Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudnék gyönyörű narancssárga falakat varázsolni? fórum

Hogy tudnék gyönyörű narancssárga falakat varázsolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 3. 10:22
Narancssárga festékkel....)))))))))))))))))))
2009. júl. 14. 07:53
A Dulux és a Héra színei pontosan olyanok, mint a mintán, az utóbbit ráadásul elég egyszer kenni, mindkettővel festettünk. Gyönyörű, élénk színekben vannak, nekünk azt mondták, ha kevertetünk, az pasztellesebb lesz.
2009. júl. 13. 23:20

Hát, most már értem, miért van ennyi rózsaszín ház.

Én is egyébként barna színezőt vettem, de én bézst akartam, így lett mályva.. A napsárgához van sárga színező.


Egyébként nem is bánom ezt a mályvás színt, mindenkinek nagyon tetszik, és jobb, mint bézsen. :)

2009. júl. 13. 15:21
Nálunk a Platinum nagyon jól bevált, 1 éve festettem át az étkezőt és olyan narancssárga, amilyent szerettem volna. Elég volt 1 x lekenni, tökéletesen takar, előtte fehér volt a fal.
28. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Becseiagi)
2009. júl. 13. 15:07
Lehet hogy szerinte egy nagy szar, de négy éve ugyanolyan a színe a falon, mint amikor felkentük, nem büdös, nem csöpög és szerintem még olcsó is.
27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Zarahell)
2009. júl. 13. 15:06

Ez egy jó kérdés :))). Fehér volt az alap, abba nyomta bele a napsárga színező pasztákat, de az istennek nem akart napsárga lenni. Aztán belenyomott valami pirosat, amitől élénkülnie kellett volna, és végül lett a rémes rózsaszín. Aztán azt mondta, hogy majd ha megszárad, nem lesz olyan rusnya. Az lett :o)). Akkor mentünk a Bricostore-ba és vettünk kész festéket. Az már tényleg olyan lett, amit szeretett volna.


De legalább kiderült, hogy tudok falat festeni :o)))

26. sariya
2009. júl. 13. 13:44

NA jó,szóval akkor nem kísérletezek vele:)

csak úgy rinyálok,h nem olyan lesz mint én azt a kis fejecskémben elképzeltem:)

25. **Rita** (válaszként erre: 24. - **Rita**)
2009. júl. 13. 13:39
egy falra egy tekercs kellett és több mint 10 ezer volt
24. **Rita** (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2009. júl. 13. 13:36

Nem is tudom így hirtelen

elég húzós az ára

2009. júl. 13. 13:35

A párom is festő,és mindig számítógéppel kikevert festékkel dolgozik.A tulaj rámutat egy színre és az olyan is lesz,lehet hogy kicsit drágább,de ha te otthon nekiállsz színt kevergetni az sem olcsóbb,mert meg kell venni az alap fehéret,és még kisüvegben a szineket,ami nem olcsó,sőt!!!

Ja és a kevert szinek jobban takarnak,gazdaságosabb,itthon magunknál is csak ilyet használ a párom.

22. becseiagi (válaszként erre: 20. - **Rita**)
2009. júl. 13. 13:29
Amúgy az üvegtapéta milyen áru most?
21. becseiagi (válaszként erre: 20. - **Rita**)
2009. júl. 13. 13:28
Akkor persze, hogy jó! De falra felkenni nem jó, fehér falra is néha kell belőle 2 réteg.
20. **Rita** (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. júl. 13. 13:13
Panelben,üvegtapétára festettünk,és egy réteg
19. becseiagi (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2009. júl. 13. 13:10
És hány réteggel festettétek le Dulux-al?
18. **Rita** (válaszként erre: 16. - Becseiagi)
2009. júl. 13. 13:05
Mi dulux-szal fetettünk. Semmi gondunk nem volt vele. A szín pont olyan mint a mintán volt
2009. júl. 13. 13:00
én is úgy tudom,hogy élénk színeket nem is igazán lehet kevertetni. A platinum tényleg nagyon jó.
16. becseiagi (válaszként erre: 2. - Sariya)
2009. júl. 13. 12:56

Nekem is a férjem szovafestő, és hát mondhatom nyugodt szívvel, hogy nagyon jó a szakmájában.


A javítás szempontjából sem ez nem jó, sem az. Ha pl. eltelik 2 év, azalatt érik a falon szín és koszolódik. Ha te elkezded ugyanezzel a színnel javítani, akkor az el fog ütni, mert az a szín tiszta. A javításnak csak addig van értelme, amíg beköltözöl, vagy bepakolsz.


Keverni otthon nem tudsz élénk színt. CSak akkor keverd othon, ha pasztell narancssárgát szeretnél. A férjem szerint nincs értelme azzal próbálkozni. Ha keverteted, akkor a színskálán kinézett színtől 2 árnyalattal világosabbat kevertess, mert a színkártyán is másképp mutata egy foltban, és másképp egy egész szobában a falon. Előfordulhat, hogy amit a kártyán kinézel szín, az sötétebbnek fog tűnni.


Tehát vagy kevertesd, de világosabbat; vagy a férjem szerint is a Platinum jó, és nem is drága. A Dulux az egy nagy kalap sz.r szerinte.

2009. júl. 13. 12:55
igen,mert a barna meg a fehérből nem sárga lett,hanem rózsaszín. Nekem is ismerős! :) Csak sokan azt hiszik,hogyha a barnát kifehérítik,akkor kisárgul,de sajnos elviszi egy mályvaszínbe az egészet.
14. 16d1dd6891 (válaszként erre: 13. - Zarahell)
2009. júl. 13. 12:53
az a legkönnyebb ám...
13. Zarahell (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 13. 12:51

Te jó ég!! :D XD


Hogy tudott a festő napsárga helyett bugyi rózsaszínt keverni??!! Ahhoz azért kell tehetség! :)

2009. júl. 13. 12:41
szerintem se kevertess, a legjobb készen venni. Már csak a javítás miatt is.
11. Ekka
2009. júl. 13. 12:41
Én az ellenkezőjét írom annak mint a többiek. Mi 2 éve festettünk, és mi kevertük be itthon a színt. Nem volt vele semmi gond.. Olyan lett amilyet szerettünk volna:)
10. 1e8f358d6a (válaszként erre: 2. - Sariya)
2009. júl. 13. 12:34

a párom szobafestő és a legtöbb megbízójának a kevertetést javasolja. A megrendelő kiválasztja színkártyáról a kívánt színt, és a festékbolt kikeveri.

Csak pozitív véleményt tudok mondani, mindig ugyanolyan színt kevertek ki, mint amilyen az óhaj volt.

A próbálgatás viszont szerintem kockázatos.


Keress egy jó festékboltot.

2009. júl. 13. 12:34
Ha határozott elképzelésed van, akkor tényleg ne keverd otthon, mert én a ház külső színét itthon kevertem, és teljesen más lett, mint amit a színminta mutatott.. Világos drapp-púderszín helyett világos mályvás-rózsaszínes-bézses lett, de szerencsére nagyon kis finomra sikerült, és talán jobb is lett így. :)
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Sariya)
2009. júl. 13. 12:34

Te semmiképpen ne vacakolj vele, mert nem lesz olyan a szín és még sokba is kerül. A Tikkurila boltokban számítógéppel kevernek, pont azt a színt kapod, amit kiválasztasz és ha a festendő fal méretét megmondod, még a mennyiséget is eltalálják.


A készen vehetők közül jó a Platinum és a Dulux, azok is színhelyesek, nem csöpögnek, nem büdösek.


A barátnőm a festőre bízta, napsárga helyett lett szép bugyi rózsaszín :o))

7. sariya (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2009. júl. 13. 12:31

Tesóm is kevertetett és teljensen más színt kapott,vmi nyomi rózsaszínt.

és nem egy ismerősömnek teljesen más szín lett az eredmény,pedig nem ők kutyulták.

2009. júl. 13. 12:29
Mindenképp kenj fel rá egy réteg fehér festéket (héra a legjobb) és utána vegyél készen narancssárga festéket. A platinum tényleg jó,de csak akkor fog egy rétegbe,ha fehér falra viszed fel, főleg ha nyers a fal,akkor meg elég jó beszívja a festéket és akkor 2-3szor át kell menni rajta!
2009. júl. 13. 12:21

ne kevertesd! nézz utána a Platinum festékeknek. egy rétegben felvihetőek, gyögyönyrű narancsárga árnyalatuk is van, nem is túl drágák.

a keverés profi munka, ne kisérletezz vele. az a baj, h a festőknek se sikerül mindig úgy, ahoyg te szeretnéd.

4. 1366d1807f (válaszként erre: 2. - Sariya)
2009. júl. 13. 12:21
Ha keverteted, akkor olyan lesz, amilyen színt kiválasztasz a színkártyáról. Ha te kevered, akkor legközelebb nem tudsz ugyanolyan színt kikeverni. De ha keverteted, annak van egy színszáma, amit meg kell jegyezned és legközelebb csak a számot kell mondanod és ugyanolyan színű lesz.
3. 867f9adc74 (válaszként erre: 2. - Sariya)
2009. júl. 13. 12:20

Le kell glettelni a falat, alapozó festék, majd egy sor porfogó festék..így lesz tuti sima a fal.

ezután Platinummal fessétek. Elég egy sor, tökéletesen fed.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook