Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet a lábban összegyűlt nyák felszívódását maszírozással eltüntetni? fórum

Hogy lehet a lábban összegyűlt nyák felszívódását maszírozással eltüntetni? (tudásbázis kérdés)


7. hwth
2011. aug. 3. 15:42

szia!


Én is ezzel kinlódom, van egy nagyon rendes társaság pesten, sajnos fizetős, de az Istvánban is van egy ilyen ambulancia.

[link]


jobbulást!

2011. máj. 22. 00:32

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy csak most reagálok a segítségetekre.Egyedül ápolom a 97 éves anyósom, a szinte magatehetetlen férjem és van egy 14,5 éves fiam is.Mire mindenkit megfürdetek tisztába rakok,addigra annyira fáradt vagyok, hogy képtelen vagyok a gép elé ülni.

Gvendolin: Neked külön köszönöm a linket,feltétlen megnézem még most.Legalább ennyivel tudnék könnyíteni a férjem állapotán.Azt tudtam, hogy van valami technikája,mert erősen nem szabad masszírozni.A fáslit és a speciális harisnyát felváltva használom,mert úgy vettem észre, hogy a fáslitól nagyon fáj a bokája és a lábfeje.Annyit még ha megírnátok, hogy van-e valami speciális krém vagy olaj,ami ehhez a meghatározáshoz feltétlen szükséges, hisz száraz kézzel csak feldörzsölöm a bőrét.Válaszotokat előre is köszönöm, és igyekszem minél előbb feljönni az oldalra.60 éves és már menni is csak segítséggel tud,pedig még 8 éve tollaslabdázott a fiunkkal.Sajnos ezen a betegségén kívül még van parkinson kórja, agysorvadás és porckorong sérv.Nagyon kétségbe vagyok esve,mert nem tud mozogni segítség nélkül, én meg nem tudok állandóan csak vele foglalkozni.

5. rohiani (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2011. máj. 20. 16:45
Ehhez egy nyirok masszás kell. Én pont most voltam egy ilyen tanfolyamon alany (rajtam gyakoroltak a leendő nyirok masszőrök). El kell menni egy nyirok masszázsra. Nem mindegy ám, hogy hogy masszírozzák, hogy tényleg el is távozzon a nyirok. Ez a masszőr aki oktatott ő nagyon jó budapesti, de Szentendrén masszíroz. Elhanyagolni nem szabad. Félévente két hétig kell masszírozni.
2011. máj. 19. 21:56

Hoztam egy hivatkozást. De a Google keresőbe,ha begépeled,hogy "linfödéma " még több infót is találsz.


www.limfodema.hu/index.php?p=gyik

2011. máj. 19. 21:50

Nekem csinálták már. Nem igazi masszírozás,inkább finom kíméletes simítás a lábfejtől kiindulva,

egészen a combtőig. A lényege,hogy nem erőből kell csinálni. Mindíg a bokától felfelé irányuló a simítás. A fásli is sokat segít,ha meg tanultad a helyes módszert.A kórházban ezt is megtanítják.

2011. máj. 19. 21:32
Férjemnek a lábában egy hasi műtét óta egy nyirokcsomó átvágása miatt rengeteg nyák gyűlik fel.Évente 4x kompressziós kezelésre befekszik egy kórházba,de ott masszírozzák is a lábát.Speciális harisnya van felírva neki, de nem sokat használ.Nagyon duzzadt, és kemény a lábba.Fáj is neki ha erősebben hozzáérek.Nem tudja megmondani hogy masszírozzák a lábát,én meg a neten sehol nem találok erre gyakorlati útmutatót.
2011. máj. 19. 21:28
Segítsetek! Hogy lehet a lábban összegyűlt nyák felszívódását maszírozással eltüntetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook