Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van egy 18 hónapos kislányom, aki még mindig szopik. Hogy szoktassam le? fórum

Van egy 18 hónapos kislányom, aki még mindig szopik. Hogy szoktassam le? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. zubor erzsebet (válaszként erre: 38. - Zeusz33)
2011. jan. 29. 12:08
Sajnos visszakell mennem dolgozni ezért:(
2011. jan. 29. 12:06
Miért kéne leszoktatnnd?A fiam 3 éves koráig szopizot.Akik tovább szopiznak erösebb az imunrendszerük,kiegyensujozotabbak.
37. zubor erzsebet (válaszként erre: 36. - Nagynecsilla79)
2011. jan. 23. 20:23
Köszönöm.Mindenképpen megírom hogy mire jutottam.
36. nagynecsilla79 (válaszként erre: 35. - Zubor erzsebet)
2011. jan. 23. 17:50
Majd írd meg,hogy sikerült-e,tudom,hogy hatalmas dilemma...Drukkolok.
35. zubor erzsebet (válaszként erre: 34. - Nagynecsilla79)
2011. jan. 23. 15:15
Nagyon köszönöm a tanácsot:)))
2011. jan. 23. 14:37

Sziasztok.Én is így voltam,az én cicimániásom 18 hónapos koráig szinta semmit nem evett s ivott,csak a cici.Már teljesen kétségbe voltam esve.Aztán sikerült újra teherbe esnem(amit már nagyon vártunk),és a görcsök miatt a doki letiltotta...és azt tanácsolta,sózzam be a cicit,hogy a kicsi megundorodjon.Megtettem és megmutattam neki,nézd anya cicije már nem jó,és megnyalattam vele.Az éjszakánk szörnyű volt és a köv.nap,ráadásul jól bedurrant és nagyon fájt a mellem.De sikerült!!!Azóta nagyon jó evő,és ivó lett,a cici még mindíg fontos számára,benyúl a póló alá egy percre és már megy is tovább....

Bocs ha hosszú volt,remélem segíthettem!

Minden jót!!

33. zubor erzsebet (válaszként erre: 30. - Marcsix)
2011. jan. 21. 16:54
Igen tudom hogy kihasználja a gyengeségem.De ebben a dologban nagyon nehéz neki nemet mondani:))))
32. globus
2011. jan. 20. 19:50

A szoptatás időtartama központi kérdés a kismamák körében. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása alapján az újszülöttet hat hónapig kizárólag anyatejjel kell táplálni. Az EU tagállamainak 65 százaléka követi ezt az ajánlást, brit kutatók azonban most kételyüket fejezték ki ezzel kapcsolatban.



Mary Fewtrell, a University College London orvoskutatója és kollégái olyan elemzést tettek közzé a British Medical Journal című folyóiratban, amely szerint a széleskörűen elfogadott ajánlás nincs kellőképpen alátámasztva. A gyermekorvosok szerint ideje azt újraértékelni.



A kutatók az ismert adatok kiértékelését követően azt tanácsolták a kismamáknak, hogy legalábbis az ipari államokban a csecsemőket a negyedik hónaptól kezdve más élelmiszerekkel is táplálják. Számos tanulmány elemzése révén ugyanis kiderült, hogy azok a babák, akik ennél tovább is kizárólag szopnak, hajlamosabbak lesznek az allergiára és a vashiányra. A szerzők további érve, hogy a pépes ételek korábbi bevezetése jobban felkészíti a csecsemőket a többi élelmiszerre, például a zöldségekre.



A kevésbé fejlett országokra ugyanakkor nem érvényes e megállapítás. Ott ugyanis a kizárólagos szoptatással előzhetők meg leginkább a szennyezett ivóvízből és élelmiszerekből eredő megbetegedések.



A kutatás okaként egy, az elmúlt években megfigyelhető trend szolgált, miszerint a hozzátáplálás kezdete egyre inkább későbbre tevődik - írták az orvosok.


Más szakértők kétkednek a tanulmány hitelességében. Janet Fyle, a brit védőnők egyesületének tagja úgy nyilatkozott a BBC-nek, hogy négy hónapra korlátozni a szoptatás idejét visszalépés lenne, és a bébiétel-gyártók kezét véli a háttérben felfedezni. A négy szerző közül hárman ugyanis már dolgoztak a bébiételipar tanácsadóiként vagy kaptak onnan kutatási pénzeket.



A német szoptatásvédelmi bizottság is hasonlóan áll az ügyhöz, bár nem követi szigorúan a WHO ajánlását. Szerintük az első félévben szoptatni kellene a babákat, legalább az ötödik hónap elejéig pedig kizárólag anyatejjel történjen a táplálás, még az allergiára fokozottan hajlamos gyermekek esetében is.


Végső soron a brit orvosok is a hozzátáplálás elkezdéséről beszélnek, nem a szoptatás abbahagyásáról. "A pépes ételek bevezetését követően - amelyre legkésőbb a második életév elején sort kell keríteni - is ajánlott tovább szoptatni a csecsemőket. A szoptatás idejét anya és gyermek együtt határozzák meg" - írják a Der Spiegel című német lap internetes kiadása szerint.



Papp Nikolett


Forrás: Duna TV

2011. jan. 20. 19:43

Sziasztok!

Én most hagytam abba a szoptatást,2 év 10 hónap után.Nekem sok tejem volt szerencsére, és amíg nagyobb mennyiséget szívott, addíg nem akart leszokni. Nagyon igényelte...2,5 évesen még napi 4-5 ször szopizott. Szerintem amíg van rá igénye, addíg ne vedd el tőle, mert neki ez a legjobb, amit adhatsz. Jobb mindenféle tápszertől , tejszerű italoktól.


Én végül elapasztottam gyógyszerrel, és így lassan leadott róla, mert már nem volt mit szívni:)Addíg, amíg érzi a tejci ízét, nehéz lesz leszoktatni....


Én nem vagyok a drasztikus elvétel híve...

2011. jan. 20. 18:06

:D



Az a baj, hogy amikor azt mondjuk, hogy nem kap, akkor tényleg nem kéne adni, még akkor sem, ha megsajnáljuk, mert azzal, hogy mégis adunk neki, tudni fogja, hogy legközelebb is csak hisztiznie kell, és megkapja... :((

29. zubor erzsebet (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2011. jan. 20. 18:02
Szerintem Bettike is pont így lenne.
28. zubor erzsebet (válaszként erre: 26. - Birgit79)
2011. jan. 20. 17:59
Szia.Én már nagyon sokszor eldöntöttem hogy nem adok neki cicit.De mikor láttam hogy már lila a szája a sírástól mindig megsajnáltam.Egyszerüen nem tudtam nézni hogy milyen keservesen sír.
27. marcsix (válaszként erre: 26. - Birgit79)
2011. jan. 20. 16:43
Ezt komolyan mondom én sem hiszem el. :) Szerintem az én lányom nem fogná fel. Mondok jobbat. Alexa lányom még nem is tudná igy elmondani, tuti toporzékolna, és hisztizne, földön fetrengene, ha nem akarnék neki adni, mondván, hogy "beteg"vagyok... Az én lányomat semmivel sem lehet eltántoritani...:( Most egyenlőre örülök, hogy legalább nem non-stop cicizik...
26. birgit79 (válaszként erre: 1. - Zubor erzsebet)
2011. jan. 20. 16:34

Szia!

Nemrég még én is kétségbeesetten tettem fel ezt a kérdést. Pedig szerettem szoptatni a kislányom, de hát már két éves volt és munka mellett kimerítő volt az éjszakai szopizás is. Próbáltam mindent, de a legnagyobb baj az volt, hogy sajnáltam hisz láttam neki mekkora örömet okoz.

Mikor munkába voltam, ő meg bölcsiben, nem is kérte, de mikor hazajöttünk bepótolta az egész napot. Ez még csak csak elment volna, de éjszaka is....

Anyukám mondta mindig, hogy én is két éves koromig szopiztam és aztán egyik napról a másikra nem kellett. Gondoltam, persze a mesékben van ilyen... Olvastam erről sokat és mindig az volt a lényeg, hogy érezze rajtam, hogy elhatároztam!

Aztán beteg lettem, röntgen, sok injekció, erős gyógyszereket kaptam, féltem hazamenni, párommal készültünk is hogy nem alszunk egy darabig, jön a hiszti a ciciért. És láss csodát (ha nem velem történik én sem hiszem el:) ) mondom a drágámnak mikor hazaérek és kéri a cicit, hogy nem lehet, mert anya beteg meg a cici is, azt mondja semmi baj, adok rá puszit, hogy meggyógyuljon. És azóta nem is kérte, egy csepp hiszti nélkül elfogadta.

Szóval az én tanácsom, hogy tényleg először magadban rendezd, hogy most már elég volt e, tényleg nyűg, vagy nem tudod megoldani.

2011. jan. 18. 20:26
Aranyosak vagytok köszönöm a sok jó tanácsot:))))
24. Anname
2011. jan. 18. 19:33

Szerintem sehogy! :)

Főleg nem ebben a bacis időszakban.Én sokszor visszasírom még a szopis időket (ma már 7 és 4 évesek a lányaim ).Bármi bajuk volt mindig segített rajtuk.Ha máshogy nem legalább lelkileg! :)))

23. marcsix (válaszként erre: 22. - Zubor erzsebet)
2011. jan. 18. 19:12
Hál istennek Alexám nem sokszor kapja el tőlem.. bár én sem sokat vagyok beteg...:)gyógyuulást
2011. jan. 18. 18:58
Alegnagyobb baj hogy most is meg vagyok fázva.Így hogy cicizik könnyebben elkapta tőlem már másodjára vagyunk betegek két héten belül.
21. zubor erzsebet (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2011. jan. 18. 18:56
Cumisüvegből nekem is csak a vízet fogadja el semmi mást.Cumizni Bettike sem cumizott nem fogadta el kezdettöl fogva.
20. marcsix (válaszként erre: 18. - Zubor erzsebet)
2011. jan. 18. 18:51
nálunk sincs tea, sem cumisüveg életében nem cumizott és a cumisüveget is megtagadta...
2011. jan. 18. 18:50

Nálunk a cicizés eddig kb óránként ment 1 éves korától ... addig még csak csak elég volt 3-4 óránként, és éjszaka is csak kétszer kelt, aztán mikor elkezdtem volna leszoktatni, valahogy megérezte, és onnantól kezdve óránként cicizett, ha ültem, ha álltam, ha wc-re mentem, jött és jött folyton. Egy évnek kellett kb eltellnie,hogy mindebbe kicsit belesokalljak. Akkor azt mondta, hogy nappal már több cicit nem adok neki. Persze nem is tudom, hogyan de onnantól kezdve, amikor felébredt még adtam neki cicit, egész nap nem, ha aludt délben, cicin aludt el, aztán mikor felkelt ujra eltereltem a figyelmét, és onnantól kezdve csak fürcsi után kapott cicit. Már kb három hete igy mennek a napok, néha eszébe jut a cici napközben, de mondom neki, hogy van citromos viz, és akkor megy és iszik... Végülis több mint a semmi... a tejem nem tulzottan apad.

a citromlé a mustár, az ecet nemjött be, ha elvontam tőle a cicit, annál rosszabb lett, nagyon hisztis lett, és egyáltalán nem hagyott még lépni sem. Éjszaka most sűrűbben kel, próbálja pótolni a nappali cicihiányt, mivel tudja éjjel ugyis kap, hogy ne ébresszen meg senkit. EEnnyire jutottam eddig. Ma két éves, és még nagyon cicis, de elvenni tőle nem tudom.

Ötletek ha vannak várom.

2011. jan. 18. 17:42
Még nappal csak hagyján az esti ciciről nem akar leszokni.Még éjszaka is felkel.Sajnos sem teát sem mást nem hajlandó elfogadni éjszaka.
17. gabika79 (válaszként erre: 16. - Zubor erzsebet)
2011. jan. 18. 17:14
Ha fokozatosan akarod, az a legjobb! Ha még naponta többször szoptatsz, először hagyd ki az egyik alkalmat, utána a másikat néhány hét eltéréssel. Azt neked kell eldönteni, hogy melyiket hagyod legutoljára. Én azért hagytam meg a reggelit legtovább, mert úgy gondoltam, hogy azt majd egyszerűbb lesz abbahagyni, mint az estit, és így is lett.
2011. jan. 18. 17:08
Nem rögtön akarom leszokatni hanem szép fokozatosan.
15. zubor erzsebet (válaszként erre: 2. - V.kler)
2011. jan. 18. 17:05
Sajnos tavasszal visszakéne mennem dolgozni.
2011. jan. 18. 16:59

Miért akarod leszoktatni?

Majd abbahagyja.

A lányom 3 éves 2 hós koráig szopott, elmentem továbbképzésre, aztán többet nem kérte.

13. gabika79 (válaszként erre: 9. - 92c7c20f7e)
2011. jan. 18. 16:56
Igazán helyes a kis csajszid:-)
12. gabika79 (válaszként erre: 9. - 92c7c20f7e)
2011. jan. 18. 16:55
Azért azzal is meg lehetsz elégedve, szerintem 1 éves kor fölött szoptatni minden nappal is kincset ér!
2011. jan. 18. 16:50
Az én lányom is két éves pont ma és még mindig cicizik... én is várom a segitségeket...:)
2011. jan. 18. 16:50
drasztikusan. egyszerűen nem engeded a melleid közelébe 1-2 napig. sírni fog, de elmúlik, egy hét után pedig csak az odabújást igényli. a nagyot 2éves koráig szoptattam, a kicsit 13hónapig, mindkettőjüket így szoktattam le a ciciről. kati
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook