Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy vennéd rá a férjed, hogy fogyjon le a kedvedért? fórum

Hogy vennéd rá a férjed, hogy fogyjon le a kedvedért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - Pan Dóra)
2012. júl. 19. 16:31
A jelenlegi életvitele, étkezése és a csak saláták között elég sok átmenet van.
33. syria (válaszként erre: 31. - Pan Dóra)
2012. júl. 19. 16:30

Csakhogy lehet, akkor már késő lesz, mert beszerzi magának a túlsúly okozta kórságokat (magas vérnyomás, cukorbetegség, stb.).

Az én párom is kemény vasas, és egyéb fizikai munkát végez, mégis lefogott (önszántából) 20 kg-t. Mert rájött: hosszútávon ezzel jót tesz magának.

Abban viszont igazad van, hogy "A párunkat nem azért szeretjük mert kövér vagy sovány, hanem azért, mert a társunk jóban, rosszban."


A fórum indítója csak úgy tud segíteni a férjén (addig is, amíg nem tér jobb belátásra), hogy egészséges ételeket, italokat tart otthon és azokból csomagol neki. És erősen reménykedik, hogy élete párja nem téved be egy-egy gyorsétkezdébe. :)

32. THM-01
2012. júl. 19. 16:24

A 24-es és 26-os veszélyes is lehet. Nem mindenkire hat ám ez a stílus - sőt rosszra is fordulhat.


Azokkal értek egyet, akik az előretervezést javasolják: ha te készítesz neki egész napra ennivalót, akkor talán nem lesz annyira kiéhezve estére, hogy felfalja a hűtőt.

Bár arról nem írtál, hogy napközben mit eszik....

31. Pan Dóra (válaszként erre: 28. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 16:20
Ezek szerint kemény fizikai munkát végez. Nehogy már salátákkal, meg Norbiféle őrültségekkel akarjátok etetni!!! Azt eszik, ami jólesik neki, és amitől van ereje dolgozni. A párunkat nem azért szeretjük mert kövér vagy sovány, hanem azért, mert a társunk jóban, rosszban. Majd ha ő akarja, fogyókúrázik...
30. globus (válaszként erre: 28. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 16:17
Ismerős, amit mondasz :) Fizikai munkát végzők hajlamosak azt mondani, hogy "mozgok én eleget!", és nem értik meg, hogy a megszokott rutinmunka nem olyan. Jó, bizonyos munkák valóban kemény fizikai állóképességet követelnek, melyhez kalória utánpótlás is kell, de az esetek többségében nem erről van szó. Sajna egy ülő munkás is simán fel tud zabálni 5 ezer kalóriát csipszekből, cukros üdítőből, csokiból, fagyiból, zsíros húsokból, lisztes cuccból. Amivel mellesleg még minőségi éhezése is van, hiszen nincs benne vitamin, ásványi anyag, szükséges nyomelemek.
29. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 16:07

Egyrészt kiiktatnám otthon a finomított alapanyagokat, másrészt megmutatnám neki ezeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

28. orsibigyu (válaszként erre: 26. - 74f8c12b8e)
2012. júl. 19. 16:03
Nincs akkora baj vele, hogy ne tudna mozogni. Vasmunkaban dolgozik, nem csak pocakos de vallas is, eros.
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:59

A fogyókúrás kajákról nem is kell hallania. Szépen megveszel mindent, mert neked az kell, te azt szeretnéd enni, aztán meg úgysem fogja látni, hogy mit mivel főzöl. :o)

Különben így elég lehetetlen, mert ha dupla adagot eszik, és úgyis felfalja utána még ez egész hűtőt, akkor mégsem csaphatsz a kezére.

Szerintem a legtöbb, amit tehetsz, amit írtam. Reggel várja a kész ebéd, amit visz magával, meg valami harapnivaló délutánra, így talán kevésbé lesz ingere fridzsidert fosztogatni este.

2012. júl. 19. 15:58
Ha másképp nem megy,én a hiúságára hatnék:tudom,hogy durva,de elkezdeném bámulni a nála vékonyabb pasikat,és megjegyzéseket is tennék,hogy mennyivel vonzóbb volt,mikor még rendesen tudott mozogni.Valószínű megbántódik,utána ezt ki kell belőle simogatni,de a lényegre remélhetőleg felfigyel.És ezzel egyidejűleg vedd elő a fiatalabb kori fotóit,és dicsérgesd.
2012. júl. 19. 15:57
Ami lényeges, hogy 5 éve tartja is a súlyát. És már salátát is eszik - hússal :)
2012. júl. 19. 15:50

Én elmondanám neki, hogy nem tetszik!

Ha nagyon nem akar és elvárja, hogy hájasan is szeresd akkor lecseréled! :)

Fontos, hogy tetszünk és kívánatosak maradjunk a párjaink szemébe és nem csak az első időben.

Előbb utóbb megunja az ember a másikat, de jobb utóbb. Én irtóztam mindig a kövérektől (no persze a csontsovány) pasiktól is. Nem is volt ilyen barátom. Nagyon kiábrándító és egészségtelen.

Remélem kapsz értelmes tippeket. Nagyon ellustulhatott a férjed s elvárja, hogy így is kívánd...

:/

23. csgybzs (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:50
Ajjaj..... ez elég cudarul hangzik így. Pedig nem akarásnak nyögés a vége sajnos. Csak az egészséget félted, vagy úgy érzed hamarosan érzelmileg is kihat a kapcsolatotokra? Ő nem tart ettől? Vagy úgy van vele, hogy házasság, gyerek, most már mindegy, mert minden megvan? Nem valamilyen lelki probléma ölt testet a túlsúlyában?
2012. júl. 19. 15:49

Az én férjem se akart sokáig fogyni. Ha valami salátafélét tettem az asztalra, közölte, hogy ő nem nyúl :)

Én elfogadtam, szerettem olyan mackósan.

Aztán eltelt 17(!)év és a kis fejében megmozdult valami. Több mint 30kg-ot fogyott némi odafigyeléssel. Büszke magára, és mindenkinek mondja: minden az agyban dől el.

21. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:49
Én azt javasolnám, hogy reggel csomagolj neki ételt, amivel csak annyi dolga van, hogy kinyitja a dobozt és megeszi. Az édességeket meg megpróbálnám minél energia és szénhidrát mentesebb nasikra lecserélni.
20. 85a4a01a64 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. júl. 19. 15:48

Hát azért, mert valaki nem egy elhízott zsírpaca attól még nem kigyűrt barom...

minden hozzászólásodban csak a két végletet ismered.

19. orsibigyu (válaszként erre: 15. - Ms.Sesam)
2012. júl. 19. 15:48
A baj, hogy o vezet, en nemreg kaptam csak jogsit, es varandosan nem vezettem, most szoptatok. Evekig sportoltam. Itthon a szeme lattara tekertem le 45 perces kardioedzeseket.. Evekig 21 eves koratol 24 eves koraig, minden masodik nap. Nem kapott kedvet. Most 2 pici gyermekkel vagyok itthol. Nem tudok, es mivel szoptatok, epp nem is javalt sportolni. Mindig itthol csinaltam, mert nem vezetek. Bevasarolni is egyutt megyunk, es hallani sem akar fogyokuras kajarol, tk lisztrol, stb. Mar az nagy dolog, hogy sikerult leszoktassam a festett szensavas uditokrol. Hianyzik az elhatarozas. Addig meg van kotve a kezem.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:42
Szerencsére az én férjemnek igénye van rá magától, hogy jó karban tartsa magát. Amúgy ha kicsit meghájasodna, akkor finoman, de egyértelműen megmondanám neki, hogy nem tetszik a sörhasa vagy az úszógumija.
2012. júl. 19. 15:41

Egészséges ételeket kéne főzni.Most érdemes elkezdeni, mert ilyenkor könnyebb a nehéz ételeket lecserélni.

Szerintem senkit nem lehet rávenni arra, hogy más kedvéért lefogyjon...

16. csgybzs (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:37

Ha a rendszertelen élete és a túlhajtottság játszik közre az elhízásában,akkor próbáljatok megosztozni a terheken és valamilyen rendszert vinni az életetekbe. Legalább időpontok terén. Aludjon eleget, igyon sok folyadékot, legyen beiktatva heti pár óra mozgás (akár tollasozás egy parkban).

Én elhiszem, hogy feszített munkatempó mellett kisebb gondja is nagyobb a fogyózásnál... de azért te elég sok mindent tudnál neki ebben segíteni...

15. Ms.Sesam (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:36

Szerintem megprobalhatnal olyan eteleket venni otthonra, hogy este ha hazaer ne legyen eselye sem edesseget enni, mert csak rendes etel legyen a hutoben.

Sokat szamit mellette az is, hogy ha te elkezdenel rendszeresen mozogni, sportolni lehet hogy nem egy het elteltevel, de idovel szinte biztos, hogy rajonne, muszaj tartania a kepest.

Akkor meg mar kozosen is jarhatnatok edzeni, tornazni, hetvegente kirandulni, mozogni.

Ezek nem lennenek celravezetoek szerinted?

14. orsibigyu (válaszként erre: 7. - A24ba94ad5)
2012. júl. 19. 15:36
Nemreg gondja volt a majaval, kicsit remeltem ez majd felnyitja a szemet es odafigyel jobban arra mennyit eszik, mert a mennyiseggel van a baj. Meg lehet nezni a kepeimet. Ugyanazt esszuk, de en nem vagyok kover. Csak o mindenbol duplaadagot es utana kutatja a hutot a tobbi nasolnivaloert.. szoval ahogy jo majeeredmenyei lettek abbahagyta a dietat es azt az 5 kilot amit leadott vissza is hizta.
2012. júl. 19. 15:36
Az ferjem 80 kg volt mikor megismerkedtunk a 190 cm-hez.Ma 115kg:)Es en igy imadom ahogy van,a pocakjaval egyutt.Neha eszebe jut,hogy fogyni kellene,de nem gorcsol ra.Ha a te ferjed igy erzi jol magat sulyfolosleggel,akkor ahogyan javasoltal probalj meg egeszesegesebben fozni,iktasd ki a feher kenyeret,edessegeket az etrendbol.Igy lemegy par kilo.
12. Életkezdés (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 15:35
készits neki finom édességeket cukormentes egészséges hozzávalókból minden tele van már ezekkel az updates akármikkel ne legyen más otthon csak olyan és étkezősnél is mellőz sok mindent cseréld le a lisztet stb ha anyagilag nem megterhelő...nem kell azt neki tudnia miből készited:))))a férjem 100kiló körül van el tudom képzelni a te párod mekkora alkat lehet az a 30kiló minusz eü szempontból jó lenne neki szerintem.
2012. júl. 19. 15:32
nálunk én vagyok a motiváló :) mióta fogytam 10 kilót már ő is minden nap "nem ér rá tornánzni" multkor bevásárolt magától magának salátát :)
2012. júl. 19. 15:29

Mikor megismertem 16 evesen 80 kilo volt, sportos, alomjo pasi. Mikor osszejottunk olyan volt mint egy alom, hogy ez a jo pasi engem szeret. Teltek az evek, az eskuvonkon mar 116 kilo volt. Kisse tulsulyosnak nezett ki a2 meterevel, de nem volt olyan rossz. Most 130kilo. Most sem annyira kover mint ahogy gondolna az ember mikor 130 kilorol hall, de azert pocakos es mar nem a regi. 26 eves. Elovettem egy regi kepet ma es rajottem, hogy mennyire szeretnem ha a regi lenne.

Hogy jutott idaig? Gyermekkent mindig ducika volt. Mikor en megismertem sportolt es nyult gyorsan. Kesobb abbahagyta a sportot, ceget alapitott es nagyon elfoglalt lett. 21 evesen osszehazasodtunk, es csaladja lett. A ceg es a csalad teljesen lefoglalta. Rendszertelenul eszik, este kiehezve mindent felzabal amit talal. Szereti az edesseget utalja a zoldseget. Mit mondjak meg,ez eleg is.

Mindennel probaltam mar meggyozni, szep szoval, jopeldaval, szidtam is, a 2 gyermekere egeszsegere hivatkoztam. De semmi nem gyozte meg. Ma mikor elovettem a kepet ujra eldontottem, hogy probalom meggyozni.... de hogyan? Mit mondhatnek neki. Tudja mit erzek, tudja, hogy igy is szeretem es mellette allok, de nem fogja fel, mennyire tetszett ugy, es mennyire megnyugtatna, ha a geyrmekeim apja egeszsegesebb lenne. Sajnos a tuti fogyokurat sem talaltam meg neki. Probalkozott szgeny, de azeletstilusaba nem illik semmi igazan hatasos fogyokura.

2012. júl. 19. 15:27

Ne miattam fogyjon le, hanem maga miatt. Én sem miatta fogyózom, hanem mert nem érzem magam jól.


Mi néha együtt tornázunk, sétálunk, biciklizünk. Viszont, ha önmaga miatt nem akar, akkor kár is erőltetni. Mennyi feleslege van?

2012. júl. 19. 15:25
Szerintem főzz neki úgy.Cukor helyett édesítővel,sima liszt helyett TK liszttel,fehér kenyér helyett TK,vagy rozsos kenyér,ilyesmi.Már ennyivel is sok lemegy.:-) És ha kedvet,kap,hátha mozogni is elkezd.De ez csak úgy megy,ha te is ezeket eszed.:)
2012. júl. 19. 15:22
Az én párom sokat fogyott. Ő is szerett volna leadni néhány kilót. Nem volt semmilyen megvonás, csupán mértékletesség, főleg az édességben és cukorban. Sokkal jobban érzi így magát. Én nem kértem tőle ugyan, de bíztattam. Orvos is javasolta neki, így győztek az ép érvek.
2012. júl. 19. 15:19
Neki kell éreznie ennek a szükségét...
2012. júl. 19. 15:18
Nem emlegetném a témát, csak neki állnék egészségesen főzni, odafigyelni arra, hogy mit eszik és esténként elcsalni egy kis sétára!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook