Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes kivenni a kiságyból a kiszedhető 2 lécet, hogy a gyerek önállóan tudjon ki-bemászni? fórum

Mikor érdemes kivenni a kiságyból a kiszedhető 2 lécet, hogy a gyerek önállóan tudjon ki-bemászni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 20. 22:31

Sziasztok!


Túlvagyunk a dolgon.:) Januárban kimászott a lányom az ágyból, így kivettük a léceket, hogy nehogy véletlenül kiessen.


Csak nappalra veszem ki, illetve csak a délutáni alvás idejére. Érdekes, de amióta tudja, hogy a rácsok között is kibújhat, akkor sem mászik ki fent, ha a rácsok nincsenek kiszedve.


Az első hét volt kicsit nehéz, míg megszokta, hogy nemcsak kijönni tud, de bármikor be is mehet. Eleinte inkább élvezte a választás szabadságát és játszott az alvásidőben, de néhány nap múlva már magától bement aludni.

Az első ilyen naptól kezdve úgy szoktattam, hogy ha nem is alszik, akkor is bent kell maradnia a szobájában "csendespihenőn". Általában másfél órát alszik és/vagy előtte, utána fél órát játszik még.

36. Danica16 (válaszként erre: 35. - Jucus77)
2008. aug. 12. 20:58
és ha csak napközbenre vennéd ki a rácsot?
2008. aug. 12. 20:54

Sziasztok!

Végig olvastam az összes véleményt, de én még mindig tanácstalan vagyok... Kisfiam 1,5 éves és gondolkodom én is rajta, hogy lassan eljön az ideje, de félek, mert éjjel "bejárja" az egész kiságyat és félek, hogy kiesne...Már többször volt olyan, hogy felébredt, mert "beszorult" az egyik sarokba. Szóval, talán az ő éredkében kellene még ezzel várnunk. Kimászni még nem próbáltbelőle. Egyébként, mivel egyedi gyártású örökölt kiságyunk van, elég mély, úgyhogy reménykedem, hogy nem fog megtörténni.

És tényleg minden gyerek más és más...

34. dus (válaszként erre: 33. - Danica16)
2008. aug. 8. 19:28
Igen! A mienkből is kivehető 2 rács, úgy van gyárilag kialakítva! Kis gumibogyók vannak a pálcák végein, amivel kicsit szorulnak, ha a helyén vannak, így nehezebb őket kiszedni!
33. Danica16 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. aug. 8. 14:05
mért kellene megrongálni, nem tudom más ágy milyen de a mienknek kivehető 3 léc...
2008. aug. 8. 13:33

Köszi a hozzászólásokat mindenkinek. Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy azok írtak, akiknek pozítiv tapasztalataik vannak, meg azok, akik nem próbálták, csak elképzelésük van arról, hogy mi történne (én is ezt a tábort erősítem még:).


Ha van valakinek rossz tapasztalata ezzel kapcsolatban, azt is szívesen olvasnám.

31. Dorka29 (válaszként erre: 27. - Anka2007)
2008. aug. 8. 13:30

Szia!


Bevallom, én is félek attól, hogyha majd a lécek kivételére kerül sor, akkor esetleg nem marad benne, mert a lányom is egy nagy menő-gép.:)


Viszont, ha annyira megnő (magasságot értek ezalatt), akkor mégis ki fogom venni, inkább ezt, minthogy kiessen. Egyébként meg mi is úgy tervezzük, hogy amíg elfér ebben az ágyban, addig nem cseréljük le. Mármint az ágyat.;))

30. Dorka29 (válaszként erre: 26. - Dus)
2008. aug. 8. 13:25

Köszi.:)


Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod és a privit külön.:)

2008. aug. 8. 08:14
amikor úgy érzed hogy alkalmas rá. gyereke válogatja
28. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 27. - Anka2007)
2008. aug. 8. 08:12
Nem bántottál meg szerintem senkit:)) Hasonló véleményen voltam én is mind addig, míg Bianka ki nem esett a kiságyból... aztán már még inkább az ő biztonságát kellett néznünk, ezért döntöttünk így....
2008. aug. 7. 23:11

Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásokat,hát,nem győztetek meg,bocsánat:(

Az én kisfiam,full mozgékony és 20 hónapos,kiságyba alszik.Eszembe sem jut kivenni léceket,nagyon jót alszik benne és én is biztonságban alszok,mert tudom,hogy reggel is ott találom:)

Szerintem,ráér,még egy két éves gyerek is kicsi,jobb a biztonság.Este fél 9-kor beviszem a kiságyba (nagy ölelés,jó éjszakát és puszi) és szépen elalszik magától ,reggel 8-9-ig szépen pihen:)

Nekem ez a megnyugtató és szerintem így sem korlátozom az önállóságát,mert nappal bepótol mindent:)

Remélem,senkit nem bántok meg de nekem ez bejött és szerintem amíg elfér az ágy hosszában ,így is marad:)))

Szép estét Mindenkinek!!

26. dus (válaszként erre: 23. - Dorka29)
2008. aug. 7. 22:35
Nagyon szép a kislányod! Gratulálok hozzá! Szép nevet választottatok neki! :))
25. dus
2008. aug. 7. 22:34

Sziasztok!

Mi a kisfiamnak 11 hónaposan vettük ki a rácsokat! Akkor már ő is ment, így ügyesen ki-be mászott a kiságyból! Soha ki nem esett, a mai napig ha elálmosodik, bemászik, ha felébred, kimászik! Nagyon önálló! A nagyobbik fiamnál is így tettünk, csak neki később vettük ki, mert később indult el menni!

De szerintem jó dolog, ha adunk neki egy kis önállóságot, szabadságot! Viszont ha rosszat csinál, ezt a szabadságot vissza is tudjuk venni a rács vissza tételével! Nálunk ez is bevált!

De a gyerkőcök nem egyformák, van, aki rács kivétele nélkül is kimászik! Nagyon kis rafináltak és kreatívak!

Az én fiam kimászni még nem tanult meg, de bemászni a másik ágyról vagy fotelból próbálkozott, csak nem volt elég bátorsága a lendülethez! De csak idő kérdése! :))

24. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2008. aug. 7. 22:16

Gyönyörű a kislányod, meglestem az adatlapon:))) Bianka is szeret benne lenni, mikor kisebb volt, ébredés után könyveket nézegetett benne, vagy játszott, ezért is nem akartuk egyből kicserélni, biztosítani akartunk egy kis átmenetet:))

Most nekünk is van előtte alváskor egy pléd, de eddig még mindig ügyesen kimászott és nem volt semmi gond. Igaz mostanában már hajnalba átcsattog hozzánk ha felébred, befészkeli magát közénk, majd alszik tovább:))

23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - 762fb1185b)
2008. aug. 7. 20:59
:))
2008. aug. 7. 19:50
Az én fiaim megoldották maguktól is.Igaz,hogy nekünk pelenkázós szekrényes volt,de kimászatak simán.Még hálózsákban is!Nagyon ügyesek,én biztos nem tudnám a lábamat olyan magasra emelni....
21. supin
2008. aug. 7. 16:12
Nálunk a lányomék kb 1 éves korában szedték i Gergőnek. Akkor ő már szépen járt.
20. Dorka29 (válaszként erre: 17. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 7. 15:26

Tetszett, amit írtál a kiságy átalakításáról, mert így nem olyan börtönszerű és nagyobb korában is lehet használni, nem feltétlenül kell újat venni, főleg, ha szeret benne lenni, mint a kislányom is. A "barmolást" nem az átalakításra értetten, hanem a "csak úgy" szétszedésre, amit lejebb írtak.


Az én lányom is kiesett már egyszer, akkor hirtelen jobb híján a rácsok közé a földre tettük a szivacsot, azóta pedig fúrt rá a párom lejjebb lyukakat, így most a lehető lemélyebben van a szivacs, alig magasabban, mint a szőnyeg, mert szerencsére ennek az ágynak nincsen lába.

19. pöli
2008. aug. 7. 14:26
A kisfiam másfél éves volt, mikor kivettünk két rácsot.Az ok:császárral született a Hugi, és így nem kellett a nagyfiút emelgetnem.Élvezte az önállóságot, és nem élt vele vissza.Most, hogy a dackorszak szele megfújta, már előfordul, hogy elindul kifelé alvás helyett.Olyankor hagyom kicsit, de amikor már nem tud mit kezdeni magával, akkor visszateszem azzal a magyarázattal, hogy az ő ágyacskája az igazi és legkényelmesebb, ahol ő a legjobban tud és szeret aludni.Na, ebbe általában beletörődik.
18. berdor (válaszként erre: 2. - Dorka29)
2008. aug. 7. 14:02

Szia!


Mi akkor vettük a léceket, amikor megtanult járni, 1 éves kora körül :)

A lányaimnak láthatóan nagyon tetszett, hogy van amiben ők dönthetnek ilyen kis korban :)

17. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. aug. 7. 13:17

Én meg azt gondolom, hogy nem baromság. Valahol meg kell tanulnia azt is, hogy leszállok az ágyról és egyedül mászok be. Ezt vagy két léccel vagy külön támasszal de valahogy meg kell oldani. A gyerek kiságy eleve alacosnyabb, mint egy hagyományos gyerekágy, na és már kéznél van, nem kell azonnal 20 e. forintot kiadni, főleg ha nincs azonnal miből és nem barmoltuk össze, mert mi is eltesszük a következő gyereknek. Az eddigi rács miatt fúrt lyukhoz csavaroztuk egy kisebb 10 cm. magasítót. Az én lányom is mindig szólt ha kiakart jönni, aztán egyszer meggondolta magát és egyedül akart kijönni. Nem sikerült és még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj.

De ez csak az én véleményem, mi így oldottuk meg jobb híjján. Így most ha fel kell kijön magától, vagy átjön hozzánk, nem sír, nem dünnyög és ha fáradt, magától bemászik és mondja, hogy á-á-á... Mivel ez nálunk bevállt, szeptemberbe veszünk gyereket ágyat és azon fog utána aludni.

16. Pitypang (válaszként erre: 12. - Dj.cica)
2008. aug. 7. 00:07

Én is pont ezért tervezem, hogy lassan a kiságy helyett kap a fiam egy ... mit is? Gyerek ágyat? A kiságy is gyerekágy... Na, szóval olyant, ami nem felnőtt méretű heverő, de a kiságynál nagyobb.

Szóval azért, mert ki-be kell rakosgatnom, mert mellettem alszik el és úgy viszem az ágyába. Amíg a rács bent volt, nem tudott kijönni és sírt. Így most kijön ha úgy ébred, de ha megfeledkezik a kijáratról, akkor sírva jelzi, hogy vegyem ki. Én is azért akarok ágyat, hogy ott aludjon el és ne az én ágyamban. Mondjuk mellébújok, elalszik és én megyek a helyemre. Vagy ha éjjel ébred, kicsit hozzábújok és ha elaludt, megint az ágyamba vonulok.

Szép remények, mi? :D

15. Pitypang (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2008. aug. 7. 00:01
Egyik ismerősöm mondta, hogy a gyereke rájött, hogy kell kivenni ezt a két lécet és amikor visszarakta, hogy ne másszon ki alvás helyett, a gyerek addig babrálta, míg kivette egyedül és kijött.
14. Pitypang (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. aug. 6. 23:59
A téma indító kérdése közepe táján olvasható, hogy a "kiszedhető 2 lécet...". ;) Direkt erre van kitalálva. Kicsit felfele kell nyomni és ki lehet venni. Mint a wc-papír tartón ahogy gurigát cserélünk. Már akinek olyan van, hogy a guriga vízszintesen egy kis rúdon van.
13. dj.cica (válaszként erre: 12. - Dj.cica)
2008. aug. 6. 23:22
na ezt jól leírtam sok hibával bocsi késő este van:)
2008. aug. 6. 23:21
hát mi egy éves már elmult és kovettünk két lecet de feleslegesen hisz nem érdekelte,inkább mi vettük ki nálunk már 15 hósan ágyba aludt ilyen körbe szivacsosba és nem bántuk meg hogy ágyba raktuk ilyen korán,de ez gyerekfüggö nagyon meg szülöfüggő.nekem a sok behajolgatás már nagyon rossz volt mivel mellettem aludt el és ugy tettem be meg nagyon tetszett neki a saját ágyikó jobban tud közlekedni.
11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. aug. 6. 23:19

Nem sértesz meg a véleményeddel.:)


Nem használom a kiságyat járókának én sem, viszont a lányom napközben pl. úgy alszik, hogy egy óra után mindig felébred, dünnyög egy kicsit, beszélget, játszogat, majd visszaalszik még egy órára.


Ha nincs ott a rács, akkor kimászna, és nyilván nem aludna vissza. Most még kicsi ahhoz, hogy kiszedjen a rácsot, ezért ez számomra a megfelelő megoldás. De ugye, ahogy nő, ez is változni fog.

2008. aug. 6. 23:12

Én nagyon sokat gondolkodtam már ezen 1, másfél évvel korábban is és akkor is csak ott lukadtam ki hogy ez egy hülyeség. Ha berakom a gyereket a kiságyba akkor azért rakom be, hogy aludjon. Ha felébderdt kiveszem őt onnan, mert most minek legyen már ott ha ébren van, ha az ágy alvásra való?!

Meg amúgy se akar a gyerek ott lenni, hiszen sokkal jobb móka míg anya pl. főz addig a műanyagflakonokkal játszani, szabdon mozogni, mint a kiságyban lenni.

Szóval én ezt továbbra is csak hülyeségnek tartom. Bocsi nem megsérteni akarlak, ez a véleményem.

9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Blerka)
2008. aug. 6. 23:06

Nincs gond az altatással, a saját ágyában szeret aludni, külön szobában.

kicsi korában aludt velünk, de ő igényelte a különalvást, azóta minden ok ezzel.


Amiért ezt kitalálták, amit lejebb már említettek, hogy amikor már ki tud(na) mászni a gyerek, de nem akarja a szülő,hogy kiessen és megüsse magát.


Kíváncsi vagyok, hogy ki, milyen okból szedte ki a léceket és kb. mennyi idős korban. Bevált-e, mennyi idő alatt szokták meg, stb. stb.


Csak kicsit fel akarok készülni arra, hogy mi várhat rám.:)

2008. aug. 6. 22:57

Kérdés:miért akarod,hogy a gyerek önállóan tudjon ki-be mászni?

Mint azt lejjebb olvashattad,előfordul,hogy megjelenik az éjszaka közepén a szobátokban.

A barátnőmék azért vettek nagyobb franciaágyat,mert a gyerek köztük akart csak aludni,miután az anyukája átrakta a rendes gyerekágyra.No comment...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook