Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek egy 20 éves fürdőkádat csillogóvá lehet varázsolni? fórum

Szerintetek egy 20 éves fürdőkádat csillogóvá lehet varázsolni? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 26. 14:11
Az én férjem fehér zománc, vagy olajfestékkel átfestette.Most teljesen úgy néz ki,mint ha új lenne.Természetesen előtte jól ki kell takarítani, de az előző zománc festéket nyugodtan rajta lehet hagyni.Azért nem tudom, hogy konkrétan mivel festette át, mert nem értek hozzá, én csak az láttam, hogy festi, és már 5 hónapja használjuk úgy, és még mindig nagyon szép.Ja Dörzsölni a tisztításkor ezután nem szabad.Folyékony súrolószerrel, vagy Bip tisztítóval gyögyörű a kád.
2009. máj. 26. 14:01
Az én fürdőkádam már több mint 2O éves, havonta egyszer 2O %-os ecettel és sóval alaposan átdörzsölöm többször egy kis idő kihagyással, hogy oldódjon a vízkő ami rárakódik. Nagyon szépen kifehéríti. Ha a zománc nem kopott nagyon a kádadon, próbáld meg.
2009. máj. 26. 12:30

Én flóraszepttel szoktam sikálni a szanitereket, akárhány évesek szépek csillogóak. Évente néhányszor ecetezem is.

Felújítás, csere előtt próbáld ki.

2008. dec. 11. 11:28

mi bizony lefestettük kimondottan kád felújítására szolgáló festékkel, ennek öt éve, azóta is csillog, semmi baja

MEGÉRTE!!!

2008. dec. 2. 08:42
Budapesti piac. Kádfelújítás hőkezeléssel.9000ft +kiszállás 5 év garival. 240-96-37, 06/30-/9894-284. Hívd őket és biztos elmondanak részleteket. A miénk is úja zománcozott kád. 2éve csináltattuk és még mindig fényes.
11. supin
2008. nov. 25. 19:01
Nem éri meg festeni. Azon a pénzen újat vehetsz!!
10. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 9. - Szamóca41)
2008. nov. 20. 12:46

Köszönöm, megnéztem. Elég egybehangzó a NEM TARTÓS vélemény...


:-))))

2008. nov. 20. 12:06

Nem tudok véleményt mondani,de keress rá ezen a címen:

A fürdőkád festetése tartós?

Tudásbázis kérdés.....van néhány válasz.

2008. nov. 20. 12:05

Mit gondoltok, átfesteni is lehet, esetleg más színre? Most fehér...volt.

De ahogy megkopott a fényezése, minden szürkeséget felvesz.

2008. nov. 20. 12:01

Igen, négy évvel ezelőtt ujittattam föl, sajnos a címre nem emlékszem, de tudom hogy Győriek voltak.

Ma is gyönyörű, csillogó a kádam.

2008. nov. 20. 11:38
szürkéskék színű, nincs semmi baja csak matt lett, látványosabban mattabb mint a mosdókagyló.
2008. nov. 20. 11:35
budapesti piac, kisokos, internet. Itt biztosan találsz kádfelújítási szakembert. Érdemes átgondolni, hogy felújítod(bontás, kosz, újracsempézni, megvenni az új kádat,szállítás, stb.)vagy felújíttatod. Mi 3 éve a felújítást válsztottuk és nem csalodtunk benne. 12 ezer forint volt 2év garanciát válaltak. A kád még most is csillog olyan mintha új lenne. A felújítás egyetlen hátránya, hogy négy napig nem használhatuk a kádat amig teljesen megszáradt, illetve csak korlátozva a fürdöt zárt ajtóval mivel nem érheti semmilyen szenyeződés,(víz,por)
2008. nov. 20. 11:29
Nem a koratol fugg, hanem az allapotatol, ha mar itt ott latszanak rozsdasodas nyomai, jobb ha kicsereled, mivel a festek alatt sokkal nagyobb mar a baj. ha csak sarga, arra valoban vannak olyan modszerek amivel szo szerint ujja lehet tenni. sajna ponos neveket en sem tudok, de lattam mar eredmenyt, es szeppe lehet tenni.
2008. nov. 20. 11:24
Ha rákeresel a neten, van olyan h "fürdőkád felújítás". Megsárgult kádból is tudnak csillogót varázsolni. (Sajna az oldalra/cégre nem emlékszem, még nyáron kerestem én is egy ismerősömnek.)
2008. nov. 20. 11:22
Én nem hiszek ebben, szerintem jobb kicserélni:-(
2008. nov. 20. 11:21
Szerintetek egy 20 éves fürdőkádat csillogóvá lehet varázsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook