Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy tudok külföldi bankba utalni bankszámla nélkül? fórum

Hogy tudok külföldi bankba utalni bankszámla nélkül? (tudásbázis kérdés)


11. Papesz
2021. febr. 7. 15:19
Bankba pénzt utalni csak 1 már meglévő bankszámláról tudsz utalni! De van 1 másik módszer, ha valakinek akarsz pénzt küldeni bankszámla nélkül, az ha bemész a postára, és ott kérsz 1 rózsaszínű csekket, és avval eggyütt tudsz pénzt küldeni! De az is pénzbe kerül! Vagyis van annak is postaköltsége! De hogy az mennyi, azt nem tudom! De ott a postai valaki megmondja előre neked!
2021. febr. 6. 12:35
Köszi a válaszokat, végül megoldódott, volt magyar számlaszám :)
2021. febr. 6. 11:11
Különben meg nem kell ezen agyalni, meg kell kérdezni telefonon.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Gyzike)
2021. febr. 6. 11:10

Nem csak a saját bankjába fizethet be az ember.

És én is kaptam már külföldi bankból érkező befizetést. Bement az ürge a banki adataimmal, befizette, és én forintban megkaptam a számlámra.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. febr. 6. 09:21
Van a címzettnek magyar bankszámlája?
6. gyzike (válaszként erre: 5. - Semleges)
2021. febr. 6. 07:24

Legelső kérdés: a Skóciában élő személynek van-e magyar számlája, ha igen akkor működik, hogy abba a bankba kell bemenni és befizetni a kint élő személy bankszámlájára az összeget.

Ha jól tudom itt Magyarországon minden bankba csak a saját "kezelésében" levő bankszámlaszámokra lehet befizetni, egymás számláit nem tudják kezelni. Külföldi számlaszámra pedig csak saját bankszámláról lehet utalni.

Mivel a kérdezőnek nincs számlája marad a Western Union, esetleg postai (rózsaszín) csekk

5. semleges (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. febr. 6. 06:27
Szerintem működik így. Biztos van kezelési költség.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Globus)
2021. febr. 6. 04:13
Annak 5000 Ft-ra kicsit magas a díja. És a címzettnek be kell mennie a pénzért az ottani átvevőhelyre.
2021. febr. 5. 22:30

5000 mit? Forintot?

Western Union?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2021. febr. 5. 22:22

Bankja válogatja. Telefonon meg tudod érdeklődni.

Alapesetben simán küldhetsz így pénzt.

2021. febr. 5. 22:20
Skóciában lévő személynek szeretnék pénzt küldeni, de nincs se bankkártyám se számlaszámom és csak ezért nem is szeretnék nyitni. Ha bemegyek itt Magyarországon az egyik bankba és megadom a számlaszámát akkor készpénzzel is kifizethetem? Ilyenkor mennyi pluszt kell fizetni? Vagy hogy működik ez? Nem sokat, csak 5000-et utalnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook