. 31. 18:38

Javitas :Visszaélések.

elnezest csak borzasztó rossz a telefonról írni es nem mindig latom hogy melyik szot mire javítja a buta telefon :)

17. Johannia (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2017. márc. 31. 18:37

Na ja. Amúgy lehet én is fognam es kicserelnem a zárat es kiraknam a cuccokat.de ahogy irja szegeny kerdezo, valaki mindig van otthon. Es pont ezert hogy ne lehessen kizárni őket. Masik megoldás hogy szekrény méretű haverokkal megkérni 'udvariasan' a lakasfoglalokat, hogy tavozzanak.


Mondjuk néha nem art védeni az ottlakokat. Tesomtol kamura le akart nyúlni a tulaj a kauciobol 50ezer forintot. Baratnomektol meg tisztasági festésért egy 40nm lakásra, igazabol a nappalira akart vagy 250.000 ft felszámolni a kedves tulaj. Es voltam náluk. Nem volt mocsok meg nem ganyoltak ossze a falat....

Nincs normálisan szabályozva otthon....ezert történhetnek.visszaeesek :(


Jah ötlet. El kell adni a lakást es akkor muszajak kikoltozni. Lehet kamu szerződéssel is. Marmint jo baráttal, testvérrel irtok egyet es akkor muszaj kikoltoznie. Tobb ötletem sajna nincs. De drukkolok!!!

16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Johannia)
2017. márc. 31. 18:22

Tökéletes bűnözőket védő törvény - ez is.

Nem értem miért nem a tulajdonost védik...

Én biztosan kiraknám őket. Törvénytelenül is. :(

2017. márc. 31. 18:16

Ja bocs.most olvasom, h a szolgáltató ilyenbe nem.megy bele. :( akkor zárd ki te.


De mindenkepp ügyvédhez kell fordulni. Mert ezek a leirtak alapján tapasztalt lakasfoglalok. :(

2017. márc. 31. 18:08
Hello. Jo nagy szivas.:( Szerintem szándékosan titkolta el a gyerekeket, mert igy kilakoltatni kb lehetetlen. Mindenképp ügyvédhez fordulnék a helyedben es komolyabbra vennem a figurát. A gyerek miatt a cuccok kirakasa nem megoldas. Ha nagyon szemetek még ők perelnek be :( drasztikus dologhoz folyamodnek: Kizárni a vizet, villanyt, gázt\esetleg szolgáltatónál kérni a kikapcsolast atmenetileg(igaz ez utóbbi variáció nem lesz olcso-de lehet még mindig olcsobb mint varni hogy majd egyszer kikoltoznek....)
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Szöszifiú)
2017. márc. 30. 15:01

Ez sajnálatos dolog! :(

Nagyon sok az ilyen eset. Talán nem így, mások kárára kéne védeni a gyerekeket.

Alattomos bűnözők. :(

2017. márc. 30. 10:18

Sorry, hogy nem válaszolok mindenkinek, inkább egy üzenetben leírom a reakciómat.

Igen, a szerződés egy főre szól, a többiek utána költöztek be. A jog megengedi azt, hogy az egyedüli bérlő a 18 év alatti gyerekét odavigye, ezt már az ügyvéd is mondta, egyedül az anyuka a kérdés. Ő az, aki jelenleg nem tartózkodhatna ott, semmiképp.

A jog ugye őt végi, ezt tudjuk jól. Az is tény, hogy jogi úton megnyerem, de az sem titok ugyanakkor, hogy ez nem két hétig tart...

Nem tudom megvárni, míg elmennek onnan, és kipakolom őket, ennek több oka is van.

Az, hogy teljesen másik megyében lakom, egy dolog, mert megoldom.

De ha el is megyek, az hiába az én házam, magánlaksértést követek el, ha bemegyek. A másik gond az, hogy minden bizonnyal nem ma kezdték, mert a szomszédok szerint egy fő mindig otthon van.

Rezsit rendszeresen fizetik, azzal nincsen gond.

Viszont azt is tudjuk nagyon jól, hogy egyik szolgáltató sem köt le semmit harmadik fél kárára, tehát ez sem járható út.

Tény, gyerekkel nehéz találni albérletet. Talán pont ezért viselkedett így, bocs a szóért, ezért sumákolt.

2017. márc. 30. 08:18

Nem halmozódhat fel a közművek felé tartozás, ha havonta beszeded.

Ha nem fizetnek, repülnek. Szerződésbe ezt is beírnám.

Szakemberrel kéne intézni az ügyeket, vagy alaposan utánaolvasni.

Nem véletlen, hogy gyerekeseknek nem szívesen adnak ki lakásokat...

10. Regin_a (válaszként erre: 8. - Szöszifiú)
2017. márc. 29. 23:12

Elmész biróságra, ha nyered a pert, végrehajtó és kilakoltatják őket erővel

Ahogy irták, ha közjegyzős szerződés akkor csak végrehajtó azonnal


Esetleg a villany/gáz kiköttetése, mivel a neveden van.

9. massalhangzo (válaszként erre: 8. - Szöszifiú)
2017. márc. 29. 22:26

szerintem ha a szerzodes egy fore szolt, akkor jogi uton is ki tudod lakoltatni oket, de errol egy ugyvedet kellene megkerdezned


sok ilyen problemas eset van, en nem is tudom, mit tennek. azt hiszem, ha elmennenek otthonrol, cuccok ki, zarcsere. a cuccaikat elvitetnem egy raktarba, barhova, ahol atvehetik. aztan jelentsenek fel, ha akarnak

8. Szöszifiú (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2017. márc. 29. 22:07

Igen, elég régóta húzódik ahhoz, hogy tudjam, csak úgy nem fognak elmenni onnan.


A szerződés szerint amúgy, amint írtam is, egyedüli bérlőként lakhatja a ház alsó szintjét.

7. Szöszifiú (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2017. márc. 29. 22:04
Azért, mert mint írtam, a szerződés egyetlen főre lett megkötve.
6. kisj
2017. márc. 29. 21:05
Legyen tanúság a jövőre nézve, hogy legközelebb közjegyző előtt köss bérleti szerződést. (ha ezt tetted volna, akkor most simán kirakhatnád őket)
5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2017. márc. 29. 19:08

[link]

Ha a bérlőnek kiskorú gyermeke van, addig nem lehet kitenni az ingatlanból, amíg a gyermek biztonságos elhelyezése nincs megoldva.Kinek a kötelessége ezt megoldani? Első körben a szülőknek van gondoskodási kötelezettsége. Ha mindent megtesz, hogy elhárítsa, de anyagi helyzete nem teszi lehetővé, nem lehet kirakni a lakásból. Mivel minden helyzet egyedi, összetett jogi kérdés, az adott eset összes jogi körülményeit ismerni kell hozzá, ezért mindenképp javasolt jogásszal egyeztetni a megoldási lehetőségeket.


[link]

Írjuk rá a bérlőre

Egy másik fájó pont a rezsi fizetése. Ez a bérleti díjon felül fizetendő. Az elszámolási vitákat elkerülendő lehetőség van a közüzemi szolgáltatások mérőóráinak bérlőre történő átírására. Ez esetben a bérlő nem tud tartozást felhalmozni a bérbeadó kontójára, illetve a szolgáltatónak a bérlőtől kell behajtani a tartozást, nem a tulajdonostól.

4. massalhangzo (válaszként erre: 2. - Szöszifiú)
2017. márc. 29. 17:39

nem ertek hozza, de jogilag miert kifogasolhato, hogy a felesege is ott lakik? benne volt a szerzodesben, hogy egyedul berli a lakast?


mibol gondolod, hogy nem fognak kikoltozni, beszeltel veluk?

3. bjudit55 (válaszként erre: 2. - Szöszifiú)
2017. márc. 29. 17:32
Sajnos őket védi a törvény, nem téged. Meg kell oldanod hogy ne szeressenek ott lakni. Oldd meg, hogy büdös legyen a lakásban. Vagy áraszd el a házat csótánnyal vagy tetűvel. Ha megoldod hogy valamilyen gonddal küzdjenek, másik albérletet néznek. nem könnyű, de a törvényes út még nehezebb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook