Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy tudjátok megállni hogy ne egyetek kenyeret, sütit? Ha ezeket elhagyom az már fél siker a diétában. fórum

Hogy tudjátok megállni hogy ne egyetek kenyeret, sütit? Ha ezeket elhagyom az már fél siker a diétában. (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. máj. 15. 13:24
én 21 kilót dobtam le fél év alatt és csak arra figyeltem , hogy naponta 5ször ettem: kiadós reggelli, tízórai, joghurt, vagy valami tejtermék, ebéd normálisan, uzsonnára gyümölcs, vacsira leves, lefekvés előtt 1-2 órával. és rengeteget ittam vizet pici citromlével
17. Ekka
2010. máj. 15. 13:21

Semmi különöset nem csináltam. Kalóriát- meg szénhidrátot számoltam. (ügyeltem, hogy a határt ne lépjem túl, semmi több)


Mostanában nem számolok, de csak azért, mert tudom hol a határ... 3 hónap altt sikerült megtanulnom:)

2010. máj. 15. 13:20
hali! Én nemrég (5éve) :) végeztem pék-cukrászként, és a termékek élettani hatásainál tanultuk, hogy maga a kenyér nem hízlal, hanem a rákent, vaj, rátett szalámi, stb a hízlaló. A kenyér és zsemle ugyanazon tészta, de a kifli, az már tejjel dúsított az már hízlalhat, de sokat kellenne belőle enned, hogy hízlaljon egy kiflitől, nem fogsz egy dekát sem hízni. Egyik ismerősöm amikor édesség hiánya volt fehér kenyér héját rágcsálta. Édesnek érzed ha sokáig van a szádban, de ezt nem cukor okozza, ez sütéskor a héjszerkezet keletkezésekor lesz ilyen.
2010. máj. 15. 13:20
Egyél teljes kiörlésű kenyeret.persze azt is csak módjával:) Én már 4 hónapja csak azt eszek sütit csokit cukrot semmi.mondjuk nekem muszáj mert cukorbeteg lettem.eddig 12kg tól sikerült megszabadulni.én nem sportolok mert gerincsérvem van neha még megmozdulni is alig tudok.és mégis sikerült fogyni.bocsi hogy kicsit hosszú voltam .Sok kitartást kívánok
14. bbibe (válaszként erre: 10. - Ekka)
2010. máj. 15. 13:19
Mesélnél róla, hogy csináltad?
13. csibefalat2008 (válaszként erre: 10. - Ekka)
2010. máj. 15. 13:19
Szelektiv diéta? Vagy mi alapján válogattál?
2010. máj. 15. 13:17
És lehet enni csokit is akár minden nap, de csak délelőtt.
11. kiscsillag01 (válaszként erre: 10. - Ekka)
2010. máj. 15. 13:16
Bizony :) A reggelinek kell mindig a legegészségesebbnek lennie, mert ha akkor eszünk péksütit utána már nem nagyon van farkas éhségünk, csak ritkán.
10. Ekka
2010. máj. 15. 13:15

Én ettem kenyeret, sütit, tésztát, mégis fogytam 13kg-ot!


Szerintem jól kell összeválogatni az ételeket, ennyi a titok, na meg a rendszeres sport;)

9. Lion83 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 15. 13:11

Én is fokozatosan hagytam el a kenyeret és a péksüteményt. Azaz igazság, hogy minden megszokás kérdése. Ha tényleg szeretnél életmódot változtatni, akkor nyitott vagy mindenre és elszánt. Én a natúr joghurtot forgattam a számba, annyira nem szerettem, vagy a teát nem tudtam ízesítés nélkül meginni. Ma már másképp vagyok. Az ízlelőbimbóimat hozzászokattam a másfajta ízekhez. Ma már a cukros tea, annyira émelyítő, hogy nem tudom meginni!!!

Szeretem az abonettet, rizsfelfújtat és a korpovit kekszet. Ezek sem túl ízesek, de hozzá lehet szokni. Ha pedig ritkán eszel fehér kenyeret vagy péksüteményt az még nem olyan nagy bűn.

2010. máj. 15. 13:10
Télen pedig nem ment a fogyi, csak a súlyomat tudtam megtartani. De így is tökéletes, már nincs sok hátra.
2010. máj. 15. 13:09
10kg, de ez 2 fogyiból állt. Most jön a harmadik, még 6 kg van hátra. Reggelire szendvics, de csak néha teszek rá húst mert nem mindig kívánom.Tízóraira gyümölcs vagy csoki, ebédre akármi legyen is az azt eszem amit édesanyám főz (de ezt kenyér nélkül). 2után pedig másnap reggelig semmit. Ez így elég keményen hangzik, éhesen kell lefeküdnöm de kibirom. Minden este futok pár kört a futópályánkon. És mellette még has,kar,mell gyakorlatok. Azért jobb 2 után elhagynom az evést mert ha 4kor ennék még érezném a hasamban az ételt, és nehezen menne a futás. Közben rengeteg vizet iszom egész nap, és szoktam néha du. is kólázni. De így is sikerül leadnom :)
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 15. 13:03
Nem muszáj, sőt nem is egészséges teljesen lemondani a kenyérről, de keveset szabad belőle enni és, mint előttem említették teljes kiörlésűt egyél. A sütemény az nem egészséges,néha egyébként ha vétkezel nem nagy bűn...de tényleg csak annyit, hogy ne érezd, hogy sanyargatod nélküle magad. Nem a szenvedés a cél a helyes táplálkozás, ha szenvedsz valaminek a hiányától nyűgös,ingerült leszel. Sok sikert és kitartást és fokozatosan próbálj változtatni az életviteleden.
5. csibefalat2008 (válaszként erre: 4. - Kiscsillag01)
2010. máj. 15. 13:01
Mennyit és hogy sikerült? Vmi speciális diéta - tornázol is?
2010. máj. 15. 13:00
Nekem sajnos csak pár napra sikerült elhagynom. Reggelire mindig eszek péksütit, aztán a többi étkezéshez már nem. És így is sikeres a fogyókúrám :)
2010. máj. 15. 12:59
Fokozatosan le szoktam róla. Néha még eszek teljes kiőrlésű kenyeret.
2010. máj. 15. 12:58
Nehezen,de néha nagy az elhatározásom és ilyenkor tőbb gyümölcsöt eszem.
2010. máj. 15. 12:56
Hogy tudjátok megállni hogy ne egyetek kenyeret, sütit? Ha ezeket elhagyom az már fél siker a diétában.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook