Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet gyönyörű tündérkertet varázsolni fórum

Hogy lehet gyönyörű tündérkertet varázsolni (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. Pné Veronika (válaszként erre: 36. - Nanda)
2009. ápr. 12. 18:56

Nekem a kert dugig van citromfűvel, szinte kiirthatatlan, de én imádom. :-)

A kakukkfűvel sincs gondom, sőt, már a virágok között is kikelt.

Még kicsik, de hamar "elvadul". :-)


Most bent zsázsamagot csíráztatok. Ismeritek? Kóstolta már valaki? Nálunk szendvicsre rakva fogy, egyébként a lányom imádja "ültetni", ápolni. :-)

36. Nanda (válaszként erre: 34. - Pné Veronika)
2009. ápr. 12. 18:30

Nekem is vannak fűszernövények a kertben,van amelyik bejött van amelyik nem.

A kedvencem a bazsalikom, a rozmaring most kezdett virágozni,de például kakukkfüvet meg oregánót sehogy sem sikerül telepíteni.

Feketeszem nekem is van ,idén az ereszcsatornát akarom befuttatni vele,nagyon szép egynyári kúszónövény még a mexikói csodahajnalka,remélem idén is kikel.

A balkonládákban átteleltettem bohócvirágot meg futómuskátlit,ami kiszáradt annak a helyére ültettem citromfű magot.

35. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - Kobagabi)
2009. ápr. 12. 15:16

A tujáknak csinálj majd "kis tálat" az aljukba, s napi 1 vödör vizet önts nekik.

Lehet, hogy sekélyesen voltak ültetve és kifagytak, de az is lehet, hogy kiszáradtak.

A nagy melegben mindennap kell nekik majd min. 12l víz.

34. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - Boszi1968)
2009. ápr. 12. 15:13

Igen, amikor elkezdtem "telepíteni", már akkor gondoltam rá.

A fűszernövényeket fel sem soroltam az előbbiekben, de van a mentától kezdve a citromfűig minden. Szeretem amikor elmegyek mellettük, kicsit megdörzsölöm a levelüket és máris illatos a kert. :-)


Amúgy nagyon szeretem a sötétlila petúniákat (azok a legillatosabbak), a fréziáimat, az estikét, mert mindnek nagyon finom illata van. Általában a szaletli mellé ültetem őket, így esténként amikor kiülünk fincsi illat leng körül. A kiülő mellé a vadszőlőt, a kúszó feketeszemet, és a hajnalkát szoktam ültetni, így amikor "futnak", már van támasztékuk. :-)


Kislányom szerette volna, ha trombita virágból lenne rózsaszín, így most azt újítottunk be.


A ládákba idén színes petúniák és mézvirágok lesznek. Már alig várom, hogy a kis satnya palánták megerősödjenek.


Tényleg, ti mit szoktatok a ládákba ültetni? Egyáltalán vannak virágládátok? Vagy csak a kert?

33. Pné Veronika (válaszként erre: 26. - Boszi1968)
2009. ápr. 12. 15:03

Az biztos...

Már kislánykoromban is nagyon szerettem a virágokat, képes voltam 3fűszálat és 1szál virágot "csokorba kötni". :-))

32. kobagabi (válaszként erre: 30. - Boszi1968)
2009. ápr. 12. 11:02
Köszi nagyon szépen. Azért kell egy pár év, mire igazi kert lesz belőle, de haladok:)
31. kobagabi (válaszként erre: 21. - C95c921ae7)
2009. ápr. 12. 11:00

Nagyon köszi a szupi tippeket:) Tudod tuját még ősszel ültettünk, de az 5-ből úgy néz ki csak 1 db maradt meg:( Így azt újból venni kell.

Büdöske magot anyukámtól kaptam, meg muskátlit is:)

Az elültetett rózsatövek szépen hozzák a hajtásaikat. Meg az ősszel elültetett csíkos, és sima bábakések is szépen nőnek.

A petúnia még nem bújik:(

30. boszi1968 (válaszként erre: 18. - Kobagabi)
2009. ápr. 11. 21:15
igen kifog kelni.ne sürgesd magad majd ki alakul a virágos kerted.ültethetsz bele jácint hagymát,nárciszt,violát,százszor szépet,telelő szegfűt,és még sokféle virág van amit nem kell fel szedni ősszel.sok sikert.
29. boszi1968 (válaszként erre: 17. - C95c921ae7)
2009. ápr. 11. 21:09
megnönek azok növesztö nélkül is.a lényeg hogy ápoljátok őket szeretettel.
28. boszi1968 (válaszként erre: 15. - Pné Veronika)
2009. ápr. 11. 21:06

nekem a kedvenc növényeim vannak a kertemben.orgona

/fehér,lila színű/,angyal trombita,szászorszép,tulipán,rózsa,nárcisz,szegfű,

különbözö kaktuszok,és még sorolhatnám.ezekből a virágokból illóolajakat szoktam csinálni.

27. boszi1968 (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2009. ápr. 11. 21:00
ja igen,tudtad hogy a fele növényed gyógy növény?
26. boszi1968 (válaszként erre: 14. - Pné Veronika)
2009. ápr. 11. 20:59

gyönyörű kerted lehet mikor kinyílnak a virágok.

rád úgy látom vonatkozik a következő:aki a virágot szereti rossz ember nem lehet.

25. Pné Veronika (válaszként erre: 24. - Nanda)
2009. ápr. 10. 22:49
Köszi. De nem hallottad még amikor "zajlik az élet"... :-)) (Csak vicceltem. :-D)
24. Nanda
2009. ápr. 8. 18:42
Köszi! Aranyos családod van!:)
23. Pné Veronika (válaszként erre: 20. - Nanda)
2009. ápr. 8. 17:49
Egyébként a te kedvenc ibolyád az én kedvencem is :-))"Meglestem..."
22. Pné Veronika (válaszként erre: 20. - Nanda)
2009. ápr. 8. 17:48
Nekem is az volt az egyik legnagyobb dolog, hogy 22 év panel után költöztünk kertesbe. :-)
21. c95c921ae7 (válaszként erre: 18. - Kobagabi)
2009. ápr. 8. 10:44
Szia, mi is így voltunk, csak egy évvel előbb járunk. Most ültethettek tujákat, diszcserjéket, gyümölcsfákat. Kertészetben vegyél évelő virágos növényeket. Ültess muskátlit, már lehet venni virágzót, csak kiülteted, télre meg fagymentes helyre kell tenni(pince). Végigrakod vele a teraszt és már feldobtad az egészet. Nekem nagyon bejött tavaly a büdöske is. Mivel nagyon napos a terasz, a büdöske jól bírta a tűző napot és almányi narancssárga virágai ősz végéig virítottak. Az mondjuk nem évelő, de tavasszal megveszed és októberig díszít. Szép a boróka bokor, a smaragdtuja, cukorsüvegfenyő. Meg most az árvácska.
20. Nanda
2009. ápr. 7. 20:34

Velem is így van.:)

Egyik legjobb dolog az életemben,hogy kertes házba költöztünk.

A hóvirágtól a krizantémig mindig van virág a kertemben,és van egy kis zöldségesünk is,meg ősztől néhány facsemete.:)

2009. ápr. 7. 20:07

És pár virágot magról vetettem el, néhány már bújik:)

Én is a meglepit imádom. Még gyomlálni is alig merek olyankor, mert nem tudom melyik a virág:) hehe


És én is megnyugszom kertészkedés közben:)

2009. ápr. 7. 20:05

Nekem teljesen új kertem van. Most építkeztünk, így a kert üresen várt ősszel. Akkor nem nagyon tudtam vele foglalkozni, mert akkor költöztünk, éshát dobozoltunk 2-3 hétig:)

Így most sajna csak 1-2 virág várt tavasszal a kikelésre. Most látom, milyen üres. Tippek?! Mivel tudnám beültetni, amit nem kell minden évben kiszednem! Egyszer elültetve, virít mindig. Most vettem 2 rózsatőt, elültettem, meg kaptam anyumtól kardvirág-hagymákat, de azokat később ültetem el. Petóniamagot balkonládába szórtam, fóliával lefedtem. Szerintetek hamar kikel így?

2009. ápr. 7. 16:59
Már piroslanak a tulipánok, kiraktam a muskátlikat, igaz a teleltetés kicsit megviselte őket, ültettem melléjük pár frissen vásárolt, virágzó példányt is-motivációnak(mondtam is nekik-ilyennek kéne lennetek, igyekezzetek:-)A pár hete ültetett árvácskák már teli vannak virággal-kedvencem a narancssárga. Virágzik az aranyeső..szóval jó kint lenni:-) Ja imádom a platánfákat(Balatonboglár...hm..)és ültettünk 3 szép példányt a kerítés elé. Már csak valami csodanövesztő kellene.
16. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Boszi1968)
2009. ápr. 6. 16:42
Kimaradt a szilva, az orgonabokor, mogyoró, és a sziklakert :-))
15. Pné Veronika (válaszként erre: 13. - Boszi1968)
2009. ápr. 6. 16:41

Nem vagy bolond... De az is lehet, hogy én sem vagyok 100-as, mert én is szoktam beszélgetni velük. :-))

Amikor kicsit "zanza" vagyok, akkor kimegyek a kertbe "kapirgálni" és ott hamar elterelődnek a gondolataim a bajról.

Lenyugtat a kert teljesen, pedig semmi extrát nem csinálok...Gyomlálok, locsolgatok, ültetgetek.


Neked milyen virágok, növények vannak?

14. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Boszi1968)
2009. ápr. 6. 16:38

Szia.

Van egy kis veteményes, eper, van sok tujánk, sövény, aranyvessző, szőlőlugas, egres, ribizli, málna, fekete szeder, sárgabarack, meggy, lonc, hóvirág, rengeteg ibolya (cirmos is), tavaszi kankalin, hagymás növények: krókusz, nárcisz, jácint, tulipán, gyöngyike, primulák, dália, kardvirág, angyaltrombita, liliom, rózsa, +futó rózsa, margaréta, csillagfürt, harangvirág, kúpvirág, őszirózsa, szívvirág, téltemető, kála, százszorszép, vadszőlő, iszalag...


Asszem, nem maradt ki semmi... :-))

2009. ápr. 5. 23:39
ez amit itt le írtok,ez a tündér kert.minden ember a saját gondolatát valósítja meg a kertel.és amilyen növényeket ültettek bele valahogy kapcsolódik hozzátok.el árulok egy titkot de ne nézzetek bolondnak.én beszélgetni szoktam a virágokkal.ha valami bánt be szoktam ülni közéjük és már is megnyugszom.szeretném ha meg írnátok hogy ti hogy vagytok ezzel.
12. boszi1968 (válaszként erre: 8. - Nanda)
2009. ápr. 5. 23:32
megosztod velünk a meglepetést?
11. boszi1968 (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2009. ápr. 5. 23:31

igen.az a leg felemelőbb érzés mikor látod hogy amit

saját kezzeddel ültettél virágba szökken.

10. boszi1968 (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. ápr. 5. 23:29
mit érzel mikor látod hogy a gyönyörü virágok ki nyilnak a kertedbe.
9. boszi1968 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2009. ápr. 5. 23:26
légy szives írd meg nekem hogy milyen virágok vannak a kertedben.
2009. márc. 30. 20:38
Nekem 3-dik éve van kertem és első évben tavasszal hozott egy pár meglepetést :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook