Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízás a terhesség első felében fórum

Hízás a terhesség első felében (beszélgetős fórum)


1 2
16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - Dalika)
2007. okt. 9. 10:02

úhh, ez így elég gázos :( Nagyon sajnálom, hogy ennyire bunkók voltak veled.

A védőnővel nem beszéltél erről? Én általában őt "nyaggatom" ilyen kérdésekkel és mindig rendesen, kedvesen elmagyaráz mindent. Sőt amíg kicsi volt a lányom általában előbb hívtam a védőnőt mint a gyerekorvost mikor nem tudtam mit csináljak :)


Visszatérve a hízásra: nem akarok hülyeséget mondani, szerintem az a legjobb ha megkérdezel valami jobban hozzáértő embert. Ha kell hívj fel egy másik dokit vagy akármi. Amíg nem vagy nyugodt szerintem hízni se fogsz annyira és a babádnak is ártasz az idgeskedéssel. Ne törődj senkivel!! :DD

15. dalika (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2007. okt. 9. 08:20

Persze, rendesen járok. Rá is kérdeztem, mert a múltkor az asszisztens nagyon húzogatta a száját, hogy megint nem híztam egy dekát se.

Kérdeztem én: Akkor ez most baj?

Válasz: Szájhuzogatás. Hát én nem is tudom.

KÉrdem én mégegyszer: kezdjek aggódni?

Válasz: ÁÁáá, nem kell. (marha meggyőzően)


Többször nem kérdeztem meg, mert így is majdnem ráborítottam az asztalt... :)

14. Mocori
2007. okt. 8. 21:58
A terhességem első 20 hetében 10 kg-ot híztam, pedig csak pirítóst tudtam enni reggel és este zöldséggel. Ezt nem tudom megemészteni, hogy miért híztam ennyit???
13. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - Dalika)
2007. okt. 8. 16:51

Szia!

Gondolom rendszeresen jársz dokihoz, illetve védőnőhöz is. ha nem mondtak semmit, akkor ne pánikolj, vagy ha nagyon zavar akkor kérdezd meg. A védőnő tuti elmond mindent nyugodtan és világosan :) ha meg semmi gond, akkor örülj neki, hogy ekkora vagy :DD ( egy ekkora baba kb. 300-350 g )

12. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Kissildi)
2007. okt. 8. 16:44

Ha minden jól megy a szent imrében fogok szülni.

Szerintem a hízás abszolút testalkat és genetika. Én (már mondtam) az elsővel 31-32 kg-t híztam. A 170 cm-hez 52 kg voltam mikor elkezdtem. Most nem hízok olyan ütemben pedig semmit sem csinálok másképp.. Ki tudja.

Ja és a dokik olyan 12-14 kg-ig "tolerálják" a hízást, bár egyre inkább azt vettem észer hogy a kismamákon kívűl ez senkit nem érdekel. :DD

11. kissildi (válaszként erre: 9. - S.Sandra)
2007. okt. 8. 16:40
Nekem az elso harom honapban a fogyas volt inkabb a jellemzo. A hasam nem is nott szinte semmit a 4 honap vegeig. Most az 5. kozepen kezdett el, szinte egyik naprol a masikra noni. Mostmar oda kell figyelni a kajákra...:((( pedig imadok enni!!!!
10. kissildi (válaszként erre: 7. - B2076ec79b)
2007. okt. 8. 16:39
De jó, Te melyik korhazban fox szulni? :) Nálunk már két orvos is megállapította, hogy kislány :) Azt mondjak, h a 9 kg a normalis, ha annyit szedsz fel, ebbol kb 7 le is megy a szules utan... Bar szerintem az utolso harom honapban megy fel majd a legtobb. Engem azert aggaszt ez a 4,5 kg már most :( De azert fogyozni nem fogok :)
2007. okt. 8. 10:35
Én 52-vel kezdtem, és most a 10. hétre 54 kg lettem... Alig eszem többet /előtte néha a vacsi kimaradt, most már soha:)/, mint eddig, de úgy néz ki többet raktároz el a szervezetem. :)
2007. okt. 8. 10:19

Sziasztok!

Most, hogy beleolvastam a beszélgetésetekbe, én kezdek megijedni :)

Ugyanis én is lassan félidős vagyok (19 hetes) és mindössze plusz 0,5 kg-nál járok...

Igaz, hogy a rosszullétek miatt lement 4 kg az elején. De még abból is csak az a 0,5 kg jött vissza.

7. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Kissildi)
2007. okt. 8. 09:44

Szia!Én is február 25-re vagyok kiírva! :DD

Még nem tudjuk fiú-e vagy lány...

Viszont ezek szerint gyakorlatilag napra pontosan egyforma terhesek vagyunk. Hogy állsz a kg-al? Én nem mertem ráállni a mérlegre :((

6. kissildi (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2007. okt. 7. 18:54
Szia! Február végére (25) vagyok kiirva. Te? Fiu lesz vagy lany?
5. gabi0630 (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2007. okt. 4. 19:40

Szia!


Szerintem sem sok. Félidőnél én 5 kg-nál jártam, a végére 12 kg lett. A kisfiam 4 kg-val született, de szülés után már nem volt rajtam csak 4 kg plussz.

4. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Kissildi)
2007. okt. 4. 17:53

szia. a 4,5 kg szerintem sem sok. Én az elsővel már az első három hónapban 10 kg felet voltam és 31-32-vel "zártam".

Most kb. annyit híztam mint te, talán 1-2 kg-vel többet. Viszont ugyanannyi idső kismami vagyok mint te :DD Mikorra várjátok?

2007. okt. 4. 17:35
a terhesség alatt elvileg a magzat+magzatvíz+méhlepény+némi zsírtartalék teszi ki a plusz kilókat. Ilyenformán, laikus szemmel, nem tartom soknak félidőben a 4,5 kilót.
2007. okt. 4. 17:31
Szia! Én azt olvastam, ha vékonyabb alkatú valaki, nem árt, ha már az elején felszed néhány "tartalék" kilót. Akkor kell figyelnie a súlyára, ha amúgy is túlsúlyos, de a 4,5 kg félidőnél szerintem egyik esetben sem sok!
2007. okt. 4. 15:27
Sziasztok, most vagyoka terhesség felénél, és eddig 4,5 kg-ot híztam. Kicsit soknak tartom, pedig annyit eszem, mint bármikor máskor. Csökkentsem a kaloriabevitelt, vagy mit gondoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook