Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy neurológiai és egy MRI vizsgálat? fórum

Hogy zajlik egy neurológiai és egy MRI vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 9. 13:14
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2013. jan. 9. 12:08

Én kaptam kontraszt anyagot, de semmi rosszullét nem volt.

Nemrég CT vizsgálatom is volt, ott is kaptam kontraszt anyagot. Rosszullét nem volt.

2013. jan. 9. 12:04

Nem biztos, hogy adnak kontrasztanyagot. Nekem kétszer volt MRI-m, sosem adtak.

Kísérő nem kell.

5. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 2. - Britta1)
2013. jan. 9. 12:03
A neurológiát nem tudom,Az MRI-ben semmi extra,befekszel abba a csőszerű gépbe,kicsit zakatol,elég sokáig tart.Engem az zavart,hogy derékig vetkőzni kellett,és adtak egy pelust takarónak nagyon,nagyon fáztam.Ki lehet bírni,valami jóra,szépre kell gondolni.
2013. jan. 9. 12:03

Szia! Ne félj az MRI-től. Nekem kétszer is volt. Ha agyi felvételt készítenek, akkor ráfektetnek az "asztalra", rögzítik a fejed egy ráccsal, hogy ne tudd mozgatni. Kapsz fülvédőt is. Utána behúznak a gyűrűbe. Nekem adtak a kezembe egy "pánik-gombot", hogy ha bármi gondom adódik, meg tudjam nyomni.

Kb 8 perc volt az egész. A gép valóban jó hangos, de kibírható.

Nem fogsz elkábulni, semmi bajod nem lesz. Kiszállsz a gépből és indulhatsz is. Mondjuk én nem kaptam kontraszt anyagot, lehet attól egyéni érzékenység miatt rosszul lét. De ezt a részét nem tudom igazán.

Remélem semmi komoly. Jobbulást!

2013. jan. 9. 12:01

Szia! Nekem már több mint 5 éve volt ilyen vizsgálatom. A neurológia vizsgálaton reflex vizsgálatot végeztek, kikérdeztek mindenről. Szemészetre is elküldtek, szemfenék vizsgálatra.

Az MRI-nél pedig be kell feküdni egy gépbe, vénásan kapsz egy kontraszt anyagot, majd a gép elvégzi a vizsgálatot, addig mozdulatlanul kell feküdni, közben hangszórón át tájékoztatnak, hogy mikor mit csinálj. Pl. levegő vétel..stb.

Kicsit zajos a gép, de nem kell félni. Nyitott a gép.

2013. jan. 9. 11:56

A napokban fogok menni kivizsgálásra, mert már hetek óta fáj a fejem, hányok, szédülök, elfelejtek dolgokat, nem tudok koncentrálni. Lehet, hogy csak kimerült vagyok, vagy a stressz váltja ki ezeket belőlem.

Félek, hogy el kell majd végezni egy MRI vizsgálatot.

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy miket kérdez az orvos a neurológiai vizsgálaton, mikor csináltat MRI-t? Ez meddig szokott tartani? Könnyen végig lehet csinálni? Titeket nem zavart a kis hely és az erős hang, amit a gép adott ki magából? MRI után mennyire kábult az ember? Egyedül haza tud menni, vagy jobb ha van mellette kísérő?

2013. jan. 9. 11:53
Hogy zajlik egy neurológiai és egy MRI vizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook