Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy kell értelmezni? Közalkalmazotti bértábla... Most akkor mi mennyi? fórum

Hogy kell értelmezni? Közalkalmazotti bértábla... Most akkor mi mennyi? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 6. 16:12

Sziasztok!

Most kaptam egy lehetőséget,érettségivel alkalmaznának 4 órás konyhai kisegítőnek..milyen közalkalmazotti bér tartozik rám?

A konyhai dolgozónak milyen előzetes orvosi vizsgálaton kell részt venni..pl. eü. kiskönyv(erről csak hallottam,de nem tudom,mit takar)

Köszönöm

19. globus (válaszként erre: 18. - Mianka79)
2012. jan. 13. 23:55
Az idén ez még drámaian csökkenthet, érdemes meglátogatni egy bérkalkulátor oldalt.
18. Mianka79 (válaszként erre: 9. - Bildus)
2012. jan. 13. 23:43

Kedves Bildus!

khm... felsőfokú végzettséggel és bele gondolni is szörnyű 15 évnyi pedagógus munkával a hátam mögött és most figyelj! még mindíg a netto bérem 106 ezer valahányszáz forint.

17. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Bildus)
2010. júl. 8. 06:48

Hidd el,párom minimálbérért dolgozik,ennyit hoz haza,néha csak 57 ezret.

és nem iskolázatlan ő sem.

16. bildus
2010. júl. 7. 17:49

Hát nekem senki sem finanszírozta az iskolámat, senki sem nyomta a zsebembe a pénzt, bulira meg aztán főleg nem! Mindent a saját erőmből teremtettem elő: tanultam, mint állat, hogy legyen ösztöndíjam, kaptam szoctámot és dolgoztam mindig valami diákmunkát. De azt álmomban sem gondoltam volna, hogy a fősulis évek alatt jobban állok anyagilag, mint utána...

Ez van! Ezt kell szeretni :)

15. globus (válaszként erre: 12. - Bildus)
2010. júl. 7. 17:16
Evvan... mindenki a saját fenekén tojik, és ráébred, hogy nincs kolbászból a kerítés. Anyu-apu finanszírozza az iskolát, bulira adja a zsebpénzt, de egyszer eljön az ébredés pillanata :)
14. bildus (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2010. júl. 7. 17:12

De a 73500 Ft az nem minimálbér???Ergo abból nem kéne hogy levonjanak, nem?

Na, hát ha így áll a helyzet, akkor a legjobb, amit tehetünk, hogy 8 általánossal elmegyünk közmunkára. Egész napi üldögélésért kikapnak 61 500 Ft-ot. És ez megintcsak nem lenézés, vagy ilyesmi. De az én családomban is van közmunkás és tényleg nem szaggatják magukat...egész nap hűsölnek a parkban!

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Bildus)
2010. júl. 7. 17:00
ne felejtsd el,hogy a 73500ból mire mindent levonnak,marad 60ezer és némi apró,pontosan 235 ft.
12. bildus
2010. júl. 7. 16:51

Köszönöm a válaszokat!

Hát gondoltam, hogy nem ez lesz az amit ténylegesen ki is kapok, pedig szép álom lett volna! De erre szokták mondani, hogy álmodik a nyomor...Basszus, de egy bolti eladó is ennyit keres!Tényleg "érdemes" volt tanulni... :(

Nem beszélve arról, hogy ezért a pénzért fél napokat utazok, adminisztrálok, észt osztok és járkálok egyik helyről a másikra :S

Legalább bérleteimet állják, ami már önmagában hatalmas segítség! Hogy kaja jegyet kapok-e, azt csak a jó ég tudja!

Na, én mindenkinek azt tanácsolom, hogy NE TANULJON, mert nem térül meg!

Amíg fősulira jártam az ösztöndíjam és a szoctámom, volt majdnem ennyi, plusz a diákmunkás bérem még legalább ennyi...Úristen!Ilyen kapitalista országot, mint ez a miénk!

2010. júl. 7. 16:24

bildus, igen :(

Ez lesz a bruttó béred és ebből a "hatalmas" összegből vonogatnak.

10. szisi (válaszként erre: 9. - Bildus)
2010. júl. 7. 16:24

90.020 Ft-ot fogsz kapni, mert a közalkalmazotti bértáblában szereplő összegek bruttóban vannak megadva.

Plusz az étkezési jegyek és egyéb juttatások, ez minden munkahelyen egyedi és egyéni.

2010. júl. 7. 16:08

Sziasztok!

Valaki tudna nekem is segíteni, mert most kezdem a munkát és mivel van diplomám az F kategóriába tartozom, ahol a kezdő fizu 122 e ft a bértábla szerint. No már most ez nettó vagy bruttó? Mert, ha bruttó akkor mennyit fogok kikapni? Annyit mint egy bolti eladó? Senkit nem akarok megbántani, még mielőtt félreértenétek. Csak egy érettségizett, vagy szakmát tanult kap 73500-at, én meg diplomával, ha a 122-ből levonogatnak, akkor kb ugyanannyit!?

Előre is köszi a választ!

8. f303be5590 (válaszként erre: 6. - Április29)
2010. ápr. 6. 11:16
ez elég szar vicc
2009. dec. 11. 17:08
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem túl jó hír... de mindegy, ez van. ugye?:)
6. április29 (válaszként erre: 5. - 6a98b3b9fa)
2009. dec. 10. 19:04
A táblázatban is bruttó van. Ez azt jelenti, hogy amíg a D kategóriás el nem éri a minimálbért, addig ki kell egészíteni a minimálbérre. (Megjegyzem, szomorú, hogy egy érettségizett közalkalmazott kb. 20 év után éri el a minimálbért. Az E kategóriában szintén ez a helyzet. Ha nem éri el a minimálbért, ki kell egészíteni. Nincs előttem bértábla, de könnyen ki lehet számolni. Amíg el nem éred a minimálbért, addig kiegészítés és sajnos minimálbér.Minden kategóriában. A keresetkiegészítés ettől teljesen független.
2009. dec. 10. 18:59
amiről a honlapon fent írnak az bruttó de a táblázatban nettó van (de nem akarok hülyeséget írni)
2009. dec. 10. 18:58
ha jól tudom akkor a fizetési fokozatok nál lévő számmal kell beszorozni azt a 89 ezret...ezt is neked kell tudni melyik fokozatban vagy
2009. dec. 10. 18:43
a kérdésem: ha én E kategóriás leszek, akkor mennyit fogok keresni? mert az felsőfokú végzettségű, de itt azt írja, hogy a középfokú kap 89-et, viszont a bértábla szerint az E is annyit kap...
2009. dec. 10. 18:41

A legalacsonyabb jövedelműeket érinti a minimálbér emelkedése. Ez 73 500 forint lesz, illetve a középfokú szakképzettséget igénylő munkakörökben 89 500 forint. (További részletek a 2010. évi minimálbérről itt.)

A korábbi 13. havi fizetés részleges pótlására un. keresetkiegészítést kapnak a közszolgák, egységesen bruttó 98.000 forint összegben. A keresetkiegészítést két részletben, január és március hónapban fizetik ki. (A keresetkiegészítésről szóló megállapodás itt olvasható.)

Az új évtől bevezetésre kerülő adóváltozások következtében változatlan bruttó bér esetén is növekedhet a kifizetett nettó jövedelem mértéke egyes fizetési kategóriákban, bár ez nem csak a közszolgálati dolgozókat, hanem minden adófizetőt érint.

2009. dec. 10. 18:41
Hogy kell értelmezni? közalkalmazotti bértábla... Most akkor mi mennyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook