Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? fórum

Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
90. 86d0584f0e (válaszként erre: 53. - Smirnoff)
2018. ápr. 6. 15:01

Tudod, mit nem értek? Hogy rengeteg ember miért nem állít be csoportos beszedést a bankszámláján ebben a helyzetben, maximált összeggel?


Vagy ha maga akarja intézni, miért nem vált online számlára? Csipog a telefon, és két pillanat elutalni az összeget.


Mert ez nem az a helyzet, amikor sakkozni kell a csekkekkel.

89. 86d0584f0e (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 6. 14:59

Mennyiben múlik a szégyenérzet az anyagi helyzeten, ha kérésről van szó?


Mekkora havi fixnél vált át a nagyobb szégyenérzet automatikusan kisebbe?

88. Piroska52 (válaszként erre: 87. - LadyBird 2015)
2018. ápr. 6. 14:22
én már nyugdijas vagyok ,időm mint a tenger,
87. LadyBird 2015 (válaszként erre: 86. - Piroska52)
2018. ápr. 6. 13:47
De ha a neten befizetem, ugyanúgy van nyoma! Évek óta nem voltam postán. A szolgáltató oldalán látom, hogy van- e számlám, de Úgyis küldenek emailt. Sok időt spórolnak nekem...😊
86. Piroska52 (válaszként erre: 85. - Forrest2010)
2018. ápr. 6. 13:30

a gyerekeim már másképp csinálják,

de a lányom is azt mondja csak azt hiszi el amit lát,jön a csekk befizeti levan tudva,ha valami nem jól van,lehet reklamálni,

85. forrest2010 (válaszként erre: 84. - Piroska52)
2018. ápr. 6. 13:13
én is csak azt hiszem el , amit befizettem :) talán majd a következő generáció :) másképp lesz ezzel :)
84. Piroska52 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2018. ápr. 6. 12:55

mert én már erre a kisidőre nem változtatok,

na meg csak abban bizom amit a saját kezemmel feladok,

83. globus (válaszként erre: 81. - Forrest2010)
2018. ápr. 6. 10:21
Amíg csekkjeink voltak, csináltam az előszobai falra egy tartót. Úgy rendeztem bele, hogy feladás sorrendjében legyenek, így elég volt az elsőt kihúzni, ránézni, hogy be kell-e fizetni valamit. Ezt azonnal megcsináltam, amikor számlalevél érkezett. Nincs elkallódás. A pillanatnyilag félredobott levelek sorsa többnyire kétesélyes: elveszik vagy nem :)
82. Channa* (válaszként erre: 81. - Forrest2010)
2018. ápr. 6. 09:36
Igen, én is teljesen ledöbbentem, hogy a nénikém nem kapott 3 hónapig villanyszámlát, mert nem érte el a fogyasztás a 4 ezret, utána meg kiküldtek neki 9 ezres csekkeket 3 db kb. 3 ezrest. Én ezt felháborítónak tartom, hiszen pont az a lényeg, hogy keveset fizessünk, és nehogy már ők döntsék el, hogy ne fizessek 3 ezret havonta, nem?
81. forrest2010 (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 6. 09:18
erre még nem is gondoltam :( figyelek ezerrel h melyik csekk mikorra érjen be ? eleinte a villanyt kaptuk így h megspórolják a mindenhavi feladást kiküldtek egyszerre 2-t v 3-at , mostmár a gázt is így küldték , egyszerre 3 havit :( a férjem + szépen szétvagdosta nekem , h segít :( :( mondtam neki h inkább azzal segít , ha ki se nyitja :(
80. globus (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 21:42
Kolléganőm eseti utalással adja fel a sárga csekkeket, két különböző netbankon keresztül, attól függően, éppen melyik számlán van pénz. Minden azonosító szerepel a csekken.
79. Channa* (válaszként erre: 77. - LadyBird 2015)
2018. ápr. 5. 21:08

Nálunk csak a dobozokat számolták el. Mi a 3-as lakásban laktunk, és a 4-es lakásban kellett kikapcsolni a villanyt. A szerelő vagy ki, megszámolta a dobozokat, a mi ajtónk felett 2 doboz volt, az egyikben elvágta a vezetéket, stb. és már készen is volt, csak az egyik doboz nem az volt, amire ő gondolt.

Mondjuk az hozzátartozik, hogy a szomszéd ránk volt pipa, mert felnyomtuk az elműnél:DDDDD

78. Smirnoff (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 20:18
Oké, megszokás. Az utalást is akkor intézed, amikor akarod, ebben nincs semmi különbség.
77. LadyBird 2015 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2018. ápr. 5. 20:11
Én is jártam így, mikor hazaértem, nem volt villany. A szomszéd mondta, hogy kikapcsolták, mert nem fizettem. Ez azért volt érdekes, mert minden beszedéssel ment... Péntek délután berobogtam, kicsit nagy volt a fejem😊 Kiderült, hogy egy azonos nevű fogyasztónak volt tartozása a város másik felén!Nem tudom, hogy csinálták, de mire hazaértem, volt villanyom!😃
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Smirnoff)
2018. ápr. 5. 19:59

Én is a postán fizetem. Miért? Így szoktam meg.


A másik, ha valaki nem áll jól anyagilag (nem hosszú távon) de lehet játszani a csekkekkel , hogy hol ezt, hol azt fizetik be.

75. Channa* (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 19:49

Egyébként a UPC-vel ezt csinálnám legszívesebben!

Hetente egyszer fel kell hívnom őket, mert nem jó a net, mindig ott kezdik, hogy kapcsoljam ki a modemet, már ettől felmegy az agyvizem, majd kb. 90 percig fecserészünk az én számlámról! Ők nem hívnak vissza, mert nem tudnak! Azt mondták rendeljek tőlük UPC telefont és akkor ingyen beszégethetünk:DDD

74. Channa* (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 19:47
Én is láttam:DDDDDD
73. michelle.r (válaszként erre: 63. - Channa*)
2018. ápr. 5. 19:46

Ez jóóóó ;)

nem rég láttam egy mémet, az volt rajta, hogy felhívott a bankom, hogy két hónapja nem fizettem a hiteltörlesztést. Biztosítottam őket, hogy hívásuk fontos számomra, majd fél órára zenére kapcsoltam őket :D

72. Channa* (válaszként erre: 68. - Smirnoff)
2018. ápr. 5. 19:45

A UPC? Na, tőlük én ki vagyok teljesen!

Ha a fizetési határidőm 29-e, akkor már 25-én lassítják a neten és küldözgetik az emailt. Amikor szólok nekik, hogy ezt majd akkor tegyék, ha a fizetési határidő 30 napja lejárt, akkor azt mondják, hogy pk nem lassítják. Pedig igen....

71. Smirnoff (válaszként erre: 70. - Globus)
2018. ápr. 5. 19:45
Volt szerencsém pár emberhez, akik kp-t vesznek fel, és a postán adják fel a csekkeket. Nem értem, miért jó nekik a külön kör a postára és asorban állás.
70. globus (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 19:41
Semmilyen csekkel nem megyek postára, összes fizetnivaló közüzemiről megy. Ha nem vonják, magukra vessenek.
69. michelle.r (válaszként erre: 47. - Globus)
2018. ápr. 5. 19:41

Nálunk is hasonló pofára esés volt. Szerencsére jó fej szomszédaink vannak, egyrészt amikor látta, hogy mi járatban vannak, ki akarta fizetni, de nem lehet, mert harmadik személy, meg a kisfüyim tudja .. :S


Másrészt felajánlotta, hogy nyugodtan menjünk fürdeni, mosni, bármit.

68. Smirnoff (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 19:40
Mikor UPC előfizetésünk volt, azok tök jól csinálták ezt. Ha X idővel elmaradtunk, mert megfeledkeztünk róla, felhívtak.
67. michelle.r (válaszként erre: 51. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 19:28
Én is ezen akadtam ki. E-számlát használunk, vagy véletlenül kitöröltem, vagy meg sem érkezett. Igazán felhívhattak volna, hogy hallo, miért pont egy ilyen nevetséges összegű számlát nem fizettem be :/
66. Channa* (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 18:49

Na jó, ilyeneket én is mondok! Az én gyerekem nem fog kábítószerezni! És ez már tuti, hiszen 29 éves és sosem próbálta és nem is fogja:D És piás sem lesz valószínűleg.

Én nagyon szuper munkaerő vagyok, ennek ellenére nem képzelem azt, hogy nem rúghatnak ki, és már egyszer elő is fordult 11 évvel ezelőtt. Sajnos a tartalékaim nem voltak elegendőek addig, amíg munkanélküli voltam. Bár a villanyt nem kapcsolták ki, de évek kellettek mire rendbe szedtük anyagilag magunkat...

65. Channa* (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2018. ápr. 5. 18:43

Miért nem neten intézed?

Én már mindent ott fizetek, nem kérek nyomtatott számlát sem, mert ott meg tudok mindent nézni, ki tudom fizetni, így nem kell postára mennem. Na jó, bediktálnom nem kell, mert átalányt fizetek.

64. Channa* (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 18:41

Erről jutott eszembe, hogy egyszer mi meg úgy jártunk, hogy elmentünk hosszú hétvégézni, és amikor hazaértünk elsőre a hűtőt vettem észre, hogy nem ég a lámpa, azt hittem elromlott, mert megromlott benne az összes hús (nyár volt és 40 fok), aztán rájöttünk, hogy nincs áramunk és hívtuk a "gyorsszolgálatot", akik kb. 4 óra múlva érkeztek ki és közölték, hogy nem tudnak mit tenni, mert az ELMŰ kapcsolta ki. A férjem kocsiba ült és bement hozzájuk, hogy mi történt és kiderült, hogy a szomszéd helyett nálunk kapcsolták ki.

Volt nagy elnézést kérés és kb. 10 percen belül kijöttek és a következő számlát nem kellett kifizetnünk kártérítés gyanánt. Kb. fedezte a kárunkat...

63. Channa* (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. ápr. 5. 18:21

Néhány éve volt BKV sztrájk, így napokon keresztül több kilométert kellett gyalogolnom, hogy elérjem a metrót, ami nem vett részt a sztrájkban. Úgy kell elképzelni, hogy több mint fél órát gyalogoltam.

Na, utána 3 napig én sem mutogattam a bérletemet, csak annyit mondtam, hogy most én sztrájkolok:D

62. Smirnoff (válaszként erre: 61. - Globus)
2018. ápr. 5. 18:06
Én az ilyen felfuvalkodottságban azt nem értem, hogy tényleg nem találkozott még olyan emberrel, aki hiába volt jó a munkájában, végül koppant. Bebukik valamin a cég, úgy alakul a profil, hogy megszűnik a munkaköre, vezetőség csere lesz, és kiügyeskedik a helyéről, hogy azt valami csókosnak adják, stb.
61. globus (válaszként erre: 55. - Smirnoff)
2018. ápr. 5. 17:49
No igen, pótolhatatlan dolgozó nincs... csak néhányan ezt hiszik magukról.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook