Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? fórum

Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
30. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 07:34

pedig az első felszólitáson is rajta van,valami szöveg arra vonatkozóan mit kell tenni,ha nem tud valaki fizetni,

ha nincs áram,az a legnagyobb baj,télen mindig attól rettegek,csak áramszünet ne legyen,ha nics gáz fűtünk fával,de ha áram nincs azzal se lehet mert nem megy a szivattyú áram nélkül,

és elhiszem hogy aki nehéz anyagi körülmények között él, nagyon nem könnyű,de azért küldik a felszólitást legyen idő lépni,nem megvárni hogy kikapcsoljanak valamit,

nem bántás képpen mondom ,mert én is voltam már nehéz helyzetben,

29. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Dominós)
2018. ápr. 5. 05:53
....persze ! fejlődik a világ ! de azért ha ma előfordul néha :( h valamiért nincsen áram , meghal minden a fűtéstől a főzésig :( " ecceri " mivel a gázt is a szikra gyújtja meg :) állt , mint bálám szamara , mert nem volt villany ! néhány órát és annyi eszem nem volt , h baccus ! a gyufa még nem ment ki a divatból :) :D azzal remekül meglehet gyújtani azt a gázt :)
28. forrest2010 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 05:49

....valamikor , amikor még szedték még a gázszámlát , a számlás sokszor szentségelt , mert voltak olyan fogyasztók , akikhez többször kellett visszamenni ! h végre kegyeskedjék ! v szíveskedjék .....:( legtöbbször éppen olyan fazonok akik éppen a medencét fűtötték vele :( közbe a pasi sokszor látta a függönyt mozogni ! otthon voltak ! csak éppen nem akaródzott v nem volt miből ? kifizetni a számlát !!!!


..persze ! ez mellett van sok valóban szerencsétlen is :(

27. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2018. ápr. 5. 05:44
......az emberek nagyon nagy %-a nem képes előre gondolkodni még 1 hétre se :( sajnos ! :(
26. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 5. 05:40
nem szabad eljutni odáig ! az ember millió dolgot nélkülözhet , de áram nélkül szinte semmi ! sem működik !!! nem lehet ? részletfizetésre ? kapni lehetőséget ? az áramszolgáltatóval kell valamiféle egyezségre jutni ! és máskor nem szabad hagyni a dolgokat idáig jutni !!!
25. dee (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. ápr. 5. 00:14
Jujjjjjjjjjjjj mennyi bölcsesség! Nem rólam szól a kiírt téma! De gratulálok, hogy találtál egy célpontot! Hajrá Bözsi néni!!!!!!!!!!!!! :D
24. megi04 (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 23:20
Mi történt?
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Dee)
2018. ápr. 4. 22:57

Én se vitaként hoztam szóba, de nem csak attól függhet az állásod elvesztése, hogy rosszul dolgozol. Ismerek sok embert, akik nagyon jól dolgoztak és még is megváltak tőlük.

És még le is betegedhet az ember, és ugye a táppénz igen csekélyke összeg, nem biztos, hogy elég a csekkekre....


Na, lényegtelen. Mindig vannak, akik igazán jól tudják fújni, hogy felelőtlen valaki, mert az empátia szikrája sem szorult az illetőbe...


Véleményem szerint te is elég felelőtlen vagy, hogy egyedül vállaltál gyereket, mert akármikor történhet valami és akkor ki fogja felnevelni a gyerekedet? Erre nem gondoltál? 1 fizetés? És ha történik veled valami, akkor mit eszik a gyereked? És még tehetnék fel ilyen kérdéseket. Nem véletlenül van anya és apa is egy családban....2 kereset, 2 gondoskodó szülő, stb....

22. Channa* (válaszként erre: 11. - Spann)
2018. ápr. 4. 22:52

Na igen, és lakni lehet barlangban is ....


Én akkor ki akadok, ha 1-2 órára nincs villanyom műszaki hiba miatt. Még kaját sem tudok melegíteni áram nélkül, mert eszembe se jut a gáz, illetve biztos, hogy kávézással akarom elütni az időt, amíg visszajön az áram, de nem tudom, mert ahhoz, hogy kávét főzzek kell az áram, na jó akkor olvasok - gondolom én - na de gyertyafénynél lehetetlen. Elemes rádió? Hát nem fogok elfutni venni.

Tudod milyen drága egy sparhelt? 50-90 eFt között. Ebből már gondolom a hátralékát is ki tudná fizetni, mert ugye nem tudok átfutni a szomihoz, hogy ugyan adj már kölcsön egy sparheltet, mert nincs áramom, mert nagy valószínűséggel neki sincs sparheltje, vagy csak én gondolom rosszul? Hozzám bizony hiába jönnek kölcsönkérni egy sparheltet, mert nincs olyanom....


Hát és nem tudom....Könnyű ilyenkor okoskodni, de ha az ember hozzászokott valamihez, akkor abból nehéz lejjebb adni átszokni hirtelen másra...


És csak 1 példa még: ősszel fürdőt újítottunk fel. Borzasztó volt, hogy át kellett mennünk a tesómhoz vagy a barátnőmhöz tusolni. Ja, bocs! de nem jutott eszembe, hogy felesleges a fürdés és van dezodor is a világon:DDD És a WC-t nem is említem meg, mert azt bizony nem használhattuk 2 teljes napig! Pisi a vödörbe, ha nagy dolog volt, akkor a közeli nyilvános WC vagy szintén tesó és barátnő, akik 20 percre laknak kocsival. Még jó, hogy nem volt hasmenésünk. Ééés nem jutott eszembe, hogy lekuporodhatnánk a bokorba is.....

21. dee (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. ápr. 4. 22:48
Nem rúgnak ki, mert jó dolgozó vagyok és felelősségteljes döntéseket hozok. De inkább nem nyitnék vitát.
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Dee)
2018. ápr. 4. 22:40

Igen, ha van miből, akkor első a csekk, de biztos nem azért nem a csekket fizette be, mert ez a heppje.


Tehát, egyedül keresel és neked mindenre telik. Ügyes, de mi lesz, ha kirúgnak és nem találsz melót? Akkor vajon, hogy fizeted ki a csekkeket először?

Könnyű pálcát törni mások felett....

2018. ápr. 4. 22:35

Bárki kerülhet ilyen helyzetbe, hiába hiszi azt mindenki, hogy ez csak mással fordulhat elő!

Ezért jó lenne, ha nem cinkelnétek szegényt, hiszen épp elég baja van.


Valaki írta az előretöltős órát. Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de menj be a szolgáltatóhoz, azt hiszem minden zokszó nélkül kötnek veled olyan megállapodást, hogy részletekben fizethesd meg a tartozásodat, ami úgy néz ki, hogy felszerelnek egy előre töltős órát, kapsz egy kártyát és úgy töltheted, mint egy mobilt, és az általad vásárolt összeg egy része megy a tartozásodba.

Talán a 25%, így elfogy majd a tartozásod és lesz áramod is.

18. dee (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 4. 22:24
A felelőtlenség az felelőtlenség. Előre kell gondolkozni. Amint látom gyereke/gyerekei is vannak. Hát nem tudom...... Nekem első a csekkek befizetése és jöhet a többi. Igaz nincs csak 1 gyermekem, de egyedül vagyok kereső. De ha mégis elmaradnék, hamarabb kérnék segítséget, nem amikor kikapcsolták, és akkor se fórumot nyitnék a hoxa.hu-n :)
2018. ápr. 4. 22:19
Nagymamám 50 évig élt áram nélkül. Hűtője, mosógépe, TV-je sose volt, boldogan élt 25 évvel ezelőttig. A telefont gonosz dolognak tartotta, s még akkor a fészbuk és társai sehol sem voltak.
16. dominós (válaszként erre: 8. - Dee)
2018. ápr. 4. 22:15
ott a pont!!!
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Spann)
2018. ápr. 4. 21:51
Szerintem akinek ez a problémája,nagyon nincs vicces hangulatban.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Dee)
2018. ápr. 4. 21:48

Sosem tudhatod, ki és miért kerül ilyen helyzetbe. Még nem kötöttek ki semmilyen szolgáltatást, de naiv lennék, ha azt mondanám sosem kerülhet erre sor.

Láttam én már magas lóról esni embert.

Tudom, hogy van nagyon sok felelőtlen ember is. De van nagyon sok szerencsétlen is.

2018. ápr. 4. 21:32

azért az áramot nem kapcsolják le ,csak úgy,uk-muk-fuk,

legalább 2-felszólitást küldenek,

nem lehetett előre gondolkodni,?

12. dee (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 4. 21:21
De gondolom a villanyszámlát kifizetted! Végül is nem ez a lényeg, hanem a felelőtlenség! :(
11. spann (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 21:18

Mit akarsz megoldani, mihez kell az áram?

Mert:

- mosni lehet lavórban

- tüzet raktok, azon melegítitek a vizet

- főzés sparhelton (gondolom a gázt már régebben kikapcsolták)

- hűtőszekrény nem kell, mindent meg kell enni

- elemes zsebrádión meghallgathatjátok a híreket

- világítás minek? menjetek lefeküdni a tyúkokkal

10. spinneli (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 20:23

visszakapcsolási díjat kell fizetni, az órát elvitték? ha még nem akkor minél hamarabb, mert akkor még drágább lesz.

Ha sikerült visszakapcsolni, akkor szociális alapon kérhetitek, hogy védett fogyasztók legyetek, és akkor kaphatok jutányosan töltős villanyórát, amiről csak annyi áram megy, amennyi pénzt költötök, így nem lehet eladósodni.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Dee)
2018. ápr. 4. 20:20
Munkahelyről, rokontól, szomszédból is írhat. Esetleg ingyen net. Én is tudnék kapcsolódni ingyen is a netre ,a szomszéd szálloda WIFI-jére.
8. dee
2018. ápr. 4. 20:04
Áram nincs? Net van? Gratulálok! :(
2018. ápr. 4. 19:57
Aggregátor.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 19:41

Mit kellene , mennyi időre megoldani?

Rövid időre talán a szomszéd is ad hosszabbítón. Én 2x adtam a szomszédomnak így.


Hosszabb távon, be kell menned a szolgáltatóhoz, rendezni kell az elmaradást, a visszakapcsolkási díjat és lesz áram megint.


Esetleg lehet kérni, feltöltős mérőórát is.

5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 19:41
Önkormányzat, családsegítő. Talán kaphatnál segítséget.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Genowa)
2018. ápr. 4. 19:39

Fizesd ki a számlát. Esetleg.

Addig meg marad a gyertya.

2018. ápr. 4. 19:38
Nem tudjátok kifizetni?
2018. ápr. 4. 19:37
A számla befizetése esetleg nem opció?
2018. ápr. 4. 19:29
Hogy oldjuk meg, ha áramot kikapcsolták
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook