Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet úgy bankszámlát nyitni, ha az illető akinek a nevére nyitják nincs ott a bankban? fórum

Lehet úgy bankszámlát nyitni, ha az illető akinek a nevére nyitják nincs ott a bankban? (beszélgetős fórum)

24. cipa (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2010. júl. 21. 23:56
Én is ezt akartam javasolni.
23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 20. - Kisfüles)
2009. szept. 4. 12:54
Az teljesen más konstrukció volt. Ne keverd a sima folyószámlanyitással. Az egy kártya formájában adott pénz volt.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Kisfüles)
2009. szept. 4. 12:13

Nem akarok senkit védeni, de valóban azért szűnhetett meg mert törvénytelen volt. Sok visszaélés lehet belőle. Ezért sem lehet másnak számlát nyitni sem. Gondolj bele, ha mindenki mindenkinek nyithatna számlát, forgalmazhatna rajta, stb.

A szerződéseket mindig annak kell aláírnia, aki a szerződő fél.

21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Kisfüles)
2009. szept. 4. 12:10
Azért szűnt meg mert törvénytelen. Ilyet nem lehet cisnálni. Én nem örülök, ha kirughatok valakit, de ha egy ügyintéző törvényt szeg és rájövök azt azonnal muszáj.
20. kisfüles (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. szept. 4. 12:05

Kedves Bcicus


Nagyon sajnálatra méltó ember vagy,ha az okoz neked örömet,ha valakit kirugathatsz az állásából.Egyébként jó ha tudod,2002 -BEN LÉTEZETT EGY ÚGYNEVEZETT MEGLEPETÉS KÁRTYA AZ EGYIK BANKNÁL,DE SAJNOS EZ MEGSZŰNT.EZT ÚGY LEHETETT IGÉNYELNI,HOGY AZ ILLETŐ AKINEK A NEVÉRE NYITOTTÁK NEM VOLT OTT.

19. Bcicus (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2009. szept. 4. 08:55
Nyilván. Úgy rugatnám ki én is mint a huzat az ilyet. Teljesen törvénytelen.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2009. szept. 4. 08:33
Én most itt eddig még nem mentem el... Az ügyintézőnél tartok, ha én ellenőrizném, már nem lenne állása.... Még jó, hogy nem tudom melyik bank!
17. Bcicus (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2009. szept. 3. 23:07
ÍGy van. De csak józan ész kell hozzá. Ha netán a számlával kapcsolatban valami bűncselekmény történik, akkor az összes számla tulaj felelős azért.
2009. szept. 3. 22:48

És igen. Mindenhol ugyan azok a bankok vannak pesten is és vidéken is. Menj be egy bankba megnyitod a számlát és apukádnak megadod a számlaszámodat. Így be tud fizetni a számládra, vagy tud rá utalni. Te pedig el tudod költeni:)

Ilyen dolgokban a távolság nem akadály!

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2009. szept. 3. 22:45

Igazad van!

Ezt tényleg nem kellene reklámozni! Ez teljesen szabálytalan!


A számlatulajdonosnak alá kell írnia a szerződést, meg kell ismernie szerződési feltételeket....

14. Bcicus
2009. szept. 3. 22:32
Nem lehet. Nyiss te, ahogy mások is írták és amit valaki írt, hogy a jelenléte nélkül elfogadták társtulajnak, meg azt ne reklámozza, mert a bank teljesen törvénytelenül járt el.
2009. szept. 3. 22:29
nem!
12. 33aa509d53 (válaszként erre: 8. - Pintyőke72)
2009. szept. 3. 22:28

csatlakozom hozzád.

viszont először tényleg be kell menni a bankba személyesen, majd a pénzforgalmat interneten keresztül le lehet bonyolítani.

2009. szept. 3. 21:50

Sziasztok!

Ott kell lennie ,mert alá kell írnia személyesen.

Az iratait se felejtse otthon!

10. Aville
2009. szept. 3. 21:35
Szia! Igazuk van az előttem szólóknak, bármelyik bankban nyithatsz számlát, és édesapád meg bármelyik bp-i ugyanolyan bankban befizethet a számládra, csak a számlaszámot meg a neved kell tudnia. És ehhez apukádnak nem is kell, hogy legyen számlaszáma ugyanabban a bankban, ha kp-t fizet be. De utalhat is máshonnan, azt te következő munkanap kapod meg. Viszont az OTP az egyik legdrágább Bank.
9. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. szept. 3. 21:02

Nyissál Te bankszámlát az OTP-nél, és édesapád erre a számlaszámra be tud fizetni bárhol az országban.

Így lényegében ingyen tud pénzt küldeni neked.

Budapest bármely OTP fiókjáben befizeti a pénzt, és te a bankkártyáddal felveszed a pénzt.

2009. szept. 3. 20:58
Nyiss te egy számlát, ott ahol laksz a saját nevedre. Ha nem akarod,hogy tudják a családod tagjai,hogy te ilyennel rendelkezel, van rá mód, hogy ne kapj számlakivonatot, hanem neten nézd meg a számládat.
2009. szept. 3. 20:58
Személyesen kell ott lenni, valamint kérik az összes személyi papírokat. Ha társtulajdonos vagy akkor is ott kell lenni a számlanyitásnál.
6. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 4. - Pné Veronika)
2009. szept. 3. 20:53
no igen ez a legegyszerűbb :)
5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 2. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 3. 20:53
miért nem nevez ki Téged társtulajdonosnak vagy hogy hívják ezt??? Én a párommal csináltam ezt, Ő bement és a saját számlájához Engem megnevezett társnak.. lehet ilyet csinálni, azt hiszem annyi hogy limitálva van a napi felvétel, de olyan összeg amit nem hiszem hogy naponta felvennél :)
2009. szept. 3. 20:52
Szia. Nyiss te egy számlát és apukád küldje a megadott számlaszámodra a pénzt. Így nem jó?
2009. szept. 3. 20:51
Nem.
2009. szept. 3. 20:51
szia... szerintem maximum meghatalmazással, de lehet hogy úgy sem, nem tudom...
2009. szept. 3. 20:49

Sziasztok


Megint bajom van,és nagyon szépen kérlek benneteket,ha tudtok válaszoljatok nekem.Édesapám úgy szeretne pénzt küldeni nekem,hogy családom többi tagja,egyenlőre ne szerezzen tudomást róla.Én azt javasoltam neki,hogy nyisson bankszámlát a nevemre,de nem tudom,hogy ez mennyire egyszerű,vagy hogy egyáltalán lehetséges e úgy,hogy én nem vagyok jelen a számlanyitásnál.Ennek pedig az az oka,hogy én somogy megyében lakom,ő pedig Budapesten,és sajnos nagyon rossz a közlekedés,valamint az ő időbeosztása is nagyon kötött mivel még mindig dolgozik.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy megoldható e valahogy,hogy úgy nyisson bankszámlát a nevemre,hogy én nem vagyok ott?Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy válaszoljatok nekem.Nagyon szépen köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook