Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy vennéd rá a férjed, hogy fogyjon le a kedvedért? fórum

Hogy vennéd rá a férjed, hogy fogyjon le a kedvedért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. júl. 21. 19:01

Ismered ezt a reklámot?

[link]


Nálunk mindkettőnk esetében aktuális kérdés a kövérség, de a párom esetében főleg. Mikor először láttuk ezt a tv-ben, csak egymásra néztünk döbbenten. Mit mondjak, ütött.

És persze nem ennek hatására kezdtünk közösen salátázni (nála a cézár sali a kedvenc), de bizony azért motivációnak ez is ringben van még mindig. Sajnos a női változata nem sikerült olyanra, ami igazán hozzám szólna, de hát nekem eddig sem a motiváció hiányzott, hanem az akaraterő. Azt viszont jelentősen növelte, hogy a párom végre elszánta magát.

63. orsibigyu (válaszként erre: 62. - Poly13)
2012. júl. 21. 16:25
Talan ez lesz a megoldas. Finom reggelik keszitese. Csak ahhoz fel kell keljek, es ez az atvirrasztott ejszakak utan, nem mindig olyan egyszeru. De meg kell probaljam. Csak az lesz szivas ha megsem ul le enni. Mert lusta am o is es inkabb 10 perccel tovabb alszik, semhogy egyen. De talan az illatok elcsabitjak. Reggeliotletek amik csabitoak lennenek????
62. poly13
2012. júl. 21. 13:20
Az egész hülyeség, maga a fogyókúra gondolata is. Van egy jó mondás, hogy mi nők, ha okosak vagyunk irányíthatjuk a párunkat, úgy, hogy ő észre se vegye. Lehet, hogy kezdetben egy kicsit több idődbe tellik, de megéri. Hét végén vagy munka szüneti napon elkezdeni a legkönnyebb, mivel aki nem szokott reggelizni, az nem is kívánja általában. Készíts finom reggeliket, most itt van a paprika, paradicsom és sok egyéb szezonja, tállald ízlésesen, kedvesen invitáld. Hidd el beleesik a csapdába. Napközben is egyetek rendesen, de este már csak keveset. Este menjetek el sétálni, táncolni, vagy valahova, ahol lehetőleg nem lehet enni és inni. Igyekez rászokatni a reggelire, ha nem lesz kiéhezve az egyes étkezések között, akkor egy idő után megindul a fogyás. Az esti evés a legrosszabb. A bolti gyümölcslevek helyett ajánlom a saját készítésűt, ezek nem tartalmaznak egyéb anyagokat. és a boltiak nem segítenek, mivel feles kalóriákat tartalmaznak.
61. c22ca7f12f (válaszként erre: 39. - Timycat)
2012. júl. 20. 22:57
te? sehogy. neki kell
60. csukottszemmel (válaszként erre: 39. - Timycat)
2012. júl. 20. 22:49

konditerem, plazmatévé? Hiiiijuuuuuj de irigy vagyok:)

Egyébként sehogy. Mármint belső késztetést kialakítani. S mivel lábbalhajtással-biciklitekeréssel működő plazma nincs, veszett ügyed van:)

59. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. júl. 20. 22:31

Te Orsi, nem tudom, írták-e már előttem ezt, mert nem olvastam el az összes hozzászólást, de sportoljatok, mozogjatok együtt, keressetek közös és aktív tevékenységet. Nem fogyózni kell (vagyis éhezni, koplalni stb), hanem életmódot váltani, és nem egyből, hanem fokozatosan és észrevétlenül. Először ezt, majd azt kivenni az étrendből, míg mást belevinni, alakítgatni, kevesebb liszt, kevesebb rántás, kevesebb ez-az. Ha van kenyérsütőd (mintha mondtad volna, hogy van) készíts abban magos és kevertlisztes kenyereket. Vegyél egy wokkot (én imádom) és itt a nyár, tessék benne zöldséges húsokat párolni sok zöldfűszerrel, egészséges. Úgyis ketten fogtok lakni, te fogsz főzni, a te kezedben lesz a megoldások kulcsa. Vegyetek két biciklit, gyerekülést hátra, s jövőre már lehet karikázni a két fiaddal együtt:)


***

Egyébként totál jogos. Az egészségen túl (ami elsődleges) az ember, ha ajándékba adja magát, vagyis a testét (is), jó, ha ezt az ajándékot megőrzi, karbantartja, hogy a másiknak mindig kedve teljen tőle.

58. c22ca7f12f (válaszként erre: 56. - 74f8c12b8e)
2012. júl. 20. 22:23
nem nekem gebe. de nem teszek ki nyivánosban képet róla. tényleg szó szerint gebe volt.mert a csonttömege nehéz volt ,és mikor a mérlegre állt nem hitték el hogy 80 kiló.egyszerűen nehéz volt a csontja. genetika. ennyi.
57. csukottszemmel (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 20. 22:17
Leülhetsz fiam, 1-es.
56. 74f8c12b8e (válaszként erre: 55. - C22ca7f12f)
2012. júl. 20. 22:05

Jájj:D

De sejtettem..te a párodat látod tökéletesnek,hozzá van igazítva a világkép,és azt hiszed,vagy legalábbis azt írtad,hogy aki nem elég súlyos,vagy inkább nem elég túlsúlyos,az gebe.Te is tudod,hogy ez azért nem jellemző,hogy a 175 magasak 80 kilóval gebék.

Nem mindenkinek a férje súlyemelő:D nehéz csontokkal:D ebből felesleges kiindulni,és ehhez hasonlítani,ez,vagyis ő kivétel.

55. c22ca7f12f (válaszként erre: 54. - 74f8c12b8e)
2012. júl. 20. 22:00
45 kiló vagyok:DDD amúgy ez sok mindentől függ.lehet csontozattól. az én párom súlyemelő volt. nehéz , erős csonttal. 175 centire, 80 kilóval gebe volt.mert a csonttömege nehéz volt.
54. 74f8c12b8e (válaszként erre: 52. - C22ca7f12f)
2012. júl. 20. 21:57

???

2 méteres ember,ha 100kg,akkor pont jó.Jöhet még rá mondjuk 10kg,vagy ha extra izmos,akkor 15.a többi felesleg.

..gebe...:D lehidalok,komolyan.

Az az érzésem,hogy a túlsúlyosok egy része mindenkit gebének lát,aki nem oylan,mint ő.

2012. júl. 20. 16:51
én úgy vagyok ezzel hogy felnőtt ember.nem lehet senkit rávenni arra hogy azt tegye amit más akar.majd magától rájön ő hogy le kellene fogynia.de amíg magától nem jön rá, semmi értelme.az én párom is elhízott. de nem foglalkoztam vele, mert nem szabhatom meg neki hogy hány kiló legyen.ez olyan mint a dohányzásról való leszokás.magának kell akarni.addig csak üres fecsegés
52. c22ca7f12f (válaszként erre: 51. - 34c48a3825)
2012. júl. 20. 16:19
egy két méteres embernél nem sok ez a kiló.szerintem teljesen jó ez így.vagy legyen gebe?
51. 34c48a3825 (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 20. 16:00

Gratulálok.

Mert az elhízás esztétikai kategória, nem igaz?


Isten az égben, ezért hal meg több ezer ember ebben az országban évente (!) a kövérség miatt!


De, sok ez a súly, kivéve, ha a testzsírszázaléka minimális, de ez csak egyes sportolóknál lehetséges.


MINDEN egyes plusz zsír a szívet és a tüdőt terheli,nem engedi rendesen mozogni, mert nem csak kifelé dudorodik a háj, hanem befelé is, a szervek irányába.


EZT kell felméri ésszel és az életminőség, az élet és a szerettek érdekében nem elhízni.

50. Ms.Sesam (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2012. júl. 20. 11:28
Igen, szerintem ebben igazad van. Az o fogyasahoz, eletmodbeli valtoztatasahoz te egyedul keves vagy. Neki is akarnia kell. Probalj vele leulni es beszelni. Nem szamonkerni, csak azt mondani, hogy NEKED rosszul esik azt latni, hogy a gyermekeid edesapja igy elhagyja magat ezzel rossz peldat is statualva. Ne szemrehanyoan probald, hanem inkabb vazold azt, hogy neked milyen igenyeid lennenek. Pl. kozosen mozogni vele ha mar lehet, egy magara kicsit jobban odafigyelo ferjre, stb. Egy komoly beszelgetes talan elorevihet, nem?
49. a24ba94ad5 (válaszként erre: 14. - Orsibigyu)
2012. júl. 20. 07:58
Ez a "máj-dolog" félelmetes, merthogy nálunk is pontosan ez történt. Gondok voltak és az orvos finoman rászólt,hogy van egy kis túlsúly . Én pedig bíztattam és igazat adtam az orvosnak, mert most még fiatal, még most könnyebb fogyni picit. Mondja is mindig, hogy "könnyedebbnek" érzi magát, pedig csak 10-12 kilóról beszélünk. Nálunk tényleg csak a mértékletességet kellett beveztni. Néha még rá-rá kell szólnom, hogy az egy tepsi süti két napra van, nem egyre :D
48. 74f8c12b8e (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2012. júl. 20. 07:19

Így már jobban érthető,és én is mást mondok: tényleg csomagolj neki kaját,meg vitaminokat.és sok innivalót,gyümölcslét.Asszem vmi vitaminhiány is kelti az éhségérzetet.Estére meg próbálj oylan kaját készíteni,ami tányéra esztétikusan kiszedve soknak és étvágygerjesztőnek látszik.Többnek,mint amnennyi.Egy másik nagy tányérbe meg egy desszertfélét.

Talán van az a méretű tányér,ami után az ember úgy érzi,egy másodikat bűn lenne megenni.

Úgy hallottam,sokan azért híznak,mert csak így belecsipegetnek mindenbe,folyamatodsan,és valójában nem tudják,mennyit is ettek.

47. orsibigyu (válaszként erre: 46. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 20:51
Felvehetne titkarnot, managert valakit, hogy segitsen szervezni, de meg nem eleg jovedelmezo a ceg, sokat kell belefektetni. Szoval nem futja. Konyvelesen es a termelesenkivul mindent o csinal. O veszi fel a rendelest, papirokat, engedelyeket adokat szamlakat mind o intezi, szamlaz, beszerez, megszervezi a munkat, es vannak gepek amin csak o tud dolgozni. Sajnos ilyen az elete, es bosszantja, ha az evessel jovok munkaido alatt, mert szoktam neha hivni enni. Persze van, hogy hazajon es eszik, de ez nem rendszeres nala. Este legkorabban 5- 6 fele hazaer, tuti nem fog neki sportolni, lerogy a teve ele es filmet nez. Talan csak azt kellene megertse, hogy egesz napi kihagyast nem kell este potolni, mert hiaba. Alvashoz mar nem kell az energia.
46. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 20:31
Túl korán van, ilyen nem létezik, ez csak kifogás. A másik meg, hogyha tényleg ennyire nincs ideje enni, akkor ott rossz a szervezés. Nem azt mondom, hogy nem lehet olyan időszak, hogy tényleg nincs 10-15 perce, de ha az egész év így telik, akkor valamit változtatni kell, mert hosszú idő alatt ez megbosszulja magát.
2012. júl. 19. 18:32

"Csak este 6 utan eszik, este 11ig. Egyfolytaban."


..sajnos ez nem nevetséges,de még is jót mosolyogtam rajta:))

44. orsibigyu (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 19. 18:21
Ugy gondolom nem ismersz, ezert ne vetitsd ram a te termeszetedet. Lehet te igy reagalnad le rinyalassal, baogatassal, de en nem vagyok ilyen. Neha-neha megjegyzem, hogy orulnek ha lefogyna, de soha nem tettem ettol fuggove a szeretetemet.24- 26os hozzaszolas nem az en vilagom. 2 gyermekunk van. En hordtam ki mind2ot ugy, hogy 2 hettel szules utan ugyanannyi voltam mint szules elott, es a szuk maradtam, mert intimtornazok. Ha en igenyes vagyok, miert olyan csunya dolog, hogy szeretnem, ha o is vigyazna magara.
43. 298b15dfdd (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2012. júl. 19. 18:13
:)
42. orsibigyu (válaszként erre: 39. - Timycat)
2012. júl. 19. 18:12
Na ezaz! Az onszanta a gond nalunk is. Amugy azert nem csomagolok neki, mert a szomszedban van a muhelye. Neha probalt hazajonni enni. Megmosta a kezet leult, evett 2 falatot, hivtak telefonon, elszaladt, 2 ora mulva visszajott, megint 2 falat hivtak, rohant fel ora mulva visszajott. Napkozben nincs ideje leulni enni. Reggelizni nem bir, tul koran van. Csak este 6 utan eszik, este 11ig. Egyfolytaban...
41. virus2008 (válaszként erre: 10. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 18:11

Szóval már nem álompasi?Hát érdekes nőszemély vagy te.Mit szólnál ha ő ezt most hallaná...


Mit szólnál ha ő meg kifogásolná a nunid szűkösségét a gyerek után?:)


2m-hez az nem sok az a súly, főleg nem ha nagyobb testalkatú és fizikai munkát végez...


Biztos egész napi munka után arra vágyik, hogy a te rinyálásodat elviselje.


Ha akar változtatni azt majd magától teszi, és nem noszogatásból, vagy keres olyat aki nem basz.gatja.

40. orsibigyu (válaszként erre: 32. - THM-01)
2012. júl. 19. 18:04
Mert nem az a kerdes nala, hogy mit, hanem mennyit. Ha salatat adok neki, akkor utanakuld egy magakeszitett szalamis szenvicset, vagy rantottat 7 tojasbol.
39. timycat (válaszként erre: 19. - Orsibigyu)
2012. júl. 19. 17:58

A problémám ugyanez :S csak nálam idősebb és ezáltal talán fafejűbb a pasi.

Régebben aktívan sportolt, aztán olyan tizenéve kiszállt a medencéből és azóta kvázi beült az autóba, ill leült a tv elé, pecabot mellé :S

Van konditermünk nem használta, vettem neki bele egy faca nagy plazmat, hogy ott nézze a sportot aztán tekerjen-evezzen vagy akármit csak mozduljon meg. Múltkor felvonult, hogy na majd most... belestem, hát épp "pihenőt tartott", ült a szobabicikli "foteljében" rágta a tökmagot és bámulta a meccset pfffff


Próbáltam meggyőzni szép szóval, észérvekkel (egészség, kényelem), képekkel illusztrálva (fitt nő-duci nő melyiket kívánnád meg?), elővettem a "gyerekkártyát" (mármint hogy a gyereknek szüksége van még rá cirka 20 évig, szóval ne dobja addig fel a lábát és mondjuk az se árt ha addigra még mozgóképes lesz) mostmár sértegetem (mint pl hájas pötch, lebálnázom, -rozmározom, -anyakocázom) kiröhög, nem használ.


Egészségesen főzök, imádok sütni, de miatta visszafogom magam, viszont ő nem bénagyerek szépen elmegy és megveszi magának a nasit, fagyit vagy beül másodszor is ebédelni egy étterembe... aztán mondogatja hogy próbálkozik... én meg ilyenkor tehetetlen dühömben jól fejbe tudnám vágni :S


Ha nincs saját belső késztetése nem fog menni, de hogy alakítsak ki benne belső késztetést???

2012. júl. 19. 17:03
Szerintem nem a nő kedvéért kellene egy férfinek lefogynia, nem más kedvéért, hanem a saját egészsége érdekében. Amíg egy ember (akár férfi, akár nő) nem éri fel ésszel, hogy milyen veszélyeket a sok + kg, és nem jut el az elhatározásig, hogy márpedig egészségesebb testben szeretne élni, és ezért aktívan tenni is fog (nem idióta kapszulákra, és még idiótább diétákra gondolok) addig felesleges ilyeneket pedzegetni, emlegetni, kérni, elvárni tőle.
2012. júl. 19. 16:52

Szerintem sem jó megoldás azzal motiválni valakit, hogy jól megbántjuk. Mindenképp inkább az egészségére kellene a hangsúlyt fektetni, különben az önbizalmát csak tovább rontod, hisz szerintem ő is pontosan tudja és érzi, hogy túlsúlyos, csak nem érzi, hogy tudna ellene tenni.


Na ha meg azt mondod neki, hogy már nem tetszik, akkor ezek után nézheted, ha egyáltalán le mer előtted vetkőzni... (És úgy érezheti magát ettől, mintha hátba döfné az, akit a legjobban szeret.)

36. Pan Dóra (válaszként erre: 33. - Syria)
2012. júl. 19. 16:38
Na látod, ki mondtad a kulcsszót: ÖNSZÁNTÁBÓL :))) Hát pont erről beszéltem.
35. globus (válaszként erre: 31. - Pan Dóra)
2012. júl. 19. 16:32
Tényleg nem kell egyből drasztikus váltást elképzelni, de például a napi ötszöri kisebb étkezés járható út.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook