Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy dolgozzam fel, hogy már nem iskolába tanulgatok hanem dolgozó ember vagyok? fórum

Hogy dolgozzam fel, hogy már nem iskolába tanulgatok hanem dolgozó ember vagyok? (beszélgetős fórum)


márc. 19. 15:04
Hálásan köszönöm mindenkinek, úgy látom valahol tényleg jól érzem és váltani kellene, de nem akarok veszekedést otthon, meg hogy ingyen élőnek nézzenek, sőt még magamról sem hiszem el valahol hogy megérdemlem e és megéri e váltani.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Anyagi)
márc. 19. 15:03
Tényleg létezik ilyen? A szüleimtől és a közvetlen családtagoktól is azt hallom és azt sulykolják hogy nem bírod? De hát ki lehet bírni, nem csak beképzeled? Már megint valami bajod van? Mindig csak válogatsz semmi sem jó neked. :( úgy érzem ha ott hagyom én leszek a rossz megint. :(
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 33d9e639ec)
márc. 19. 15:00
Nagyon köszönöm.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Zolo)
márc. 19. 15:00
Nagyon köszönöm, érettségim van de egyébként átjött a lényeg. Szívből örülök hogy nem vagyok egyedül és valaki szintén tud nyilatkozni róla főleg hogy már jobb lett neki.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Bichi)
márc. 19. 14:58
Mert úgy érzem mindenhol ez lenne, ha eddig is ezek voltak. Sok helyen meg nem vesznek fel mert nincs elég tapasztalatom, és szerintem bátortalan is vagyok így gyengének néznek.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Semleges)
márc. 19. 14:57
Szerintem nem létezik ilyen, középiskolám van, szegény is vagyok. Nem olyan egyszerű ez. :( Szülői támogatás sem érzelmileg sem anyagilag nincs meg. Sokszor úgy éltem meg hogy ez a dolgom dolgozzak és sokan nem szeretik a munkájukat mégis csinálják. De valahol még mindig keresem hogy mivan ha csak rossz helyen vagyok. Nem tudom.
márc. 19. 14:55
Próbálok mindenkinek egyenként válaszolni, a lényeg az hogy azért fordult meg ez a kérdés a fejemben mert több munkahelyem is volt ahol nem éreztem jól magam. Kb 2 ezen kívül, és hiába a nagy pénz de megaláztak és stb és úgy voltam vele hogy lehet azoknak van igazuk akik munka kerülőnek hisznek biztos én rontom el, de valahol meg kiakarom deríteni miért lehet ez.
márc. 19. 10:21
Keress olyan munkát ami örömet okoz. És tanulj. Találd meg a számodra megfelelő képzettséget és munkahelyet. És akkor sikerülni fog a "feldolgozás"
19. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 10:03

Szerintem sokan értenek, csak nem értenek meg.

Miért egy ilyen helyen vagy? Miért nem keresel másik munkahelyet? Ahogy más is írta, itt a munkahelyeddel van problémád, és nem a diákságod megszűnésével.

Munka mellett is lehet keresni másik helyet, aztán ha találsz valamit, akkor váltasz, addig meg gondolj arra, hogy hamarosan jobb lesz.

Mondjuk az is nagy kérdés, hogy miért van ezen a helyen gyomorgörcsöd, és milyen munka ez...

18. zolo
márc. 19. 09:42
Olyan munkahelyet keress, ahova nem gyomorgorcsel mész dolgozni. Az meg jobb ha a munkád egyben a hobbim is. Megertem a problémád. Gondolom fiatal vagy még. Én 17 voltam, amikor dolgozni kezdtem. Hasonlóan voltam ,hogy most már dolgozgatok még nyugdíjas nem leszek. Előtte nem szerettem tanulni ,mégis beiratkozás munka mellett esti iskolába. Szerintem most is vannak ilyen iskolák. Nem a tanulás érdekelt, hanem az iskolába járás. Továbbra is fiatalnak éreztem magam.ja és a végén még erettsegim is lett. Ilyen egyszerű megoldási a problémád.
márc. 19. 08:41

Nézd, ezt egyféle módon tudod elkerülni: találd meg, mi az, amit szeretsz csinálni. Keresd meg annak azt a kis szeletét, amiért fizetnek is a munkaerőpiacon. Tanuld meg hozzá a szükséges skilleket és hajrá!

Így többé nem fogod robotnak érezni magad.


Gyomorgörccsel bejárni nem normális és megbetegít. Keress másik munkahelyet és vedd igénybe pszichológus segítségét ahhoz, hogy megtanítson stresszkezelő technikákra, illetve feldolgozd azt, ami esetleg rejtett traumád és ezt a szorongást okozhatja benned.

16. Charlize (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 06:08

Mi a munkád? Mi okoz gyomorgörcsöt?

Azért ez nincs így minden munkahelyen. Váltani kell.

15. Lady Lavender (válaszként erre: 12. - _Berry_)
márc. 18. 23:55
Eloszor mindenki be van szarva.
14. Lady Lavender (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 23:54
13. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 23:51
Az elet resze. Es becsuld meg, hogy valamit a kezedbebadtak. A felelosseget. Mert tiesztelnek.
12. _Berry_ (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 22:09
Ha gyomorgörccsel mész dolgozni, akkor az azt jelzi, hogy rossz helyen vagy. Ezen próbálj meg változtatni egy új munkahellyel.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 20:59
Akkor ez egy nem jó munkahely. Én az iskolát utáltam. Vagyis a tanórán és tanuláson kívüli része jó volt, csak tanulni ne kellett volna🤣
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 20:04
Akkor ennek inkább a szar munkahely az oka, nem feltétlen a váltás az iskolapad és a munka között. Azért gyomorgörccsel bejárni nagyon nem oké, ha van lehetőséged, válts mielőbb.
9. Anyagi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 19:50

Nem minden munkahely ilyen!

Fiatal vagy még, van időd, hogy körülnézz valami nyugisabb, megfelelőbb munkahely után!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
márc. 18. 19:40

Mert szokatlan, tudod amikor állandóan iskolai napokon vagy, és teljesen átszellemülsz abba a világba (nem a kicsapongó életbe) akkor teljesen más értelmet nyer amikor ennek vége szakad. Nem munka kerülő vagyok csak nehezebb feldolgozni hogy a diák évek a folyamatos számonkérések, vizsgák a "jó élet" vége szakad mert olyan helyen vagyok ahol gyomorgörcsel megyek be dolgozni.


Köszönöm a többieknek akik megértenek.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Panna.33)
márc. 18. 19:37
Neked is köszönöm.
márc. 18. 19:36
Ezt akartam kifejezni, köszönöm.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 19:10

Nem értem, hogy miért "lelki" probléma az, ha dolgozni kell?

Legtöbben így kezdik. Mi a képzettséged? Annak megfelelő munkád van és azzal nem vagy megelégedve? Tanulj egy másik területen, amit úgy érzel, hogy szeretni fogsz!

márc. 18. 18:49
Vegyél egy nagy levegőt és lásd be, hogy ez az élet rendje. Gyerek voltál tanultál, felnőttél dolgozol. Mert kell. Mert úgy haladsz előre, tudsz tervezni, élményeket szerezni, előrejutni. Igy leszel önálló és a céljaidat el tudod érni.
3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 18:48

Olyan munkát keress, aminek látod értelmét, nem csak pénzforrás.

Nagyon fontos.

Egyébként míg nem találsz, a kettes válasz a jó megoldás.

márc. 18. 18:45
Hát a munka iránti szenvedély nem adatik meg mindenkinek, ha nem olyan a foglalkozásod ami elhivatottságot igényel és kifejezetten szereted csinálni, akkor inkább arra törekedj, hogy a munkán kívüli életed tedd színessé, változatossá meg élvezhetővé.
márc. 18. 18:37
Mármint ezt lelkileg hogy tegyem rendbe? Értem hogy a pénz és másabb kicsit de valahogy olyan mintha egy robot lennék ezt kellene tennem de nem érzem benne a munka iránti szenvedélyt csak a monotonitást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook