Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? fórum

Hogy oldjuk meg, ha az áramot kikapcsolták? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
60. globus (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 17:48
Azt hiszem, a fizetési határidőt kell megnézni rajta, ez segít a tájékozódásban.
59. globus (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 17:48
Sajnos nem. Online oldalon is írják, hogy ne keverjük össze a feladandó csekkeket, még ha azonos összeg is szerepel rajtuk, mert nem tudják beazonosítani valamiért. Ezzel a gondozott nénim is befürdött.
58. Piroska52 (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 17:43

nálunk juniusban van éves olvasás,

nem tudom mit kotlanak ennyit a számlán, de lehet még most felhivom öket,

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Smirnoff)
2018. ápr. 5. 17:41
Naivak az emberek. Jókat mosolygok ilyenkor magamban a bezzeg embereken. Engem sosem rúgnak ki, engem sosem csalnak meg (közben meg mindenki tudja már, csak ő nem) az én gyerekem nem fog kábítószerezni és a többi, és a többi.....
56. Smirnoff (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 5. 17:32

Ezzel én is szívtam :P

Na, meg az a szép, mikor az egyik számlaszámon túlfizetés van, a másikon hiány, és nem könyvelik át.

55. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Dee)
2018. ápr. 5. 17:30

Apámat 60 évesen megtalálta egy fejvadász cég, hogy Európa másik felében ajánljon neki munkát. Szóval elég jól ért ahhoz, amit csinál. Azóta elégedettek vele. Az előző projectnél (amire szinte irreális határidőt adtak, mert az előmunkákkal megcsúsztak) azt mondták, hogyha nem készül el a meló időre, akkor repül.

Baromi nagy naivitás azt hinni, én biza olyan faxa gyerek vagyok, hogy kirobbantani sem lehet.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 17:24
Tiszta hülyék, kiküldik 3 hónapra. Nem figyeltem, hogy rajta van a hónap, feladtam egyet. Visszaküldték a postán, a telefonomra ,meg jött az értesítés, hogy nem fizettem be. Nem mindegy melyik számlán megy be az összeg?
53. Smirnoff (válaszként erre: 47. - Globus)
2018. ápr. 5. 17:22
Nálunk is kikapcsolták egyszer. Akkoriban én sem kerestem rosszul, a volt férjem meg kifejezetten jól. A következő takarításnál megtaláltam egy stóc számlát az előszobai kisszekrény mögött, ahogy elhúztam a porszívózáshoz, köztük a felszólítót, és azt a számlát, ami miatt a felszólító jött. A második felszólító a postaládában volt.
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2018. ápr. 5. 17:20
Nálunk most volt a hétvégén az éves leolvasás, a fotózással.
51. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 17:14
azért ez valahol meredek ! mert ha megnézik azokat a befizetési adatokat , akkor a szemétség teteje , h ilyen alkalomkor kikötik ! amikor valaki mindig pontosan , rendszeresen teljesített !!!! nekem is volt h elkevertem 1-1 csekket , de gyorsan be is fizettem , nekem az bacca a csőrömet , h sokszor nincs 1 hét a csekk érkezése és a befizetett csekk beérkezése között , márpedig azt mondta az egyik szolgáltató h 1 hét , amíg beérkezik :(
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. ápr. 5. 17:13
Like
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Dee)
2018. ápr. 5. 17:11

Oké, te hegy szuper nő vagy, szuperul dolgozol, 19 megyében és a fővárosban nem lelni ilyen munkaerőt. Mondtál már ezt mások is, 'oszt az utcán találták magukat.

Másik egyszerű lehetősége az elszegényedésnek, ha megbetegszel, tudod...persze, hogy tudod, hiszen hiper okos vagy, egészséget még pénzért sem vehetsz bizonyos esetekben.


Kérni meg a szegény ember sokkal nehezebben kér, mint aki tehetős, mert nagyon nagy a szégyenérzete.

Ha segíteni nem tudsz, ne is rúgj bele senkibe még szóval sem. Aki szerencsétlen, sokkal kiszolgáltatottabb, ha kezet nem tudsz felé nyújtani, ismeretlenül ne ossz észt a magadéból. Szükséged van arra neked is. Azért azt kívánom, sose éld át, hogy kikössék az áramod!

2018. ápr. 5. 16:52

na én meg még gázszámlát nem kaptam,

február 23-án bediktáltam azóta nem jött számla,

már, március 23-án is bediktáltam ,

a februári még sehol,

majd holnap felhivom őket csekély félóra mire valaki jelentkezik,

ti kaptatok gázszámlát?

47. globus (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2018. ápr. 5. 16:44
Korábbi szomszédom anyósa hazahozta a kislányt óvodából, kaját akart melegíteni mikróban és nem volt áram. Ők sem voltak szegények: vendéglő, tetoválószalon, szolárium... egyszerűen elfelejtették feladni a számlát. Közös költséget évente egyszer fizettek, egy összegben, ennél nem volt rendszeres fizetési feltétel, csak éves elszámolás.
46. michelle.r (válaszként erre: 12. - Dee)
2018. ápr. 5. 16:33
Hívhatjuk felelőtlenségnek, két éve velem is megtörtént. Nem vettem észre egy kemény 2.900 forintos - valami időszaki korrekciós számlát - előtte is, utána is minden be volt fizetve. Mégis kikapcsolták. 24.000 volt a visszakapcsolás - és egy napig nem volt áram. Boldog voltam.
45. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 16:25
legalább kettő értesitő jön,csak akkor kapcsolják ki ha az utolsó határidőre sincs befizetve,
44. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. ápr. 5. 16:21
így igaz !!!!! az étterembe se teheti meg , h megette a kaját aztán ahelyett h fizetne lefikázza , h milyen car volt ! max annyi , h legközelebb nem fog odamenni / mehet gyalog ! v taxival !!!!! /
43. forrest2010 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 16:18
régen volt :( de emlékszem h rettenetesen felháborított h hogy engedhettek összegyűlni ? többszázezer ft tartozást felhalmozni ?!!!!! a szolgáltatók ?! előfordult , h ennek hatására olyanok is leálltak a fizetéssel , akiknek volt miből ?! rendezni a dolgaikat ! úgy voltak vele ! ha azoknak nem jár érte szankció , akkor minek fizessen ?! mára már nem engednek ilyeneket , kikapcsolnak :( de azért előtte jön értesítő , amire oda kellene figyelni !!!!
42. Piroska52 (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 16:18

igen, de nemtudjuk nála végül is mi a konkrét eset,mert nem irta meg csak azt hogy kikapcsolták az áramot,

okoskodhatunk itt amennyit akarunk,de okosabbak nem leszünk,

41. forrest2010 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 16:12
nálunk utoljára a múlthónap 20-án volt reggel 8-tól du. 4-ig áramszünet , hááááát ne sűrűn legyen ilyen hosszan :( !
40. forrest2010 (válaszként erre: 30. - Piroska52)
2018. ápr. 5. 16:10
persze ! ha az ember bajba van akkor lépjen ! keressen segítséget ! nem szabad még rontani a család és a saját helyzetén :( mi direkt azért nem szüntettük meg a régi kéményt , h legyen 1 plusz lehetőség , ha csak 1 helyen , a kandallóval fűthetünk , legalább az legyen :)
39. Smirnoff (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. ápr. 5. 15:53
Nagy kedvenc :P Igen, én kérek bocsánatot, hogy csak ennyit tettem a segged alá. Hasonló liebling, aki 10-15 éve dolgozik Ausztriában feketén, itt fizeti azt az 5-6 ezres biztosítást, és szentségel a kórházban, hogy milyen trágya az ellátás.
38. 86d0584f0e (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 15:40
Ilyennek én is voltam fültanúja, csak nem az Elmünél. És tényleg nekiállnak alkudozni, hogy mennyit hajlandóak kifizetni a tartozásukból. Nem hittem a fülemmel.
37. 86d0584f0e (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. ápr. 5. 15:33
Hála istennek, nem bárki.
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. ápr. 5. 13:42
Gondolom ha lemegy moziba, és nem tetszik neki a film, akkor is visszakéri a jegy árát, mert ilyen rossz filmért ő nem fizet. De sajnos olyat is láttam már, hogy nem volt jegye, és úgy felháborodott az ellenőr kérésén, hogy mutassa be azt, hogy végül attól féltem, megveri szegény ellenőrt :(
35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. ápr. 5. 13:31

:(

Ellenőrök kellenek, meg jó szolgáltatás.

Na meg sok-sok változás...

A fejekben is.

34. globus (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 13:10

Évekkel ezelőtt leesett az állam, hogy rendszeresen utaznak emberek tömegközlekedéssel jegy nélkül... de nem is ez a lényeg, hanem az indok! "Ilyen szar szolgáltatásért nem fizetünk!"

Kérem, akkor nem kell használni, ilyen egyszerű.

Annak tükrében, hogy tőlem az utolsó fillért levonják és be is fizetem, nem kicsit felháborító, hogy mások szerint ingyen is van ellátás.

33. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 5. 10:07
Magyarország jobban teljesít! :(
2018. ápr. 5. 07:48
Bizonyára a fórumindítónál más a helyzet, csak leírok egy nem olyan régi élményemet. Be kellett mennem az áramszolgáltató ügyfélszolgálatára, hogy új szerződést kössünk. A mellettem lévő ablaknál lehetett az elmaradt befizetésekkel kapcsolatos dolgokat intézni. Nos nem egy ember állt ott sorba, akiknek már lekapcsolták az áramot, mert nem fizettek, de még nekik állt feljebb, hogy ezt mégis hogyan képzeli a szolgáltató, azonnal kapcsolják vissza az áramot, mert az jár. Hiába mondta szegény ügyfélszolgálatos, hogy csak akkor jár, ha fizetnek érte. Az egyik kedves panaszos még alkudozni is kezdett, hogy valamennyit hajlandó befizetni, de visszamenőleg az összes tartozását nem, és mivel ilyen nagylelkű, tessék neki visszakapcsolni az áramot. A pofám leszakad, milyen emberek vannak. Vajon a boltból is fizetés nélkül hozza el a párizsit?
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Forrest2010)
2018. ápr. 5. 07:40
Tavaly nálunk karbantartás miatt úgy két hétig minden délután 2-3 órára lekapcsolták az áramot a településen. Gondolhatod. Tiszta őskor :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook