Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altassam el 16 hónapos kisfiam fórum

Hogyan altassam el 16 hónapos kisfiam (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 7. 22:18
Márti: akkor viszont ugrasztani fog a csöppség, mert tudja, hogy "Anya úgyis ugrik egy hangos szavamra." :( Esetleg a védőnő nem tud tanácsot adni? A napokban érdemes lenne felkeresni, hátha. Babamasszázs?
26. KLMárti (válaszként erre: 6. - Cfbf9bf4af)
2009. aug. 7. 22:17
Csak ezt sajnos én sem bírnám.
25. KLMárti (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. aug. 7. 22:16
Igen, nekem is ez a gondom ezzel a módszerrel. Meg az, hogy nem vagyok biztos, hogy eredményes. És ha nem használ, akkor nem akarom így gyötörni Kristófot. Ezeket az 5 perceket is nagyon nehéz elviselni, nem hogy órákon át sírassam őt.
24. Belle Morte (válaszként erre: 23. - KLMárti)
2009. aug. 7. 22:15
Akkor bocsánat, félreértettem. :) Visznt ha továbbhagyod sírni, nem végig, de ha egy idő után még sír (lehet az akár pár perc, kb 5), tényleg baja lehet. Akkor érdemes odafigyelni, de lehet tényleg csak próbára tesz. Néha próbáld, várj, hátha megnyugszik egyedül is. nincs pelusa, állatkája, amitől megnyugszik? Nekem a pelus volt a mindenem, mert jó "Anyaszaga" volt, és attól megnyugodtam. :)
23. KLMárti (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2009. aug. 7. 22:13

Szabolcs, a férjem sokat szokott segíteni, nem csak hibáztat. A "hagyom sírni, majd megunja" módszer nekem is megfordult már a fejemben, de még nem győztem meg teljesen magamat, hogy helyes lenne-e ez. Nagyon durva módszernek tartom. Meg ez Szabolcsnak abszolút nem tetszene.


A babafürdetőt viszont kipróbálom majd.


Köszi szépen!

22. KLMárti (válaszként erre: 3. - Novehaki)
2009. aug. 7. 22:09

Korábban egy szobában aludtunk Kristóffal, de épp most alakítjuk át a szobát, választjuk ketté, hogy külön helye legyen. Mi pedig addig is kiköltöztünk a nappaliba.

Erre azért volt szükség, mert férjem nagyon hangosan horkol, néha én is. És sokszor tapasztaltuk azt, hogy amíg nem voltunk vele egy szobában, addig nyugodtan aludt, viszont amint bementünk aludni, 20 percen belül ébren volt. Amióta kiköltöztünk, jobb lett a helyzet, (már nem 10-szer kel fel éjszaka, csak 4-5-ször).


Ezért sajnos az nem lenne nekünk jó megoldás, hogy magunk mellé húzni az ő ágyát.


Most először azzal próbálkozom, hogy megpróbálom rövidíteni a nappali alvását, aztán ha nem segít, akkor kipróbáljuk, hogy este később fektetjük le.


Köszi szépen!

21. Belle Morte (válaszként erre: 19. - Cfbf9bf4af)
2009. aug. 7. 22:05

Nagyon szívesen, én imádtam, remélem segítek, vagy emlékeket idézek fel vele. :)


Móricz Zsigmond: Iciri-piciri


Volt egyszer egy iciri-piciri házacska.

Ott lakott egy iciri-piciri kis macska.

Volt annak két iciri-piciri kis ökre,

rákaptak egy iciri-piciri kis tökre.

Csizmát húz az iciri-piciri kis macska,

hová lett az iciri-piciri barmocska?

Bejárja az iciri-piciri kis erdőt,

s nem leli az iciri-piciri tekergőt.

Bejárja az iciri-piciri kaszálót,

s nem látja az iciri-piciri kószálót.

Rátalál egy iciri-piciri kis tökre,

bánatában iciri-picirit meglökte.

Felfordult az iciri-piciri tököcske,

benne a két iciri-piciri ökröcske.

Megörült két iciri-piciri ökrének:

Vége van az iciri-piciri mesének.

20. KLMárti (válaszként erre: 2. - Roni24)
2009. aug. 7. 22:03

Szia Roni!

A leírásban nem voltam teljesen egyértelmű. Szabolcs, a férjem sokat segít az altatásban. Főleg, amikor én már teljesen kiakadok. Sokszor ő az, aki inkább bemegy, és félórákon át sétálgat Kristóffal, csak ne hagyjam még 5 percig sírni őt. De a vége a legtöbbször mégis a szopi.


Napközben elég sokat szokott aludni. Reggel fél 7 és fél 8 között szokott ébredni. Ha jól bírja magát, akkor csak dél és 1 óra között szoktam őt lefektetni, és ilyenkor sokszor közel 3 órát alszik. (Ha nyűgösebb az éjszakánk, olyankor előfordul, hogy délelőtt alszik 2 órát és délután még másfél-2-t, de ez nem sűrűn fordul elő).


Este többnyire 7 körül van fürdés, és fél 8 körültől kezdődik a cirkusz, ami sokszor este 10-ig is eltart.


Cumit az elején próbáltam adni neki, de igazából nem szerette. Most meg már nem akarnám rászoktatni.


Amikor cicizik, olyankor valóban eszik is, de ugyanakkor nyugtatja is magát vele.


Nappal többet ébren tartani: azt lehet, hogy megpróbálom, de ma pl. kevesebb, mint 2 órát aludt csak, óriási nagyot sétáltunk is, (megkerültük a háztömböt, 800 m. 1 órán át gyalogolt). Szóval ki volt fárasztva. És még így is kb. másfél óra alatt sikerült csak elaltatni.


Azért megpróbálkozom vele.

19. cfbf9bf4af (válaszként erre: 18. - Belle Morte)
2009. aug. 7. 21:59
Ird le kérlek ezt a versecskét, mert én már nem emlékszem a szövegére :( Légyszi!!!!
18. Belle Morte (válaszként erre: 15. - Dorottya84)
2009. aug. 7. 21:57

Kisebb korunkban mi is így alszunk el, sőt ha anyu itthon van, mikor már lefekszem (nem együtt élünk, az ő házában élek) mai napig van egy versike, amit elmondatok vele. Az iciri-piciri. Lehet ismeritek. :) És nekünk is ezeket suttogták, ha nem is szó szerint és megnyugtatott. Ha baj van mai napig megnyugtat, meg a tudat, hogy ANYU! :) Anyu mindent megold, mindenben segít, ő az Isten. :) Nálam legalább is. :)


ancsyangel: ez az igazság. Nagyon jól csinálod szerintem. :)

17. ancsyangel (válaszként erre: 14. - Belle Morte)
2009. aug. 7. 21:54
köszönöm szépen :)
2009. aug. 7. 21:51

Sziasztok!

Bocsi, csak közben befejeztem az altatást. Köszönöm mindenkinek a választ. Elkezdem az elejéről, és válaszolok mindenkinek.

Márti

15. Dorottya84 (válaszként erre: 11. - Cfbf9bf4af)
2009. aug. 7. 21:51
Tudom erre külön odafigyeltem azt pl sosem csináltam hogy elaludt a mi ágyunkba és átvittem az övébe éjszak pont ezért amit tet is leírtál mert megijed és nem érti........mindig mondtam is neki már pár hetes korától hogy szopizunk és aztán alszunk mindig mondom a füébe suttogom hgy nagyon szépséges álmokat és nagyon szertem mindig így aludt el........ám egyszer (szerintema az első fájdalmasabb fogzás miatt jött ez elő)
14. Belle Morte (válaszként erre: 12. - Ancsyangel)
2009. aug. 7. 21:50
Hú de szuper! Ez nagyon ügyes megoldás, gratulálok! :)
13. Belle Morte (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. aug. 7. 21:49
Már 16 hónapos a baba. A piciket természetszerűleg nem hagynám én sem sírni. Unokanővérem a 11hónapos babájánál játszotta ezt be (2 babánál is) és rájöttek, nem ugraszthatják ok nélkül a szülőket, és rászoktak, hogy akkor jeleznek csak, ha tényleg baj van, a szeretetet amúgy is megkapják, ez tuti. Nem szeretem ezt a módszert én sem, de ha a dédszülőknél is bejött már, van benne ráció. Nem kell azt a csöppséget mindig sírni hagyni, de néha nem árt.
2009. aug. 7. 21:47

az én kisfiam 17 hónapos 2 hónappal ezelöttig ő is fennt volt többször! Ebben a melegben lehet a szomjuság miatt kell fel a kisfiad! az enyémet ha megammellé veszem vergődik és nem akar elaludni mert nagyon izzadós mellettem egy szál pelusba is izzad! Kiságyba nincs mellette takaró csak a kedvenc kispárnái viszont az ablak csak résnyire van nyitva a friss levegő miatt! visszatérve a témára 2 hónapja mellé tettem a kiságyba az üveget felsirt ugyanugy mint addig de nem keltem fel (pont akkor volt eltörve a lábam :S )hozzá ő megtalálta az üveget ivott és láss csodát visszaaludt! pár nap alatt hozzászokott ehhez! Mára beállt az a rend hogy:

19:30kor pancsi

20:00 1üveg tejcsivel lefekvésés utána egyedül elalvás

mielött én elalszom beviszem neki az inniét ő éjszaka a vizet is megissza mert tényleg szomjas :)

és akkor min reggel 7ig de van hogy 9ig ugy alszik mint a bunda és igy már délbe is csak 1* alszik :)

11. cfbf9bf4af (válaszként erre: 10. - Dorottya84)
2009. aug. 7. 21:44

A suttogo könyvet tudom nagyon ajánlani!

Abban is azt irja a szerző, hogy a gyermeket ott altassuk el ahol késöbb az éjszakát tölti!

Elalszik a fotelben, vagy anya melett az ágyben, aztán a kiságyben ébred fel, és ettöl megrémül!

Pici még és nem érti miért nem ott van ahol elaludt!

Ez nagyon fontos!

2009. aug. 7. 21:41

Nekem a kisláyom kb 8 hónapos koráig minta szerűen aludt este fürcsi kaja és alvás,volt hogy már kaja közbe de ha ébren betettem az ágyba akkor max 5perc és már szunyókált is.........de aztán

valami megtörte ezt a remek alvást(szerintem az hogy napközbe azt a két alvást a mi nagyágyunkba tőltötte)na ebből az lett hogy este már csak úgy volt hajlandó elaludni hogy mellette kellett lennem,ott űltem a kiságya melett(külön szobája van az első naptól kezdve)és próbáltam lefogni hogy ne forgolódjo annyit mert már ugyan majd leragadt a szeme de össze vissza forgolódott mint aki nem találja a helyét ezt úgy oldottam meg hogy átkaroltam de csak annyira hogy jobbra meg balra tudjon fordúlni de térdepelni állni már ne..........éjszakánként meg felsírt és nem lehetett semmivel sem megvígasztalni csak ha bevittük a mi ágyunkba akkor maradt csendbe.............na ja jól elrontottuk......azóta is este már kaja közbe elalszik vagy ülök az ágya mellett és úgy, de hajnalba az apukája ébresztő órája csörgése előtt felkel és "sírdogál,nyüsszög" és aztán már nem is kűszködünk csak átvisszük és ott forgolódik de embertelen módon(egyik hajnalba arra keltem hogy szájba rúg....fel is repedt a szám)de nem tudunk mit csinálni már mindent megpróbáltunk........napokig a fotelbe űltünk és ott is elaludt de ahogy beraktam az ágyába akkor kipattant a szeme

A TI problémátok még nehezebb mert nálatok szopi is van,mi lenne ha lefejnéd a tejet és üvegből adnád neki???? Vagy valahogy tényleg elnyújtaniaz alvást esetleg kihagyni a reggeli alvást........

Én már nem értek egyet ezzel a hagyjuk ordítani .....számtalanszor próbáltam de ezek a kis szarosok :0))) nagyon kitartóak nálunk sorra Ő nyeri a csatákat.......pedig én nagyon kitartó vagyok de mikor már hnapokig kísérletezel és semmi sem használ ,beletörődsz hogy egy ksi törpe irányít........

2009. aug. 7. 21:39

Szia:)

Bocsi, de látatlanban azt tudom kérdezni, hogy jók az otthoni körülmények? Vagyis: Ti jól megvagytok egymással? Nem lehet, hogy a kisfiad a köztetek lévő feszültséget érzi?

Vagy talán az a problémája, hogy zavarja a fény, vagy a hang, vagy valami hasonló?

2009. aug. 7. 21:39

a férjedet se hibáztasd hanem kérd meg hogy segítsen leht hgoy segítene csak nem tudja hgoy hogyan ezt is együtt kell megoldanaotok mind aminden mást is hidd le együtt menni fog


a babót meg sirni ne hagyd csak úgy henm legyél ott vele mindig, már nem olyan pici mondhatod is neki hgoy nem tusdzs vele sétélni mert elfáradtál de azért itt vagy vele és nem hagyod egyedül semmiképpen

7. cfbf9bf4af (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. aug. 7. 21:39

Egy 16 hónapos már nem annyira kicsi, hogy csak akkor sirjon, ha tényleg valami fizikai baja van!

Már annyira okos, hogy tudja, igy befolyásolhatja a szüleit!

6. cfbf9bf4af (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. aug. 7. 21:38

Szia!

Te magad irtad le a probléma megoldását!!!! Amikor kimész a szobából, és ordit a kicsi, ugysem hagyja abba, mert tudja, hogy visszamész!

Elhiszem hogy szörnyű, de hagyd egy este hagy aludjon el sirva... :(

Ha a férjed nem birja akkor küld el egyik péntek este haverokkal sörözni!

5. Roni24 (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2009. aug. 7. 21:32

Bocsánat, itt közbevitatkoznék egy kicsit! :))


Ettől a "hagyd sírni, majd megunja" szövegtől kinyílik a bicska a zsebemben! X((


Félre ne értsd, nem téged okollak, hisz te is csak azt mondod amit hallasz, nem a saját tapasztalataidat!

Én tapasztalatból mondom, hogy egy baba soha nem sír ok nélkül!

Ha egy baba kiegyensúlyozott, és nincs nagyobb baja, nem sír CSAK ÚGY! Főleg nem az ilyen picik!


Miért is sírnak? Éhesek, szomjasak, pisisek, kakisak, fáj a hasuk, betegek, vagy csak egy kis babusgatásra vágynak, és esetleg még a túlfáradástól lehetnek sírósak! Ennyi! Heccből nem sírnak, soha, pláne nem azért, hogy anyucit nyaggassák! Szívtelenségnek tartom ha valaki csak úgy hagyja sírni a babáját, bár mindenki úgy nevel, ahogy neki tetszik, csak nem mindegy, hogy a kicsi mit érez mindeközben! Szerintem!

2009. aug. 7. 21:19

A férjeddel ezt beszéld meg, besegíthetne, mint hogy okol, ez igaz.


Amúgy: az oldalkocsis megoldás tényleg bejött, unokanővéremnek 5babájva na. :) Meg az is, ha sír ráhagyod, majd megunja. Az a pár nap kemény lesz,d e rájön, hogy nem érdemes a cirkuszt csinálni, és a korábbi fektetés is könnyű. Én 20vagyok, igaz nincs babám még, de a johnsonsnak van a levendulás babafürdetője, attól még felnőtt fejjel is jókat alszok és nyugodtan, meg hamar. :)

2009. aug. 7. 21:12

szia


nem tudom hgoy külön szobában alszik e de ha igen akkor javaslom az oldalkocsi megoldás nekünk ez vált be mind a két lányommal mikor picik voltak és ahrmadikat is így tesszük majd, ez annyit jelent hgoy a kicsi ágyát tedd közvetlenül a te ágyad mellé és akkor bármikor tudod simogatni meg puszit adni nek ia szoptatás is könnyebb jóval.


amúgy nekünk a középsővel voltak ilyen gondjaink de aztán a fáradtság miat mi azt találtuk ki hogy nem sétálgatok vele hanem leülök és úgy maradok hát ennek a következménye az lett hgoy 3 napig ordított de aztán belenyugodott hiszen ott volt velem csak nem sétálgattunk azátn mikor ezt megszokta akor jött az hgoy a kiságyába ami úgy volt ahogy leirtam beletettük és simogattam ekkor is pár nap sírás következett de megérte.


a 2 óra cirkuszt pedig old meg úgy hogy később fekteted le, vagy a délutáni alvást tedd előbbre ez is csak megszokás kérdése.


a lényeg hgoy a picit semmiképpen ne hibáztasd :)



kitatár ki fog alakulni hidd el, az elején egy kicsit bekeményítesz és utána már menni fog és pár hónap múlva már csak nevettek az egészen

2. Roni24 (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. aug. 7. 21:10

Szia!


Ne haragudj, de a férjed lehetne kicsit megértőbb, esetleg próbálkozhatna ő is valamivel, ahelyett hogy azzal bombáz, hogy "találj ki valamit!" :S Na mindegy, ez a ti dolgotok!


Nemtudom mennyit alszik napközben a kisfiad, az én kislányom most 9 hónapos és napközben már csak egyszer alszik! Reggel felébred 8-9-kor, délután elalszik 13-14 óra körül, 15-16 órakor ébred, és este 20-21 körül alszik el, és reggelig húzza!

Esetleg próbáld nappal többet ébren tartani, hogy estére rendesen kifáradjon!


Kisfiad nagyon cicifüggő úgy látom, cumit nem próbáltál neki adni esetleg, vagy nem jó neki? Amikor cicizteted csak nyugtatja magát, vagy eszik is rendesen?

2009. aug. 7. 21:00

16 hónapos a kisfiam, és mind a mai napig nem tudja átaludni az éjszakát. Minden éjjel visítva ébred legalább 3-4 alkalommal, és addig nem hagyja abba a sikítozást, amíg cicit nem kap.


Szopin kb. fél óra alatt elalszik, utána visszaviszem az ágyába, és max. fél óra múlva újra fent van.


Próbáltam, hogy sétálgatok vele, ringatom, beszélek hozzá. Semmi nem jó. Már ott tartok, hogy éjféltájt, mikor először ébred, magunk mellé veszem, és reggelig ott alszik velünk. Így "csak" 3-szor ébred.


A másik gondom az esti elalvás. Bármit csinálok, estére mindig nagyon felpörög, és 2 órán át kínlódok, mire végre el tudom altatni. Cicivel kezdek, ringatom és énekelek neki, beteszem az ágyába és kijövök 5 percre. Azalatt végig ordít. Újra visszamegyek, kiveszem, sétálgatok vele, ringatom, beteszem, elbúcsúzom és kijövök. Így járok be 5 percenként, ő pedig ordít.


Férjem ezt már nem tudja elviselni, hogy minden este ez a legalább 2 órás cirkusz megy. Azt mondja, találjak más megoldást, mert ő ezt nem bírja hallgatni. Én sem, de nem tudom, mit változtathatnék. Kérlek, segítsetek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook